USB Audio Interface pre XLR mikrofón

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2016 19:29

Ahojte,

je nejaké malé, jednoduché a šikovné riešenie nejakej USB krabičky pre potiahnutie XLR mikrofónu (napríklad od Audio-Technicy AT2020) a dodaniu optimálnej kvality vstupu ?

Jednoduchým myslím napríklad to, že to má v ozaj ideálnom svete len XLR, mute tlačidlo a gain volič, prípadne jack na monitorovanie (nie je nutnosťou).

Snažím sa vyhnúť zmienke o cene - nedokážem si pomôcť ale nedokážem to brať ako nejaký DAC/AMP, do ktorého by som rád hodil peniažky, preto by som to opísal len ako "čo najnižšia cena".

Prípadne echo na nejakú takúto krabičku z Číny?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 10. 2016 21:17

nechces radsej usb mic? mozno nepotrebujes ani AT2020 USB+ ale postaci aj Samson Meteor

ked spominas AT2020, chces do toho zapajat aj kondenzatorovy mic? tak pozri aj s phantomovym napajanim aby bolo. https://www.thomann.de/cz/usb_audio_roz ... tml?oa=pra
Alebo chces napajanie zvlast?

napis na schvalenie co si vybral, hlavne netusim aku kvalitu cakas
Naposledy upravil Andrejsvk dne 15. 10. 2016 21:32, celkově upraveno 1
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2016 21:32

Jo, aj s phant. napájaním som myslel.

Problémom môže byť aj to, že neviem, čo a akú kvalitu môžem od toho čakať, ide mi o to dostať z AT2020 jeho potenciál. V medzičase som narazil na
https://www.youtube.com/watch?v=9q6U1ZLnor4
no nikde nekomentoval nejako tú kvalitu nahrávania, teda výslednú kvalitu, takže veľa mi toho to nedalo v tomto smere...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 10. 2016 21:45

https://www.muziker.sk/m-audio-m-track-mkii

klukni napr youtube, ja myslim, ze za tu cenu fajn

at2020 uz mas? ja ten mic moc nemusim. Co s nim budes nahravat?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 10. 2016 10:54

AT2020 ešte nie, ja to pravdepodobne o nejaké dva-tri mesiace kúpim naraz, verím, že vychytím aj dobrú cenu.

AT2020 mám rád kvôli zvukovému charakteru - príjemný teplý tune; jediná muška je podľa mňa trošku väčšie množstvo záberu okolitých zvukov.
Používaný bude na viacero účelov - hovorené slovo (konverzácie, pre onlajnovky, telekonferenčky - takže tieto "broadcast"-like efekty mi pri tomto chutia), rovnako predpokladám, že sa bude používať aj na nahrávanie nástrojov (bavíme sa o naozaj širokom sortimente), prípadne je možné, že by sa využil aj na nahrávanie v podnikoch (pichnutý do interface-u a NB napríklad).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků