DAC okolo 3000

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip4 7. 4. 2019 11:51

Ahoj,
vybírám dac ke sluchátkům a potřeboval bych pomoci s výběrem, zatím používám akorát nějaký levný dac z číny (SA9027 + ES9023). Mám, ale pocit že by to chtělo něco lepšího. Podmínkou pro mě je, že tam musí být i výstup z dac bez preampu, jelikož ho na dac nepotřebuji. Primární využití je pro Stax Lambda Nova Basic (SR202) a pro moje DIY elektrostaty. Co jsem zatím našel a padlo mi do oka jsou tyhle dacy:

Topping D10, Topping D30: Tady si nejsem úplně jistý, jestli bych vůbec slyšel nějaký rozdíl mezi D10 a D30. Co mě trošku děsí tak je to, že jsem se často dočetl, že dacy přestávají po čase fungovat a řešit záruku po půl roce asi není zrovna reálné.

Grace SDAC z massdropu: Pěkně zpracované, myslím si že to bude zvukově srovnatelné s Toppingy dle HW, jinak co jsem koukal tak mají hezky navržený layout pcb dle výsledků měření.
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x ... andard-dac

KHADAS TONE BOARD: Asi nejlepší hw za danou cenu. Jediné mínus je že si člověk musí dokoupit nebo udělat krabičku, dac přijde jen jako osazené pcb. To pro mě ale není problém. Výsledky měření jsou zde velmi dobré. https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.4823/

Ve výsledku vůbec netuším, jak se rozhodnout, jelikož si nedokážu vůbec představit rozdíl ve zvuku a poprosil bych teda o nasměrování, díky.
Filip4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 4. 2019 12:06

BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 7. 4. 2019 19:00

Podle mě nemá moc význam jít z budget řešení do dalšího budget řešení. Ty obavy, jestli "bude slyšet rozdíl" jsou na místě. Přihoď těch pár tisíc a objednej si Modi Multibit aky Mimby, to bude jistý posun.
Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 4. 2019 00:32

... no v kombinácii so Staxami už jednoznačne treba nejaký slušnejší DAC ... tak minimálne 1500-3000€ ;-)
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip4 10. 4. 2019 08:41

Díky za odpovědi, ten modi 3 ještě zvážím. Asi teda bude celkem jedno co vyberu. Víc se mi do toho zatím dávat nechce.

Věřím tomu že by si elektrostaty zasloužili něco mnohem lepšího, ale pro moje potřeby je to asi zbytečné, možná někdy v budoucnu.
Filip4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2019 12:14

Celý řetězec hraje tak jako jeho nejslabší článek. Trošku mám pocit, že budeš do Ferrari dávat motor z Fabie.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 4. 2019 13:21

Keď uz môže niekto vo vedľajšom vlákne zvažovať 10 dolárový dac/amp k CIEM za nemálo stovák, tak to už ta Modi nebude až tak zlé riešenie, snáď aspoň amp ma zodpovedajúci k tým Staxom.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AQ Nightowl Carbon, Hifiman HE400i
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 4. 2019 13:27

Celý řetězec hraje tak jako jeho nejslabší článek. Trošku mám pocit, že budeš do Ferrari dávat motor z Fabie.

Tohle přirovnání kulhá na obě nohy. V případě špatných sluchátek nebo nekvalitního audio zdroje možná, ale DAC má pořád na kvalitě produkce nejmenší podíl a v případě utaženého rozpočtu i nejmenší význam.
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2019 13:37

Dovolím si nesouhlasit. DAC má na výsledný zvuk - detail a jeho zabarvení sakra velký vliv. A čím lepší sluchátka, tím víc je ten rozdíl slyšet.
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 4. 2019 14:02

Toto si človek musí overiť asi iba sám na sebe. Inak bude vždy len opakovať, co videl napísané inde alebo vydedukoval zo skusenosti inych.
Naposledy upravil _daRK dne 10. 4. 2019 14:54, celkově upraveno 1
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AQ Nightowl Carbon, Hifiman HE400i
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 4. 2019 14:52

Dovolím si nesouhlasit. DAC má na výsledný zvuk - detail a jeho zabarvení sakra velký vliv. A čím lepší sluchátka, tím víc je ten rozdíl slyšet.

Nevím o tom, že bych psal, že nemá na zvuk více či méně velký vliv. Psal jsem, že v případě utaženého rozpočtu je nejméně důležitou komponentou a je lepší nechat jeho nákup "na potom" a raději těch pár tisíc přihodit ke sluchátkům nebo zesilovači.
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2019 15:49

Pak je asi lepší počkat a našetřit na něco lepšího. Sluchátka má, zesilovač nepotřebuje a nějaký DAC z Číny už má takže hraje. Myslím zbytečné nahrazovat ho dalším levným DACem.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 4. 2019 23:12

Význam DACu poznás,az si poslechnes nejaký opravdu dobrý DAC.Sestava hraje tak dobre,jak jí to dovolí nejslabsí clánek v retezci.
A je jedno,jestli je to nekvalita nahrávek,prehrávace,sluchátek,zesilovace,nebo toho Dacu.A to pro zjednodusení vypoustím kabeláz.
Je dobré si toto uvedomit a podlr toho volit svůj set.Myslím,ze tady bude 90% kolegů,kterí postupují krok za krokem.A nelze se vyhnout omylům,ty k tomu patrí.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 4. 2019 00:14

Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 11. 4. 2019 00:23

No v tomto případě bude vhodné, aby DAC byl z odpovídající (tj. nákladnější) kategorie...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý