Malý prenosný prevodník k smarthone

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Juroo512 13. 12. 2019 10:15

Ahojte,
po už pomaly dosluhujúcom telefóne Lenovo Vibe X3 (s celkom použiteľným integrovaným DAC od ESS Sabre ES9018K2M) hľadám použiteľnú náhradu. Bohužiaľ, výrobcovia telefónov sa tejto oblasti prestali venovať s výnimkou V rady u LG. No aj to sú už viac ako rok staré modely a u LG s veľmi otáznou podporou.

K mojej otázke, má niekto skúsenosti s malými prenosnými prevodníkmu na USB-OTG ? Konkrétne ma zaujal iBasso DC02, v kombinácii napr. so Samsungom S10e. Prípadne ak by ste mali skúsenosti s niečim podobným v tejto cenovej hladine (do 100€). Veľa som čítal o Dragonfly Red, ale ten je už na dvojnásobnej sume.

Ide mi o to, či sa napr. s prevodnníkom iBasso DC02 dostanem zvukovo ďalej ako napr. so samotným telefónom LG V40. Ako slúchadlá najčastejšie používam in-eary iBasso IT01.
Ďakujem
Juroo512
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 13. 12. 2019 11:33

Já pouzívám prave Tebou zmínený RedFly.Ale muzes pouzít Black verzi,která je levnejsí a obcas se objeví i tady na bazaru.
Jinak tech DACů se vyrábí spousta,zkus se podívat na Ali,kde v tvé cenové hladine budes mít uz slusný výber.A pak zkontroluj na Head-Fi tebou vybraný prevodník.Navíc obsahují rovnou i amp,aby to bylo komplet.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 13. 12. 2019 15:39

Že by rozdíl s DAC nebo přímo z telefonu byl noc a den se již dnes asi říci nedá. U nových tel jsou výstupu výborné s nízkým šumem (odstupem) nebo uplně bez (pro ucho).
Výhoda DAC je silnější výstupní úroveň, kterou oceňuji při linkovém spojení přes domácí systém.
Rovněž používám Dragonfly RED.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod Juroo512 13. 12. 2019 16:26

Ahojte, ďakujem za info. Je mi jasné že prevodníky aj v tých telefónoch sú už dnes na slušnej úrovni. Neočakávam že by dnes bolo v nich počuť rušenie alebo šum. S vybuditeľnosťou je to otázka. Na in-earoch je to bez problémov, majú relatívne nižšiu impedanciu a sú citlivé. Na veľkých slúchadlách je tento môj telefón ako tak ešte ok, iný nemusí byť.

Moja otázka znie, s čím sa dá dostať zvukovo ďalej ? Alebo inak, nečakám zázraky len sa mi nechce spraviť krok dozadu.
Poviem príklad, mal som už zopár telefónov, asi ako každý. Tento posledný má celkom dynamický a v hi-fi režime detailný zvuk, inými slovami zábavný. Tie pred tým tak nehrali, aj keď hrali obstojne a s hore spomenutými vecami som problém nemal. Keď to napr. porovnám so zvukovou kartou ASUS Essence STX II, tak tá ma zvuk zase o poznanie vzdušnejší, priestorovejší.

Práve to ibasso sa na head-fi dosť spomína, len neviem či to fórum brať zrovna ako referenciu.
Juroo512
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 13. 12. 2019 17:50

Měl jsem možnost slyšet tuto hračku:
https://www.linsoul.com/products/e1da-9038s
Napájené přímo z USB, symetrický výstup, zvukově velice povedené. A je to opravdu maličké. Zvuk telefonu to vylepší parádně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 13. 12. 2019 21:57

Zkus se kouknout na tohle https://www.hidizs.net/products/dac-cable.
Já ho mám a jsem spokojený. Jako přenosné řešení k telefonu perfektní, tedy jestli máš telefon s USB C. Je to kablík dlouhý asi 8 cm, u telefonu nepřekáží.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 12. 2019 22:05

martas38 píše:Měl jsem možnost slyšet tuto hračku:
https://www.linsoul.com/products/e1da-9038s
Napájené přímo z USB, symetrický výstup, zvukově velice povedené. A je to opravdu maličké. Zvuk telefonu to vylepší parádně.

Škoda toho symetrického výstupu, klasické sluchátka sa k tomu nedajú pripojiť. A adaptér k tomu vyslovene neodporúča samotný výrobca.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 12. 2019 22:02

Pokud chcete vyloženě posun ve zvuku, pak jedině DAC a sluchátkový zesilovač v jednom. Jak psal akburt výše, cokoliv od Audioquest bude nejlepší cesta.
Sonata HD DAC je pak z levných řešení hodně dobrá volba. S Dragonfly srovnání neustojí, ale cenou to dorovná :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svenmeister 14. 12. 2019 23:23

Já si myslím, že co se týká těchto vrcholových mobilů, tak pokud má jack, tak je k nim jakýkoliv dongl docela zbytečný. Ano hraje vesměs lépe jak ten mobil, ale že by stálo za to jej kupovat a byl tam nějaký opravdu znatelný posun, to si nemyslím. Konkrétně řada Galaxy S10 má sluchátkový výstup velice solidní a dobře pasuje k IT01.

Já sám používám už zepár měsíců CA Andromeda a mimo domov, kancelář je provozuji čistě jen z mobilu - Galaxy S9+. Hraje to spolu poměrně solidně a na cestách nějaký ten detail navíc, větší hloubku atd. opravdu neocením.

Jiná situace je, pokud mobil už jack nemá, tam potom má cenu sehnat nějaký dongl. Např. zmiňovaná Sonata HD je velice solidní a levné řešení. V ČR se teď dají koupit i dongly i od iBasso, také dobře hrající.

Jen upozornění... Nemůžu hovořit za všechny modely, ale minimálně na Galaxy S9/Note 9, některé dongly nehrají úplně nahlas. Týká se to například USB-C donglu od Applu. Potom také např. také Dragonfly Black/Red nehrají úplně tak nahlas jak např. z PC. Je to z důvodu nějaké SW limitace, jsou aplikace, které toto umí obejít (myslím např. USB Player?). Ale ta Sonata HD hraje OK nahlas jak z mobilu tak z notebooku.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 8. 1. 2020 20:14

Zdravím.
Mám otázku. Vlastním iPhone X, takže nemám audiojack :-(.
Dále si chci koupit základní model iBasso IT01. Jako zdroj bych z 50% používal iPhone a z 50% pracovní ntbk v kanclu Dell.
Jako zdroj hudby z 60% Spotify (jejich klient se nemusí instalovat a vzhledem k omezení instalací aplikací na korporátních notebookách to je výhra). Zbytek času by byl zdroj FLAC CD kvality.
Chtěl bych se zeptat, jaký Dragonfly koupit. Jestli by mi k těm iBasso nestačil základní Black.
Dále můžete i uvést v čem by popřípadě byl Red lepší.
Raději bych koupil i dražší model s tím, že by to byl i můj konečný DAC co se kvality zvuku týče. (Nemám ambice být netopýr)
Děkuji.
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.c 8. 1. 2020 20:15

Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 1. 2020 20:21

Mourners: Hlavně budeš potřebovat Apple Lightning to USB Camera Kit, protože jinak iPhone s vážkou nespojíš. A Red bude určitě lepší než Black, především v kvalitě zvuku, i když zrovna u Spotify to moc neoceníš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 9. 1. 2020 09:08

Ještě bych měl otázku..
I u těch iBasso IT01 bude slyšitelný rozdíl mezi vážkou Black a RED, pokud bych jí doma krmil FLACem? V práci a na cestách mi spotify (nesoustředěný poslech) stačí tak tam to neřeším.
Jsem teď ve finančně napjatější situaci (hypotéka a manželka za chvilku bude na mateřský), tak bych nerad vyhazoval peníze oknem ve smyslu, že bych koupil BLACK a pak stejně pokukoval po RED.
Takže pokud řeknete, že rozdíl bude s těmito sluchadly malý, tak sáhnu po Honzově nabídce a domluvíme se na prodeji Blacku.
Děkuji
PS: Martas38 - o nutnosti redukce vím, ale i tak díky za upozornění.. ;-)
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 1. 2020 10:39

To predsa záleží hlavne od tvojich uší, či budeš počuť rozdiel. Nielen od slúchatiek. Ani tá Black nie je zlá, dokonca by som povedal, že je o chlp muzikálnejšia. K IT01 tvorí dobrú kombináciu. Na druhej strane, ako píšeš, časom možno začneš pokukovať po niečom lepšom a bola by to zbytočná investícia... tak ako u mňa. Na základe porovnávacej recenzie písali, že ten rozdiel je malý, sotva počuteľný, tak som zobral Black. Keď som mal možnoť Red vypočuť, ja som rozdiel počul a hneď Black vymenil za Red. Ďalšia vec - Red nakŕmi aj bežné veľké sluchátka, Black už skôr len tie vyslovene s nálepkou "portable" - má len cca 60%ný výkon oproti Red (1,2V vs. 2,1V). A tiež si myslím, že keď bude treba, Red sa rýchlejšie predá na bazáre. Stále patrí k tomu lepšiemu z prenosných DAC/Ampov, ani nový Cobalt nie je o triedu lepší. Red je teda vo viacerých ohľadoch lepšia investícia do budúcna. Doporučujem brať z bazáru, občas sa tu objaví, aj na bazoši býva často.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 9. 1. 2020 13:08

Moc děkuji za odpověď.
Co se týče iPhonu. Mají v nabídce Apple Lightning to USB Camera Kit s verzí USB 2.0 a 3.0.
Bude tam nějaký rozdíl? Jde mi o to, že se mi vzhledově více líbí verze USB2.0, ale nerad bych pak řešil nějaké problémy s kompatibilitou (vypadávání zvuku a pod, přeci jen ta USB3.0 je novější verze).
Mourners
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků