RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hijk 20. 3. 2020 14:12

Můžete pak otestovat s dacem od Customworks? Mohl by být ještě lepší. https://www.customworks.cz/dac-1-ng-basic
hijk
Junior

Odeslat příspěvekod dofo 20. 3. 2020 15:30

Hlavne citajte pozorne nasledujuce vlakno na oficialnej support stranke RME. Vsetky pripadne problemy su tam uz davno diskutovane. U L.U.K. musi byt nieco v retazci, co sposobovalo to rusenie. Nikdy som sa s niecim podobnym nestretol. Skusal som vsetky existujuce vstupy. Co je vsak fakt, ze vlastnim ADI-2 Pro. Kazdopadne tu by ste mali najst odpovede na pripadne problemy: https://www.forum.rme-audio.de/viewforum.php?id=21
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 3. 2020 16:38

Nic co by způsobovalo rušení v mým řetězci není a nikdy předtím ani nebylo. Měl jsem tu za posledních pár let dobře přes dvacet různých DAC a spoustu dalších různejch audio přístrojů a s žádným nebyl v tomhle ohledu ani ten nejmenší problém. S ADI-2 DAC FS byl ale problém ať jsem zkusil cokoli a jakýkoli kombinace různých zařízení i USB kabelů atd., který mám zrovna k dispozici, takže řetězcem to není.
Jak už jsem říkal, zkoušel jsem k RME připojovat různý zdroje zvuku, SACD přehrávač, různý USB - coax SPDIF převodníky, používal jsem různý USB kabely, čtyři různý PC připojený přes USB i přes další zařízení a coax SPDIF (tři z těch PC jsou u mě doma ve dvou různých patrech domu, tudíž připojený na různý zásuvkový okruhy, jeden je u bráchy v jiným městě a tedy i v úplně jiným domě) a ve všech případech bylo rušení vždycky na chlup stejný ať jsem zkoušel cokoli. Takže pochybuju, že v X různě poskládanejch řetězcích, a dokonce i v jiným domě, by bylo pokaždý stejný "něco" co způsobovalo rušení. Jediný to "něco" co bylo v těch řetězcích vždycky stejný, byl RME ADI-2 DAC FS. A když jsem s žádným jiným zařízením nikdy v současnosti ani minulosti nenarazil na sebemenší náznak nějakýho rušení, tak řetězcem to bude jen těžko.
anonymni

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 3. 2020 17:17

Já zatím studuji manuál a těším se :)
Toto je zařízení, kde fakt má smysl si jej pořádně pročíst.

https://www.rme-audio.de/downloads/adi2dacr_e.pdf
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hijk 20. 3. 2020 18:06

Ještě se podívej na upsampling přes PC, konkrétně Foobar SoX plugin.
hijk
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 3. 2020 18:30

Ten manuál je špička, perfektně vše vysvětlené, popsané, a člověk z toho cítí hrdost vývojářů na to co dokázali. Plus pořád aktualizace. Dost rozdíl oproti Pro-Ject S2, sice super, ale tam byl John Westlake při návrhu a pak roky nic, bez update... Mám z toho fakt dobrý pocit, jak se tomu věnují. I na oficiálním fóru jsou aktivní.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 3. 2020 18:53

Radek.Hulan píše:Já zatím studuji manuál a těším se :)
Toto je zařízení, kde fakt má smysl si jej pořádně pročíst.

https://www.rme-audio.de/downloads/adi2dacr_e.pdf

Tak přečíst si manuál je potřeba u velký spousty HiFi a audio zařízení, ale většina těch věcí co ADI-2 DAC umí, je pro HiFi poslech hudby zbytečná a o zbytku platí jak jsem říkal: míň znamená víc.
V první řadě jde o to, že je to dobrej DAC (když tedy funguje tak jak by člověk čekal a chtěl), ty možnosti nastavení atd. už nejsou zdaleka tak důležitý.
anonymni

Odeslat příspěvekod Ricccie 21. 3. 2020 16:31

LUK pravdepodobne si mal vadny kus...

A funkcie navyse su zbytocne? To teda ani z daleka. Ak ich niekto nepotrebuje fajn, nie je potrebne ich vyuzivat, v podstate pri danej cene zariadenia vzhladom na konkurenciu su zadarmo. Ale z mojho pohladu a pohladu viacerych su velkym plusom (a znova zadarmo), vela ludi vyuziva vyborny EQ na sluchadla, plus je nim mozne pri repro posluchu ciastocne skorigovat miestnost.
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 3. 2020 16:53

L.U.K. píše:Tak přečíst si manuál je potřeba u velký spousty HiFi a audio zařízení, ..


Nejde jen o to, v tom manuálu na 70 stranách fakt pěkně vysvětlují proč ta a ta funkce je navržena právě takto, co je použito, jak o tom přemýšleli, plus spousta měření. Takto precizní dokumentaci jsem ještě neviděl :) Je z toho vidět, že vědí co, jak a proč dělají, a vysvětlují to.

Navíc k těm funkcím - já to kupuji právě proto, že je použiji ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 3. 2020 18:02

Ricccie píše:A funkcie navyse su zbytocne? To teda ani z daleka.

Já přece netvrdím že jsou všechny zbytečný, vím že mnozí hifisti jsou hračičkové a v mnoha případech se zaměřujou spíš právě na takovýhle funkce a možnosti a některý mnohem důležitější věci víc nebo míň opomíjí. Co říkám je, že takovýhle ladění a úpravy zvuku, EQ atp., je vždycky lepší používat v co nejmenší míře, anebo nejlíp vůbec.
Ricccie píše:Ak ich niekto nepotrebuje fajn, nie je potrebne ich vyuzivat, v podstate pri danej cene zariadenia vzhladom na konkurenciu su zadarmo. Ale z mojho pohladu a pohladu viacerych su velkym plusom (a znova zadarmo), vela ludi vyuziva vyborny EQ na sluchadla, plus je nim mozne pri repro posluchu ciastocne skorigovat miestnost.

No tak zadarmo není nikdy nic, co si budem povídat. Ale chápu co chceš říct, RME je na svou cenu velmi dobrej DAC a ty možnosti navíc který nabízí jsou jeho plus, Já přece netvrdím že ne. Kvůli tomu všemu jsem ho chtěl vyzkoušet jestli bych s ním nemohl nahradit svůj současnej DAC (a právě i pro ten EQ bych našel využití a mohl bych se tak zbavit jednoho přístroje). Sice jsem po vyzkoušení dospěl k tomu, že bych si ho s největší pravděpodobností nenechal ani kdyby fungoval jak má, ale to je zas jiná věc. Dobře vím jaký jsou výhody a kvality tohohle DAC, měl jsem ho doma nějakou dobu a se vším tím všemožným nastavením jsem si "chvilku" hrál (přest optiku fungoval parádně, což mi ale nestačí). Ale opět, nějaká kvalita EQ, nebo možnosti jeho využití nic nemění na tom, že to je funkce která spadá do kategorie věcí u kterých mnohdy méně znamená více a mnohem důležitější je samotná kvalita toho DAC než ty věci co umí navíc.
Radek.Hulan píše:Nejde jen o to, v tom manuálu na 70 stranách fakt pěkně vysvětlují proč ta a ta funkce je navržena právě takto, co je použito, jak o tom přemýšleli, plus doplněná měření. Takto precizní dokumentaci jsem ještě neviděl :)¨

Já vím, taky jsem se tím chvilku probíral když jsem ho měl na zkoušku :-D. A ono RME není klasickej "hifi" výrobce, tak asi i proto ten jejich manuál vypadá jinak než na co jsou hifisti zvyklí. Například když srovnám manuál od RME ADI-2 DAC FS a Bluesound Node 2i, tak ten cár papíru o dvou stránkách, kterej k Node 2i dostaneš a kde není vysvětelný v podstatě vůbec nic, se manuálem ani nazývat nedá (manuál k Node 2i mi právě kvůli tomuhle utkvěl v paměti).
Na druhou stranu třeba návod k SACD přehrávači od Denonu má 56 stran a to je to prostě jen SACD přehrávač kterej má jen minimum funkcí, prostě jen přehrává (SA)CD atd., nic víc.
Radek.Hulan píše:Navíc k těm funkcím - já to kupuji právě proto, že je použiji ;)

To mi došlo z toho co píšeš a právě i proto říkám, že tyhle věci je lepší používat v co nejmenší míře a nejlíp vůbec. A i proto, že je důležitější zaměřit se na kvalitu samotnýho DAC, tyhle funkce okolo nejsou pro kvalitní poslech ani zdaleka tak důležitý v porovnání s jinejma věcma.
anonymni

Odeslat příspěvekod kychtax 22. 3. 2020 10:18

Na RME ADI-2 DAC FS jsem psal recenzi na jiném foru.
Myslím i po té době špičkový převodník. ADI 2 pro je malinko dál. Zvukově i hodnotou.
Na Pro hraji sluchátka T1 symetricky, naprosto špičkový referenční zvuk. Málokde slyším lepší i na násobně drahých řetězcích. Hraje roli ale i řetězec u mne. Všechny kabely mám dotažené na max. vč. dodatečného stínění signálových/digi, použité UPOCC mědi/stříbra, hiend nap lišty, velmi kvalitních síť kabelů (3x stínění atd).
Popsané problémy ten DAC u mne ani v jiných sestavách nevykazoval. Jsou cca 4 sestavy, kde jsem jej slyšel.
Tzn. bud vadný kousek nebo rušení v daném řetězci. Zdravím. ;-)
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 3. 2020 11:55

Dobré slyšet :)

Jen na okraj, ona i ta ne-Pro verze je plně symetrická uvnitř, v Pro verzi jsou sice 2x DAC, ale používají se pro dva nezávislé sluchátkové výstupy, není to co DAC, to kanál. Pro jedny sluchátka je ten návrh asi identický. Naopak ne-Pro verze má zvlášť ultra-low-noise IEM výstup.

A pak pro asi už má AKM4493? Dříve tam byl AKM4490.

Já osobně usoudil, že za 2x vyšší cenu mi Pro verze nestojí, plus použiji ten výstup na IEM.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 3. 2020 19:45

Určitě dává smysl ta ořezaná verze. PRO verzi bych kupoval kvůli vzhledu tu limitovanou edici na to se moc hezky kouká.

Já to neslyšel, ale měl jsem Brooklyn DAC a kamrád měl srovnání s ADI2 DAC. Brooklyn je udajně příjemnější hutnější středy a ADI2 jasnější.
Myslim, že pro sluchátka bude lepší RME. Mě Mytek se sluchátkama nepřesvědčil chtělo to zesík ke většině sluchátek, s repro to naopak bylo moc fajn.
Myslim, že za tu cenu co se RME prodává se asi bude hledat těžko něco lepšího, i když je toho hodně kdo ví.
Samozřejmě záleží na více věcech jak píše kychtax.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 22. 3. 2020 22:31

U Pro verze při balancovaném zapojení jedou dvě větve, myslím vč. dvou DAC a dvou zesilovačů tj. do 3/4 a 1/2.
U sluchátek jako jsou T1 600Ohm, se to projeví pevnějším zvukem, lepším prostorem.. Jsem o tom přesvědčený. A tak to provozuji. Předtím jsem nějakou dobu hrál na jeden výstup 3/4.
Výrobce samozřejmě tvrdí, že v tom rozdíl nebude. Stejně jako tvrdí že nemají vliv použité kabely a že jejich napájení je naprosto vyhovující. Tomu se směju. ;-)
Rozdíly Pro a DAC verze jsem popsal v recenzi. Jsou.. Dá se nalézt na jiných českých forech.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 22. 3. 2020 23:14

je fakt, že většina výrobců tomu nerozumí
lo-fi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků