Dac+amp k HD 600

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eldirian 5. 10. 2019 22:34

Zdravím všechny,

asi už to tu padlo několikrát, ale "search" mi odpověď nenašel. Jaký DAC a AMP (kombo i zvlášť) byste doporučili pro sluchátka HD 600? Četl jsem a zjistil opravdu hodně. Většina věcí se nedá v ČR sehnat.
Otázka: jaký převodník a zesilovač by byl první možný, aby dokázal rozehrát daná sluchátka?
Nechtěl bych se dostat přes 10 000 Kč (sluchátka mám, ale nemám na čem provozovat).
Do "Tube" ampů se mi moc jít nechce. Poslouchám rozmanité žánry, ale rád bych dobré vokály.
Moje tipy:
Aune X7S? + jaký dac?
Darkvoice Tube??? (o tom jsem četl, že je pro HD 600 vhodný) + jaký dac?
Aune X1S? (slabý?)
R2R 11?
THX AAA 789?
ODAC+O2?
Něco od Schiitu?
JDS Atom + jaký dac?

Jde o to, že v kategorii do 6000 Kč toho moc není. To by byla taková ideální cenovka. Taky nechci kupovat něco příliš levného, abych to nemusel brzy měnit.
Byl jsem v Audigu poslouchat Chord Mojo s HD 600tkama a nemám z toho moc dobrý pocit.

Nějaké nápady?
Díky
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod Sannin 5. 10. 2019 22:53

magni a modi od schiit a máš vybavené.
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 5. 10. 2019 22:57

No, to právě nevím, podle mnohých recenzí Aune X1S hraje lépe, čistěji než Schiit stack. A cenově jsou stejně.
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 10. 2019 22:59

Niečo nájdeš tu.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AQ Nightowl Carbon, Hifiman HE400i
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sannin 5. 10. 2019 23:20

Kým si to nevypočuješ tak je jedno čo sa píše na nete.
Ja som si naživo vypočul KEF Q350, reproduktory ktoré získavajú po celom svete ocenenia, a mne zneli zahuhlane a zvuk bol stlačený do menšieho priestoru ako u konkurencie.
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 5. 10. 2019 23:40

Aune X1S jsem slyšel. Je to jako mít čistě vyčištěné brýle. Akorát nemá výkon, už při 250 ohmových DT880 byla mnou preferovaná hlasitost kolem 3-4 "hodin" na potenciometru. HD 600 mají 300 ohmů...
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 10. 2019 23:44

Čo presne ti nesedelo na kombinácii s Chord Mojo?

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 5. 10. 2019 23:46

Uvažoval bych o Schiit Jotunheim s DAC modulem a přechodem na balanced zapojení. Hodně slibně taky vypadá kombinace THX AAA 789 a nějaký DAC (Modi3 třeba). A taky koukni na bazar, teď je tam toho spousta (Vali 2, rHead, Audio-GD...).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado PS500
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 6. 10. 2019 01:10

_daRK píše:Čo presne ti nesedelo na kombinácii s Chord Mojo?

Upřímně jsem od toho čekal trochu víc. Vzhledem k tomu, že Mojo stojí 10 000. Za to, myslím, jsou lepší stolní zesilovače. Samozřejmě Mojo má i DAC a je mobilní...

-- 6. 10. 2019 01:12 --

The Wolverine píše:Uvažoval bych o Schiit Jotunheim s DAC modulem a přechodem na balanced zapojení. Hodně slibně taky vypadá kombinace THX AAA 789 a nějaký DAC (Modi3 třeba). A taky koukni na bazar, teď je tam toho spousta (Vali 2, rHead, Audio-GD...).

Ano, THX AAA 789 vypadá podle recenzí úžasně, ale dostat ho sem do ČR bude běh na dlouhou trať. A čekací doba na něho je tuším půl roku. Nevím, jak je na tom Drop teď.
Na bazar kouknu, díky.
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2019 01:24

Na Dropu je napsaný, kdy posílají a obvykle je to od toho data za pár dní doma na rozdíl od Číny. Ale celní řízení je víc než jisté.
Jinak by mě zajímaly ty jiné stolní DAC/Ampy do dvaceti tisíc, co jsou lepší než Mojo.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 6. 10. 2019 08:31

Mám JDS Atom a Topping D10. Jsem spokojený. Obojí lze koupit na německém Amazonu.
Topping D10, JDS Atom, Sennheiser HD 6OO, AKG K701, Massdrop Hifiman He4xx,
FiiO M9, Shanling M0, Qngee X2, FiiO E12 Mont Blanc,
Superlux HD 681, Audio-Technica ATH-T500, Sennheiser 4.40 BT, Koss Porta Pro, Koss Porta Pro BT, KZ ES3.
iceman27
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 6. 10. 2019 08:57

Ahojda, vlastním velmi krátkou dobu velice solidní DAC-amp z německé pobočky čínské firmy FiiO
https://fiio-shop.de/dac-mit-kopfhoerer ... iio-k5-pro a nemohu si ho vynachválit ;-) :-) ,
za 150 éček srovnatelná zvuková kvalita i provedení s některými dražšími DAC-ampy od nejmenovaných :-))
firem zvučných značek ..... viz velmi solidní recenze i diskuze:
https://www.head-fi.org/threads/fiio-k5 ... ly.913889/
https://soundnews.net/amplifiers/headph ... tudent-fi/
https://kropka.audio/test/wzmacniacze/f ... -recenzja/
https://porta.fi/fiio-k5-pro-dac-amp-re ... ove-music/
a to nejlepší nakonec ;-) :-)) .... perfektní srovnávací recenze:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... tim_aiomsg
....ještě jsem našel solidní videorecenzi:
https://www.youtube.com/watch?v=u8S8MDf ... e=youtu.be
doručení je z Německa zdarma, bez cla ;-), dorazilo v rekordně krátkém čase .... 3 prac. dny.
Používám se sluchátky AKG K-712 Pro, zvuk perfektní ( můj starší sluchátkový zesík FiiO E10K Olympus 2 bohužel nedokázal z těchto proudově "žravých" sluchátek vytáhnout maximum ), K5 Pro už je trošku jiná liga ;-) :-D , myslím výborný poměr výkon/cena .... doporučuji.
Ještě srovnání v rámci FiiO udělátek ;-) :
https://www.fiio.com/k5pro_comparisons
Přeju dobrý výběr, čus
Naposledy upravil kalimero73 dne 6. 10. 2019 09:43, celkově upraveno 2
Portable: Hiby R3, FiiO F9, Tsmr-3 Pro, DAC-amp: FiiO K5 Pro, Phone: Honor 10 4/128GB DS, Audio: Heco Music Style 500+Yamaha R-N402D+Yamaha CD-S300, Microlab FC330, Sennheiser HD565 Ovation, AKG K 712 Pro, Tv: Panasonic TX-50DS630E, MMp.: Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 10. 2019 09:37

No, pokud tazateli nevyhovuje ani mojo (zrejme narocnejsi posluchac), obaval bych se, ze tohle fiio pro nej nebude to prave orechove. Bazarovy rHead, by hd 600 mohl vyhovet velmi (jeste poridit dac), preci jen nejsou tak tmava jako 650,kde to uz bylo pro mne moc. Jen pozor na vybuzeni, kazdemu nemusi do 300ohm vyhovovat nevelkych 0,13w. Do nizkych impedanci umi poslat i 2w, tam je to fakt rachot.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 6. 10. 2019 10:39

JJ, jasně, jestli je náročnější posluchač, kterému více méně nedělá problém vyšší cena, tak se určitě
může poohlédnout jinde :-)) . Já mám vyzkoušeno pouze s AKG K-712 Pro a Sennheiser HD 565 a za mě
spokojenost .... více než dostatečná. ;-). Já jsem nechtěl zbytečně utrácet peníze, když se dá pořídit
mašinka, která zvukově vyhoví a nezruinuje peněženku :-) , ale chápu a uznávám, že tohle je věc
veskrze individuální .... co se jednomu zdá drahé a nevyužitelné, druhému vyhovuje velmi. Byla to pouze
rada a nápad, který mně pomohl ke zlepšení poslechu "domácích" sluchátek a tak jsem chtěl také pomoct ;-). Nejsem profík a tak se jen chci podělit o pozitivní zkušenost s fungujícím udělátkem, které může také dobře posloužit i někomu jinému .... to je vše.
Portable: Hiby R3, FiiO F9, Tsmr-3 Pro, DAC-amp: FiiO K5 Pro, Phone: Honor 10 4/128GB DS, Audio: Heco Music Style 500+Yamaha R-N402D+Yamaha CD-S300, Microlab FC330, Sennheiser HD565 Ovation, AKG K 712 Pro, Tv: Panasonic TX-50DS630E, MMp.: Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 6. 10. 2019 10:48

V bazaru tady prodávám Schiit Vali 2. Výborná kombinace s HD600/650. Lampy 6XX svědčí.
Fiio je dobré jako kompaktní řešení pro nenáročná sluchátka, u těch hodně škálovatelných už je dobré vybírat pro náležitou synergii.
Roon > Modi Multibit > MCTH > modif. HD 6XX
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 6. 10. 2019 12:16

kalimero73 píše:Ahojda, vlastním velmi krátkou dobu velice solidní DAC-amp z německé pobočky čínské firmy FiiO
https://fiio-shop.de/dac-mit-kopfhoerer ... iio-k5-pro a nemohu si ho vynachválit ;-) :-) ,
za 150 éček srovnatelná zvuková kvalita i provedení s některými dražšími DAC-ampy od nejmenovaných :-))
firem zvučných značek ..... viz velmi solidní recenze i diskuze:
https://www.head-fi.org/threads/fiio-k5 ... ly.913889/
https://soundnews.net/amplifiers/headph ... tudent-fi/
https://kropka.audio/test/wzmacniacze/f ... -recenzja/
https://porta.fi/fiio-k5-pro-dac-amp-re ... ove-music/
a to nejlepší nakonec ;-) :-)) .... perfektní srovnávací recenze:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... tim_aiomsg
....ještě jsem našel solidní videorecenzi:
https://www.youtube.com/watch?v=u8S8MDf ... e=youtu.be
doručení je z Německa zdarma, bez cla ;-), dorazilo v rekordně krátkém čase .... 3 prac. dny.
Používám se sluchátky AKG K-712 Pro, zvuk perfektní ( můj starší sluchátkový zesík FiiO E10K Olympus 2 bohužel nedokázal z těchto proudově "žravých" sluchátek vytáhnout maximum ), K5 Pro už je trošku jiná liga ;-) :-D , myslím výborný poměr výkon/cena .... doporučuji.
Ještě srovnání v rámci FiiO udělátek ;-) :
https://www.fiio.com/k5pro_comparisons
Přeju dobrý výběr, čus

Děkuju za dlouhý výčet. Recenze si přečtu.
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 6. 10. 2019 12:25

Aune x1s má výkonu pro HD600/650 až dost. Stačí když koupíš současnou verzi tj.10th anniversary edition. Ta má silnější výstup než starší edice. K dostání třeba u mimozemšťana...
oblíbené audio:
Aune X1s: ATH-MSR7, Focal Clear, HD660s
Fiio M9, Shanling M0: Ibasso IT01s, ATH-E40
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 6. 10. 2019 12:39

Houbičkar píše:No, pokud tazateli nevyhovuje ani mojo (zrejme narocnejsi posluchac), obaval bych se, ze tohle fiio pro nej nebude to prave orechove. Bazarovy rHead, by hd 600 mohl vyhovet velmi (jeste poridit dac), preci jen nejsou tak tmava jako 650,kde to uz bylo pro mne moc. Jen pozor na vybuzeni, kazdemu nemusi do 300ohm vyhovovat nevelkych 0,13w. Do nizkych impedanci umi poslat i 2w, tam je to fakt rachot.

Nejsem náročný posluchač. Mojo stojí 10 000. Za to je např. Aune X7S + Modi3, což - dle mého názoru - bude "lepší" zvuk než mobilní Mojo. Stolní "krabičky" se holt nedají přenášet po kapsách.

Za cca 10 000 se dá koupit i R2R 11, což myslím bude taky někde jinde než Mojo.
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod L.U.K. 6. 10. 2019 12:42

bottl píše:Aune x1s má výkonu pro HD600/650 až dost. Stačí když koupíš současnou verzi tj.10th anniversary edition. Ta má silnější výstup než starší edice. K dostání třeba u mimozemšťana...
Současná verze je ale Aune X1s Pro, který je za stejnou cenu jako "10th anniversary edition" akorát verze "Pro" má právě jen o něco silnější zesilovač. Jestli se nepletu tak 80mW - 300Ω proti 200mW - 300Ω.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 6. 10. 2019 12:43

bottl píše:Aune x1s má výkonu pro HD600/650 až dost. Stačí když koupíš současnou verzi tj.10th anniversary edition. Ta má silnější výstup než starší edice. K dostání třeba u mimozemšťana...

Na Auneaudio-europe mají ještě novější verzi "Pro". Ale výkon 560 mW na 30 ohmů mi přijde fakt málo.
https://www.auneaudio-europe.com/index. ... black.html
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2019 12:57

eldirian: já mám krom Moja AudioGD NFB12, který má stejný zesilovač jak R2R11. Ale že by byl lepší jak Mojo? Větší výkon má, ale lepší zvuk alespoň pro mě teda ne. R2R11 jsem jednou slyšel, ale neměl jsem možnost přímého srovnání s Mojo. Každopádně výsledky měření zkreslení u R2R11 jsou dost tristní (probíralo se to i tady na fóru), byť na poslech jsem nic závadného nezaznamenal.
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 6. 10. 2019 13:01

Děkuju. Já jsem R2R 11 neslyšel. Jsem dá se říct začátečník. Chtěl bych k těm HD 600 něco, co nebudu muset měnit. Neplánuju kupovat lepší sluchátka. To samé bych chtěl se zesilovačem a převodníkem - koupit "navždy". Nejsem z těch, kteří se neustále poohlížejí po něčem lepším, novějším. Když budu spokojený, budu spokojený.
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 10. 2019 13:38

Ak je audio tvoj koníček, alebo sa ním kvôli novému zelezu stane, ver mi, že s ním na celý život nevydržíš. Možno ani pár rokov. Vlastná skúsenosť. Ale podla mňa dobré rozhodnutie, že už teraz chceš niečo, čo bude pre tie sluchatka s ohľadom na súčasný rozpočet maximum. Ta Aune x1s rozhodne do tej kategórie nespadá. Audio-GD by vsak mohlo, pokiaľ nie si purista v oblasti meraní.

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 6. 10. 2019 13:46

L.U.K.
Současná verze je ale Aune X1s Pro, který je za stejnou cenu jako "10th anniversary edition" akorát verze "Pro" má právě jen o něco silnější zesilovač. Jestli se nepletu tak 80mW - 300Ω proti 200mW - 300Ω.

Aune x1s 10th anniversary, má výstup 200 mW při 300 Ohm
Aune x1s pro, má novější dac
Naposledy upravil bottl dne 6. 10. 2019 14:18, celkově upraveno 1
oblíbené audio:
Aune X1s: ATH-MSR7, Focal Clear, HD660s
Fiio M9, Shanling M0: Ibasso IT01s, ATH-E40
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2019 14:04

Já bych řekl, že k velký sluchátkám to chce něco výkonnějšího. Když už jsme načali to AudioGD, tak třeba NFB11.28, světlejší zvuk jak R2R11 (samozřejmě záleží na vkusu, ale 11.28 přesnější světlý zvuk, R2R11 temnější sytější muzikálnější), mohlo by to HD600/650 víc slušet. Za ty peníze budeš těžko shánět něco lepšího k velkým sluchátkám, byť tady ta značka má spoustu odpůrců.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 10. 2019 14:05

S temi watty a ohmy jen pozor na jednu vec. To, ze ma zes. vykon 560mw do 30ohm samozrejme neznamena, ze do 300ohm bude desetkrat menší. Muze byt i dostatecny, treba vzhledem k citlivosti sluchadel apod.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod Straznicky 8. 10. 2019 14:47

mám k 650 rhead a hraju na půl plynu. moc nerozumím těm honům na W. tady je pro zajimovost porovnání s X7 https://www.audiosciencereview.com/foru ... amps.4270/
Straznicky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2019 19:38

Ono nejde o hon na Watty. Ale mám tu zkušenost, že sluchátka na jednom zesilovači hrají parádně, dynamicky, jistě a na druhém ploše, suše, nezajímavě. A není to o hlasitosti ani o temnosti či světlosti zesilovače, či sluchátek. V elektrikářské hantýrce, jako by jeden zesilovač byl tvrdší zdroj a byl schopen dát sluchátkům potřebný proud i při výkonových špičkách. A ve většině případů je ten první lepší zesilovač výkonnější, než ten druhý, ale nemusí to být pravidlo. Zrovna rHead nebude špatný stroj. Hodně je to vidět na sluchátkách AKG K701, která parametrově nevypadají moc náročně, ale kvalitně je nerozehraje jen tak něco.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 8. 10. 2019 23:38

Já myslím, že to dává smysl. Také může hrát roli výstupní odpor (impedance) zesilovače a s tím související schopnost přenést výkonovou špičku a také sluchátka vzápětí "ubrzdit".
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod wector88 9. 10. 2019 04:55

Ha, ja resil uplne to same a skoncil s nakonec s vyberem sady Dac+Amp Topping D30. Vyplati se sledovat Drop.com, ted zrovna se tam toppingy objevuji ve vyrazne sleve vsechny, i kdyz jsou zpravidla do par dnu vyprodane (jde si nastavit hlidani). (muzu poslat aff. link s bonusem 10 USD, ja sam nicmene kupoval pres Amazon.de).
U nakupu pres Amazon.de akorat bacha na to, co se stal mne: asi jsem to prehlidl, kazdopadne prodejce nebyl primo Amazon, ale asi tovarna primo v Cine, takze to slo dlouho a doplacel jsem DPH a celni poplatek za odbaveni zlodejum z posty 120.
wector88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 9. 10. 2019 08:48

Já myslím,ze poplatkům se asi nevyhnes.Pokud to půjde direct z nemecka,tak tam uz budes mít DPH pripoctené.Pokud to jde ze států mimo EU,je takrka vzdy clo +dph vypocteno.
Za poslední dva roky mi neproslo snad nic....
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 9. 10. 2019 09:27

Noo bol tu uz spominany Schiit Vali 2 a kombinaciu Sennheiser HD650 + Vali 2 + Modi 3 (alebo multibit podla rozpoctu) velmi chvalili v jednej recenzii...takze aj toto by bolo riesenie...
Wharfedale Diamond 11.4
Yamaha A-S701
Yamaha CD-S700
Samsung UE55KU6472
viking81
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 9. 10. 2019 10:42

Jen jsem ještě pohledal recenze DAC-amp FiiO K5 Pro a 11 zákazníků na Amazonu je s ním
velmi spokojeno ..... zatím je málo zákaznických recenzí, páč se jedná o novinku na trhu
( cca necelé 2 měsíce na trhu, nejdříve na asijském a americkém ) ..... přesto si troufnu tvrdit, že "dospělá" domácí sluchátka do impedance 300 ohmů zvládne uřídit v pohodě a cena je velmi sympatická :-) .... bohužel některým "znalcům" při vyslovení značky FiiO naskakuje v lepším případě husina :-))) ..... jsem si toho velmi dobře vědom z pročítání "moře" zdejších vláken o všemožných mašinkách na zvelebení zvuku pro naše citlivé uši. Myslím, že tahle mašinka rozhodně patří k tomu lepšímu, co FiiO vyprodukovalo .... a nezaslouží si přehlížení jenom proto, že je to FiiO :-).
tady je odkaz: https://www.amazon.com/gp/product/B07WT ... merReviews
a posouzení nechávám na zájemci ..... nejsem profík, nechci vychvalovat, ale pro mě je to
čistě subjektivně velmi dobrý DAC-amp za solidní cenu, který mi zase posunul zážitek z poslechu hudby domácích sluchátek o kousek výš. ( při poslechu z PC, noťasu, MP-trojky i noční poslech TV )
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2019 11:00

Predpokladam, ze si si recenzie presiel a vies, ze ten DAC/Amp ma pomerne svetly prejav, nehodi sa ku kazdym sluchatkam a kazdemu - podla toho, aky zvuk preferuje. Recenzoval ho BBGAR na YT a aj kropka audio.

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 9. 10. 2019 11:12

Ano všechny recenze mám načtené, neřekl bych, že má světlý projev, spíš neutrální ;-) ..... ale to je podle sluchu každého soudruha :-D ..... máš pravdu, že nemůže vyhovět všem a ke všem sluchátkům .... to je jasné ..... takový DAC-amp snad ani neexistuje, aby vyhověl všem. Nicméně k mým dvěma zvukově poměrně dost
odlišným domácím otevřeným sluchátkům ( starší Senny a novější AKG-čka ) vyhovuje velmi ;-) .... a zvuk je asi
tak o 2 parníky :-D lepší než poslech bez něj. Ale samozřejmě každý máme danou "kvalitu" zvuku někde jinde,
je to hodně subjektivní parametr.
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2019 12:13

Aha, ty ho uz mas doma, sorry, to mi uniklo :-)

_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 10. 10. 2019 09:31

Ahojda,
no mám ho něco přes týden a jsem vážně spokojenej ;-) , pro zakoupení mě přesvědčila hlavně
srovnávací a měřící recenze z fóra: www.audiosciencereview.com. Následné ohlasy lidí, i jejich
komentáře a srovnání ..... kde se mluví například o hranici slyšitelnosti rozdílů ve zvuku v porovnání
s některými dražšími Dac-ampy :-)) , pouze se mi začíná potvrzovat, že ne pokaždé je potřeba sahat
hluboko do šrajtofle :-D při požadavku na zkvalitnění zvuku.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... 118/page-3
https://www.audiosciencereview.com/foru ... 824/page-3
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 13. 10. 2019 20:05

Jak by hrálo například kombo Topping D30 + JDS Atom?
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 10. 2019 09:57

Hůř než kombo Modi+Vali. D30 mi vždycky přišla "nelichotivá" - řezavá ve výškách. Vali 2 se správnou lampou utlumí mid bass bump a nažehlí výšky.
Ne že by to bylo špatné kombo, ale je takové dost sterilní. Jak jsem psal, HD600/650 chce lampy, pak začne odhalovat svá tajemství :)
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 14. 10. 2019 10:18

Co jsem četl o Vali v recenzích, tak je to spíš takový placebo tube amp. Není to "pravý" elektronkový zesilovač. První volbou z tube ampů by byl asi DarkVoice 336, ale mám obecně k tube ampům trošku rozporuplné pocity jako k něčemu přežitému...navíc pekelně topí a "žere" např. 60 W.
Podle mě je neprve vhodné pořídit nějaký "čistý" solid state zesilovač, naposlouchat a pak si až třeba hrát s lampama. Ale nevím, nemám zkušenosti...
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 10. 2019 11:40

Nepovažuju se za velkého sluchaře a např. rozdíly mezi mnoha DACy bych při slepém testu nepoznal. ALE pokud u Valiho prohodíš elektronky, rozdíl je skutečně výrazný a vliv na zvuk podstatný. Výraz "placebo" je tedy dost mimo. Co je ovšem pravda, že zvuk není tak charakteristicky lampový/"sirupovitý" jako u (starých) čistě lampových zesilovačů (např. Bottlehead Crack).
Schiit má někde, tuším na Headfi, hodně podrobný článek o vývoji Valiho. Vysvětluje tam, že hybridní zesilovač si bere to dobré z obou světů.
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 14. 10. 2019 13:41

Jo, rozumím. Výraz placebo jsem asi použil špatně. Myslel jsem tím, že to není ten "pravý" lampový zvuk. Musí to být kompromis. Ať už z toho důvodu, že Vali, pokud se nemýlím, nepracuje s tak vysokým napětím, jaké elektronka "potřebuje". Tuším, že Vali jede na 60 V a např. DarkVoice řádově více...nerozumím technické stránce věci, jen jsem to četl, že to má vliv.

Taky jsem nikdy neslyšel rozdíl mezi elektronkou a tranzistorem. Jediný slušnější zesilovač, co jsem slyšel, bylo Chord Mojo v Audigu...takže se fakt nemůžu k ničemu vyjadřovat.
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 10. 2019 19:26

Tady ty levné hračky nemají elektronky v koncových stupních, ale pouze v předzesilovači. Proto se nekoná ten pravý lampový zvuk.
martas38
Mírně pokročilý