RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod jolefoto 3. 4. 2022 21:32

OK, Zajtra vyskúšam nový firmware a uvidím čo a ako. Zatiaľ díky.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 3. 4. 2022 21:35

RME nevlastním, ale první položka ve žlutém poli (Preamp gain) je téměř určitě posun úrovně signálu s aplikovaným EQ profilem vůči signálu bez EQ. Jde o reakci na Low Shelf +6 dB. Pokud by se celková úroveň signálu neposunula dolů (zde o 10 dB), u některých skladeb by mohlo docházet ke clippingu v oblasti basů (podobně je tomu i u výšek - High Shelf +5 dB). Podle mého by mohlo stačit -8 dB, čím více se signál stlačí dolů, tím horší je pak poměr signál šum na výstupu (protože o to více musíme vytočit regulátor hlasitosti).
Záhadou pro mě je, pokud je v RME sedmipásmový parametrický ekvalizér, k čemu jsou ta tři zbývající pásma .. :hm
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 3. 4. 2022 23:04

Jolefolo:
- BW znamená "bandwith", jde tedy o šířku regulovaného pásma. Je to jiné vyjádření parametru Q ("quality"), se kterým pracuje RME ADI-2. Viz https://forums.peavey.com/viewtopic.php?t=45350
- Ty další údaje ve žlutém poli vyjadřují odchylku od cílové frekvenční křivky, kterou chceme ekvalizací dosáhnout (může to být např. Harman křivka).
Introvert: RME ADI-2 DAC měl standardně 5pásmový PEQ a také regulaci basů a výšek, což se v případě potřeby dalo využít jako další dvě pásma, i když s určitými omezeními. Po aktualizaci firmwaru by mělo dojít k integraci nastavování basů a výšek do managementu PEQ, aby to bylo uživatelsky přívětivější. Zbývající tři pásma jsou v tabulce uvedena nejspíš proto, že tabulka s RME nijak nesouvisí.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 3. 4. 2022 23:15

TigiGold: díky, měl jsem zato, že jde o nějakou kopii toho, co RME ukazuje. Co si pamatuju, tak konstruktéři přístroje se nechali slyšet, že poslední update je finální, protože na další možnosti už není v přístroji dost volné paměti.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 4. 2022 23:20

Introvert: bohužel RME nemá funkci tak, jak ji popisuješ. Má automatickou volbu předzesílení (jde nastavit ručně natvrdo a nebo se mění sama podle nastavení EQ či basů a výšek, což je podstatně lepší Jmenuje se to (Auto) Ref Level I když jsem dělal s EQ různé kejkle, dBu se mi vždy nastavovalo +7 a nebo +13dBu. -10 tam nastavit nejde ani ručně Jinak RME má standardně pětipásmový PEQ, jako novinka bylo v posledním upgrade firmware zpřístupněno nastavení basů a výšek jako další dvě pásma PEQ. Takže maximálně sedm pásem.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 4. 4. 2022 16:12

martas38 píše:Musíš aktualizovat firmware v RME a pak jsou ty dvě šavle PEQ co uvádíš regulace basů a výšek - zelená oblast. Těmi kolečky prostě vyladíš další dvě pásma ekvalizéru, takže není pětipásmový, ale sedmi pásmový. Zbytek se přiznám netuším.

Ahoj. Tak som aktualizoval firmware na verziu 48, ale stále tam mám len päť pásiem nie sedem. Kde môže byť chyba?
Primare I32, CD32
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2022 17:31

Doma se podívám. U těch výšek a basů šlo i dřív nastavovat frekvenci a jakost, akorát se to neměnilo s předvolbama EQ, ale pokud jsi používal jen jeden EQ šlo to nastavit jako dvě krajní pásma. Teď už by to měl být plnohodnotný PEQ, ale tuším se to musí někde zapnout. Já to nepoužívám, ale mrknu na to buď dnes a nebo zítra večer.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 4. 4. 2022 18:33

martas38 OK. Díky. Ak sa ti bude dať tak sa na to mrkni a daj vedieť keď tak sem.
Primare I32, CD32
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2022 19:36

Stiskni 2x tlačítko EQ a je tam položka Load B/T w. Preset. Tak ji zapni.
Nevím jak to funguje, nemůžu to teď zkoušet. Jinak já když jsem něco nevěděl, tak jsem to o RME našel buď na Youtube a nebo na fóru na stránkách RME.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 6. 4. 2022 18:51

martas38 píše:Stiskni 2x tlačítko EQ a je tam položka Load B/T w. Preset. Tak ji zapni.
Nevím jak to funguje, nemůžu to teď zkoušet. Jinak já když jsem něco nevěděl, tak jsem to o RME našel buď na Youtube a nebo na fóru na stránkách RME.

Ahoj. Tak som to zapol ako si mi napísal. Tie dva posledné bandi sa mi neobjavili v nastavení PEQ ale o celú jednu obrazovku doprava a tam bolo podobné nastavenie ako na nastavení PEQ. Tam som to ponastavoval. Ešte som zistil že sa to dá nastaviť aj v zobrazení equalizačnej krivky. Tam v dolnej časti obrazovky sú v rôznych farbách zobrazené parametre pre jednotlivé bandi od 1 do 5. Pri zapnutom Load B/T w. Preset sa pridajú daľšie dve možnosti na basy a výšky. Všetko sa to nastavuje ovládačom hlasitosti a tými dvoma čudlíkmi označenými ako B a T. Konečne počúvam muziku ako patrí. Ešte raz ďakujem všetkým ktorý sa ozvali a špeciálne martasovi 38.
Primare I32, CD32
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 4. 2022 04:20

jolefoto: Moc dík za info! Netušil jsem jak to funguje. Zatím nemám potřebu měnit křivku, pět pásem mi stačí, ale určitě se to někdy hodí. Ale od tohoto tady to fórum je, abychom si vyměňovali informace. Opět, jak bývá u RME zvykem si jednoduchost nastavení nezadá s programováním cíle do mezikontinentální střely z šedesátých let... :D
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 16. 4. 2022 06:19

Nová aktualizace. Umí basy a výšky do 12dB.
Asus mini PC pn40>Daphile Linux>RME adi-2 Dac fs>Kinki Vision THR-1>Hifiman He 1000v2>Jcat USB isolator>USB Audioqest Carbon>Qed reference audio 40xlr> iPower X >EMI filtr 230V Custom-DC filtr Customworks
bessinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 20. 5. 2022 15:42

zas a znovu, ještě není konec, další update :D :tleskani
https://www.rme-audio.de/adi-2-dac.html
RME ADI-2 DAC FS + Audeze LCD-X, Denon AH-D7200
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod epidot 6. 6. 2022 18:29

Může někdo testnou zde paní, jak pro idnes čte rozdíly mezi UA a RU jazykem (8. až 20. sekunda), páč ta audiostopa mi shodí RME do přetížení :D ???
Peak Analyzer ukazuje permanentní vysoký peak pod 25Hz, natvrdo okolo -15dB to padne. S tím peakem to jede tak 2-3s a vypne. Nižší volume cca -25dB a níž na té frekvencí 0-25Hz je ok.
Je to tedy chyba doufám ve stopě a ne v RME.
Dodám, že mi to dělá Line Out do stolního repro.
Sluchátkový výstup jede ok.

error zde:
https://ctrlv.cz/KsLt

video zde:
https://tv.idnes.cz/domaci/uprchlice-pr ... dnestv_jda

TEST prosím, na Line OUT.
RME ADI-2 DAC FS + Audeze LCD-X, Denon AH-D7200
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 6. 2022 21:25

Nemám momentálně možnost to testnout, nejdřív zítra večer, ale je to relativně čerstvě implementovaná funkce ochrana před stejnosměrným napětím na vstupu.
V položce I/O je na posledním řádku Dig. DC Protection Filter a jsou tam polohy OFF - 1 - 2.
U některých skladeb mi to taky dělalo na poloze 1, na poloze dva nikoliv, používám tedy dvojku.
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka