Jaký sluchátkový zesilovač s DAC pro iPhone?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slama 23. 2. 2017 09:55

Poradíte mi jaký pořídit sluchatkový zesilovač s DAC pro iPhone 6? Sluchátka mám Bang Olufsen H6 a rád bych dostal z iPhona lepší zvuk a byl i připraven do budoucna na iPhona 7 kde není sluchátkový výstup. Cenový limit cca 5 tis. Zesilovačů s DAC pro Apple jsem moc nenašel
.. děkuji
slama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 2. 2017 10:43

Tohle by mohlo být kvalitní řešení. Ale nevím na kolik to dohromady přijde.
https://www.youtube.com/watch?v=WA49thrxvaY
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maverick5 23. 2. 2017 21:59

Myslím, že samotný zesilovač by mohl stačit, případně ten Dragonfly by fungoval asi dobře, ale bude to potřebovat ještě dokoupit aplikaci USB audio player PRO abys ten DAC naplno vyuzil.
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior

Odeslat příspěvekod slama 24. 2. 2017 05:26

Dragonfly se mi líbí... ale mám předplacenou Apple Music, takže potřebuji aby to fungovalo bez další aplikace.
slama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maverick5 24. 2. 2017 08:09

Tak to bych Dragonfly asi nebral protoze na moji S7 edge, funguje Dragonfly zesilovac pouze s tou aplikaci s kterou jsem psal. Jinak to hraje snad vic potichu nez ze samotneho telefonu
- B&O Beoplay H6 2nd + Trinity: Delta Hybrid, Hyperion
- Audioengine D1
- Audioengine A5+, Microlab solo6c
Maverick5
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 2. 2017 16:36

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod magma 2. 3. 2017 22:51

Uz sice tyzden stara tema, ale na jablcnych zariadeniach funguje Dragonfly bezproblemovo a nepotrebujes aplikaciu ako na androide. Pouzivam Black s iPad PRO a Huawei P9. Urcite odporucam!
PC, NB, iPad > Aune S6 / DragonFly Black > Ultimate Ears Triple.fi 10 PRO, Beyerdynamic DT-1770 Pro, Sony MDR-1RBT, Focal Alpha 50;
magma
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 3. 3. 2017 08:30

takže bude fungovat i spotify? cck + dragonfly black nebo red (pro náročnější sluchátka) a funguje to napříč ios aplikacemi? to vypadá jako všestranné zařízení (ios, android od lollipop/kitkat, mac, win)
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 3. 3. 2017 11:24

Mne dragonfly black funguje na androide s kazdou aplikaciou. A s hlasitostou tiez nieje problem.
Na ios by mal tiez fungovat Oppo ha2 ktory predavam.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VobludaVobluda 3. 3. 2017 13:56

Mam Dragonfly black a funguje na iPhone s jakoukoliv hudebni applikaci, zkousel jsem Spotify, Tidal a Apple Music streaming, vse bezproblemu.
VobludaVobluda
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 3. 2017 21:34

Když už je tu tady to téma, co levnější FiiO Q1 a K1 a podobné kousky, fungovaly by s iPhonem 7? K noťasu nebude problém, ale toto by mě vcelku zajímalo.
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 3. 2017 23:41

V iOS zařízeních chybí ekvalizér protože by příliš žral baterku - zdroj.

Dekódování hudby ze ztrátového formátu také sežere míň baterky než z bezztrátového.

Možná tedy je příčinou odstranění headphone jacku příprava na prodej(přehrávání) a streamování High Res audia. Když nebude dekodérem iPhone/iPad, nebude negativní dopad na baterku. Kdyby zvedli kvalitu služby Apple Music a baterka šla do kytek, lidi by nadávali.

Známému APple doporučil k Dragonfly Red používat propojku lightning - USB 3.0 místo lightning - USB 2.0. Důvodem jsou jak jsem zjistil na headfi stížnosti applistů na občasné "kousnutí" hudby, které ta novější propojka odstraní. Přidejte k tomu jitterbug na čištění signálu od ruchů a začnete být rádi, že posloucháte z iOS hudbu na shitty sluchátkách, protože za kvalitu zaplatíte složitostí .-).
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 30. 3. 2017 21:05

Sattero píše:Když už je tu tady to téma, co levnější FiiO Q1 a K1 a podobné kousky, fungovaly by s iPhonem 7? K noťasu nebude problém, ale toto by mě vcelku zajímalo.

Ahoj dle http://www.fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=40754&extra= by problém být neměl, pokud jsi z Prahy můžeme zajít na kafe a můžeš si mou Q1 otestovat.
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 5. 11. 2017 10:50

Zdravím zdejší milovníky Hi-Res zvuku.
Jakožto čerstvý nováček bych si rád nechal poradit, popřípadě vysvětlit jestli by pro mě byl vhodný nějaký DAC , který bych připojil k iPhonu 6. Tento externí DAC bych také rád využíval na macbooku pro 2011 a pak také v práci na notebooku DELL.
Sluchátka jsem kupoval v době, kdy jsem se po lepším zvuku moc nepídil a tak nemám zakoupeny žádné "osvědčené" kousky.

https://www.sony.cz/electronics/sluchatka-s-paskem/mdr-10rc Sony MDR10 rc

https://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/akg-k-323xs-yellow/ AKG 323 xs

Doma převážně poslouchám na Sony, cestou do práce a zpráce AKG a v práci většinou na Earpodech - pohodlnější manipulace ,když na mě jde dotaz a musím sluchátka vyndat a nasadit.
Moje knihovna je 40% Flac nebo ALAC v CD kvalitě (16bit/44kHz ) a asi 3 alba 24bit/96kHz, zbytek je 320 MP3
Hudební žánr je Black metal, melodickej Death a metal obecně. Také 70% doby poslouchám na iPhonu.
Zajímalo by mě jestli by mi např Fiio K1, nebo černý dragonFly dokázal zlepšit výstup ze sluchátek a jestli by mělo cenu k mým sluchátkům externí DAC kupovat. (Asi osobně preferuji Fiio K1, protože se dá lépe sehnat redukce lighning -micro USB, originál Apple camera redukce stojí cca 1000,- a to mi přijde za kabel docela dost).
Děkuji za odpověď.
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 5. 11. 2017 15:30

Pro ta sluchátka je nesmysl cokoli pořizovat, radši došetři na lepší sluchátka.
Navíc aby měl ten DAC/AMP nějaký význam, tak by to chtělo pořídit něco jako Q1 Mark II a ne chrastítko typu K1.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 6. 11. 2017 10:30

Děkuji za rychlou odpověď.
Ještě bych zde rád nasál nějaké doplňující informace.
1) Pokud bych koupil Fiio Q1 Mark II (o čemž nyní silně uvažuji), bude pak problém jej připojit do pracovního Notebooku, kde jako zaměstnanec nemám možnost instalovat ovladače a pod.?
2) Pokud jsem Vás dobře pochopil, koupí Q1 Mark II budu připraven na pořízení lepších sluchátek, ale u nynějších se zvukový projev o moc nezlepší.
3) Pořízením Fiio K1 bych si nezlepšil zvukový projev sluchátek, ale mohl bych jím pouze vyřešit problém, že po připojení sluchátek Sony k iPhonu musím nastavit hlasitost na cca 90%, abych dosáhl rozumné hlasitosti (prakticky bych jej používal jako zesilovač - mají odpor 40 Ohm a je to už znát).
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 11. 2017 01:36

1) Na Windows je potřeba instalovat ovladače, na Macu funguje bez ovladačů.
2) Z těch sluchátek, která jsi uváděl, už víc nevymáčkneš, resp. ani nemá cenu to zkoušet. Q1 Mark II samozřejmě nezvládne nějaká žravá sluchátka, ale pokud vybereš i dražší/lepší sluchátka s nízkou impedancí a vyšší citlivostí (přenosná i domácí), tak by neměl být problém.
3) Obě zmíněná sluchátka mají nízkou impedanci a dostatečnou citlivost - není důvod to provozovat na 90%.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Madjazzman 17. 12. 2017 11:29

Mám dotaz. Utáhne Q1 Mark II, Superlux HD-660? Píšou o nich jako o žravějších kouscích. Mát to být dárek pro šváru, takže je ještě nemám k dispozici.
Madjazzman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 12. 2017 17:28

Nejlepší by opravdu bylo to vyzkoušet, ale obávám se, že spojení vyšší impedance a nižší citlivosti těch Superluxů a nízkého udávaného výkonu Q1 Mark II pravděpodobně vyústí v to, že to nebude stačit (zejména pokud poslouchá na vyšší hlasitosti).
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 12. 2017 19:40

... ak je pravda, že HD660 majú 150 ohm a citlivosť 98dB/mW, tak ich Fiio Q1 Mark II utiahne ... nie síce z veľkou rezervou, ale utiahne
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Madjazzman 18. 12. 2017 08:30

No mám doma čerstvě HD330 a přímo na nich je psáno 2x150 ohm. Tak je otázka jak to číňan myslel. Co se hlasitosti týká, mám pocit že je to metalák co rve na koncertě hlavu do repráku :shock: Tak až se rozehrají a on si na ně zvykne, vezmu ho někam na zkušenou. Bohužel to jinak asi nepůjde. Ale díky za info!

Edit: Doporučíte nějaký vhodný AMP ale raději DAC/AMP pro posluchače který prozatím poslouchal jen "chrastítka"? Bohužel v podobné cenové relaci.
Madjazzman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 12. 2017 20:36

V téhle ceně mě nic lepšího nenapadá. Totiž ten Q1 Mark II není vůbec špatný - má dobrý zvuk, slušnou výbavu a solidní výdrž. Akorát není určen k provozu s vyskokoimpedančními a méně citlivými studiovými sluchátky. Abych řekl pravdu, tak nechápu tu cenovou diskrepanci - DAC/AMP za dva sedm a k tomu sluchátka za osm stovek. Já bych koupil sluchátka za trojku a připojil to do iPhonu rovnou.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Madjazzman 19. 12. 2017 10:20

The Wolverine píše:Abych řekl pravdu, tak nechápu tu cenovou diskrepanci - DAC/AMP za dva sedm a k tomu sluchátka za osm stovek. Já bych koupil sluchátka za trojku a připojil to do iPhonu rovnou.

To je klasické naprosto neaudiofilní pomatení smyslů. Na začátku danému člověku přijdou tři stovky za sluchátka moc, když v Makru může mít špunty za 99Kč. Pak se bez hlubšího rozmyslu vybere vánoční dárek podle recenzí a následně se řeší čím to nakrmit O:-) (Jako dlouholetý správce všeho okolo PC pro širokou rodinu, bych mohl vyprávět) Možná se oželí mobilita a předřadí se něco jako FeiXiang FX-AUDIO DAC-X6. Načež se zjistí že to není vlastně čím pořádně krmit. Výsledek bude stát okolo 10K ale sluchátka za 300Kč jsou drahá!
Takže se omlouvám že jsem zaplevelil téma o Iphonu.

PS: Moje Superlux HD-330 se stejnou papírovou specifikací: na firemním mobilu Samsung J5 je potřeba tak 75% volume na běžný poslech. Pi-DAC+ s audio headphone amplifierem TI TPA6133A který má 142mW (http://www.ti.com/lit/ds/slos821b/slos821b.pdf), je třeba asi 25%. To zda je výkon dostatečný si prozatím netroufám tvrdit, pořád se poznáváme.
Madjazzman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 2. 1. 2018 00:26

Teraz som na vianoce kupoval synovcovi HD-330 a Fiio Q1 (starší model - výkon 190mW/32ohm) a myslím, že Q1 na ne stačil. S nižším gainom som musel dať potenciometer skoro na plno, s vyšším gainom do polovice a zvuk bol dobrý a dynamický, bez pre mňa počuteľného skreslenia aj pri hlasnejšom posluchu. Utiahol ich aj môj Fiio E17 - ešte s väčšou rezervou ako Q1. Pre Q1 zase hovorí oveľa väčšia výdrž.

Ale Q1 mark II má podľa špecifikácie pri single-ended výstupe výkon 75mW/32ohm a pri balancovanom výstupe 220mW/32ohm. Predpokladám, že slúchadlá prekáblovávať nebudeš. Takže to nechám na posúdenie skúsenejších, či to postačí :)
Infinity Kappa 8.2i
AVR Yamaha RX-V767, NAS Synology 211j
iPod 5.5G iMod, Fiio E17 -> IEM LZ-A2
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL -> Elemental Watson -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, AKG K545, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý