Jsou ještě vůbec potřeba externí DACy pro mobily?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Linuxing 20. 4. 2019 19:14

Zdravím všechny fanoušky kvalitního audia a dovolím si dotaz. :-)
Jakou kvalitu mají dnešní "hudební" tablety a mobily? V jedné diskuzi mi bylo řečeno, že konkrétně tablet Sony Z3 má tak dobrou kvalitu integrovaného DACu, že je zbytečné kupovat externí DAC nebo kvalitní zvukovku do PC.

Do DACu, zesilovače a stereo beden chci dohromady investovat cca 25-30tis. Kč. Zvažuji, že bych možná postavil Totemy - http://www.repromania.net/forum/viewtop ... =60&t=3661 . Do budoucna možná sluchátka do 10tis.

Jde mi v této fázi hlavně o to jestli uslyším více detailů v hudbě (nebo jak to nazvat) mezi těmito variantami:
1) tablet Sony Xperia Z3 (bez externího DACu)
2) tablet Sony Xperia Z3 (s externím DACem)
3) PC s Asus Xonar Essence STX II (případně s externím DACem)

Poslouchat budu od každého něco: od metalu až po vážnou hudbu.
Zdroj hudby: Spotify Premium (320 kbps) nebo lokální soubory s vyšším bitratem, flac je imho zbytečný.

Díky předem za odpovědi a podělení se o zkušenosti, případně o doporučení, který externí DAC byste doporučili, aby byl finančně úměrný zamýšlené investici.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 19:53

Vše záleží na preferencích. Ale pokud bude zdroj hudby Spotify a Flac ignoruješ, tak bych s kvalitou převodníku až tak nehrotil. Ale pokud ti jde o detaily v hudbě, určitě bych nezatracoval Flac a místo Spotify zvolil Tidal Master.
Ale pokud bys vrazil 20 tisíc do beden, pět tisíc do nějakého DAC a za pět koupil nějaký vintage zesilovač a hrál z PC určitě bys mohl dosáhnout velmi kvalitních výsledků.
Nebo pořídit něco ve stylu Marantz M-CR511 Melody Stream, k tomu ty bedny za dvacet a můžeš hrát z PC, mobilu, tabletu NAS, jak je libo. Možností je spousta...
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 20. 4. 2019 20:07

rychlá odpověď IMHO rozhodně ano :-)

podrobnější odpověď - osobní názor:

1. co uslyšíš, nebo neuslyšíš, poznáš jen ty sám a ještě se to zkušeností mění.
2. Určitě jsou mnohem lepší DAC/AMP, než v tabletu Sony, nejde jen o čip, ale hooodně o
analogovou cestu za DA čipem. Jestli uslyšíš rozdíl, viz bod 1.
3. nevím, jestli někde jsou ztrátové soubory s vyšším bitratem než 320 kbps, nicméně, dle
mého názoru, FLAC cenu má a ve verzi HI-RES tuplem. Jestli uslyšíš rozdíl, viz bod 1.
4. můj pohled: výslednou reprodukci nejvíce ovlivní měniče (sluchátka, repro - místnost),
dále nahrávka, potom to ostatní. Čímž nechci říct, že to ostatní není důležité - vše musí
sedět k sobě. Začal bych od konce: nejdřív zvol kvalit. třídu sluchátek/repro, dále
zesilovač, až poté DAC/head amp. To vše nakrm odpovídajícím zdrojem. Krmit kvalitní
systém výhraně MP3 a pod, osobně považuji téměř za mrhání penězi - můj osobní názor.

-- 20. 4. 2019 19:10 --

koukám, že martas38 byl rychlejší, řekl jinými slovy totéž :-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Linuxing 20. 4. 2019 20:13

Díky za bleskurychlé odpovědi. Flac nezatracuji, jen jsem myslel, že abych poznal rozdíl mezi komprimovanou hudbou s vysokým bitratem (mp3, ogg...) a bezztrátovým Flacem, tak bych musel mít dražší aparaturu.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 20:19

Když víš jaké rozdíly hledat, tak uslyšíš rozdíl mezi mp3 a Flacem na mobilu a špuntech za 500Kč. Určitě bych nejvíc peněz pustil do repro, ty mají největší vliv. A v dnešní době bych asi fakt volil nějaký ten Marantz, Denon, Onkyo - streamer do kterého pošleš hudbu z čehokoliv.
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 20. 4. 2019 22:36

Tidal Master mohu jen doporučit. Mám ho necelý rok a stále se divím, jak to hraje dobře.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 4. 2019 13:49

Linuxing píše:Jde mi v této fázi hlavně o to jestli uslyším více detailů v hudbě (nebo jak to nazvat) mezi těmito variantami:

Zdroj hudby: Spotify Premium (320 kbps) nebo lokální soubory s vyšším bitratem, flac je imho zbytečný.

Tvoje uši nikto nemá, aby ti vedel odpovedať :-) To si musíš overiť jedine sam. Tým, že Flac je podľa teba zbytočný, súdim, že si niekde na začiatku toho zistovania a možno nebudeš úplne vedieť, kde tie rozdiely hľadať.
Sony mali väčšinou dobre prevodníky v mobiloch, v tabletoch budu IMHO horšie,ale môžem sa mýliť. Veď to skus najskôr bez externého DACu a uvidíš, či tomu niečo chýba, neskôr môžeš na skúšku zobrať z eshopu a porovnas.
Podľa mňa pri spotify a tvojom rozpočte na zosik a repro rozdiel nebude veľmi počuť, pri sluchatkach už skôr.
Chord Mojo / Hiby R3 ► Tansio Mirai 3 Pro, Moondrop Kanas Pro, Hifiman HE400i
Dragonfly Red ► iBasso IT01S; SGS7 ► Sony WH-1000XM2, TinAudio T2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 21. 4. 2019 13:53

Ten Marantz M-CR511 s převodníky Burr-Brown nevypadá zle, DAC a zesilovač v jednom není špatný nápad. Tady viewtopic.php?p=12206984#p12206984 jsi Martasi psal, že u externích DACů může docházet k velké latenci. Dá se nějak říci jaká by mohla být latence toho Maratze ve srovnání s Asus Essence STX II. Poznám tu latenci v případě, že bych do něj pouštěl i zvuk z PC her a filmů (koncertů)?

Je to nějaký pátek zpátky co jsem pročítal recence na Asus Essence STX a téměř všichni tvrdili, že oproti integrované zvukovce je to výrazný a slyšitelný posun v kvalitě. Dokonce i ve srovnání Asus Xonar DX/XD, která stála něco kolem 2.000 Kč, byla prý vyšší kvalita Essence slyšet. Předpokládal jsem tudíž, že mezi integrovaným DAC v Sony Z3 a mezi třeba tím Marantzem bude taky podobně výrazný rozdíl v kvalitě jako mezi integrovanou zvukovkou a tou Essence STX. Obzvlášť když některé recenze říkají, že DAC+amp v Sony Z3 není zas tak dobrý. Jde mě o to, že kdybych koupil třeba toho Marantze a poslouchal s novými sluchátky (v ceně 10tis.) a pak sluchátka připojil na Sony Z3 (bez ext. DAC), abych mohl volně chodit po bytě, tak jestli se mám připravit na snížení kvality (Flaců), které s největší pravděpodobností poznám. Pak bych totiž svoje myšlenky směřoval raději na to jak natáhnout delší kabel ke sluchátků, tak abych měl pořád volnost pohybu a kabel zároveň nezavazel.

-- 21. 4. 2019 14:23 --

_daRK píše:Podľa mňa pri spotify a tvojom rozpočte na zosik a repro rozdiel nebude veľmi počuť, pri sluchatkach už skôr.

Myslel jsem si, že když jsou reprobedny mnohem větší, tak že budou mít i větší zvukový rozsah a dokáží také vytvořit barvitější a detailnější zvuk než sluchátka, ale i podle ostatních informací začínám přicházet na to, že jsem se mýlil.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 21. 4. 2019 16:39

Je to telefon od telefonu a ucho od ucha. Pokud jsi žádný lepší DAC nikdy neslyšel, bude ti výstup z telefonu připadat v pohodě. Obecně chválený výstup je ze zařízení Applu a z telefonů LG. Dál to bude kus od kusu.
Takže IMHO nelze jednoznačně odpovědět.

DAC/Ampům od výrobců počítačových komponent bych se vyhnul, obzvlášť když je nepřeberný výběr DACů od firem, které se specializují na audio - namátkou Topping D10, D30, Schiit Modi, Schiit Modi Multibit. Oproti integrované zvukovce bude výborně hrát cokoliv z uvedného i neuvedeného :D
Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 21. 4. 2019 18:04

U telefonů LG mají dedikovananý DAC např V30, nebo nejvyšší modely Sony, co si z hlavy vybavuji. Není to žádný hi-end, např. v LG V30 je stejný DAC čip jako v DAP Shanling M0.

Pokud jde o porovnání repro vs. sluchátka tak každý hraje jinak, hlavně v reprodukci prostoru, vnímání basů tělem atd, to ví každý. Nicméně, v parametrech jako je detailnost, frekvenční průběh, (micro)dynamika, svoboda hlasitosti, zkrátka množství původních informací doručených z nahrávky do ucha, tam jsou, dle mého skromného názoru, sluchátka téměř nedostižná.Tedy pokud nemáš alespoň šesticiferný rozpočet:-) Už proto, že ti do zvuku nekecá poslechová místnost. A žena.

-- 21. 4. 2019 17:18 --

Linuxing píše:
Pak bych totiž svoje myšlenky směřoval raději na to jak natáhnout delší kabel ke sluchátků, tak abych měl pořád volnost pohybu a kabel zároveň nezavazel.

Kabel ke sluchátkům po bytě je poněkud nepraktický. Já to řeším DAP (kapesní přehrávač) v kapse. Ten můj umí wifi má tedy přenos z Tidalu, PC, NAS atd. Stačí mít doma wifi. Nejsem tedy odkázán jen na SD kartu. Když ho nechci mít připojen z kapsy do sluchátek, položím ho na stůl a připojím ho k zesilovači a repro. V mém případě ještě přes ext. DAC, ale není to nezbytné. Nebo ho nepřipojím nikam a opět přes wifi streamuji do chromecastu audio. Ale to už jejá píseň a a asi i vlákno.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Linuxing 21. 4. 2019 19:05

ondrasheq píše:Oproti integrované zvukovce bude výborně hrát cokoliv z uvedného i neuvedeného :D

Akorát mi teda nějak nejde na rozum, proč výrobci základových desek do PC/NTB dávají šmejdovské DACy a do mobilů se dávají takové "suprovní". Smartphony nejsou zas o tolik dražší. Já mám tuhle základovku https://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20Extreme4/ 3 roky starou, stála kolem 4tis. (takže žádný levný šunt), výrobce se chlubí nálepkou "Purity Sound", dále uvádí:
- 115dB SNR DAC with differential amplifier
- TI® NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)

Proč si na kvalitu integrovaných zvukovek v PC/NTB všichni stěžují a u mobilů je integravaný DAC tak vychvalovaný?

-- 21. 4. 2019 19:25 --

petrE1 píše:Já to řeším DAP (kapesní přehrávač) v kapse.

Mohu se zeptat jaký máš DAP a sluchátka?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 4. 2019 19:47

Linuxing píše:Proč si na kvalitu integrovaných zvukovek v PC/NTB všichni stěžují a u mobilů je integravaný DAC tak vychvalovaný?

Použitý DAC čip neříká vůbec nic o tom, jak to bude ve finále hrát. Navíc vzhledem k tomu, jakým způsobem je ten čip na základní desce napájen a kolik je v PC rušení, je zbytečné se v tomhle terénu o nějakou kvalitu vůbec snažit. U telefonu je přece jen možnost přiblížit se kvalitou nějakým základním DAPům.

Jinak pokud budeš mít Totem 100 a k tomu nějaký dobrý zesík, tak mi přijde škoda to zabít tím, že zdroj zvuku bude rovnou telefon/tablet. Vždyť dnes pořízení hodně slušného DACu ani nemusí vyjít draho - z nových věcí koukni třeba na Modi 3 nebo je možnost číhat na bazaru na nějaký pěkný kousek.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 4. 2019 19:50

Naměřené zvukové parametry tabletu Sony Z3 najdeš zde:

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3 ... 1152p7.php

Měří se:
1)Frequency response
2)Noise level
3)Dynamic range
4)THD
5)IMD + Noise
6)Stereo crosstalk

Tablet Sony Z3 má tedy horší stereo přeslech a nízkou hlasitost(zejm. pro sluchátka).
Zbytek je celkem slušný.

Kvalitu zvukového výstupu ostatních mobilů(a některých tabletů)najdeš v každé jednotlivé recenzi na: http://www.gsmarena.com
Dynamic range pro sluchátka(in-eary)bych doporučoval min. s parametrem 92.
81,3 je trochu průšvih. :D

Místo Spotify bych doporučil spíše Tidal. 8-)
Repro bych doporučil s připojením k wifi(hi-res streaming),např. all-in one system Naim Mu-so(vynikající zvuk,ale zúžené stereo)nebo něco podobného.

Dnes už se ale prodávají hi-fi sestavy,které mají "všechno".
Zde: https://www.alza.cz/onkyo-cs-n575d-cern ... 153967.htm
Zde: https://www.alza.cz/pioneer-x-hm86d-s-s ... 562729.htm

Osobně zvažuji koupi aktivních monitorů(teprve se chystají do prodeje)IK Multimedia iLoud MTM. :D
Zde: https://kytary.cz/ik-multimedia-iloud-mtm/HN202593/
Naposledy upravil pseudomagick dne 21. 4. 2019 20:33, celkově upraveno 2
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 4. 2019 19:59

Výrobci dávají do zařízení to, co je nejlevnější aby vydělali. A pokud se rozhodnou jít marketingovou cestou, že má telefon lepší DAC. Tak tam dají lepší chip. Což je mimochodem pořád součástka v ceně pár dolarů. Ale kvalitní DAC nedělá jen ten vlastní převodník, ale i to co je kolem něho a jak je to celé navrženo.
Co se týče latence, předpokládám, že ten Marantz (který jsem mimochodem uvedl jako první zařízení co mě napadlo) na tom bude dobře, ale samozřejmě to nemůžu tvrdit s jistotou. Zas nejlépe nějak vyzkoušet - jít do obchodu s notebookem, nebo objednat přes eshop a pak případně vrátit, zapátrat někde na fórech, především zahraničních atd. Každopádně pokud tam latence je, poznáš to bezpečně. Zpoždění zvuku proti obrazu se bude stále víc zvětšovat.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 4. 2019 20:27

Např. Sony nikdy nedá do mobilu velmi kvalitní či špičkový DAC. :pozor
Proč?
Protože pak by nikdo nekupoval jejich hi-res DAPy! :D
Každopádně DAC není úplně všechno,neboť i další střeva elektronická se podílejí na celkové kvalitě zvukového výstupu.

Osobně jsem dříve podrobně porovnával HTC One M8(se špičkovým zvukem,na mobil)a Fiio X5.
Rozdíl nebyl tak moc výrazný,detaily velmi podobné.Fiio X5 bylo o něco čistší.
HTC One M8 však postrádal jakousi hloubku(zvuk byl plochý).
Nyní mám Samsung Galaxy S8+ a zvukově je za HTC One M8 a M9 docela pozadu. :-\
Naposledy upravil pseudomagick dne 21. 4. 2019 20:52, celkově upraveno 2
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 21. 4. 2019 20:37

pseudomagick píše:Osobně zvažuji koupi aktivních monitorů(teprve se chystají do prodeje)IK Multimedia iLoud MTM. :D
Zde: https://kytary.cz/ik-multimedia-iloud-mtm/HN202593/

Předpokládám, že k tomu musí být ještě nějaký subwofer. Vidím, že je tam jen 3,5" basový reproduktor a ten asi moc místnost nerozbasuje.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 4. 2019 21:13

Ty bedýnky subáč či basák moc nepotřebují. :pozor
Měly by hrát od od 40 Hz,mají DSP procesor+měřič zvuku.
Samozřejmě se nemohou srovnávat s velkými hi-end bednami či profi subwoofery,ale i tak musí hrát úžasně(na tak malé rozměry).
2x100W RMS je celkem slušný výkon do pokoje(v paneláku peklo pro sousedy :D ).
Výhoda tohoto digitálního signálového procesoru je,že se dá kalibrovat pomocí bezdrátového měřiče.
Bedýnky si i samy upravují zvukovou vyváženost při nižších hlasitostech.
Info.: https://www.ikmultimedia.com/products/iloudmtm/
Recenze a "poslech" na you tube: https://www.youtube.com/watch?v=i6pn6Wl4GpI&t=952s

"The result is iLoud MTM, and it changes everything about the sound, accuracy and convenience of reference monitors in today’s modern studio.
Once you hear iLoud MTM, you’ll find it hard to ever go back to traditional big-box speakers."

-- 21. 4. 2019 20:46 --

Linuxing píše:Zdravím všechny fanoušky kvalitního audia a dovolím si dotaz. :-)
Jakou kvalitu mají dnešní "hudební" tablety a mobily? V jedné diskuzi mi bylo řečeno, že konkrétně tablet Sony Z3 má tak dobrou kvalitu integrovaného DACu, že je zbytečné kupovat externí DAC nebo kvalitní zvukovku do PC.

Do DACu, zesilovače a stereo beden chci dohromady investovat cca 25-30tis. Kč. Zvažuji, že bych možná postavil Totemy - http://www.repromania.net/forum/viewtop ... =60&t=3661 . Do budoucna možná sluchátka do 10tis.

Jde mi v této fázi hlavně o to jestli uslyším více detailů v hudbě (nebo jak to nazvat) mezi těmito variantami:

Díky předem za odpovědi a podělení se o zkušenosti, případně o doporučení, který externí DAC byste doporučili, aby byl finančně úměrný zamýšlené investici.

Možná je i kombinace síťového přehrávače s integrovaným DACem + aktivní repro(či aktivní studiové monitory).
Síťový přehrávač např.tento (s DACem PCM1795 Burr Brown): https://www.alza.cz/denon-dnp-800ne-bla ... 494845.htm

Ušetříš za externí DAC(díky síťovému playeru)a za zesilovač(díky aktivním repro). :D
Mp3 bych ale "vzduchem" nepřenášel,pokud chceš vyšší kvalitu zvuku. :pozor

Pokud bys chtěl už fakt ultramoderní,tak si můžeš dokoupit Denon repro,které podporují bezdrátový přenost Heos(nejen pro multiroom).
Info o Heos zde: https://www.denon.cz/cz/heos
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janekh 22. 4. 2019 19:16

Chord Mojo > Oriolus Reborn / Sennheiser HD 598
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 20:54

Na aktivní repro a studiové monitory jsem se nikdy moc nedíval. Připadají mně hrozně malé a nikdy jsem nevěřil, že rozezvučí místnost 60m2 s dobrými basy. Né že bych chtěl rozvibrovat tabulky skel v oknech, budu poslouchat spíše střední hlasitost, ale nerad bych si ořezával zvukový rozsah. Třeba ty Totemy 100 mají reprák 25cm a ty aktivy mají max 15cm, ty KEFy LSX jen 11 cm.

Myslel jsem, že aktivy a studiové monitory jsou hlavně pro blízký poslech, řekněme z 1 metru. Což by mi asi nevadilo kdybych věděl že jejich zvuk bude lepší než u větších repro, ale nechce se mi tomu věřit i když papírově tam ten rozsah možná je. Navíc pokud je DAC, zesilovač a wireless konektivita dohromady v jedné bedýnce, tak bude o to větší problém když se něco z toho pokazí - servis v autorizovaném servisu bude asi nutnost.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 4. 2019 21:41

Mám starší monitory Prodipe Pro 5 V2,které mají bi-amp(dva zesilovače v každé bedně)a nemohu je v bytě pustit ani napůl. :-)
Navíc je možné dokoupit subwoofer(studiový monitor).
K Prodipe si je možné dokoupit např. subáč PRODIPE PRO 10s,který má dalších 150 W RMS .

Osobně si myslím,že nejlepší řešení (dle mých preferencí)je Naim Mu-so,které dokáže zaplnit místnost mohutným zvukem(450 Wattů!).
Viz zde 3D binaural audio(doporučuji poslech se sluchátky): https://www.youtube.com/watch?v=3Ep7ZOnKLxw

-- 22. 4. 2019 20:51 --

Pokud bys chtěl 2x výkonný hi-end repro od Devialet(třeba Phantom Reactor 600),tak doporučuji hodně šetřit. :-)
To už je trochu jiná liga,ale i cena.
Zde: https://www.devialet.com/en-eu/
Zde: https://www.youtube.com/watch?v=k6HqDgGnqWM

-- 22. 4. 2019 21:14 --

Takto se ničí reproduktor za 3.000,-USD,Devialet Gold Phantom. :shock:
Zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ni9ccFfnOJg
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 22:19

Re: "Naim Mu-so,které dokáže zaplnit místnost mohutným zvukem(450 Wattů!)."

A má smysl se honit za wattama? Nepochybuji o dostatečně silném "dunění", ale obávám se, že nebudou detailně vykreslené basy. Jako že budou takové rozmazané - splývající.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 4. 2019 22:25

Doporučuji přečíst recenze na Naim Mu-so.
Tento systém dostal mnoho odborných ocenění.
Těžko budeš hledat i negativní uživatelskou recenzi. :pozor
Naim je britská hi-endová značka známá mezi audiofily.

-- 22. 4. 2019 21:43 --

Linuxing píše:Re: "Naim Mu-so,které dokáže zaplnit místnost mohutným zvukem(450 Wattů!)."

A má smysl se honit za wattama? Nepochybuji o dostatečně silném "dunění", ale obávám se, že nebudou detailně vykreslené basy. Jako že budou takové rozmazané - splývající.

Nejde o to honit se za wattama,ale vždy je lepší mít jakousi wattovou rezervu. :D
Digitálního signálového procesor(DSP)má tu výhodu že koriguje frekvence,tudíž ani při velmi tichém poslechu basy(či středy a výšky)scházet nebudou.To se u běžných beden říct nedá. :pozor
"Mohutným zvukem" jsem nemyslel pouze dunění,ale i středy a výšky.
Pokud by tomu tak bylo,tak by věhlasná firma Naim nepatřila do hi-endu. 8-)

Viz třeba recenze na Amazonu: https://www.amazon.com/Naim-Mu-So-Refer ... ll_reviews

Pochybuji,že by někdo utrácel 1.000,- USD,aniž by to hrálo špatně.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 22. 4. 2019 23:07

Bývá u těch wireless reproduktorů nebo wireless DACů nějaký buffer? Ptám se proto, jestli je tam nějaký čas na to, aby v případě poškozených paketů byl čas na to si je vyžádat znovu nebo jestli tam žádný buffer (mezipaměť) není a veškerý zvuk jde hned do reproduktorů.

-- 22. 4. 2019 23:08 --

Re: "Digitálního signálového procesor(DSP)má tu výhodu že koriguje frekvence,tudíž ani při velmi tichém poslechu basy(či středy a výšky)scházet nebudou."

Takže nějaká trochu jiná funkce "loudness"?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 4. 2019 23:22

Abychom to završili. 8-)
Chtěl jsi něco pro přehrávání z tabletu.Doporučil jsem ti Naim Mu-so,které je určené právě pro tablety a mobily a vše se ovládá přes OS Androis či iOS(nainstalovanou aplikaci Naim).
Pokud by ses ho rozhodl koupit,tak doporučuji nákup od důvěryhodného prodejce a nákup on-line nejlépe s osobním odběrem.
Tím získáš možnost vrácení zboží ve 14-ti denní lhůtě(dle zákona).
Není tedy co bys finančně ztratil. :pozor
Pochybuji ale,že bys něco tak úžasně hrajícího vracel. :D

Jak už jsem napsal,jediná nevýhoda Naim Mu-so je zúžené stereo dané velikostí přístroje(tj.repro si můžeš rozmístit 5m od sebe).
Na druhou stranu se dá lépe přenášet(13 kg a 628 × 122 × 256 mm). :roll:
Pokud si ho koupíš,tak ti budu tiše závidět(myšleno pozitivně)... :-\ ..pak aspoň napiš jak jsi spokojený. :-D
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 23. 4. 2019 00:01

Re: "Chtěl jsi něco pro přehrávání z tabletu."

To úplně ne. Hlavní pro mě byla otázka jak je kvalitní integrovaný DAC v tabletu ve srovnání s externím DACem. Podle toho budu dál přemýšlet jestli ke sluchátkům/reproduktorům koupit:
-tablet
-externí DAC
-DAP
-Streamer (DAC+zesilovač)
-zvlášť zesilovač pro repro a zvlášť DAC/Amp pro sluchátka
-jeden zesilovač pro oboje

U toho posledního bodu mi třeba bylo řečeno, že v drtivé většině stereo zesilovačů je sluchátkový výstup jen vyvedený přes nějakej odpor z výstupu na reprosoustavy, takže o nějakým sluchátkovým zesilovači v podstatě nemůže být řeč.
Takže nejde mi primárně o přehrávání z tabletu, ale o kvalitu zvuku. V konečné fázi mohu třeba použít tablet jako "dálkový ovladač" na spuštění hudby z PC, ke kterému bude připojen DAC a zesilovač.

Nyní to vypadá, že krmit sluchátka za 10tis. Kč z tabletu/mobilu je špatně a takové sluchátka si zaslouží DAC/Amp min. za 7tis. Kč (mi bylo řečeno).

Proto jsem měl na tebe ty dotazy. Hledám, zjišťuji, zkoumám jakou cestou se vydat.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 4. 2019 06:27

No,možností je mnoho a záleží samozřejmě na tobě co si vybereš. 8-)
Každopádně moje rada "doporučuji nákup od důvěryhodného prodejce a nákup on-line nejlépe s osobním odběrem.Tím získáš možnost vrácení zboží ve 14-ti denní lhůtě(dle zákona)" platí i nadále a ať už to zkombinuješ jakkoli. Toť pro případ,že bys to zkombinoval ne zrovna dle tvé zvukové preference a očekávání.
Ne vždy musí dojít k synergii mezi komponenty apod.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 26. 4. 2019 10:47

The Wolverine píše:Jinak pokud budeš mít Totem 100 a k tomu nějaký dobrý zesík, tak mi přijde škoda to zabít tím, že zdroj zvuku bude rovnou telefon/tablet. Vždyť dnes pořízení hodně slušného DACu ani nemusí vyjít draho - z nových věcí koukni třeba na Modi 3 nebo je možnost číhat na bazaru na nějaký pěkný kousek.

Tak se dívám na Modi 3 a nevypadá to podle recenzí špatně. Navíc v této diskuzi viewtopic.php?f=1920&t=1296237 bylo Modi 3 + Magni 3 zmíněno jako možná volba pro sluchátka HD 650 což jsou sluchátka, které spadají zhruba do mé ceny 10 tis. Takže tam vidím tu výhodu, že bych nyní koupil DAC Modi 3 pro zesilovač+reproduktory a až bych se rozhodl pro sluchátka, tak bych jen přikoupil sluchátkový zesilovač Magni 3 (nebo lepší). Navíc kdybych dokoupil za pár mých stokorun Chromecast Audio, který má optický výstup a strčil ho do Modi 3, tak bych z toho měl wireless pro ovládání z tabletu (o Chromecastu tady taky někdo mluvil).

Máš Totemy nebo jsi je slyšel? Myslíš, že je to lepší volba než kupovat nějaké bazarové za cca 10tis nebo nové za 20tis Kč?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 2. 5. 2019 00:16

pseudomagick píše:Např. Sony nikdy nedá do mobilu velmi kvalitní či špičkový DAC. :pozor
Proč?
Protože pak by nikdo nekupoval jejich hi-res DAPy! :D
Každopádně DAC není úplně všechno,neboť i další střeva elektronická se podílejí na celkové kvalitě zvukového výstupu.

Osobně jsem dříve podrobně porovnával HTC One M8(se špičkovým zvukem,na mobil)a Fiio X5.
Rozdíl nebyl tak moc výrazný,detaily velmi podobné.Fiio X5 bylo o něco čistší.
HTC One M8 však postrádal jakousi hloubku(zvuk byl plochý).
Nyní mám Samsung Galaxy S8+ a zvukově je za HTC One M8 a M9 docela pozadu. :-\

to je skoda, zes nesel v tech htc dal
htc-u12-plus-spec.jpg
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 5. 2019 00:22

malabar: papír snese všechno.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2019 01:38

Bohužel HTC U12+ nemá 3,5mm vstup na jack. :pozor
Místo toho je možné požít vstup USB typu C + redukci na 3,5mm jack.
Nebo používat jejich sluchátka HTC USonic.
Docela problematické. :-\
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 11. 5. 2019 12:51

Děkuji všem za názory i konkrétní tipy na produkty. Z diskuze a konzultace přes SZ jsem si udělal tento závěr:

Ke sluchátkům za 10tis. Kč:
  • tím, že do nich nezasahuje akustika místnosti, tak je v nich slyšet čistčí a detailnější zvuk než u repro za 20tis. Kč
  • je k nim tudíž potřeba kvalitnější DAC/Amp (v rozmezí 7-20tis Kč podle sluchátek)
  • za tuhle cenu to budou otevřená sluchátka a v létě se v nich aspoň nebudou potit uši
  • je nutné používat nějaké bezztrátové soubory (Flac) a dívat se i na to, aby hudba nebyla zničená remastrováním (loudness war)
  • nejsou vhodné AVR a stereo zesilovače, protože v drtivé většině je sluchátkový výstup jen vyvedený přes nějaký odpor z výstupu na reprosoustavy takže to není žádný sluchátkový zesilovač
  • nejvíc by se mi líbilo mít DAP (kapesní přehrávač) s wifi/BT připojený ke sluchátkům kabelem (kvůli volnému pohybu po bytě), ale obávám se že takový DAP, který se kvalitou vyrovná stolnímu DAC/Ampu bude o dost dražší. A kvůli baterii těžký, takže je to zase na úkor té mobility.
  • ještě lepší než DAP by byla bezdrátová sluchátka a já bych do nich pouštěl hudbu z PC/mobilu/tabletu, ale bohužel jsem nenabyl pocit, že by se bezdrátová sluchátka svojí kvalitou vyrovnala drátovým.
  • problém s DAPem by asi nastal kdybych si chtěl z PC na TV spustit video koncert a zvuk bych chtěl do sluchátek. Za prvé hrozí problém s latencí co popisoval Martas38 zde viewtopic.php?p=12206984#p12206984 a za druhé při připojení přes Bluetooth mám obavy o sníženou kvalitu zvuku. Nebo je Bluetooth u DAPů již srovnatelné s drátem?
  • analogový výstup z tabletu bez ext. DACu (byť je označen jako "hudební" nebo Hi-res tablet) není vhodný pro sluchátka v této cenové relaci. Nejde totiž jen o kvalitu DAC čipu samotného, ale také o kvalitu zesilovače a ostatní elektroniku a drivery.
  • digitální výstup z tabletu (důležitý pro externí DAC) je v dnešní době snad už dobrý. Snad. Akorát je mi divné, že jedinou "bit perfektní" aplikaci, kterou jsem našel byla "USB Audio Recorder PRO (UAPP)", takže nevím jestli Androidí OS Mixer hudbu z ostatních aplikací nějak "neprzní". Nevím co si mám myslet o této větě z Google Play UAPP (https://play.google.com/store/apps/deta ... o&hl=en_US): "Note that the official Tidal app resamples audio back to 44.1/48kHz on many Android devices or upsamples to 96/192kHz when using a USB DAC and cannot deliver a bit-perfect signal for MQA rendering!"

K reproduktorům za 20tis Kč:
  • největší roli hraje kvalita repro a akustika místnosti a hned v závěsu je kvalitní zesilovač
  • abych se kvalitou reprodukce vyrovnal sluchátkům, tak bych do repro+akustiky+zesilovače musel investovat přes 100tis Kč, tady je hezké video ukazující vliv akustiky: https://www.youtube.com/watch?v=cp56A6TcL1E
  • na DACu tady moc nezáleží (stačit bude nějaký za 3tis. Kč), např. https://zesilovace.heureka.cz/pro-ject-dac-box-e/#o=2 , https://zvukove-karty.heureka.cz/audioq ... black/#o=2 nebo https://www.schiit.com/products/modi-1
  • asi by byl použitelný i tablet (případně s ext. DACem), ale v tomto případě tablet ztrácí význam, protože by kvůli kabelům k zesilovači nebyl mobilní. Takže kdybych se rozhodl, že hudbu budu ovládat z tabletu nebo z notebooku, tak bych zvolil nějaký levnější bezdrátový DAC nebo Chromecast Audio připojený optikou na normální DAC
  • důležité je, aby bezdrátový DAC byl v notebooku nainstalovaný jako zvuková karta, tzn. abych nebyl odkázaný pouze na používání aplikace dodávané s DACem, ale abych mohl posílat zvuk z jakékoliv aplikace -
    u Chromecastu by to mělo jít - https://www.omgubuntu.co.uk/2016/08/cas ... chromecast
  • zalíbila se mi i varianta nového kombinovaného Streameru (bezdrátový DAC a stereo zesilovače v jednom), ale tam by cena musela být asi 15tis. Kč a výš, protože v levnějším (třeba za 10tis) by byl zesilovač jen v "hodnotě" třeba 5tis a to je k repro za 20tis slabota.
  • každopádně je nutné aby u jakéhokoliv DACu nebyla latence o které psal Martas38
  • nezaujaly mě bezdrátové aktivní reproduktory co v diskuzi padly. Připadají mně hrozně malé a zdá se mi, že se tam platí moc peněz za moderní wireless fičury na úkor kvalitních reproduktorů, ale na druhou stranu jsem nezavrhl nějaké kvalitní aktivní regálovky nebo studiové monitory pro blízký poslech.
  • rozdíl mezi Flacem (Tidalem Master) a mp3 320kbps (Spotify Premium) asi nebude moc znát. To bych musel zainvestovat více, mj. i do té akustiky.

V dnešní době je lepší koupit externí DAC (např. Modi 3) než interní zvukovka do PC (např. Asus Essence STX II).

Souhlasíte s tímto shrnutím nebo máte k tomu nějaké upřesnění?

Určitě je pravda co tady psalo více lidí, že člověk by si měl techniku před koupí poslechnout nebo objednat z eshopu s možností vrátit, ale zároveň by měl mít představu co asi bude/nebude hrát dobře a jaké jsou možnosti. Díky vám snad už tuhle představu mám, takže za to dík.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 5. 2019 20:17

No,rozepsal jsi to pěkně. :-)
Ne se vším se dá souhlasit a není jednoduché ti poradit.
Pochopil jsem,že chceš všechno za co nejmenší peníz...a aby to kompletně hrálo minimálně výborně. :tleskani
Dle částky,kterou jsi nadhodil se do hi-end zvuku nedostaneš.
Jde tedy spíše o zkombinování jednotlivých položek(aparátů)v klasickém hi-fi levelu.
Napsal jsi toto:

"Hlavní pro mě byla otázka jak je kvalitní integrovaný DAC v tabletu ve srovnání s externím DACem. Podle toho budu dál přemýšlet jestli ke sluchátkům/reproduktorům koupit:
-tablet
-externí DAC
-DAP
-Streamer (DAC+zesilovač)
-zvlášť zesilovač pro repro a zvlášť DAC/Amp pro sluchátka
-jeden zesilovač pro oboje"

Chceš tedy kupovat:
1)sluchátka
2)tablet
3)reproduktory
4)DAP
5)externí DAC
6)zesilovač
7)streemer

K čemu to všechno? :-)
Není možné to nějak minimalizovat?
Např. reproduktory YAMAHA NX-N500 "zabijí několik much jednou ranou". :-)
Mají v sobě DAC ESS ES9010K2M ,Bi-amp zesilovače,bluetooth,wi-fi streemer a jako bonus i dálkový ovladač.
Můžeš(i v hi-res zvuku)streemovat z mobilu,tabletu,DAPu,PC či TV.
Aplikace MusicCast je sice jednoduchá,ale o to více spolehlivá.

Zde: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... oduct-tabs
Zde: https://www.alza.cz/yamaha-nx-n500-cerny-d5122329.htm

Pak už by zbylo pouze dokoupit DAP+sluchátka.
Pak už záleží jak moc kvalitní zvuk na cesty chceš(zda hi-fi či hi-end).

-- 11. 5. 2019 19:56 --

Osobně jsem nad koupí reproduktorů YAMAHA NX-N500 také uvažoval(společně s Naim Mu-So a dalšími alternativami). :-)
Pokud vím,tak jsou jediné na českém trhu,které kombinují tolik možností.
Bohužel se s nimi nejde připojit k Tidalu,Qobuzu či Deezeru. :-\
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 11. 5. 2019 21:44

Kdybych se zeptal deseti mých kamarádů,jestli potrebují k mobilu DAC,tak minimalne 8 nebude vůbec vedet,o cem hovorím.
Vzhledem k tomu,ze ty vís,co DAC je a navíc jsi si nasel toto forum,tak bych rekl,,ze odpoved uz znás.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 11. 5. 2019 23:08

pseudomagick píše:No,rozepsal jsi to pěkně. :-)
Ne se vším se dá souhlasit a není jednoduché ti poradit.

S čím přesně nesouhlasíš, abych věděl v čem moje názory poupravit?

Já vím, že to se mnou není lehké :-) a díky za trpělivost, ale neočekávám v tomto vlákně jednoznačnou odpověď co koupit. Spíše podle rad zkušenějších vybírám, které produkty zařadím do užšího výběru a které si pak někde poslechnu nebo objednám z eshopu. Ano, jak správně píšeš hledám v dané cenové kategorii za co nejmenší peníze co nejvíce muziky (jako většina lidí) :-). V prvé řadě jde o kvalitní zvuk a ve druhé řadě do toho zakomponovat bezdrát, což není úplná nutnost, ale doba si žádá své. Sluchátka chci jen na doma a chtěl jsem je kupovat až později, ale teď když vím, že budou o dost kvalitnější než repro, tak to možná ještě přehodnotím.

U těch regálovek pro mě ten bezdrát není potřeba, protože kdybych šel do aktivních regálovek, tak by byly na blízký poslech a tudíž by byly vedle PC a i kdyby tam byl notebook, tak zastrčení káblíku není takový problém. Poslouchání regálovek z větší vzdálenosti (ze sedačky) s tabletem v ruce mě nepřijde dobrý nápad, to se mi zdá být lepší koupit sloupy, třeba níže zmiňovaně QA 3050.

Takže, abych mluvil konkrétněji, tak zatím mám v hledáčku tento repro řetězec:
PC/tablet/notebook >
přes USB/toslink/coax/Chromecast Audio (1.000 Kč) >
DAC: Pro-Ject DAC Box E (2.500 Kč) nebo Modi 3 (3.500 Kč) >
Zesilovač: nějaký vintage stereo zesilovač (do 5.000 Kč) nebo Onkyo A-9110 (nemá dig. vstup) (6.000 Kč) >
nebo
DAC a zesilovač v jednom: Marantz PM6006 (11.000 Kč) nebo Onkyo A-9130 (9.000 Kč)
Repro: Dynavoice DF6/Wharfedale Diamond 230/Q Acoustics 3050(i) (cca 20.000 Kč)
nebo
Často tady na fóru čtu, že je výhodnější pořídit i repro z bazaru. Třeba "Infinity Kappa 7.2i" tady na fóru byly zmiňované jako repráky kterým stěží mohou konkurovat nějaké nové v dané ceně.
Na Totemy 100 se asi vykašlu.

Takže kdybych šel do kombinace Chromecast + ... + Q Acoustics 3050, tak mi celý řetězec vychází bez kabelů na cca 25.000 - 29.000 Kč
To by přece mělo hrát lépe než bezdrátové regálovky (YAMAHA NX-N500 nebo KEF LSX nebo Naim Mu-so), které by byly +- za stejnou cenu.

A co se týká sluchátek:
PC/tablet/notebook >
přes USB/toslink/coax >
Modi 3 (3.500 Kč) + Magni 3 (3.500 Kč)
nebo
Cambridge Audio DacMagic Plus (10.000 Kč)
nebo
iFi Audio Micro iDAC2 (11.500 Kč)
nebo
DAP ??? >
AKG K 712 PRO / Sennheiser HD 650 / HiFiMan HE-400i (do 10.000 Kč)

-- 11. 5. 2019 23:10 --

akburt píše:Kdybych se zeptal deseti mých kamarádů,jestli potrebují k mobilu DAC,tak minimalne 8 nebude vůbec vedet,o cem hovorím.
Vzhledem k tomu,ze ty vís,co DAC je a navíc jsi si nasel toto forum,tak bych rekl,,ze odpoved uz znás.

Teď nevím... odpověď na co? Pořád tápu a hledám a jelikož nejsem žádný odborník, tak ještě chvíli potrvá než budu mít odpovědi na mé otázky :-) Jestli myslíš odpověď na kvalitu zvuku z interního vs externího DACu z tabletu a mobilu, tak teď už asi odpověď znám, ale ještě před založením tohoto vlákna mně byl vnucován názor, že externí DAC v dnešní době hudebních hi-res mobilů je vyhazování peněz a znak snobství.

-- 11. 5. 2019 23:14 --

malabar píše:https://cyrus-audio.eu/katalog/prislusenstvi/cyrus-soundkey/

Díky za tip. To myslíš k reproduktorům? Protože ke sluchátkám za 10tis. si myslím, že to bude slabé nebo máš nějakou zkušenost ve srovnání s ostatními DAC/Ampy?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2019 01:10

Nesouhlasím s tímto:

"Ke sluchátkům za 10tis. Kč:
tím, že do nich nezasahuje akustika místnosti, tak je v nich slyšet čistčí a detailnější zvuk než u repro za 20tis. Kč"

Nemyslím si,že něco jako akustika místnosti je ku škodě.
Nikdy jsem neslyšel sluchátka,která by dokázala podat zvuk,který se lyne prostorem.
Nevýhoda všech sluchátek je,že jsou buď přímo v uších(in-eary)nebo na uších(náhlavní).
Kde by také měly být,že? :D
Pokud by si někdo strkal in-eary do nosu,tak bych mu urgentně doporučil návštěvu psychiatra. :D
Ale vážně.Jde ale o to,že člověk používá k percepci i vnější části ucha.
Souvisí to s lokalizací zvuku v prostoru...
Věřím,že tento "neduh" bude v budoucnu odstraněn novými technologiemi virtualizace prostorové akustiky.Bude se jednat o jakousi virtuální zvukovou realitu.
S něčím co naznačuje tuto virtuální zvukovou realitu jsem se setkal při poslechu "dummy head recording".

"za tuhle cenu to budou otevřená sluchátka a v létě se v nich aspoň nebudou potit uši"

Pokud bys je chtěl používat venku s DAPem,tak to moc nedoporučuji(ruch okolí).
Pokud ale venku přes DAP poslouchat nechceš,tak bych to neřešil.
Kupovat DAP pouze na domácí použití je dle mého názoru zbytečné v jistém smyslu omezující.
Běžný zesilovač má v sobě DAC integrovaný. Např. ONKYO A-9130.

"problém s DAPem by asi nastal kdybych si chtěl z PC na TV spustit video koncert a zvuk bych chtěl do sluchátek. Za prvé hrozí problém s latencí co popisoval Martas38 zde viewtopic.php?p=12206984#p12206984 a za druhé při připojení přes Bluetooth mám obavy o sníženou kvalitu zvuku. Nebo je Bluetooth u DAPů již srovnatelné s drátem?"

Zajímavé,složité a v představě celkem děsivé. :-)
Proč z PC pouštět koncert do TV(a filtrovat současně zvuk přes DAC v DAPu)a pouštět do sluchátek?
Nestačí PC propojit HDMI kabelem s televizí a sluchátka prostě připojit k TV,aby obraz i zvuk šel stejnou synchronizovanou cestou? A co koncert(soubor)přesunout na flasku(či ext. HDD)a pustit přes USB v TV?
Pokud zvuková stopa v záznamu koncertu(ať už on-line,z HDD či SSD apod.)nebude v hi-res formátu,tak ti ani DAC v DAPu nepomůže.O DTS z DVD se zmiňovat nebudu. :pozor

"abych se kvalitou reprodukce vyrovnal sluchátkům, tak bych do repro+akustiky+zesilovače musel investovat přes 100tis Kč"

To si rozhodně nemyslím.Jak už jsem napsal výše.

"rozdíl mezi Flacem (Tidalem Master) a mp3 320kbps (Spotify Premium) asi nebude moc znát."

Rozdíl mezi FLACem a Mp3(320kbps)je znát(ale ve sluchátkách za 500,- asi ne).
Bezztrátový zvuk je plnější bez jakési "zvukové zrnitosti".Pokud si stáhneš program na zvukovou spektrální analýzu,tak to i uvidíš.
Např. Spek – Acoustic Spectrum Analyser
Zde: http://spek.cc/

Chromecast Audio bych si asi nekoupil.
Spíše bych volil YAMAHA WXAD-10(s DACem Burr-Brown).
Recenze zde: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-wxad-10

Také po něčem pokukuji a nejlepší řešení se mi zdá Naim Mu-So.
Hraje i bez subáče luxusně,dá se lehce přenést a nezabere mnoho místa.
Pokud ale hledáš spíše sloupové repro,tak ti asi už moc neporadím. :pozor
To už asi do běžného bytu nebude(kde jsou sousedi). :pozor :D

Pokud bych byl ochotný utratit cca 65k,tak bych volil zřejmě nejlepší soudbar s prostorovým zvukem Sennheiser Ambeo(basy od 30Hz).
Zde: https://insmart.cz/na-vlastni-usi-sennh ... pi-zvukem/
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 5. 2019 08:57

For linuxing:

Na konkretni rady,co koupit,bych se jeste prozatim vykaslal. Tvoje nazory,ktere sis zrejme pod vlivem fóra postupně třídil,jsou víceméně zcestné. Vse vychazi z toho,žes pravdepodobne jeste neslysel hrat zadnou stereosestavu a kvalitnejsi sluchatka,nez jsou spunty za tri stovky. To bys mel napravit jako prvni(tu poslechovou zkusenost). Pak se ti nebudou vkrádat do hlavinky porovnávací nesmysly repro versus sluchatka a nebudes operovat konkretnimi cenovkami,kde oddelujes castkami co je a nebo uz neni kvalitni a co se k cemu hodi a nehodi,pouze na základe ceny. Pletes hrozne moc veci dohromady a to proste nejde. Nejprve by sis tim poslechem mel ujasnit,co vlastne chces,jinak je to lizani zmrzky pres sklo a doma bys pak po zapojeni cumel ja osel,co ze sis to vlastne objednal a proc to nehraje v té fantasktní vysněné kvalite.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Linuxing 12. 5. 2019 14:02

@Bazi 36:

Ano souhlasím, poslechnout věci je správné, ale nechci chodit půl roku po obchodech, kde mi bude každý prodavač nabízet něco jiného a budou mít všude jinou akustiku, takže nedokáži srovnávat repro napříč prodejnami. Chci mít nějaký předvýběr a pak si objednat poslechovku. Nevidím nic špatného na tom, že tam dávám konkrétní cenovky, cena většinou reprezentuje kvalitu a mám na to určitý budget, takže musím mít představu kolik co stojí.

"...kde oddelujes castkami co je a nebo uz neni kvalitni a co se k cemu hodi a nehodi,pouze na základe ceny."
Proč si myslíš, že určuji co se k sobě hodí jen podle ceny? Většinou jsou to doporučené komponenty, není to žádný random výběr na základě ceny. Mám jich ve výběru více, tohle byly ty, které byly pochvalné i v recenzích.

"Nejprve by sis tim poslechem mel ujasnit,co vlastne chces,jinak je to lizani zmrzky pres sklo a doma bys pak po zapojeni cumel ja osel,co ze sis to vlastne objednal a proc to nehraje v té fantasktní vysněné kvalite."
No, ale tomu se chci právě vyhnout. Jestli příjdu do prodejny, kde mají dobrou akustiku a pak to donesu domů a až potom se dozvím, že do akustiky budu muset nacpat dalších 30 litrů, tak to budu fakt čumět jak osel. :-)

"Tvoje nazory,ktere sis zrejme pod vlivem fóra postupně třídil,jsou víceméně zcestné."
Nejen pod vlivem fóra, ale i pod vlivem přímé konzultace. Pokud napíšeš co konkrétně je na tom mém shrnutí zcestné, tak to pro mě bude mít velký informační přínos.

-- 12. 5. 2019 14:31 --

pseudomagick píše:Nemyslím si,že něco jako akustika místnosti je ku škodě.
Nikdy jsem neslyšel sluchátka,která by dokázala podat zvuk,který se lyne prostorem.

Taky si nemyslím, že akustika místnosti je ku škodě... pokud je ta akustika dobrá. Díval ses na to video? Dáš "vycpávky" do rohů a ztratí se ti basy atd.
Co si pod tím "lyne prostorem" mám představit. Ozvěnu?

pseudomagick píše:Souvisí to s lokalizací zvuku v prostoru...

Tím myslíš, že otáčením hlavy zjišťuješ odkud zvuk vychází? To pro mě u sluchátek na hudbu není důležité.

pseudomagick píše:Kupovat DAP pouze na domácí použití je dle mého názoru zbytečné v jistém smyslu omezující.
Běžný zesilovač má v sobě DAC integrovaný. Např. ONKYO A-9130.

Pokud bych neměl DAP, tak bych musel mít několik metrů dlouhý kabel ke sluchátkům přes půlku místnosti. To je také dost omezující. Tou zmínkou o ONKYO jsi myslel, že bych mohl připojit sluchátka přímo k němu? Od toho jsem byl odrazován viz výše v mém shrnutí, že běžné stereo zesilovače nejsou vhodné jako sluchátkové zesilovače (...jen vyvedený přes nějaký odpor z výstupu na reprosoustavy...).

pseudomagick píše:Nestačí PC propojit HDMI kabelem s televizí a sluchátka prostě připojit k TV,aby obraz i zvuk šel stejnou synchronizovanou cestou?

Přemýšlím nad tím DAPem nebo bezdrátovými sluchátky (které by ale zase nedosahovaly kvalit drátových) proto abych se zbavil kabelu přes půl místnosti. A navíc používat DAC/Amp v TV je přece šílenost, tam bude nějaký laciný a nekvalitní. Kdybych už teda nekupoval DAP a smířil bych se s kabelem, tak bych kabel od sluchátek zasunul přímo do stolního DAC/Ampu (např. modi3+magni3), který bude určitě lepší než v TV.
Někdo si pro sluchátka za 10tis pořizuje DAC/Amp i za 20tis takže představa, že bych to živil z TV mě trochu děsí. :-)

pseudomagick píše:A co koncert(soubor)přesunout na flasku(či ext. HDD)a pustit přes USB v TV?
Pokud zvuková stopa v záznamu koncertu(ať už on-line,z HDD či SSD apod.)nebude v hi-res formátu,tak ti ani DAC v DAPu nepomůže.O DTS z DVD se zmiňovat nebudu.

To přenášení přes flasky mezi PC, TV, projektorem není praktické. Co se dívám, tak většinou na DVD uvádějí "DTS 5.1" nebo "DTS-HD", ale navíc je tam i "PCM Stereo" nebo "LPCM 2.0". S DTS by asi DAPy měly problém, ale třeba u tohoto https://www.muziker.cz/fiio-x5-iii-rd píší, že PCM umí. Nebo je nějaký problém s přenosem PCM vzduchem?

pseudomagick píše:Rozdíl mezi FLACem a Mp3(320kbps)je znát(ale ve sluchátkách za 500,- asi ne).
Bezztrátový zvuk je plnější bez jakési "zvukové zrnitosti".Pokud si stáhneš program na zvukovou spektrální analýzu,tak to i uvidíš.

Ty rozdíl na Naim Mu-So slyšíš? ...aha o řádek níže čtu, že o něm uvažuješ. Myslel jsem, že ho máš doma.
A na nějakých repro ten rozdíl v kvalitě FLAC a Mp3(320kbps) slyšíš?

pseudomagick píše:Chromecast Audio bych si asi nekoupil.
Spíše bych volil YAMAHA WXAD-10(s DACem Burr-Brown).

DAC v Chromecastu bych nepoužíval. Chromecast bych napíchl optickým kabelem do lepšího DACu (třeba toho Modi 3), takže by Chromecast sloužil jen jakýsi most k přeposílání digitálního signálu.

pseudomagick píše:Pokud ale hledáš spíše sloupové repro,tak ti asi už moc neporadím. :pozor
To už asi do běžného bytu nebude(kde jsou sousedi).

Já sloupy nekupuji kvůli týrání sousedů :-). Jak jsi před tím posílal to video na Naim Mu-So, tak to byly také slušné detonace (450 W :-) ). Myslím, že i při nižších hlasitostech dokáží větší repro (sloupy) vykreslit lepší detailnější zvuk než malé regálovky. To jak to hraje při nízkých hlasitostech je pro mne důležité a často to v recenzích bývá uvedeno. Repro, které by to neumělo dobře si zrovna škrtám.

pseudomagick píše:Pokud bych byl ochotný utratit cca 65k,tak bych volil zřejmě nejlepší soudbar s prostorovým zvukem Sennheiser Ambeo(basy od 30Hz).

Na filmy dobré, ale na hudbu... no nevím. Já bych raději koupil opravdu dobré stereo a ty co mají jen vytvářet prostor (boční, zadní) už jen nějaké lacinější.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 5. 2019 19:28

No tady je presne to,o cem píšu,podle me moc teoretizuješ a pak se v tom takhle plácáš:

"Myslím, že i při nižších hlasitostech dokáží větší repro (sloupy) vykreslit lepší detailnější zvuk než malé regálovky."

Toto je ten příklad zcestnosti,úplný nesmysl.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2019 22:04

Abych tě trochu uvedl do reality... :D
Za cenu do 30tis. toho chceš fakt mnoho. :pozor
Řešíš akustiku jako bohatý audiofil,který si chce koupit hi-end sestavu za stovky tisíc? :shock:
Ano,pro tyto lidí jsou speciální poslechová studia,ne však pro nás,kteří utratí za domácí hudební aparaturu pouhých 30-50 tisíc.
A víš vlastně co vůbec chceš? :roll:
Níže zde kopíruji svůj text z jiného vlákna.

Sám sháním nějaký all-in-one systém či hifi systém a podrobně jsem prostudoval úplně vše(to nejlepší)co se v ČR prodává do 25.000,-(v českých a anglických recenzích + srovnávání parametrů)...včetně všech reproduktorů.
Zatím u mně vede:
1)Naim Mu-So
2)Yamaha MCR-N670D
3)Pioneer P2-K
4)Naim Mu-So 2nd Gen.(chystá se do prodeje)
(chci něco pokud možno i s wifi streamingem). :D

V aktivních reproduktorech s bluetooth jsou to 4 kandidáti:
1)YAMAHA NX-N500 (mají i wifi s MusicCast)
2)EDIFIER S2000PRO
3)IK Multimedia iLoud MTM (chystají se do prodeje).Zde: https://www.gear4music.cz/cs/Nahravani- ... gJVOfD_BwE
4)EDIFIER E235 Luna 2.1 (nedají se koupit v ČR)

Je možnost i něco poskládat z komponentů,ale hrozí riziko...

-- 12. 5. 2019 21:13 --

"Myslím, že i při nižších hlasitostech dokáží větší repro (sloupy) vykreslit lepší detailnější zvuk než malé regálovky."

Toto je fakt nesmysl. :pozor
I menší a levnější verze Naim Mu-So(tedy Naim Mu-so QB)dokáže podat pěkné basy i při nižších hlasitostech.Má na to speciální funkci.
Samozřejmě nemůžeš od takového reproduktoru očekávat basy(kvantitu)jako od profi subwooferu za x desítek tisíc. 8-)

-- 12. 5. 2019 21:28 --

Např .Chromecast Audio je vhodné si dokoupit ke staré sestavě či repro.

"Taky si nemyslím, že akustika místnosti je ku škodě... pokud je ta akustika dobrá. Díval ses na to video? Dáš "vycpávky" do rohů a ztratí se ti basy atd.
Co si pod tím "lyne prostorem" mám představit. Ozvěnu?"

Myslel jsem tím zvuk,který k tobě přichází z větší dálky,včetně stereo poslechu atd.

-- 12. 5. 2019 21:55 --

Další možnost je např. multimediální centrum DUNE HD DUO 4K(D/A převodník ESS SABRE32 Reference).Nebo nějaké jiné MC.
Stačí pouze dokoupit kvalitní repro a propojit s TV.
Jsou ale i další možnosti..(Olive ONE 1TB,PC či notebook+zvukovka atd.)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 13. 5. 2019 22:40

"Za cenu do 30tis. toho chceš fakt mnoho. :pozor
Řešíš akustiku jako bohatý audiofil,který si chce koupit hi-end sestavu za stovky tisíc? :shock:
Ano,pro tyto lidí jsou speciální poslechová studia,ne však pro nás,kteří utratí za domácí hudební aparaturu pouhých 30-50 tisíc."

Ano, bylo mi řečeno, že u takto relativně levného repro není potřeba investovat do akustiky místnosti, ale je to důkaz jak je repro za 30-50tis obroti sluchátkům nekvalitní. Repro za 30-50tis je základní hi-fi level, kdežto sluchátka za tu cenu jsou hi-end.

""abych se kvalitou reprodukce vyrovnal sluchátkům, tak bych do repro+akustiky+zesilovače musel investovat přes 100tis Kč"
To si rozhodně nemyslím.Jak už jsem napsal výše."

No psal jsi o lokalizaci zvuku v prostoru a o zvuku, který přichází z větší dálky. Také to že nemáš nic na uších je nesporná výhoda reproduktorů nebo to, že zvukové vlny basů u repra cítíš "tělem". Ano s tím souhlasím, ale nepsal jsi o detailnosti zvuku a o nuancích. Mně několik lidí potvrdilo, že se sluchátky se dá dosáhnout zvuku, který by u repra byl mnohonásobě řádově dražší - viz předchozí zmínka o akustice kdy repro za 30 tisíc je tak "špatné", že ani nevyžaduje akustické úpravy bytu. A na tom videu co jsem linknul je sakra poznat rozdíl v akustice a to bouchal jen na bubínek.

"A víš vlastně co vůbec chceš?"
Chci nejlepší hi-fi zvuk za svůj rozpočet, ale zároveň, aby to nebylo nepraktické (kabel přes půl místnosti). Zdroj zvuku PC, chci převážně používat kabely kvůli kvalitnějšímu zvuku (i když ke sloupům by kabel byl možná i 10m dlouhý), a občas tam i něco střelit vzduchem z mobilu/tabletu/ntb. Sumarizuji si všechny výhody/nevýhody sloupů/regálovek/sluchátek. Zařizuji byt, takže pro rozmístění komponent jsou dveře otevřené.

Wireless vyřeším tím Chromecastem (nebo jinou alternativou, kterých je na trhu dost: s digitálním výstupem: https://www.aliexpress.com/item/EarRise ... 30848.html , https://www.alza.cz/taotronic-bluetooth ... gK7SfD_BwE ). Nenapsali jste žádnou nevýhodu, takže to považuji za nejelegantnější řešení pro sloupy/regálovky. Tím pádem mohu vybírat ze širokého spektra reproduktorů a nejsem odkázany jen na ty co obsahují vestavěné wireless funkce. U sluchátek to Chromecastem samozřejmě nevyřeším.

""Myslím, že i při nižších hlasitostech dokáží větší repro (sloupy) vykreslit lepší detailnější zvuk než malé regálovky."
Toto je fakt nesmysl. :pozor
I menší a levnější verze Naim Mu-So(tedy Naim Mu-so QB)dokáže podat pěkné basy i při nižších hlasitostech.Má na to speciální funkci."

Máš na mysli nějakou funkci "loudness", která při nižší hlasitosti zesílí basy? Jak se ta funkce u Naim Mu-so jmenuje, abych si to mohl najít?

-- 13. 5. 2019 22:45 --

Bazi 36 píše:No tady je presne to,o cem píšu,podle me moc teoretizuješ a pak se v tom takhle plácáš:
Toto je ten příklad zcestnosti,úplný nesmysl.

Pseudomagick také píše, že pročetl recenze (české i zahraniční) a dokonce do svého výběru zahrnul i to co se v ČR neprodává nebo mi doporučuje to co ještě ani nebylo uvedeno na trh. (Pseudomagicku to není nic proti tobě, neber to jako útok.) Všichni na tomto foru teoretizujeme. Takže nemám pocit, že teoretizování a vytváření nějakých pravidel podle kterých vybírat kvalitní "zvuk" je něco špatného. Kdyby jediné správné bylo jít poslechnout do obchodu, tak by tohle fórum ani nemuselo existovat. Produktů je na trhu tolik, že není v mých silách je všechny slyšet. Hi-fi sluchátka jsem zatím žádné nezkoušel, to je pravda, ale ten kabel by mě pro dlouhodobý poslech vadil, proto tady teoretizuji jestli jsou nějaké varianty jak se ho zbavit.

Takže když to napíšu takhle tak už s tím budete souhlasit?:
"U menších reproduktorů určených pro blízký poslech mohu dosáhnout toho, abych i při nízké hlasitosti slyšel více detailů na středech a výškách (tím, že je mám blíže uchu), ale zase se připravím o basy, protože malý reproduktor nedokáže vytvořit tak dobře nízké tóny jako velký reproduktor."

Co jiného jsem ve shrnutí napsal špatně?

Zatím jsem se od tebe dozvěděl jen "Pak se ti nebudou vkrádat do hlavinky porovnávací nesmysly repro versus sluchatka", ale co jsem napsal konkrétně špatně jsem se zatím nedozvěděl.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 02:13

"Pseudomagick také píše, že pročetl recenze (české i zahraniční) a dokonce do svého výběru zahrnul i to co se v ČR neprodává nebo mi doporučuje to co ještě ani nebylo uvedeno na trh."

To,co ještě ani nebylo uvedeno na trh jsem uváděl:
1)Naim Mu-So 2nd Gen. (cca 1.500,- EUR)
2)IK Multimedia iLoud MTM (cca 22.000,-)

Nepochybuji,že to bude hrát výborně,neboť oboje jsou upgrady již známých a vysoce uživatelsky hodnocených produktů.Je to něco jako sázka na jistotu.
Který audiofil by např. pochyboval o Devialet Phantom Gold?
Osobně bych ti také doporučil koupit si něco(značku apod.),o které se nediskutuje.
Již nějakou dobu tu na fóru(a bazaru)tiše přihlížím jak si hifisté kupují různé DAPy a in-eary(china low-cost).
Když už jim to hraje celkem dobře,tak pak se objevují softwarové lagy apod.
Netvrdím,že vše z Číny je špatné.Např DAP Aune M1s hrál výborně.
Tvrdím tedy,že je lepší si ušetřit na kvalitní věc o které se nediskutuje a nepochybuje.
Už jenom úvaha o nákupu Chromecast Audio ukazuje kam míříš... :D
Takovou věc si koupí někdo,kdo má doma např. starou věž,nechce utrácet(nebo na to nemá)a chce prostě streamovat.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud by něco nebylo dobré,tak bych to nedoporučoval a ani bych si to nedával do svého wishlistu alternativ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

"U menších reproduktorů určených pro blízký poslech mohu dosáhnout toho, abych i při nízké hlasitosti slyšel více detailů na středech a výškách (tím, že je mám blíže uchu), ale zase se připravím o basy, protože malý reproduktor nedokáže vytvořit tak dobře nízké tóny jako velký reproduktor."

Kup si k nim subáč,pokud nebydlíš v paneláku. :-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Zatím jsem se od tebe dozvěděl jen "Pak se ti nebudou vkrádat do hlavinky porovnávací nesmysly repro versus sluchatka", ale co jsem napsal konkrétně špatně jsem se zatím nedozvěděl."

Srovnávat sluchátka a domácí poslech je tak trochu mimo mísu.
Někdo zde na fóru by i řekl,že srovnávat in-eary a náhlavní sluchátka je také trochu mimo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Chci nejlepší hi-fi zvuk za svůj rozpočet, ale zároveň, aby to nebylo nepraktické (kabel přes půl místnosti). Zdroj zvuku PC, chci převážně používat kabely kvůli kvalitnějšímu zvuku (i když ke sloupům by kabel byl možná i 10m dlouhý), a občas tam i něco střelit vzduchem z mobilu/tabletu/ntb. Sumarizuji si všechny výhody/nevýhody sloupů/regálovek/sluchátek. Zařizuji byt, takže pro rozmístění komponent jsou dveře otevřené."

Výše jsem ti dal doporučení na nejlepší zvuk za rozpočet,který máš.
Kabelem vše vést ani nemusíš,pokud máš doma wifi(asi ano,páč pochybuji,že sem píšeš přes mobilní síť).
Všechny systémy,které jsem uvedl mají wifi streaming.Takto si propojíš systém,mobil i PC.
U některý aparátů nepotřebuješ vůbec žádný kabel(pouze ten do napájení 220V).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uvědom si,že tvůj rozpočet je dost omezený a ke špičkovému zvuku se ani náhodou ani nepřiblížíš. :pozor
To,že u hifi systému píšou,že má špičkový zvuk(např. u Pioneeru P2-K)je pravda,ale pouze relativní.
Pokud bys toto tvrdil nějakému majiteli,který má doma Audio Physic Cardeas plus+,tak se ti tiše vysměje a bude si myslet své. 8-)

-- 14. 5. 2019 02:06 --

Náhlavní sluchátka,abys nemusel vést kabel?
Asi bych si šel do Audiga.cz poslechnout tyto: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Radiova ... ser-RS-195

Bohužel ti je nemohu doporučit,neboť ani krátký poslech Sennheiser HD 800S(za 43.400,- Kč)mě moc nepřesvědčil.
Asi jsem zarytý a nepolepšitelný in-earista. :D
Je ale možné,že ti Sennheiser RS-195 budou vyhovovat.Kdo ví? :roll:
Naposledy upravil pseudomagick dne 14. 5. 2019 03:53, celkově upraveno 1
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 03:20

"Ano, bylo mi řečeno, že u takto relativně levného repro není potřeba investovat do akustiky místnosti, ale je to důkaz jak je repro za 30-50tis obroti sluchátkům nekvalitní. Repro za 30-50tis je základní hi-fi level, kdežto sluchátka za tu cenu jsou hi-end."

Ano,s hudebními systémy(přesněji bednami)v takové cenové se moc akusticky neexperimentuje.Spíše se bedny pouze správněji umístí(od stěny či od sebe apod.).

Nejde o žádnou nekvalitu.Jde o to,že domácí hifi technika urazila už pěknou cestu v čase a zkušenostech.Oproti tomu DAPy a in-eary jsou teprve v plenkách.
Domácí hifi technika je tudíž daleko vyvinutější,sofistikovanější a tudíž i dražší.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Mně několik lidí potvrdilo, že se sluchátky se dá dosáhnout zvuku, který by u repra byl mnohonásobě řádově dražší - viz předchozí zmínka o akustice kdy repro za 30 tisíc je tak "špatné", že ani nevyžaduje akustické úpravy bytu."

Bohužel jsem neporovnával repro za 30k s in-ery či náhl. sluchátky.
Ani drahé repro nemám.
Hudba ale přeci není především o detailech.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trochu jsem za tebe udělal "domácí úkol" a pátral po sloupových reproduktorech. :-)
Požadavky byly 40-22000Hz,výkon min.150W,citl.min.cca 90 dB/mW a našel jsem ještě lepší.

YAMAHA NS-777 zde: https://www.alza.cz/yamaha-ns-777-cerne ... tm#recenze
Magnat Monitor Supreme 1002 zde: https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section

Možná ale objevíš ještě lepší.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janekh 14. 5. 2019 08:28

Moc nechápu co by mělo být špatného na Chromecast Audio. Naopak, zvukově je to obecně velmi dobře hodnocené zařízení, navíc za směšnou cenu. Bohužel se jej Google z nějakého důvodu rozhodl zaříznout a tak jsou v prodeji poslední kousky. Mám jej připojené k aktivním Ruark Audio MR1 bedničkám a funguje velmi dobře.

Spíše mi na takovém řešení vadí dvouúrovňové nastavování hlasitosti. První úroveň nastavení hlasitosti je prostřednictvím ovládací aplikace Chromecastu a v tom případě funguje jako nastavení úrovně na vstupu zesilovače, druhá úroveň je pak samotné nastavení hlasitosti výkonového stupně připojeného zesilovače (v mém případě aktivních reprosoustav). A to je podle mne problém.

Proto jsem se rozhodl jít do integrovaného zesilovače s vestavěným Chromecastem, konkrétně NAD C 338, který toto zdvojení eliminuje – nastavování hlasitosti Chromecastu reguluje rovnou výstupní úroveň zesilovače. NAD se také dokáže probudit do provozního režimu při detekci signálu na audio vstupech i na Chromecastu, má dostatek vstupů, minimum ovládacích prvků a velmi slušný zvuk. Potřebuji aby byla celá sestava velmi snadno použitelná i pro ostatní členy domácnosti. Za mne ideál bez přípomínek. Koupil jsem ho na německém eBay jako vrácené zboží za 11 kKč. Teď k němu čekám ještě bedničky Dynaudio Emit M10 za podobnou cenu, jsem na ně zvědav. Na kvalitní soustředěný poslech mám pak in-eary Oriolus Reborn + Chord Mojo. Tím moje investice do audia na dlouhou dobu končí :)
Naposledy upravil janekh dne 14. 5. 2019 11:30, celkově upraveno 1
Chord Mojo > Oriolus Reborn / Sennheiser HD 598
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 5. 2019 08:49

pseudomagick: jednak v místnosti se špatnou akustikou (holé zdi, podlahy bez koberců, okna bez záclon, různé výklenky apod.) budou hrát mizerně repro za pět tisíc i repro za půl milionu. Akustika místnosti je velice důležitá a dělá se zvukem divy. Je nutno především zamezit odrazům a tříštění zvuku a má smysl to řešit i u repro za deset tisíc. Tím nemyslím poslechovou místnost za miliony ale drobné úpravy běžného obýváku. Protože v těch moderních vzdušných "holobytech" je často poslech repro vyloženě utrpením.
A dál si nemyslím, že repro za 30-50tisíc jsou základní hifi level. Už kolem dvaceti tis. (i méně) se dají sehnat slušné repro např. od firmy Focal JM Lab. Samozřejmě je třeba je krmit odpovídajícím zesilovačem.
Ono možná chce víc poslouchat, než pouze číst recenze a teoretizovat.
Jinak samozřejmě souhlasím, že kvalitní poslech se sluchátky je o dost levnější, než srovnatelný s repro.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 14. 5. 2019 13:27

@pseudomagick:
"Nepochybuji,že to bude hrát výborně,neboť oboje jsou upgrady již známých a vysoce uživatelsky hodnocených produktů.Je to něco jako sázka na jistotu."
Teď naposledy jsem četl o bazarových Infinity Kappa 7.2i, které byly vychvalovány, a naopak Kappy řady 8 byly kritizovány. Před tím to byla jiná značka (už si nevzpomenu), kde v recenzi byla také chvála a byla tam zmínka, že již netrpí nějakým neduhem co byl v předešlé řadě daného produktu. Firmy své produkty vyvíjí a nikde (ani u značek které jsi jmenoval) není záruka, že to vylepšení nebude k horšímu.

"Který audiofil by např. pochyboval o Devialet Phantom Gold?"
"Tvrdím tedy,že je lepší si ušetřit na kvalitní věc o které se nediskutuje a nepochybuje."

Tak to si dovolím nesouhlasit. Věc o které se nediskutuje = věc co moc lidí nemá, tzn. není prověřená nebo věc kterou se člověk odmítá pochlubit.
Devialet Phantom Gold je určitě skvělá kundolapka a bavilo by mě se na to dívat jak ty bočnice lítají, ale nemám pocit, že by se z toho audiofilům podlamovaly kolena - https://www.whathifi.com/devialet/gold-phantom/review . Mám dojem, že jsi hrozně zaměřený na design. Všechny ty soundbary co jsi mi nabízel ....vždyť to je totální zabíjení kvalitní hi-fi hudby.

"Už jenom úvaha o nákupu Chromecast Audio ukazuje kam míříš...
Takovou věc si koupí někdo,kdo má doma např. starou věž,nechce utrácet(nebo na to nemá)a chce prostě streamovat."

Kam mířím? No ke kvalitnímu zvuku. Každý kdo má tento cíl nechce utrácet za věci okolo (hdmi switche v receiveru, 7 zesilovačů v 7.1 sestavách atd.), ale snaží se největší částku dát do stereo repra, stereo zesilovače a DACu. Takže ano máš pravdu nechci utrácet tisíce za vymazlené build-in wireless v all-in-one když vím, že mi stejnou funkci udělá piškot za 800 Kč.

"Kup si k nim subáč,pokud nebydlíš v paneláku."
Pokud víš ty nebo ostatní o kvalitní sestavě aktivních regálovek a subwoferu, která bude hrát lépe než Dynavoice DF6/Wharfedale Diamond 230/Q Acoustics 3050(i) se zesíkem, v celkové ceně také do 30tis. Kč, tak doporučte. Co jsem se díval na Naim Mu-So, tak ten byl dobře hodnocený pouze ve srovnání s ostatními all-in-one, ale nikoliv ve srovnání s ostatními repro v dané ceně.

"Uvědom si,že tvůj rozpočet je dost omezený a ke špičkovému zvuku se ani náhodou ani nepřiblížíš."
To si uvědomuji. O špičkovém zvuku to není. Je to o nejvýhodnějším nákupu hi-fi techniky za danou cenu.

"Náhlavní sluchátka,abys nemusel vést kabel? Asi bych si šel do Audiga.cz poslechnout tyto: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Radiova ... ser-RS-195"
Dík, zahrnu do svého zkoumání. Zatím jsem v recenzích narážel především na tyto https://sluchatka.heureka.cz/sony-wh-1000xm3/#

"Ani drahé repro nemám. Hudba ale přeci není především o detailech."
Moje současné dvoupásmo sice má středobas 20cm v průměru, ale za hi-fi bych ho také neoznačil. Asi to není jen o detailech, ale mělo by to být především o high-fidelity - zvuk bez příkras, bez zvýrazněných basů (což často u levných bývá), bez zvýrazněných výšek. Prostě tak, aby se to co nejvíce přiblížilo originální nahrávce a pokud v nahrávce detaily jsou, tak by také měly být slyšet.

"Požadavky byly 40-22000Hz,výkon min.150W,citl.min.cca 90 dB/mW a našel jsem ještě lepší.
YAMAHA NS-777 zde: https://www.alza.cz/yamaha-ns-777-cerne ... tm#recenze
Magnat Monitor Supreme 1002 zde: https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section"

Přiznám se, že recenzema v eshopech jsem se nikdy neřídil. Na ty Yamahy jsem už narazil, ale vyřadil jsem je ze svého listu. Žádné ocenění, žádná velká chvála. Po boku Jama bych je zařadil spíše k supermarketovským repro, ale poslechnout si je mohu, alespoň budu mít srovnání.

https://www.hifi24.cz/magnat-monitor-su ... dern%c3%bd - celá sestava 5.1 stojí 17tis. Né že bych nechtěl ušetřit, ale opravdu si myslíš, že s tím dosáhnu stejně kvalitní hi-fi zvuk jako u těchto třech stereo repráků co mám ve výběru?

-- 14. 5. 2019 13:33 --

janekh píše:Spíše mi na takovém řešení vadí dvouúrovňové nastavování hlasitosti. První úroveň nastavení hlasitosti je prostřednictvím ovládací aplikace Chromecastu a v tom případě funguje jako nastavení úrovně na vstupu zesilovače, druhá úroveň je pak samotné nastavení hlasitosti výkonového stupně připojeného zesilovače (v mém případě aktivních reprosoustav). A to je podle mne problém.

Když plánuji z Chromecastu vyvést optický kabel do externího DACu, tak bych s tím dvouúrovňovým nastavováním hlasitosti neměl mít problém. Je to tak?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 19:51

"Tak to si dovolím nesouhlasit. Věc o které se nediskutuje = věc co moc lidí nemá, tzn. není prověřená nebo věc kterou se člověk odmítá pochlubit.
Devialet Phantom Gold je určitě skvělá kundolapka a bavilo by mě se na to dívat jak ty bočnice lítají, ale nemám pocit, že by se z toho audiofilům podlamovaly kolena - https://www.whathifi.com/devialet/gold-phantom/review . Mám dojem, že jsi hrozně zaměřený na design. Všechny ty soundbary co jsi mi nabízel ....vždyť to je totální zabíjení kvalitní hi-fi hudby."

Já ti žádné soundbary nenabízel. :pozor
Asi myslíš toto(je divné citovat sám sebe):
"Pokud bych byl ochotný utratit cca 65k,tak bych volil zřejmě nejlepší soudbar s prostorovým zvukem Sennheiser Ambeo(basy od 30Hz)."
Zde: https://insmart.cz/na-vlastni-usi-sennh ... pi-zvukem/

Nepíšu nic,že bych ti to doporučoval,ale že bych si to koupil pro sebe. 8-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

martas38 píše:pseudomagick: jednak v místnosti se špatnou akustikou (holé zdi, podlahy bez koberců, okna bez záclon, různé výklenky apod.) budou hrát mizerně repro za pět tisíc i repro za půl milionu. Akustika místnosti je velice důležitá a dělá se zvukem divy. Je nutno především zamezit odrazům a tříštění zvuku a má smysl to řešit i u repro za deset tisíc. Tím nemyslím poslechovou místnost za miliony ale drobné úpravy běžného obýváku. Protože v těch moderních vzdušných "holobytech" je často poslech repro vyloženě utrpením.
A dál si nemyslím, že repro za 30-50tisíc jsou základní hifi level. Už kolem dvaceti tis. (i méně) se dají sehnat slušné repro např. od firmy Focal JM Lab. Samozřejmě je třeba je krmit odpovídajícím zesilovačem.
Ono možná chce víc poslouchat, než pouze číst recenze a teoretizovat.
Jinak samozřejmě souhlasím, že kvalitní poslech se sluchátky je o dost levnější, než srovnatelný s repro.

Pokud jde o akustiku,tak samozřejmě souhlasím.
Jenže asi a pouze fajnšmekři u beden za 20k na to kladou důraz.
Běžný posluchač to moc neřeší. :pozor
Slušné repro za 20 tisíc? To je velmi relativní. :roll:
Bohatý audiofil byl s tebou asi nesouhlasil. :pozor
Bohužel já bohatý nejsem,takže i ty bedýnky za 20k by mi zněly slušně(pokud bych si předtím neposlechl bedny za mega). :D
Pokud se mnou stále nesouhlasíš,tak doporučuji návštěvu hi-end studia a poslech sloupových reproduktorů za 300.000,-(dal jsem schválně tuto "nízkou" částku,abych to nepřeháněl).Jejich zvuk si ulož v paměti a srovnej ho s bedýnkami za 20k.
Ve tvém zájmu ti to ale moc nedoporučuji... :pozor
Tvému sluchu se otevře nová dimenze zvuku,o které jsi ještě před návštěvou hi-fi studia neměl ani ponětí.
Smutné bude,že do této zvukové dimenze již nedostaneš přístup(z hlediska finančního)a nezbude ti nic jiného,než se spokojit s tím co máš doma...

Přiznám se,že toto je můj případ. :D
Jednou jsem si takové bedny byl poslechnout v poslechovém studiu.
Popravdě už ani nevím jak se jmenovaly...a raději to ani vědět nechci,páč byly silně nad můj finanční limit. :pozor
Jejich zvuk mi však v paměti zůstat dodnes. :roll:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Devialet Phantom Gold je určitě skvělá kundolapka a bavilo by mě se na to dívat jak ty bočnice lítají, ale nemám pocit, že by se z toho audiofilům podlamovaly kolena - https://www.whathifi.com/devialet/gold-phantom/review . Mám dojem, že jsi hrozně zaměřený na design."

Devialet Phantom Gold nejsou tak úplně o tom jak vypadají.
Ostatně se mi ani moc nelíbí. :pozor
Věřím,že kdybys je slyšel ve stereu v místnosti,tak k podlamování kolen nebudeš mít moc daleko.
Tato francouzská společnost je prostě revoluční.V jistém smyslu mají know-how,které nikdo jiný na této planetě nemá.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Co jsem se díval na Naim Mu-So, tak ten byl dobře hodnocený pouze ve srovnání s ostatními all-in-one, ale nikoliv ve srovnání s ostatními repro v dané ceně."

Ano v tom máš jistě pravdu.
Ostatně jsem taky netvrdil,že Naim Mu-So se může srovnávat s repro v dané ceně. :pozor
Naim Mu-So je pro minimalisty,kteří chtějí v bytě ušetřit prostor.
Jak už sis asi všiml,poohlížím po malých systémech s velkým zvukem,pokud možno all-in-one.
Pokud bych bydlel v nějaké vile či velkém bytě,tak by moje požadavky byly jiné. 8-)
Chci prostě něco(pokud možno jeden kus)co se dá přenést ve velké tašce. :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Už pouze věta tohoto vlákna("Jsou ještě vůbec potřeba externí DACy pro mobily?")naznačuje,že o současné elektronice nemáš aktuální přehled.
Pokud bys uvažoval racionálněji a pokud máš nějaký "lepší" mobil,tak ho prostě vezmeš a zaskočíš si na poslech do Audiga.cz.
Tvá otázka by byla zodpovězena praktickým poslechem.

-- 14. 5. 2019 19:46 --

Věcí,o které se nediskutuje jsem myslel poněkud něco jiného.
Jsou prostě značky či konkrétní hifi výrobky,které se nezpochybňují.
Tím myslím,že existuje mezi lidmi(v "audiofilní společnosti")jistý a obecný konsensus o kvalitě zvuku.
Např. vyšší modely DAPů od Astell&Kern apod.
Přiznávám,že tyto značky či výrobky jsou pro bohaté či šetřílky,kteří to myslí s poslechem fakt vážně.
Tj. lidé,kteří chtějí(pokud možno bezkonkurenční)kvalitu zvuku,aniž by před nákupem moc kalkulovali.

Přiznávám,že ne všechny značky či výrobky jsou mi milé. :pozor
Nemám rád např. Bose či IPhone. :grr:
Naposledy upravil pseudomagick dne 14. 5. 2019 21:49, celkově upraveno 1
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 5. 2019 21:48

Bože co je to za řeči, že bohatý audiofil by se mnou nesouhlasil. Takřka vždy existuje něco lepšího a nemusí to být jen o penězích. S poslechem to můžeš myslet vážně a můžou ti k tomu stačit bedny za dvacet tisíc a nebo sluchátka za pět. Stejně tak si můžeš pořídit bedny za milion a krom toho, že se vždycky najde někdo, komu to bude málo, protože sám má bedny za dva, tak tebe to automaticky nepasuje do nějaké šlechty. Nebo s auty to myslí vážně jen ten, kdo kupuje vozy od patnácti mega výš? Asi ne.
Jsou výrobky které se nezpochybňují. A pak se objeví nový výrobce, který je zpochybní. Např. spousta čínských značek, jako třeba Hifiman. Nebo i ten korejský Astell&Kern. Kde máš jistotu, že to nebude za pět let překonaná značka, na kterou bude vzpomínat pár nostalgiků a světu nepovládne něco např. z Malajsie?
Omlouvám se za offtopic, ale tady to škatulkování věcí a lidí jen podle toho kolik to stojí a jak drahé věci si kdo kupuje mě dokáže nazvednout ze židle.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 21:59

Tak úplně jsem to nemyslel. :D
Beru to čistě vědecky. 8-)
Pokud se nějaká firma věnuje vývoji hi-end technologií,tak tomu musí věnovat čas,prostředky a nejlepší lidi v oboru.
Je nezpochybnitelné,že se to pak projeví v kvalitě a v ceně pro zákazníka.
Kdo to myslí s auty vážně,tak prostě na závody s trabantem(kde jsou Ferrari)prostě nepůjde. :pozor
Co je na tom k nepochopení či nesouhlasu?
A mimochodem,výborně hrající sluchátka za 5 tisíc prostě nekoupíš nikde na planetě. :pozor
Za to ručím(vlastní zkušenost). 8-)

-- 14. 5. 2019 21:02 --

"Bože co je to za řeči, že bohatý audiofil by se mnou nesouhlasil."
Souhlasil by s tebou majitel Lamborghini Gallardo,že tvoje Škoda Fabia je super?
To je bez debat.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 14. 5. 2019 22:10

Devialet Phantom jsem poslouchal asi hodinu a..... no je to proste lifestylova hracka, ne hifi komponent. Ono si staci precist popis vyrobce se 4500 W vykonu a nulovym zkreslenim a je jasno.... Ma zvuk na "ohurenie", naboostovany agresivni. Za stejnou cenu se da koupit DALEKO kvalitneji (ve smyslu vyrovnanosti zvuku, rozliseni, tonality atd.) sestava poskladana z klasickych komponent.

Ale hlavne je nesmysl lifestylove gadgetky povazovat za zarizeni urcena ke kvalitni reproducki zvuku. Neexistuje stereobaze, neexistuje prostorovost. Je to jen drahe a slusne hrajici ozvucovadlo.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 14. 5. 2019 22:15

A souhlasil by vlastník Bugatti Veyron,nebo třeba Koenigsegg One, že Galallardo je top auto? Taky by ti mohl říct, že to je bez debat.
Prostě za vším vidíš jen peníze. Pro spoustu lidí jsou sluchátka za pět výborný poslech a pro naprostou většinu je to za sluchátka nepředstavitelná částka, protože naprostá většina strká do uší pecky k mobilu za třicet korun. Spousta lidí si taky tyhle věci kupuje proto, aby si ten poslech užila a ne proto aby závodila. Taky se najdou lidi, co si tyhle věci kupují jen proto, že to stojí milion a je jedno, jestli to jsou sluchátka, bedny, auto, kolo, nebo lyže.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 22:17

"Jsou výrobky které se nezpochybňují. A pak se objeví nový výrobce, který je zpochybní. Např. spousta čínských značek, jako třeba Hifiman. Nebo i ten korejský Astell&Kern. Kde máš jistotu, že to nebude za pět let překonaná značka, na kterou bude vzpomínat pár nostalgiků a světu nepovládne něco např. z Malajsie?
Omlouvám se za offtopic, ale tady to škatulkování věcí a lidí jen podle toho kolik to stojí a jak drahé věci si kdo kupuje mě dokáže nazvednout ze židle."

Ze židle se nenadzvedávej. K čemu je to dobré a užitečné?
Věci,firmy a výrobky se mění...Chce to sledovat a aktualizovat informace.
Žijeme v digitálním věku a i operační vědomí našeho biologického skafandru je synchronně upgradováno.To už je ale mimo vláknou,takže sorry.

-- 14. 5. 2019 21:23 --

martas38 píše:A souhlasil by vlastník Bugatti Veyron,nebo třeba Koenigsegg One, že Galallardo je top auto? Taky by ti mohl říct, že to je bez debat.
Prostě za vším vidíš jen peníze. Pro spoustu lidí jsou sluchátka za pět výborný poslech a pro naprostou většinu je to za sluchátka nepředstavitelná částka, protože naprostá většina strká do uší pecky k mobilu za třicet korun. Spousta lidí si taky tyhle věci kupuje proto, aby si ten poslech užila a ne proto aby závodila. Taky se najdou lidi, co si tyhle věci kupují jen proto, že to stojí milion a je jedno, jestli to jsou sluchátka, bedny, auto, kolo, nebo lyže.

Ano,máš pravdu.
Uvědom si ale,že jsi na planetě Zemi,kde kvalita není zadarmo či levně.
Příští rok se chystám na trek a nekoupím si jinou značku stanu,než od firmy Hilleberg.

-- 14. 5. 2019 21:31 --

Bubak_Praha píše:Devialet Phantom jsem poslouchal asi hodinu a..... no je to proste lifestylova hracka, ne hifi komponent. Ono si staci precist popis vyrobce se 4500 W vykonu a nulovym zkreslenim a je jasno.... Ma zvuk na "ohurenie", naboostovany agresivni. Za stejnou cenu se da koupit DALEKO kvalitneji (ve smyslu vyrovnanosti zvuku, rozliseni, tonality atd.) sestava poskladana z klasickych komponent.

Ale hlavne je nesmysl lifestylove gadgetky povazovat za zarizeni urcena ke kvalitni reproducki zvuku. Neexistuje stereobaze, neexistuje prostorovost. Je to jen drahe a slusne hrajici ozvucovadlo.

Pochybuji. :pozor
Slyšel jsi 2ks ve stereu?
Naim Mu-So patří bezesporu k all-in-one hi-end systémum.
Pokud ho jeden kus Devialet Phantom překoná,tak co o tom více napsat?
Samozřejmě,že za 2ks Devialet Phantomů se dají koupit lépe hrající repro,ale nebudou tak malé.
V tom tkví jedinečnost této firmy.
Co tak malého hraje lépe s tak brutálním zvukem?

-- 14. 5. 2019 21:54 --

"Prostě za vším vidíš jen peníze. Pro spoustu lidí jsou sluchátka za pět výborný poslech a pro naprostou většinu je to za sluchátka nepředstavitelná částka, protože naprostá většina strká do uší pecky k mobilu za třicet korun."

Vždyť ono to je všechno o penězích.
Když jsem si před lety koupil sluchátka Sennheiser IE80 za cca 5tis.,tak si můj bratr myslel,že jsem se zbláznil.
Jenže...pokud bych neslyšel jiné a dražší,tak bych i věřil,že hrají dobře.
Jakmile ale člověk byť jen otestuje jinou ligu(vstoupí do jiné dimenze zvuku),tak prostě musí zákonitě změnit názor.
Dnes mám in-eary Oriolus MK-2 za 900,-USD a EarSonics Velvet za cca 14.500,-.Oboje trají výborně,ale stále je kam se posunout.
Jde spíše o tom kam až je schopný člověk finančně zajít k uspokojení svého sluchového smyslu.
Slovo výborný je tudíž velmi relativní pojem.
Naposledy upravil pseudomagick dne 14. 5. 2019 22:57, celkově upraveno 1
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 14. 5. 2019 22:56

Ano, to trefujes - zvuk je brutalni. Popis vhodne doplnuji vyrazy jqko naboostovany a agresivni. Ano, ma na svou velikost extremne hluboke basy. Ale bez definice, udernosti, bez barevnosti a rozliseni. Je to presne opacny pristup, jaky ma vetsina skutecne kvalitnich reprosoustav - radsi at to na dane basove frekvenci nehraje, nez aby to na ni hralo blbe.

Pristup "hlavne at je to co nejmensi a ma to brutalni zvuk" nesdilim. Mimochodem, poslouchal jsi na tom klasiku, nejakou komplexnejsi a dynamickou typu Berlioze? Vysledek je koule zvuku bez rozliseni, s agresivnim ostrym naprosto neprirozenym podanim smyccu...

Super stylovy ducatko na domaci party? Perfektni.
Hifi komponent, ke kterymu si clovek sedne, aby si uzil kopec kvalitne znejici muziky? Ani z rychliku.

-- 14. 5. 2019 22:02 --

A muj pohled k tem penezum: ano, kvalitni hifi neni levny. Pisu o klasickych komponentech, ne o sluchatkovem poslechu, to neni muj salek kavy. Ale jen o penezich to neni. Sestava za milion muze znit hur (a byt i objektivne horsi) nez sestava za 300 tis. Kc. Hodne je to o sladeni komponent, o jejich konstrukci, o vhodnosti komponent k danemu prostoru....
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 23:04

Ano,teď s tebou souhlasím.
Rozlišení je ale výborné.Nejde ale správným směrem.
Je to ideální pro party people,kteří spojující "lifestyle-prestige-image". :D
Každopádně na tak malé rozměry to hraje neskutečně.

-- 14. 5. 2019 22:13 --

"A muj pohled k tem penezum: ano, kvalitni hifi neni levny. Pisu o klasickych komponentech, ne o sluchatkovem poslechu, to neni muj salek kavy. Ale jen o penezich to neni. Sestava za milion muze znit hur (a byt i objektivne horsi) nez sestava za 300 tis. Kc. Hodne je to o sladeni komponent, o jejich konstrukci, o vhodnosti komponent k danemu prostoru...."

Ano,všechno superdrahé nemusí znít super.
Dá se i za menší peníze sestavit hi-fi,ale pouze do určitého limitu.
Např. Bose nemám rád,i když není až tak moc drahé.
Jsou i jiné značky,které si hrají na hi-fi,aniž by zvuk odpovídal ceně.

-- 14. 5. 2019 22:20 --

No,myslím že už jsem do tohoto vlákna přispěl až moc a často tak trochu více mimo mísu. :-)
Závěrem tedy odpovím tvůrci tohoto vlákna na jeho otázku("Jsou ještě vůbec potřeba externí DACy pro mobily?")kopií textu z vlákna jiného.

Celé vlákno zde: viewtopic.php?f=1712&t=1297507&st=0&sk=t&sd=a

Text vztahující se přímo k tomuto vláknu níže:

Důležitá zajímavost.
Oriolus MK-2 hrají výborně i na mobilu Samsung Galaxy S8+.
Mnohem lépe,než Velvety s S8+(ty sednou dobře k AK300).
Pokud bych srovnával zvuk Oriolus MK-2 + Samsung Galaxy S8+ vs Oriolus MK-2 s AK300,tak si nejsem zcela jisty zda bych investoval částku za AK300 znovu.
Samozřejmě,že s AK300 hrají MK-2 lépe.
Pouze si nemyslím,že zvukový rozdíl je v ceně 26.990,-(plná cena AK300).
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 5. 2019 23:21

Bubak: to co popisuješ mně připomíná moje začátky v první polovině devadesátých let. Já tehdy za nekřesťanský peníz pořídil vyšší řadu komponentů Technics - deck, CD, zesilovač a k tomu sloupy Jamo. Současně se tehdy začaly houfně objevovat věže Aiwa apod. S pár lidmi jsme udělali několik poslechů a v naprosté většině případů u posluchačů vyhrávaly ty věže. Agresivní zvuk, ono to nebasovalo, ale spíš houkalo, ale roztřepalo to bránici i tabulky oken. Sice při těch vyšších hlasitostech nebylo pro zkreslení skoro poznat, co na tom hraje, ale ty výše vzpomínané efekty uváděly lidi v úžas. O mé sestavě říkali, že hraje nudně. Sice bylo slyšet desetkrát víc informací (a pro pseudomagicka byla moje sestava tak pětkrát dražší než ta Aiwa), ale netřáslo to vnitřnostma a byla to pro ně nuda.
Mimochodem ten zesilovač a bedny používám k ozvučení TV dodnes (a připadá mně že to hraje stále výborně a daleko lépe, než mainstream co se pro tyto účely dnes prodává), ale začíná zlobit potenciometr. Snad to někdo bude schopen opravit.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linuxing 14. 5. 2019 23:34

pseudomagick píše:Ostatně jsem taky netvrdil,že Naim Mu-So se může srovnávat s repro v dané ceně.
Naim Mu-So je pro minimalisty,kteří chtějí v bytě ušetřit prostor.
Jak už sis asi všiml,poohlížím po malých systémech s velkým zvukem,pokud možno all-in-one.
Pokud bych bydlel v nějaké vile či velkém bytě,tak by moje požadavky byly jiné.
Chci prostě něco(pokud možno jeden kus)co se dá přenést ve velké tašce.

Tak v tom případě už tvým preferencím rozumím, ale zdá se mi to škoda dát přednost minimalismu před kvalitou reprodukce.

pseudomagick píše:Už pouze věta tohoto vlákna("Jsou ještě vůbec potřeba externí DACy pro mobily?")naznačuje,že o současné elektronice nemáš aktuální přehled.
Pokud bys uvažoval racionálněji a pokud máš nějaký "lepší" mobil,tak ho prostě vezmeš a zaskočíš si na poslech do Audiga.cz.
Tvá otázka by byla zodpovězena praktickým poslechem.

Mám standardní znalosti o audiu, ale o současné audio elektronice (DACy v mobilech, DAPy) přehled nemám, proto ta otázka na DACy v mobilu a proto celé toto vlákno. Bohužel nemám mobil nebo tablet, který by byl "hudební" nebo na sobě měl samolepku "hi-res".

-- 14. 5. 2019 23:36 --

Bubak_Praha píše:ano, kvalitni hifi neni levny. Pisu o klasickych komponentech, ne o sluchatkovem poslechu, to neni muj salek kavy.

Neměl bys nějaký tip na DAC, zesilovač, repro do 30tis Kč? Nebo aspoň značku repro a zesilovače, které důvěřuješ a po které stojí za to se dívat v obchodech?
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2019 23:39

Kolem cca 90 let jsem také měl věž Aiwu s třemi CD nad sebou. :D
Bral jsem si ji tehdy na splátky za 15.000,-. :-\
Hrála monstrózně a dlouho mi nevydržela. 8-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tak v tom případě už tvým preferencím rozumím, ale zdá se mi to škoda dát přednost minimalismu před kvalitou reprodukce."

Pokud bys bydlel v pronajaté garsonce,chystal se pomalu na dlouhý trek do Jižní Ameriky a věděl,že se budeš kvůli tomu stěhovat,tak bys uvažoval podobně.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Bohužel nemám mobil nebo tablet, který by byl "hudební" nebo na sobě měl samolepku "hi-res"."

Dnes už vyloženě hudební mobily neexistují a o žádných nálepkách hi-res nic nevím.
Ani jsem takový mobil neviděl.
Střídal jsem mobily jako ponožky(k vůli zvuku)a utratil přes 100 tisíc,abych našel ten nejlépe hrající. :-)
Kvalita zvuku mobilů se dá zjistit na GSM Aréně.
pseudomagick
Mírně pokročilý