[Aune X1s + Presonus Eris E5 XT] Problem s "Buzzing noise"

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod C0rry 25. 1. 2020 14:40

Zdravim vespolek!

Uvodem reknu, co mam, proc to mam, pak prejdu k vyuziti a problemu a na zaver budu doufat, ze mi to tu nektera dobra duse pomuze vyresit ;)

TL;DR verze: Aune X1s, Presonus Eris E5 XT, Audio-Technica ATH-T500 (Do budoucna planuju upgrade nekam do cenove hladiny kolem 5-7K). Problem s neprijemnym drncenim u her (presna definice je nejspis buzzing noise)

Delsi verze s vysvetlenim:

Chtel jsem si udelat radost, tak jsem si poridil Aune X1s + Presonus Eris E5 XT, k tomu mam jiz delsi dobu sluchatka Audio-Technica ATH-T500. Aktualni zapojeni vypada tak, ze z PC pres USB port mam pripojeny Aune DAC (napajeni ma dedikovane pres 220V - neni napajen z USB) a z nej pres predni sluchatkovy zesilovac sve ATH 500 a pres zadni RCA vystup mam 2RCA>2RCA kabelem pripojene Presonusy. Kabel je Roland - kvalitnejsi, se spiralovym medenym stinenim. Vse je zapojene na stejnem okruhu, do stejne zasuvky, pomoci prepetove chranene prodluzovacky. Bohuzel bydlime v podnajmu ve starsi byte a zdejsi rozvody a rozlozeni bytu jine reseni ani neumoznuji.

PC sestava, pokud by to bylo relevantni, je Intel i5 6600K, nVidia MSI Armor 2070, MB Gigabyte Gaming K3 Z170 v1, PSU Corsair RMx Series RM650x, zbytek asi nebude dulezity uz vubec, pripadne doplnim na pozadani.

Chapu, ze takova audio sestava je pro spoustu mistnich nadsencu low-end, ale na moje domaci pouziti a vzhledem ke schopnostem mych usi je naprosto dostacujici. Berte to prosim v potaz pri doporucovani reseni. Dokoupit neco v relaci do 5000, rekneme, neni problem, nad tuto cenovou hladinu uz by to muselo mit opravdu skvele opodstatneni.

Vyuziti:

Primarne poslech hudby pres Spotify Premium a Tidal + nejaka vlastni kolekce hudby, kde kvalita je promenliva, snazim se to postupne zlepsovat at uz z neoficialnich zdroju tak nakupy offiko alb.
Sekundarne jako repro zvuku u hrani.

Co je tedy problem:

Sluchatka hraji ciste za jakychkoliv podminek, ty jsem vylozene zminil, aby byl prehled, co vse je pripojeno. Problem je s Presonusy. Ty hraji pri beznem poslechu ciste, opravdu tomu nemam co vytknout a na me potreby je to vice nez dostacujici. Bohuzel problem nastava ve chvili kdy spustim nejakou hru. V tu chvili reproduktory zacinaji vydavat buzzing noise, ktery je podobny tomu, kdyz se vam nespravnym zapojenim podari udelat ground loopu. Napriklad u Doty a noveho Need for Speed je to mene vyrazne a jde to slyset pouze kdyz ztlumim zvuk hry (buzzing noise je porad stejne silny bez ohledu na nastaveni hlasitosti zvuku), u Guild Wars 2 je to velmi vyrazne az otravne a jde to slyset i pri zvuku hry (opet plati, ze je buzzing noise stejne hlasity pri jakemkoliv nastaveni hlasitosti). Buzzing noise se zlepsi kdyz natvrdo nastavim FPS limit na 30FPS nebo snizim rozliseni hry, takze jsem odvodil, ze to ma neco spolecneho bud s vytizenim grafiky nebo PSU, ktere se pravdepodobne nejak promitne do sbernice s USB(?).

Uz ruzna reseni googlim vice jak tyden a stravil jsem nad tim cca 50 hodin cisteho casu, takze se neptam jen tak do vetru a mam uz opravdu vselicos nacteno, bohuzel jsem nikde nenasel reseni, vetsina vlaken na forech skoncila bez kloudne odpovedi.

CoilWhining by to byt nemel, zvuk nejde z grafiky ani z jinych civek v PC, ale opravdu z reproduktoru. Chodim kolem toho uz tyden a dam na to krk, ze to jde opravdu z repra.

U te ground loopy si 100% jisty nejsem, jsem ajtak, ale o elektrikarine a audiu toho vim fakt minimum, coz je v podstate duvod tohohle prispevku. Doufam, ze nekdo tady uz neco podobneho resil, videl a bude mit nejakou uzitecnou radu.

Co jsem nasel a zaujalo mne je tohle, rad bych na to znal vas nazor, jestli by to mohlo pomoci i pres to, ze je to primarne urceno pro DACy, ktere jsou napajeny z USB a moje Aune ma vlastni 220V externi zdroj.

https://ifi-audio.com/products/idefender3-0/

Kdo docetl az sem, diky za vas cas a pokud mate nejakou radu, prosim sem s ni. Jedine o co vas zadam, zakladam toto vlakno jako diskuzi, takze prosim bez urazek a hejtu, bavme se jako inteligentni lide. Dekuji :)
C0rry
Kolemjdoucí