Nuforce Icon Dac - PROBLÉM

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 26. 4. 2019 06:09

Zdravím všechny,

vlastním sestavu Nuforce Icon Dac, Pioneer SX 737 a bedna AQ Labrador 21, zdroj zvuku většinou PC. Se zvukem jsem spokojen a hraje to příjemně.

Začal mi chrastit cinch/cinch výstup v převodníku, nedá se to poslouchat, připojil jsem k jinému PC převodník a dělá to taky. Sluchátkový výstup převodníku je také neposlouchatelný. Problém je, že převodník je po záruce a firma Headphones, kde jsem převodník koupil, se moc k opravě netvářila. Firma Audigo také ne, poté jsem zkoušel nějaký další firmy a moc se jim do toho nechce. Dokonce pan Záruba, Eletronik Servis v Olomouci se na něj na netu díval a říkal mi, že střeva tohoto převodníku nemají ani hodnotu 1000 Kč a je to Čína.

Převodník mě stál před cca 7 lety 7900 Kč a nerad bych ho vyhazoval, rád bych ho někde nechal opravit. Poradíte mi prosím, co s tím?

Díky moc

V.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 4. 2019 07:34

Já se obávám, že kvalifikovaná oprava by i tak překročila, nebo se limitně blížila, pořizovací ceně nového.
Jediné řešení je to dát nějakému kutilovi, který to rozebere a zkontroluje alespoň na studené spoje, případně proměří základní součástky.
Chápu, že kdokoli (kterákoliv firma), kdo by za opravu měl nést záruku, byť jen půl roku, od toho dává ruce pryč.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 26. 4. 2019 09:14

Tak, kolik si myslíš, že je poměr ceny kompomentů a finálního výrobku??? To co řekl servisák v OL, je všeobecně známo. Všichni výrobci nastavují prodejní cenu tak, aby vydělali. Měl spíše říct, že se mu to opravovat nechce.
Zavolej panu Pluhařovi z Ostravy na 776 239 067. Pokud tam nebudou nějaké vícevrstvé plošné spoje, třeba ti pomůže.
Jinak můžeš zkusit vyhledat podporu na webu Optoma/Nuforce.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 26. 4. 2019 09:30

Díky za kontakt, zkusím toho týpka z Ostravy...třeba se zadaří....
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 29. 4. 2019 12:34

Kdyby nevyšla oprava, co doporučujete ke koupi?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 4. 2019 13:25

SMSL AD18 a můžete rovnou obejít i ten Pioneer.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 29. 4. 2019 14:17

Pioneera nechci obcházet, mám ho moc rád, jeho zvuk mě vyhovuje...Tak ten SMSL AD18 se mi moc nezamlouvá upřímně, moc věcí v jedné krabičce. Nějaké dálkové ovládaní a Wifinu nechci. Hodně jste tu doporučovali výrobky od firmy Schitt, nepletu se? Nebráním se samozřejmě nákupu přes Aliexpress, jestli i tam se jde něco rozumného sehnat.

Přemýšlím, že bych oželel sluchátkový zesilovač, z Pioneeru moje DT 880 hráli stejně, jako z toho Nuforce Icon Dacu. Přemyšlím tedy pouze o DACu, ikdyž kombo by bylo asi lepší.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 4. 2019 14:28

Tady na bazaru se teď prodává za 245 ojro AudioGD R2R 11. Myslím, že to je podstatně lepší zařízení, než ten Nuforce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 4. 2019 23:20

Pokud Vám jde jen o převodník, pak stále zajímavou volbou je AudioQuest DragonFly DAC USB. V CZC je za dobrou cenu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 4. 2019 16:04

Taky bych to bral jako příležitost dopřát beyerům něco lepšího než ten otřesný NuForce DAC. Pokud chceš jenom DAC, tak Modi 3. Akorát pokud píšeš, že "z Pioneeru moje DT 880 hráli stejně, jako z toho Nuforce Icon Dacu", tak bych silně uvažoval o nějakém tom kombu. Fulla 2 seženeš pod 4 tisíce, popřípadě připlatit za ten bazarový R2R 11, ten by měl sedět k DT880 velmi pěkně.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 5. 2019 13:13

Neni ta Fulla moc malinka? Opravdu se to vyrovnana tomu Nuforce Icon Dacu?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 5. 2019 13:19

Šel bych na tvém místě do toho R2R11. Sám jsem k DT880 používal AudioGD NFB12 a byla to skvělá kombince. Má kvalitní a docela výkonný zesilovač. Nuforce DAC je staré překonané zařízení, které nebylo žádná špička ani v době uvedení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 1. 5. 2019 16:44

Zase samý odborník :-)
Nuforce je normální, dobře hodnocený DAC své doby.
Lze dohledat hodnocení dle časopisu Audio.
Stále uváděn v referenční třídě:
https://www.excelia-hifi.cz/top-1000.html#dac

Otázkou zůstává rozlišovací schopnost jednotlivce a "zařízení" s názvem sluchový orgán.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 5. 2019 18:28

To, že je něco uváděno v nějakém seznamu jako referenční zařízení, vůbec nevypovídá o vlastnostech daného přístroje. Například PortaPro byla (stále ještě jsou) uváděna jako referenční sluchátka. Ne proto, že by měla dobrý zvuk, ale hlavně kvůli míře zastoupení na trhu a dlouhé životnosti. Spousta lidí je má doma, proto je to "dobrá reference" v případném srovnání, kdy recenzent může napsat "hrají podobně jako...".

NuForce Icon je přes deset let staré zařízení a i ve své době bylo prezentováno jako levné univerzální řešení. Interní DAC PCM2706 je z dnešního pohledu OK, ovšem existují mnohem lepší. Nehledě na to, jakou impedanci dané DT 880 mají. Icon umí max 32 Ω. Pokud má dj wenec verzi 250 Ω či nedejbože 600 Ω, vysvětlovalo by to mimo jiné i stejný zvuk DAC/zesilovače :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 5. 2019 21:26

NuForce není normální, dobře hodnocený DAC své doby. To může tvrdit jen někdo bez přehledu a bez zkušeností. Sám jsem měl na zkoušku Icon HDP, od té doby bych se NuForce nedotkl ani hráběmi.
Už před lety, když si dj wenec pořizoval nový DAC/AMP pro své DT880 jsme mu doporučovali Audio-GD (tehdy 11.32 či 15.32), avšak z nějakého důvodu se rozhodl pro tento NuForce, tudíž nezbývá než doufat, že neudělá stejnou chybu znovu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků