Co je potřeba k rozeznění Beyerdynamic DT-990?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod IAMDust3R 13. 11. 2017 21:47

Ahoj, uvažuji o sluchátcích Beyerdynamic DT-990, avšak k vysokoimpedančním verzím je prý potřeba dokoupit zvlášť sluchátkový zesilovač a kvalitní zvukovku. Vyplatí se do toho investovat, nebo mi podobný zážitek (nečekám stejný) poskytne i ta verze s nízkou impedancí? Pokud je ten rozdíl už dost velký, tak pak mi zkuste doporučit zmiňované doplňky, ale nechci do toho příliš investovat. Vlezu se (bez ceny za sluchátka) když tak do 3 tisíc? Pokud ne, kolik by to bylo navíc?
IAMDust3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 11. 2017 00:13

Pro co nejekonomičtější řešení budeš muset sáhnout po čínských krabičkách jako SMSL VMV V2, Micca OriGen+ nebo FX Audio DAC-X6.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IAMDust3R 14. 11. 2017 00:39

Možná bych si připlatil za přenosnost, pokud bude kvalita porovnatelná. Uvažuji nad Creative Sound Blaster E5. Výhodou je, že má i převodník a nemusím tedy dokupovat zvukovku, protože zatím mám integrovanou na desce v pc a ta není moc kvalitní. Je na ní tuším Realtek ALC887.
IAMDust3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 11. 2017 01:07

Převodník mají všechny zmiňované. A uniká mi smysl požadavku na přenosnost při použití s domácími vysokoimpedančními sluchátky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IAMDust3R 14. 11. 2017 01:35

No napadlo mě, že bych to občas zapojil do mobilu a poslouchal třeba po cestě do práce
IAMDust3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 11. 2017 01:51

Jenže kvůli jejich vyšší impedanci potřebuješ na skutečný rozehrátí sluchátkáč s výrazně vyšším výstupním napětím - a to jinak než z příslušně vyššího napájecího napětí nedostaneš. Osobně doporučím zesilovače napájený napětím MINIMÁLNĚ 12V nebo ±9V, lepší výsledky pak budou garantovat přístroje s napájecím napětím aspoň ±12V nebo ±15V - a to u přenosnýho aparátku bude dost velkej problém - respektive kvůli váze bys k napájení musel použít víc kusů lithiovejch článků s příslušně nižší kapacitou - pak by ti klesla výdrž na 1 nabití.
Anebo bys musel sice použít menší počet článků s větší kapacitou, ale za ně zařadit zvyšovací měnič, kterej by garantoval aspoň to minimální napájecí napětí ±9V ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod IAMDust3R 14. 11. 2017 02:10

Aha, to jsem nevěděl... No tak v tom případě vezmu něco z těch 3 nepřenosných. Asi to bude rozumnější.
IAMDust3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2017 04:53

Odhlidnuc od toho, ze tie DT990 su na prenasanie velmi velke, neskladne, s dlhym a hrubym kablom, navyse maju otvorenu konstrukciu co je na pocuvanie niekde "po ceste do prace" kvoli minimalnej izolacii smerom dnu a nulovej smerom von, absolutne nevhodne riesenie.
Na cestu do roboty si kup nejake prenosne sluchadla, resp. nejake spunty. Cinske "zazraky" s velmi dobrym zvukom sa daju kupit za par stoviek.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IAMDust3R 15. 11. 2017 08:04

Nakonec možná vezmu řešení od Schiitu, ve formě Magni 3 a Modi 2. Vypadá to, že budu mít větší budget.
IAMDust3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 15. 11. 2017 17:22

Asi jsem minul odpoved na tu druhou otazku - me by to taky zajimalo - jsou vy 600 ohmovy DT opravdu o tolik lepsi nez 250 nebo nedejboze 32ohmovy?
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 11. 2017 18:04

... a nebolo by lepšie vykašlať sa na tie nešťastné beyery (ktoré majú mizernú účinnosť aj v 32ohmovej verzii) a radšej si kúpiť nejaká normálne uzavreté sluchátka, ktoré budú fungovať aj priamo s mobilom (Focal Listen, NAD Viso HP50, ATH MSR7 ...) :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IAMDust3R 15. 11. 2017 21:03

Uzavřené sluchátka nechci kvůli jejich vlastnostem. Když chci sluchátka pro relaxaci (nakonec tedy nepřenosné, takže na doma), tak to poslední, co bych si vzal, jsou uzavřené sluchátka. Polootevřené bych ještě zvažoval, ale uzavřené ne. Mimochodem, za pár dní se chystám do poslechového studia ve Zlíně, tak snad budu mít potom lepší přehled.
IAMDust3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 11. 2017 21:08

Dneska už dávno kvalitní uzavřená sluchátka netrpí kelímkovým efektem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 11. 2017 21:18

IAMDust3R píše:Uzavřené sluchátka nechci kvůli jejich vlastnostem. Když chci sluchátka pro relaxaci (nakonec tedy nepřenosné, takže na doma), tak to poslední, co bych si vzal, jsou uzavřené sluchátka...
... no to je tvoj problém ... s takýmito názormi si tú relaxáciu s DT990 celkom zaslúžiš :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hynpin 15. 11. 2017 21:22

za mě šúry SRH-940, ty nakrmíš čím chceš, jsou světlý, nepoznáš snad že jsou uzavřený, relativně přenosný ..
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků