Raspberry, multimediální centrum nebo rovnou streamer...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Herrer77 19. 10. 2016 08:37

Zdravím všechny,

už delší dobu řeším takovou zdánlivou banalitu... Poslouchám hudbu ve FLAC z USB externího HDD a staršího multimediálního centra Dune BD Prime 3.0, které mám optikou spojené se sluchátkovým zesilovačem Audio-GD NFB 11. 32 a ten krmí slucháka Beyerdynamic DT150. Se zvukem jsem celkem spokojen, ale zásadní problém je v tom, že Dune neumí řadit skladby v jednotlivých složkách ve správném pořadí a už vůbec nezvládá gapless přehrávání. To první bych se skřípěním zubů byl schopen opravit přejmenováním skladeb s tím, že bych jim přidal pořadová čísla, ale absenci gapless tím stejně nevyřeším,takže na to kašlu.

Zajímalo by mě tedy, jaký přístroj byste mi doporučili čistě pro transport do Audio-GD... Napadlo mě nějaký Raspberry s KODI, které gapless a řazení skladeb umí. Netuším odkud si bere informace, ale umí to - vyzkoušeno na PC :)

Tenhle komplet mě zaujal, ale chápu správně, že když nemá digitální výstup, tak bych při zapojení přes RCA využil u Audio-GD jen jeho zesilovací část a jestli by to nebyla škoda...

http://rpishop.cz/raspberry-pi-sady/394 ... -kodi.html

V podstatě by mi asi stačil i tip na multimediální centrum s optickým výstupem, tedy to, co mám teď s Dune, jen s tím, že by umělo přehrávat bez výše uvedených problémů a bez dramatických ztrát v kvalitě.

Vím ještě o Raspberry s nadstavbou Hifiberry, kde digitální výstup je, ale zas nikde nevidím komplet a nevím, jestli bych to uměl složit a ještě tam nainstalovat KODI... Navíc má prý Raspberry problém s načítáním větších externích disků (mám 1 TB od A-Data) a chtělo by ještě přikoupit HUB.

Si říkám, jestli to celé není moc komplikované...

Rozpočet pro přehrávač si představuji do 5 000, v případě nějakého opravdu solidního a pohodlného řešení do 10 000 Kč...
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 10. 2016 09:13

Nie som si isty, ci XBMX/Kodi zvlada aj Flac, ale aj keby zvladal, na Raspberry su aj lepsie riesenia na hudbu: RuneAudio, Volumio a MoodeAudio. Kodi pouzivam len na video, na hudbu RuneAudio (prip. teraz volumio). Prepinat medzi nimi mozes cez Noobs alebo vymenou kariet (na aliexpress za 9eur kupis taky dualny prepinac bez nutnosti fyzickej vymeny kariet sd)
HiffiBery mam verziu Digi+, v CR sa to da kupit na rpishop.cz. Ak by si to chcel len na hudbu, lepsia je od hifiberry DAC+, ale su aj ine karty podobnej kvality (http://www.iqaduio.co.uk napr.) a v neposlednom rade tam vies pichnut externu USB zvukovku, fungovala mi DragonFly Black.
Komplikovane to nie je, na nete je vela navodov. Mam doma 2 raspberry, druhu mam ako prehravac rozpravok pre dceru a akutalne sa rozhodujem, ci kvoli prenositelnosti v ramci bytu neposkladam na hudbu tretie Raspberry alebo kupim XDUOO X3. (ak by mi niekto vedel pomoct s rozhodovanim, budem rad :) ).

Este k tomu - ci "rovno streamer"... mal som predtym eGreat R300 Pro prehravac, s raspberry sa to neda vobec porovnavat, po zakupeni raspberry som ho predal :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2016 09:25

Alebo rovno nejaky sietovy prehravac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 19. 10. 2016 10:10

_daRK: Díky za tipy na SW, ale ten prvotně neřeším. SD karty bych např. kvůli nižší kapacitě používat nechtěl, představuju si, že bych svůj 1 TB externí disk připojil do USB a přehrával ze složek na něm. Jak jsem psal výše, kolega tvrdí, že Raspberry tak velký disk bez hubu neutáhne... Je to tak? Dejme tomu, že bych tohle vyřešil, tak čistě teoreticky, když připojím k Hifiberry přes optiku Audio-GD, jaká převodníková část bude vlastně aktivní? Ta u Raspberry a Audio-GD bude používat jen svou zesilovací část nebo Raspberry poslouží jen jako transport a vše bude mít na starost Audio-GD? Omlouvám se za možná primitivní dotazy, ale jsem z toho jelen :)

Ryan: Nějaký konkrétní tipy bys měl? ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 10. 2016 10:21

Možná jsem mimo, ale proč nepoužít nějakej obyč Android HTPC s optikou (Minix)? Ja to tak používám na filmy, ale občas i audio.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 19. 10. 2016 10:38

vencaxxx: Bezva, taky díky za tip, jsem otevřen všemu :)

Dokonce bacil před časem psal, že na sluchátkový poslech používá Fiio DAP + sluchátkáč, ale přijde mi trochu nepraktický mít přenosné zařízení, když nepotřebuju nic přenášet. Představuju si, že bych měl v ruce mobil s nějakou k danému HW určenou aplikací, tím ovládal přehrávač, přehraboval se ve složkách atd...

Jeden dotaz, když bych se obešel bez přehrávání HD souborů, byl by ten komplet, co jsem postnul v prvním příspěvku řešením při propojení přes RCA k Audio-GD?
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 10. 2016 11:07

Představuju si, že bych měl v ruce mobil s nějakou k danému HW určenou aplikací, tím ovládal přehrávač, přehraboval se ve složkách atd...


Přesně tak to používám, na Android je hromada přehrávačů, FLAC není problém a máš univerzální zařízení za pár korun. Stačí mrknout na Gearbest, prodávaj se i mini krabičky do HDMI, ale tam nevim jak by to bylo s optikou. Nicméně to je IMHO nejjednodušší řešení když už máš DAC/AMP a jde ti jenom o pohodlí přehrávání. A připojíš k tomu co chceš, USB disk, NAS... a do mobilu aplikaci na ovládání nebo většina těch krabiček je s dálkovým ovládáním...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 10. 2016 11:36

Herrer77: na SD kartu das samozrejme len SW, urcite nie hudbu, tu budes pustat z USB disku, tak ako pises. Alebo cez LANku, ak to mas na NAS alebo niekde na sieti (tak fungujem ja). Neskusal som, ci utiahne RPi aj USB disk, klasicke male USB sticks urcite ano, dnes uz su v slusnej kapacite.

http://www.head-fi.org/t/795895/a-70-bit-perfect-audio-player#post_12279032

vencaxxx: das mi pls nejaky tip na tu krabicku z GB ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2016 12:31

Herrer77 píše:Ryan: Nějaký konkrétní tipy bys měl? ;-)

Do 10t kupis nejaky Marantz ci Denon. Napr. http://hi-fi-systemy.heureka.cz/denon-d ... =6#reviews
Moznosti ako to riesit je niekolko, chce to len zvazit vsetky poziadavky a potreby.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 10. 2016 12:33

Z GB nevim, ja nakupuju tyhle veci v cine (Aliexpress, gearbest...)
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 10. 2016 13:09

vencaxxx: GB = GearBest :) mas nejaky tip na konkretne zariadenie, o ktorom si pisal ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 10. 2016 13:30

Tak teoreticky cokoli s Androidem 5 a víc, tam je podpora hi-res audia i externich usb zvukovek, ale zalezi na vyrobci jak to implementuje, udajne jsou lepsi na audio s Rockchip procesorama. Treba ten muj Minix doporucit nemuzu, Android jenom 4.4 a proc. Amlogic. Zalezi co od toho clovek ceka, ja to zminil jako nejjednodussi moznost na puvodni otazku, jestli je nejlepsi co se zvuku tyce to je otazka kterou nedokazu zodpovedet. Nicmene by se dal pouzit box s Win, tam by nemel byt snad zadny problem ani omezeni...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 19. 10. 2016 14:40

Díky všem za rady, asi to vypadá, že pro mě bude nejrozumnější a nejlevnější variantou to Raspberry s Hifiberry nadstavbou a jako SW RuneAudio, jak doporučoval _daRK. Pokud bych tedy koupil verzi Digi+,k té přes SPDIF výstup připojil Audio-GD NFB 11.32, mělo by to fungovat a o převod do analogu by se staral až DAC v Audio-GD... Chápu to správně?
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 10. 2016 15:31

Herrer77: nepoznam audio-GD, ale ak ma coax/spdif vstup, tak ano, dekodovanie na analog sa zabezpeci az tam, raspberry posle digitalny zvuk do neho cez Digi+. Ja to tak mam rovnako - digitalny zvuk posielam do receivera. Vlastne s tou kartou Digi+ ani ani nic ine nespravis, ona nema ziaden DAC, vystupom je vzdy len digital, inak by musela byt Hifiberry DAC+ napr., alebo ten iqaudio, co som ti posielal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod errorosus 19. 10. 2016 21:19

Ja pouzivam Rpi2 a Digi+. Tam mam Volumio 2 nahodene (myslim ze v sucasnosti to je najvyspelejsi system-minimalne co sa obsluhy tyka, Rune ma pomalsi vyvoj - ale zvukovo tam pravdepodobne nebudu velke rozdiely-ak vobec nejake...zaujimave je aj Moode audio -to tiez napreduje rychlejsie nez Rune).
Funguje to skvele, headless, ovladanie zo smartfonu alebo browseru je bezproblemove. Ked chcem pozerat filmy, prehodim sd kartu s Kodi...

Co sa USB diskov tyka- usb kluce mi funguju bez problemov, externe USB disky ktore som skusal mi RPi2 neutiahlo (teoreticky sa tam da zapnut niekde v softe vyssi prud do USB co by mohlo pomoct ale to som zatial neskusal). WD ale nedavno zacalo vyrabat special disky pre Raspberry a je mozne ze tieto Rpi utiahne bez problemov. Ja to mam vyriesene zatial tak ze Volumio je na 64Gb karte kde sa vojde aj dost hudby a zaroven je cez LAN pripojene aj k NAS a cez Bubble UPNP ku cloudom ako Tidal/Dropbox/Google Drive...

Existuje SSD HAT (http://www.pi2design.com/store/p1/502SS ... hield.html)- nieje najlacnejsi ale tiez to moze byt zaujimave riesenie- nahodit si na to este Digi+ (alebo daco ine) a vyborny server/streamer hotovy...
errorosus
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků