AudioGD NFB15 windows 10 anniversary update

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod errorosus 18. 8. 2016 10:58

mhalas83 píše:Ja sa asi nemozem vratit k predchadzajucej verzii lebo som robil cistu instalaciu. A kvoli DACu riesit aky system nainstalovat sa mi zda by trosku pritiahnute za vlasy. Aj keby sa vratim k povodnej verzii presne ako uz bolo spomenute bolo by to len docasne.


Nie je to celkom 100% riesenie tvojho problemu (USB) ale nemas na pocitaci opticky/coax vystup? Tam by ti to malo fungovat bez driverov (aspon kym Audio-Gd nespravia nove)...
errorosus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mhalas83 18. 8. 2016 11:18

Nemam bohuzial coax ani optiku.
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod mhalas83 19. 8. 2016 20:33

Dostal som odpoved od Audio-GD....nevzyera to dobre :/

We are hate to cooperate with the Taiwan company, they will close the support after cooperate few years .
Now we don't know how to find them.
Their mother company had not support.
Kingwa
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 19. 8. 2016 21:04

Hm, tyka sa tento problem kazdeho Audio-gd DACu s USB32 rozhranim? Da sa predpokladat, ze dost velke percento pouzivatelov ide na Windows a ze sa tomu Anniversary Updatu casom nevyhnu (mne sa zatial nenanominoval). Myslim, ze Kingwa to bude musiet riesit ...

Docasnym riesenim pre teba (zial nie zadarmo) by mohol byt vhodny USB to SPDIF konvertor. Napr. tento je na forach chvaleny pre pomer cena/vykon: http://www.aliexpress.com/store/product ... 38639.html
Pouziva USB prijimac XMOS - tym padom by si s driverom nemal mat take problemy ak s exotickejsim USB32, co pouziva Audio-gd. Drivery pre XMOS sa neustale aktualizuju.
Vyraba sa samozrejme vela inych USB to SPDIF konvertorov.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhalas83 19. 8. 2016 22:35

Dakujem za radu....kedze to vyzera tak, ako to vyzera a to, ze Audio GD sa podla mna v blizkej dobe urcite nerozhybe a drivery aktualizovane tak lahko nebudu budem pravdepodobne nuteni kupit najaky konvertor. A ano, asi sa to tyka kazdeho USB32 DACu...
Kedze rovnake ovladace pouzivaju vsetky DACy od AudioGD....
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod mhalas83 20. 8. 2016 11:45

A co tak ist do http://eshop.kohutaudio.sk/index.php?ro ... uct_id=248 ?
Zlepsi sa nejak kvalita alebo to bude sluzit cisto len ako riesenie aby som obisiel drivery?

Popripade poradte nejaky dobry DAC s kvalitou lepsou alebo podobnou AudioGD k HD 700....
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 20. 8. 2016 20:00

mhalas83 píše:A co tak ist do http://eshop.kohutaudio.sk/index.php?ro ... uct_id=248 ?
Zlepsi sa nejak kvalita alebo to bude sluzit cisto len ako riesenie aby som obisiel drivery?

hiFace 2 som pouzival priblizne rok. Potom som kupil Gustard U10 a ten bol jasne lepsi za mensi peniaz. Hodne je chvaleny Gustard U12, ale ten produkt, co som ti dal linku je udajne rovnako kvalitny alebo lepsi za mensi peniaz (nemal som moznost ho pocut, vychadzam z diskusii na forach).

mhalas83 píše:Popripade poradte nejaky dobry DAC s kvalitou lepsou alebo podobnou AudioGD k HD 700....

Riesenim by naozaj mohlo byt NFB15 predat - idealne niekomu, kto bezi na Linuxe, Mac alebo kto neplanuje upgrade na Win10. Prip. niekomu s dedikovanym audio PC, ktore nie je pripojene ku internetu a nevyzaduje aktualizacie systemu.

Aky iny DAC vybrat je na sirsiu debatu, ktorej by svedcala samostatna tema v prislusnej sekcii fora.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhalas83 20. 8. 2016 20:53

Ten Gustard U12 je DAC alebo len prevodnik?
Mozno za lepsie peniaze ale nehodlam cakat 3 tyzdne na nieco z Aliexpresu... :-)
mhalas83
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 20. 8. 2016 21:02

U12 je cisto digitalny
USB vstup a 4 digi vystupy: coax, opticky, AES a I2S cez HDMI konektor
Obrázek
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Líto 21. 8. 2016 06:59

Taky jsem dělal čistou instalaci na anniversary update a NFB 15 šlape, drivery se stáhly automaticky.
Koukni se jestli tam tohle vše máš, pokud ne tak manualně doinstalovat, víc asi neporadím
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (20.5 ) Zobrazeno 5167 krát
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 8. 2016 08:11

Líto, myslim, ze to je USB Audio Class 1 (UAC1) driver od Microsoftu, ktory je limitovany na vzorkovacie frekvencie do 96k. Vyplyva to aj z tvojho tvrdenia "drivery se stáhly automaticky". Ak je tak, fajn vediet, ze NFB-15 s UAC1 driverom "hra"!
Driver vyrobcu je kategorie USB Audio Class 2. Pokryva aj 176.4k , 192k pre USB a 192k pre coax.

Líto, ak mas niektory SW prehravac korektne nastaveny na WASAPI alebo Kernel Steaming a nemas nastaveny ziaden downsampling, skus cez NFB-15 prehrat nejaku 192k nahravku. Napr. nieco volne dostupne z 2L: http://www.2l.no/hires/index.html Ak ide o UAC1 driver a mas korektne nastaveny bitperfect playback, nemalo by ti to hrat. Pozor - ak by si namiesto WASAPI alebo Kernel Streaming pouzil DirectSound alebo cokolvek ine od Microsoftu, OS to automaticky prevzorkuje.

mhalas83, neviem ci si take skusal, ale skus v Spravcovi zariadeni najst tvoj Audio-gd. Ak je uvedeny nejaky driver ako nainstalovany, skus ho odinstalovat. Potom, stale v Spravcovi zariadeni, skus nechat aktualizovat driver - nechaj ho hladat automaticky (nenasmeruj ho na priecinok s driverom vyrobcu). Mozno sa chyti na UAC1 driver.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Líto 21. 8. 2016 08:17

Jo takhle, mno já myslel že mu to nejede vůbec.
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 8. 2016 08:21

Jemu to nejde vobec.
Mozno si mu poradil, ako dosiahnut, aby mu to slo aspon nejako.
Nie som si celkom isty, ze sa ti natiahol UAC1 driver.
Ten pokus, co navrhujem, by bol preto zaujimavy.
Ale len ak vies zabezpecit, aby do DACu slo naozaj 192k.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Líto 21. 8. 2016 08:36

V Aimpu mi to hraje 192kHz, 4936kbps, downsampling tam pokud vím žádnej nemám.
Nic jiného nepoužívám, ale klidně můžu vyzkoušet...
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 8. 2016 08:44

AIMP nepouzivam, ale vystupne zariadenie by sa malo nastavovat v MENU > Preferences > Playback > Playback options > Device.
Pozri, ci tam mas volbu WASAPI pre tvoj Audio-gd.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků