RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jolefoto 20. 6. 2021 13:29

Díky za privítanie. Možno blbý dotaz. Čo sú tie bandy? To sú jednotlivé pásma v eqalizačnej krivke?
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod Golyatx 20. 6. 2021 14:27

Ano, dá se říct.
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 26. 6. 2021 18:59

Ahojte. Mal by som jednu otázku. Môj Primare I32 má vstupy ako je vidieť na obrázkoch. Môžem pripojiť výstup z RME ADI-2 DAC FS buď XLR alebo cinch do vstupov číslo 1 až 5. REC,PRE asi nie je možné využiť keďže sú to výstupy. Keďže RME ADI-2 DAC FS má už výstup zosílený tak neviem či by to nejak išlo. Nechcem niečo pohnojiť. Chcel by som to vyskúšať cez hlavné repro. Myslím si že je kľudne možné že v mojom prípade to asi ani nepôjde. Za odpovede ďakujem.

EEBF6956-B5-D1-4081-85-CD-BC48283-AE6-C0.jpg


1390095-05499076-primare-i32-integrated-amplifier.jpg
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod orhore 27. 6. 2021 15:35

jolefoto, není úplně jasné na co se ptáš. RME DAC normálně propoj buď symetricky (XLR) nebo nesymetricky (cinch) do audio vstupů IN1 - IN5 na straně Primare I32 a hraj.
Výstup REC je fixní a PRE je regulovaný výstup předzesilovače pro připojení jiného koncového zesilovače. Do těchto výstupů se určitě nezapojuje žádný zdroj signálu. Jestli bys mohl něco pohnojit, tak jedině, že bys kabely z DACu připojoval v zapnutém stavu zesilovače, který by měl navíc ještě aktivní vstup na který bys kabely připojoval. Jinak opravdu není co zkazit.
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 27. 6. 2021 15:44

Ahoj, RME ADI-2 lze k zesilovačům připojovat dvěma základními způsoby:

a) S využitím digitální regulace hlasitosti samotného RME, což znamená připojit XLR nebo RCA výstupy RME přímo ke koncovému zesilovači, monoblokům nebo aktivním monitorům. V případě integrovaného zesilovače je tento způsob připojení možný v případě, že tento zesilovač disponuje i vstupem vedoucím přímo ke koncovému stupni (označuje se to obvykle jako "main in"), což znamená, že se tak obchází předzesilovací část integrovaného zesilovače včetně regulace hlasitosti. Obávám se (na základě letmého pohledu na zadní panel), že u Primare I32 není tato zkrácená cesta ke koncovému stupni možná a všechny jeho vstupy směřují k předzesilovači. Můžeš to ale ještě ověřit v manuálu k I32.

b) S využitím regulace hlasitosti připojovaného (integrovaného) zesilovače. Touto cestou pravděpodobně půjdeš. Znamená to, že musíš z RME ADI-2 udělat převodník s fixním výstupem. To, jak nastavit ADI-2 na tento mód, je určitě uvedeno v manuálu.

Užitečná diskuse na toto téma proběhla i na ASR, a to zde: https://www.audiosciencereview.com/foru ... nly.14811/ Obzvlášť praktický je příspěvek uživatele VintageFlanker, který budu citovat:
"As the manual says:

Auto Ref Level: Off.
Ref Level: +7dBu
Volume to 0dB
Volume fixed: yes.

That way, you get respectively 1,73V RCA or 3,46V XLR. To get "standard" 2V/4V:
Ref Level: +13dBu
Volume: -4.5dB (8,5dBu)
Fix the volume."
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 6. 2021 16:13

U RME ADI-2 DAC FS se dá snadno nastavit vypnutí ovladače hlasitosti a nastavit tak fixní výstup, jak na to je popsaný v návodu na straně 62 - 31.13 Operation in the Hi-Fi Environment v části Fixed Output Level – Lock Volume:
https://www.rme-audio.de/downloads/adi2dacr_e.pdf
anonymni

Odeslat příspěvekod jolefoto 27. 6. 2021 19:02

Chalani díky všetkým za odpovede. To že by som niečo pohnojil som myslel hlavne kvôli tomu že predsa len či už Primare alebo RME neboli mašinky zrovna najlacnejšie. Ale členovia tu na fóre TigiGold, L.U.K. a orhore mi jasne ukázali cestu. Ono ten manuál som aj študoval, ale dosť preskakujem zo stránky na stránku takže nemám v tom ešte taký ucelený prehľad.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 29. 6. 2021 19:05

epidot píše:ano, přesně tak.
https://www.dropbox.com/s/o6f4x8el1j27o ... .pdf?dl=0#

můžeš zkusit dole nastavit bandy 1,2,3,4,8 možností je ovšem více
frekvence, +/- zisk, Q faktor


Golyatx píše:Ano, je tam nastavení na ekvalizér podle druhu sluchátek. Ne však každému se nový zvuk bude líbit. Při chvilkách pročti ten CZ návod a do toho se dostaneš. Teď to může působit komplikovaně (nastavit ten EQ podle těch stránek), ale přijdeš na to!
Jsem rád, že se ti ADI2 líbí. Za mě je to taky úžasné zařízení. Vítej v rodině.


Dnes som konečne nastavil tie bandy podľa návodu na BEYERDYNAMIC DT 1770 PRO. Dúfam teda, že som to dobre nastavil, ale výsledok ako písal GOLYTAX: Ne však každému se nový zvuk bude líbit. Zvuk zo slúchadiel bol horší po všetkých stránkach. Oveľa lepšie to bolo keď som dal EQ do polohy OFF. Ale keďže už viem ako sa to nastavuje tak pôjdem podľa svojich uší. Počítam že asi až cez víkend keď bude na to viac času a aj kľudu. Toľko moja skúsenosť.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod epidot 30. 6. 2021 14:58

opět Firmware update, jen tak dál RME 8-)
https://www.rme-audio.de/adi-2-dac.html
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2021 19:13

No mám pocit, že tohle byl upgrade pro ADI-2 PRO, ADI-2 DAC už verzi 35 má.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 5. 7. 2021 15:36

při startu mi hlásí v.39
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2021 15:36

Mně teda ukazuje ADI-2 FS při startu, flash tool i popis na stránkách verzi 35.
Možná dělám něco špatně?

A jen tak mimochodem jsem se na fóru dočetl, že díky požáru ve fabrice Asahi Kasei přešli na převodníky ESS Sabre.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 6. 7. 2021 16:10

Ja mám ADI-2 DAC FS ešte tú prvú verziu a môžem potvrdiť, že aj mne to hlási pri štarte v.39.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2021 17:26

Já mám tu druhou verzi s AK4493.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 4. 8. 2021 13:53

epidot
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků