Jaký DAC k Aune X7S?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eldirian 2. 11. 2019 12:56

Zdravím vás,
včera jsem z druhé ruky koupil zesilovač Aune X7S. Je to můj první zesilovač. Dosud jsem poslouchal jen z integrovaného čipu na základní desce. Jaký DAC byste mi doporučili k němu?
1. Uvažuju nad Topping D50s. Četl jsem na něj samou chválu. Ale několik lidí taky psalo, že jim o po půl roce odešel a výměna/záruka žádná. Od 11.11. sales za $225, doprava zdarma. https://www.aliexpress.com/item/32858283178.html

2. Aune X1S 2020 edition z Drop.com - mají teď za $199
https://drop.com/buy/aune-x1s-2020-edition
Četl jsem, že se X1S dobře páruje s X7S, ale přijde mi divné kupovat kombo dac+amp, když amp už mám.

Dále připadá v úvahu Schiit Modi, Topping D10, D30, OL DAC, případně nějaká další "čína" jako SMSL

A další DŮLEŽITÁ otázka je (asi by se hodilo do samostatného vlákna), co na tom budu poslouchat. Byl jsem včera u jednoho chlápka v Brně v bytu a poslouchal jsem HD 650 a pak nějaké custom planary. Poslouchal jsem i jeho čerstvě koupený RME ADI 2 DAC. Původně jsem plánoval HD 600 - porovnával jsem HD 600 a 650 v Audigu a víc mi zvukově seděly HD 600, nebylo to tak rozlité. Navíc prý X7S už je sám o sobě dost "teplý". No nejvíc se mi líbily ty planary, to se přiznám. Bavil mě širší zvuk (soundstage) oproti HD 650 a byly basovnější, ale přesto přesné. Ale planary prý s X7S moc nejdou provozovat.
Poslouchám hlavně vokály, blues, strunné nástoje, ale i klasický rock a poslední dobou hodně "indie" žánry.
Nějaký typ na sluchátka? Čekám spíš na bazar, nové HD 600 bych si nekoupil. Občas jsou v bazarech za cca 5000 Kč. To je i taková cenová hladina, kterou bych dal do sluchátek. Hodně záleží, co by mi to přineslo. Pak bych i přidal.
Preferuju otevřená sluchátka. A taková, která můžu nosit 2 a více hodin v kuse a nebudou mě tlačit.

Sorry za tak dlouhý text. A děkuju za návrhy, zkušenosti a tipy...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 11. 2019 13:14

Schiit Modi 3 + HD 650 tady z bazaru.
viewtopic.php?f=1872&t=1302031
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 2. 11. 2019 13:41

Děkuju.
Psal jsem, že HD 650 mi moc nevyhovovaly.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 11. 2019 13:44

Audigo není zrovna dobré místo na testování 600/650. Byl jsem v Audigo Brno a stav naušníků na 650 byl katastrofální - jak se "splácnou", tak nehrají tak čistě, popravdě, 600/650 se starými naušníky hrají blbě.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 2. 11. 2019 13:55

Aha, no tak to mohl být ten případ. Poslouchal jsem HD 650 + Aune X7S u toho chlápka v bytě včera a něco mi v tom nesedělo. Samozřejmě to byl "dokonalý" zvuk, ale když jsem si pak zkusil ty planáry (a nebyly žádné drahé), tak to bylo zábavnější.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 11. 2019 19:45

Pokud tě zaujaly planáry, ale jsi zvědavý na HD600, tak na bazaru se za slušnou cenu objevují jak ty HD600, tak HiFiMAN HE400i. Můžeš je pořídit oboje, nějakou dobu je používat souběžně a pak si z nich jedny v klidu vybrat. Ani na tom nebudeš moc tratit. DAC vem Modi3 a máš vystaráno.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 2. 11. 2019 20:58

The Wolverine píše:Pokud tě zaujaly planáry, ale jsi zvědavý na HD600, tak na bazaru se za slušnou cenu objevují jak ty HD600, tak HiFiMAN HE400i. Můžeš je pořídit oboje, nějakou dobu je používat souběžně a pak si z nich jedny v klidu vybrat. Ani na tom nebudeš moc tratit. DAC vem Modi3 a máš vystaráno.


Díky za odpověď. Ano, to by byla rozumná cesta. Takže myslíš, že D50 ani X1S nebude lepší DAC než Modi3? Neplánuju už upgrade, teda v dohledné době rozhodně ne. Poslouchal jsem sluchátka 15k a dražší, i zesilovače a DAC nad 10k a myslím, že pro moje uši už je to zbytečné. Tzv. endgame pro mě vidím ty HD 600, případně nějaké ty první planary.
Zvládne X7S utáhnout ty HE400i přes balanced output, aby zněly na maximum (nemyslím hlasitost)?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 2. 11. 2019 22:29

The Wolverine píše:Pokud tě zaujaly planáry, ale jsi zvědavý na HD600, tak na bazaru se za slušnou cenu objevují jak ty HD600, tak HiFiMAN HE400i. Můžeš je pořídit oboje, nějakou dobu je používat souběžně a pak si z nich jedny v klidu vybrat. Ani na tom nebudeš moc tratit. DAC vem Modi3 a máš vystaráno.


Co bys řekl o těchto?
https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman ... =shop_open
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 11. 2019 18:09

HE4XX jsou podobné jako HE400i, za cenu na (Mass)Dropu hodně dobrý kauf. Akorát je nutno počítat s výměnou náušníků za nějaké lepší, např. od Dekoni, protože stock se za chvíli rozpadnou. A X7S s nimi nebude mít problém. Co se týče DACu, tak imho ani nějaký ten lepší Topping nebo SDAC z Dropu nebude šlápnutí vedle, ale do X1S bych nešel pro použití čistě jako DAC.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 5. 11. 2019 17:06

Ty HE4XX za 130 dolarů je opravdu dobrý kup. Před nedávnem jsem je bral za 210 a nelituji.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 5. 11. 2019 18:08

Já bych je bral hned. Podle recenzí jsou za tu cenu opravdu skvělé. Ale mám zesilovač Aune X7S, ten má 10 ohmů výstupní impedanci. HE 4xx mají 35 ohmů. Což je na spodní hranici toho, co je "přijatelné" bez většího zkreslení zvuku. Snesitelná hranice impedance sluchátek je cca 2,5x - 8x výstupní impedance zesilovače. U těch HE 4xx je to teda něco okolo 3,5...takže tam asi nějaké zkreslení bude.
Slyšel jsem to i v praxi s jinýma planarníma sluchátkama s Aune x7s. Nízké frekvence byly jako by trošku rozlité a zakalené a výšky při větší hlasitosti (volume muselo jít až někde ke 2 hodinám) měly také jisté zkreslení. Po přepojení do podobně výkonného zesilovače s nižší výstupní impedancí to bylo pryč a rozeznělo se to jak den a noc...
Takže tohle mi vrtá v hlavě.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 11. 2019 21:49

HE4XX/HE400i jsou planáry s průběhem impedance rovným jak pravítko, takže nízký damping factor by neměl být problém. Ten rozdíl, co jsi slyšel, byl pravděpodobně způsoben tím, že ten druhý zesilovač byl lepší nebo si se sluchátky více seděl charakterem.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 8. 11. 2019 21:57

Tak nakonec vybírám z těchto dvou DACů:
1. SMSL SU-8 Ver.2 (https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.5433/) $220
2. Topping D70 (https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.7694/). $400

Tyto mimo jiné proto, že mají balanced výstupy. V budoucnu asi plánuju koupit Massdrop THX AAA 789 zesilovač. Určitě jste o něm četli. Je kolem něho docela "poprask". To bych zatím očekával jako "end-game" pro mě. Možná navždy.

Sluchátka jsem objednal HD 58X. Už jsou na cestě, $160 i s dopravou. Podle Zeos reviews jsou velmi blízko k HD 660s. Budou to moje první "lepší" sluchátka. Chci si to naposlouchat a zjistit, co slyším/neslyším a pak kdyžtak zkusit ty HE400i např. Příliš svému sluchu nefandím, tak uvidíme.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků