DAC (bez zesilovače) k PC (USB, USB-C)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2019 12:03

Jen pro informaci, která několikanásobně dražší sluchátka než HD668B jsi slyšel na vlastní uši? A grafy jsou sice krásná věc, ale neřeknou ti nic o rozlišení sluchátek. Detailu, podání prostoru, separaci jednotlivých nástrojů. Tohle jsou věci, které ti žádný graf nezobrazí a opravdu to není jen o frekvenčním rozsahu sluchátek. Jen pro představu: máš skladbu u které jsi přesvědčený, že je v jedné pasáži krátké syknutí činelů. Skladbu znáš deset let, slyšel jsi ji už na všem možném a pak si to poslechneš s lepšími sluchátky a zjistíš, že to není zasyčení, ale dvě po sobě jdoucí jemná cinknutí. A tohle je to rozlišení a detail. A přitom podle naměřených grafů zvládnou i starší sluchátka na kterých to necinká, ale syčí podstatně vyšší frekvenci, než je frekvence toho tónu. A není to o tom co je okolo. Zjistíš, že to cinká na stejném zesilovači, přehrávači jako ta stará sluchátka.
Na druhou stranu se často za to cinknutí platí nemalé peníze a je spousta lidí kteří by je nevnímali ani na sluchátkách za "milion", případně je to pro ně naprosto nepodstatné. To jsou ti šťastnější, protože nemají potřebu do toho rvát další peníze a hnát se za stále lepším zvukem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 10. 2019 12:10

martas38, obdiv za trpezlivosť, prajem pevné nervy. Úprimne si myslím, že sa niekto len nudí a snaží sa vdýchnuť trochu vzrušenia do fóra.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2019 12:15

Já myslím, že ještě nikdy nic lepšího neslyšel, tak tomu nevěří. Snažím se rozšířit obzory.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 10. 2019 12:18

.
Naposledy upravil _daRK dne 26. 10. 2019 13:09, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2019 12:50

Je dobre,ze si kazdý najde svůj zvuk.Samozrejme existuje spousta sluchátek,které neodpovídají své cene.
U AKG 7XX také ale velmi zálezí na správném zesilovaci.Je o nich známé,ze pokud jim doprejes správný zesilovac,pak teprve ukází své prednosti.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Towil 26. 10. 2019 13:11

martas38 píše:A grafy jsou sice krásná věc, ale neřeknou ti nic o rozlišení sluchátek. Detailu, podání prostoru, separaci jednotlivých nástrojů. Tohle jsou věci, které ti žádný graf nezobrazí a opravdu to není jen o frekvenčním rozsahu sluchátek.


Pokud to rozlišení nejde změřit, tak potom nevím co je to "cumulative spectral delay".. Šesty graf na stránkách co jsem posílal. Stačí ty grafy umět číst a člověk ušetří nekonečné srovnávání na vlastní uši, které má každý jiné. A ano o frekvenčním rozsahu vážně nic není, to jsem tady ani nepsal. Jde o útlumy a špičky v celém frekvenčním rozsahu, což je naprosto něco odlišného a dosti vypovídajícího. Další zajímavá věc je třeba odezva na impuls apod... Pokud něco "necinká" na sluchátkách kde by podle grafu mělo "cinkat", tak to je spíš otázka nelinearity lidského sluchu. Z toho důvodu se takové věci řadí do osobních preferencí... Protože každý člověk slyší něco jiného. Grafy "slyší" stejně. Věci co se "nedají" změřit nemá cenu řešit, protože je každý člověk vnímá jinak.

Díky za pomoc (hlavně martas38) s DACem ale na tomto fóru končím. Než některé teoretické profiposluchače, kteří slyší až do 40kHz a THD na desetinu procenta vyloženě trefí infarkt kvůli nepochopení toho co řeším :-) .

Jinak jsem měl zkušenost s dosti sluchátky různých cenových hladin max. ale nejdražší byly Sony MDR-1A, ty ale nevlastním. (všechny bohužel jen přes externí zvukovou kartu creative asi nějak kolem 1500kč, množství telefonů, integrované zvukovky apod..)
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 26. 10. 2019 13:40

Ja si myslim, ze tady lidi mezi sebou zas až tak moc nerozje.beš. Musis na hifiroom, tam ohledne problematiky měření vs poslech vyvolas mozna i Velkou vlasteneckou válku. Tady jses spis k smichu.
Naposledy upravil Houbičkar dne 26. 10. 2019 13:41, celkově upraveno 1
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2019 13:41

Sorry, ale opravdu působíš dojmem teoretika, který nikdy nic neslyšel. Já bych ti doporučil návštěvu Audiga s nějakou hudbou kterou dobře znáš a vyzkoušet si tam nějaké vyšší modely Sennheiser, Hifiman, Audeze LCD a podobně a zjistíš že graf a ucho je obrovský rozdíl a dost možná ti spadne brada.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 26. 10. 2019 13:59

Tady máš taky jedno měření a porovnání. Dá se říct, že ta sluchátka by měla být rovnocenná, dle hodnocení a měření? Ale ono je to nebe a dudy.

https://www.rtings.com/headphones/tools ... eshold=0.1

Chci tím říct, že je to spíš takové placebo, že by to mohlo být srovnatelné. Opravdu není a to se nepovažuji za nějakého znalce. I tak to slyším :-)
(mám Superlux 681, schválně jsem si je za ty peníze pořídil. Ale už je má holka, nedá se to srovnávat s tím ostatním, co mám)
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 10. 2019 17:35

Ako tu tak pozerám páni, tak iba zbytočne kŕmime trola :mrgreen:

... mimochodom s tými grafmi je to špeciálne u sluchátok trochu zložitejšie ... pokiaľ niekto nemá napočúvané (myslím skutočne napočúvané, nie iba nejakých povrchných pár minút napr. v Audigu) naozaj väčšie množstvo sluchátok a súčasne nemá tieto posluchové dojmy skonfrontované s príslušnými meraniami, tak nejaká debata o "nameraných parametroch" nemá žiadny zmysel

PS: a keby tu niekto neustále trval iba na značke Superlux, tak ja by som osobne dal prednosť HD672 ... ale pozor! nie na lacnej aparatúre :roll:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Towil 26. 10. 2019 20:37

iceman27 píše:Tady máš taky jedno měření a porovnání. Dá se říct, že ta sluchátka by měla být rovnocenná, dle hodnocení a měření? Ale ono je to nebe a dudy.

https://www.rtings.com/headphones/tools ... eshold=0.1

Chci tím říct, že je to spíš takové placebo, že by to mohlo být srovnatelné. Opravdu není a to se nepovažuji za nějakého znalce. I tak to slyším :-)
(mám Superlux 681, schválně jsem si je za ty peníze pořídil. Ale už je má holka, nedá se to srovnávat s tím ostatním, co mám)


To je dobře, že slyšíš Superluxy 668b, když máš 681, které jsou naprosto odlišné... Zajímavé, že takové perly tu nikoho neštvou :D Na to jsem musel reagovat, omlouvám se :D

Jinak právě z měření můžeš vidět, že HD 668b jsou projevem dost podobné k HD600 (s lepšími náušníky). Pokud chceš detailní recenzi tak si pusť Z Review na Youtube.
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 10. 2019 21:06

Towil píše:... Jinak právě z měření můžeš vidět, že HD 668b jsou projevem dost podobné k HD600 (s lepšími náušníky). Pokud chceš detailní recenzi tak si pusť Z Review na Youtube.

... týmto Ti udeľujem prvú cenu za výrok mesiaca :tleskani

Tvoj problém spočíva v tom, že primárne uprednostňuješ zrakový/internetový vnem pred vlasným/sluchovým ... ale pri sluchátkach (a audiu obecne) to takto primitívne našťastie vôbec nefunguje :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Towil 26. 10. 2019 21:29

bacil2 píše:Tvoj problém spočíva v tom, že primárne uprednostňuješ zrakový/internetový vnem pred vlasným/sluchovým ... ale pri sluchátkach (a audiu obecne) to takto primitívne našťastie vôbec nefunguje :lol:


A to jsem napsal kde prosím ? Já tu nejsem ten co píše, že Superluxy 668b rozhodně nezní jako HD 600, protože 681 zní jinak.. Problém s lidmi na tomto fóru je ten, že každý má snahu překrucovat a vsázet někomu něco do "úst". Já jen napsal, že jediné co se dá srovnávat jsou věci skutečně naměřené pevně dané, a že zbytek je podle sluchu daného člověka (subjektivní). To neznamená, že se kouknu na graf a hned vím jak ty sluchátka znějí. Bohužel tak to tady pochopili asi všichni... Nechápu.
Výpočty akustiky ozvučnic jsou asi taky úplně k ničemu, protože přece vůbec nevypovídají skutečnosti. Primitivní je ignorovat fyziku a posuzovat vše jen podle svého sluchu, který může mít někdo diametrálně odlišný než druhý. (Další primitivní věc je udělovat ceny za výrok a přitom srovnávat jabko s hruškou, která je ve skutečnosti ananas)
Towil
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2019 22:01

Problém tohoto fóra je, že lidi kteří toho už docela dost slyšeli ti říkají nějaký názor a ty ho nechceš slyšet a operuješ tady s nějakou teorií, kterou sám nemáš ověřenou vlastním zážitkem. Víš proč se dělá tolik sluchátek a ne jedny ideální podle grafů? Protože poslech je silně subjektivní, jak sám píšeš, každý to slyší a vnímá jinak, každý má jinou a často dost odlišnou představu o ideálním zvuku. A podle čeho bys chtěl poslech posuzovat, když ne podle vlastního sluchu? Sluchátka se buď zvukově líbí a nechám si je a nebo nelíbí a jdou z domu. A na nějaké grafy kašlu. Už mně pár sluchátek prošlo rukama a v životě jsem neměl potřebu se vrtat v nějakých grafech. Nasadím, dám jim pár dní času, protože v těch vyšších třídách už se až tak wow efekt nekoná a buď zaujmou a vyhovují, nebo ne. Ty víš, jestli ti podle grafu vyhovuje peak na 8kHz, nebo ne? Někomu vyhovuje a vyhledává ho a jiný ho nesnáší. Když si budeš kupovat obraz, budeš na něm spektrometrem měřit odstíny barev a nebo budeš vybírat podle líbí, nelíbí, případně dál hodí se nehodí se do interiéru?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 26. 10. 2019 23:06

Já jsem ale nepsal, že jsem jsem 668B neslyšel :-).
Vaříš z vody. Právě, že slyšel, ale zvukově se mě víc líbily 681. A bylo to v Muzikeru v Liberci, kde jsou hodně ochotní prodavači.
Takže proto jsem ti poslal porovnání toho co máš a co jsem na rozdíl od tebe slyšel.
Miluji, když mě lidi vkládají do úst něco, co jsem nenapsal.
Jsi totálně mimo a jen kopeš kolem sebe a do lidí, kteří se ti snaží pomoci. Ale to je tvůj boj, já už nemám chuť ti jakkoli pomáhat.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků