Náhrada za Asus Xonar U7

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maxwelllost 8. 1. 2020 11:58

Zdravím zdejší odborníky,

a velmi prosím o radu. Aktuálně používám externí zvukovou kartu Asus Xonar U7 coby sluchátkový zesilovač v kombinaci se sluchátky Audio-Technica ATH-M40x. Hudební sbírku (FLAC 44.1/16) mám ve starším Thinkpadu, proto externí karta, přes kterou jsem měl svého času zapojené repro. Nyní zvažuji, zdali nepořídit pouze sluchátkový zesilovač/DAC FiiO E10K Olympus 2. Prosím o zamyšlení a informaci, zdali takovýto "upgrade" dává smysl, tedy zdali bude mít pozitivní vliv na kvalitu reprodukce.

Předem velice děkuji za vaše názory.
maxwelllost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eldirian 8. 1. 2020 13:03

Ahoj,

nejsem zdejší odborník, ale přesto si nemyslím, že bys slyšel nějaký zásadní rozdíl v kvalitě zvuku se svými sluchátky.

V prvé řadě vždycky zvaž upgrade sluchátek
eldirian
Junior

Odeslat příspěvekod maxwelllost 8. 1. 2020 15:25

eldirian: Děkuji za reakci. Tato sluchátka mám necelý rok a prozatím jsem nenašel důvod uvažovat o změně. Samozřejmě chápu, že v přímém srovnání s "něčím lepším" bych rozdíl zřejmě slyšel a možná také začal uvažovat o pořízení jiných/nových.

Mohl bys prosím více rozvést, proč bych měl upgrade ATH-M40x nyní zvažovat? Tedy zdali jsi je osobně měl na uších, případně se nezdají jejich parametry? Uvítám doporučení na jiná sluchátka v této cenové relaci, alespoň ze zajímavosti.
maxwelllost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 1. 2020 15:33

Změna s danými sluchátky smysl nedává. Dostatek výkonu má už stávající řešení a ani jeho DAC není špatný.
Raději šetřete ještě chvíli a kupte si lepší sluchátka. Nebo se podívejte na Audioquest DragonFly.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maxwelllost 8. 1. 2020 15:35

Emil Pastelka: Rovněž i Vám děkuji za reakci. Mohl byste prosím doporučit lepší sluchátka, pokud se jedná o cenovou relaci 3-4 tisíce?
maxwelllost
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 1. 2020 19:13

Pokud Vám vyhovují M40x (240 g), tedy uzavřená sluchátka, nebo pokud potřebujete izolovat sebe/okolí, vybíral bych na doma Pioneer DJ HRM-6 (265 g) nebo Beyerdynamic DT 770 Pro (270 g) ve verzi 80 Ω. Verze 250 Ω je již náročná na výkon zesilovače (i posluchače, haha) a Vaše zvuková karta by nemusela stačit.
V případě, že izolaci nevyžadujete, doporučím otevřená DT 990 (také 250 Ω viz předešlé). Polootevřená DT 880 (290 g) jsou charakterem tak někde mezi a vedle DT 999 (250 g) mi nedávají úplně smysl.
Nicméně zde hraje i roli preferovaný žánr hudby - například na klasiku/jazz/zpěv jsou bezva Grado SR80e (230 g), ale na elektro bych je nedoporučil.
A k prohlédnutí doporučím i místní témata, která se sluchátky zabývají zevrubněji. I když ta dlouhá se mi také nechce číst :)
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maxwelllost 9. 1. 2020 15:45

Emil Pastelka: Znovu děkuji za reakci. Beyerdynamic DT 770 Pro nepřipadají v úvahu, jako podstatnou nevýhodu vnímám neodpojitelný kabel. Naopak Pioneer DJ HRM-6 vypadají velice zajímavě. Snad budu mít šanci je někde vyzkoušet.

-- 9. 1. 2020 16:46 --

Děkuji všem za účast, téma je možné uzavřít.
maxwelllost
Kolemjdoucí