AudioGD NFB15 windows 10 anniversary update

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2016 20:35

Mas tam vo vypise prikazoveho riadku, ze hodnotu parametra sa neda tym bcdedit prikazom nastavit, lebo to nedovoluje "Secure Boot Policy". Preto som ti radit v BIOSe vypnut Secure Boot a vyskusat tie 2 bcdedit prikazy znova. MHOE prave napisal, ze mu to v minulosti zabralo.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhalas83 14. 8. 2016 20:42

To je hore napisane....ze som vypol SecureBoot a potom uz oba prikazy zobralo....Ale aj tak to nepomohlo. Stale vypisuje tu istu chybu.
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2016 20:45

Zabralo mi to u pár měsíců nazpět s Schiit Modi 2 Uber DACem. Byl jsem schopen takto nainstalovat starší USB ovladače na Windows 10 i Windows Server 2012. Se secure boot policy jsem se však nesetkal, tudíž bych zkusil googlit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhalas83 14. 8. 2016 20:50

Oba prikazy su v poriadku....no driver stale nejde.
SecureBoot s tym tymto padom uz asi nema nic spolocne. Pravdepodobne je to tak ako pise bogino a bude treba pockat na aktualizaciu driverov od vyrobcu. Ak sa teda pani z Ciny rozhybu....
Přílohy
Bez názvušč.jpg
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2016 21:04

Secure Boot vypol, takze ten je uz je mimo vplyvu na vec.
mhalas83, robil si po tych 2 bcdedit prikazoch reboot?
Aj mne uz tie bcdedit prikazy pomohli, ale slo o instalaciu nepodpisaneho drivera. Nepamatam si presne, ci hlaska obsahovala "Driver is not intended for this platform". Tak si spominam, ze instalaca vtedy skoncila neuspesne bez akejkolvek hlasky.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhalas83 14. 8. 2016 21:10

Jasne....reboot som urobil.
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2016 21:13

Asi je o tak, ako som odhadol. Expicitnu kontrolu v kode drivera sa nejakym vseobecnym nastavenim systemu obist neda.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhalas83 14. 8. 2016 21:18

Skusal som "pre istotu" aj tento postup ale tiez 0 bodov....
Přílohy
656x473ximage53.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.m7oXUSDlQr.png
656x473ximage53.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.m7oXUSDlQr.png (10.12 ) Zobrazeno 5104 krát
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 16. 8. 2016 21:01

Nasiel som postup, ako sa da odinstalovat anniversary update a vratit sa ku predchadzajucemu buildu Win10.
http://www.intowindows.com/how-to-unins ... ry-update/
Po downgrade by si mal vediet nainstalovat driver pre tvoj DAC.
Pozri aj tento clanok, v jeho zavere sa riesi, ako odstavit opakovanu instalaciu problematickeho update: http://www.howtogeek.com/235474/how-to- ... indows-10/
Je to vsak len docasne riesenie. Ak PC musi byt pripojene ku internetu, prechod na vyssi build bude casom nutny z dovodu udrzania bezpecnosti systemu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 8. 2016 21:25

Stejně pokud nemá Enterprise verzi, tak updaty trvale nevypne - a v Houmech je nevypne vůbec, tam je tak jako tak odkázanej na milost a nemilost Mrkvošrotu... Zlatý XP nebo sedmy, v těch jde aspoň zabránit nežádoucím instalacím nedotaženejch pí-čovin, ale desítky už jsou "antiuživatelsky ošetřený" natolik, že je snad už opravdu lepši si sosnout Ubuntu...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bogino 16. 8. 2016 22:05

Ubuntu ci Linix vseobecne je dobra vec, avsak prinasa dalsie tazkosti s drivermi. Vyrobcovia USB rozhrani a DACov dnes standardne ponukaju ASIO driver pre Windows a tento ponuka viac, nez standard USB Audio Class 2. Napriklad tzv. nativnu podporu DSD, prip. moznost riadenia ovladania hlasitosti. Pre Linux obdoba ASIO driverov bezne chyba. Zial, nie je to take bezproblemove prejst na Linux a nie je bezproblemove ani ostat na Windows.

Updaty je uz mozne selektivne zablokovat pre akukolvek ediciu Windows, cize aj Home Edition, a to prostrednictvom nastroja od Microsoftu zvaneho Wushowhide. Citujem z http://www.infoworld.com/article/310582 ... -1607.html
It'll work regardless of which edition of Windows 10 you're using, as long as you aren't connected to a corporate update server
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 8. 2016 00:17

Ahoj Bogino! V linuxu jde běžně posílat čistý nepřevzorkovaný signál přímo na ten konkrétní výstup. Umí to dokonce i linuxové přehrávače hudby (např. Audacious), takže netřeba se vrtat v nastavení zvukového serveru ALSA. Jen doporučuji vypnout Pulse Audio a přehrávat přes ALSA, i když to jde i přes PA - vše co popisuju jsou operace, které se provádějí v klasickém grafickém nastavení, ne v příkazovém řádku.
Navíc je dnes v linuxu mnohem lepší podpora pro zařízení typu Audio GD, ESI Juli@ a ostatní trošku starší, než ve windows 10, kde to buď složitě nastavuješ, nebo to nemá podporu vůbec a nerozchodíš to.
To píšu jako dloholetý uživatel a posluchač v linuxu, už dlouhé roky Mageia linux.
Na druhou stranu je blbost, že by linux (různé audiophile distribuce apod.) hrál líp než windows (pokud je ve win aktivováno ASIO kernel streaming apod), akorát je cesta k tomu čistému zvuku bez převzorkování na 48 kHz v linuxu jednodušší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod partizann 17. 8. 2016 11:05

bogino píše:Ubuntu ci Linix vseobecne je dobra vec, avsak prinasa dalsie tazkosti s drivermi. Vyrobcovia USB rozhrani a DACov dnes standardne ponukaju ASIO driver pre Windows a tento ponuka viac, nez standard USB Audio Class 2. Napriklad tzv. nativnu podporu DSD, prip. moznost riadenia ovladania hlasitosti. Pre Linux obdoba ASIO driverov bezne chyba. Zial, nie je to take bezproblemove prejst na Linux a nie je bezproblemove ani ostat na Windows.


Pokial viem UAC2 v linuxe podporuje napriklad na XMOS cipoch vsetky tieto funkcie:
- PCM up to 384kHz at 24bits
- Native DSD64 & DSD128
- DoP64 & DoP128

Takze v podstate ti tam moze chybat oproti windowsu len to riadenie hlasitosti na HW, pripadne podpora DSD256 a vyssie... Ostatne by malo byt vsetko obsiahnute cez USB Audio Class 2.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod mhalas83 17. 8. 2016 12:13

Ja sa asi nemozem vratit k predchadzajucej verzii lebo som robil cistu instalaciu. A kvoli DACu riesit aky system nainstalovat sa mi zda by trosku pritiahnute za vlasy. Aj keby sa vratim k povodnej verzii presne ako uz bolo spomenute bolo by to len docasne.
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 17. 8. 2016 19:54

partizann píše:Pokial viem UAC2 v linuxe podporuje napriklad na XMOS cipoch vsetky tieto funkcie:
- PCM up to 384kHz at 24bits
- Native DSD64 & DSD128
- DoP64 & DoP128

Takze v podstate ti tam moze chybat oproti windowsu len to riadenie hlasitosti na HW, pripadne podpora DSD256 a vyssie... Ostatne by malo byt vsetko obsiahnute cez USB Audio Class 2.

Nie je vsetko XMOS a schopnosti DACov stale beznejsie presahuju DSD128 a 384k.
Situacia v Linuxovych driveroch sa zlepsuje, ale tento svet je este stale handicapovany oproti Windows.
Mnohym to moze byt jedno, lebo ani nevedia, co je to SW upsampling, sigma delta modulator alebo DSD. Pokrocilym pouzivatelom na svetovch forach to vsak jedno nie je.
(Len male upresnenie - podpora nativneho DSD je uz nad ramec UAC2 - toto standard UAC2 nebsahuje. Je samozrejme super, ked to driver podporuje).

Podla mna ziaden OS dnes nevyhrava. Vyrobcovia HW poskytuju najlepsiu podporu pre drivery pod Windows - paradoxne aj preto, ze Windows OS neobsahuje UAC2 driver a musia ho dodavat vyrobcovia zariadeni. Rozne problemy s Windows Update (zazivam to aj v praci) vsak maju stupajucu tendenciu a stavaju sa realnym rizikom. Mna osobne by dost vytocilo, keby sa mi stalo to, co mhalas83-ovi.

-- 17. 8. 2016 21:11 --

martas38 píše:Ahoj Bogino! V linuxu jde běžně posílat čistý nepřevzorkovaný signál přímo na ten konkrétní výstup.

OK, ale to moze fungovat len bez prevzorkovania a to mnohym nestaci. Mnohi robia konverziu vsetkeho PCM na max. vzorkovaciu frekvenciu DSD, co podporuje ich DAC (aj ja).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků