RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 19. 12. 2020 00:24

martas38 píše:Mojo hlavně pěkně šumí. Ale to sis určitě s Andromedama všiml a počítám, že s Hugem je to ještě horší.
Každopádně to RME bude velká paráda za polovinu ceny Huga a navíc bez baterky.


Mojo a Hugo 2 šuměj s IEM víceméně shodně. Navíc, docela nedávno nabízelo Audigo Hugo 2 za cca 38 tisíc Kč. Takže RME stojí pouhých 19 tisíc ? Radek Hulán psal cosi o tisících pětačtyřiceti - za verzi Pro.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 12. 2020 00:45

Mám pocit, že RME stojí dnes 26, ještě před nedávnem stálo 22 litrů. Pro verze RME samozřejmě stojí daleko víc, má podstatně víc funkcí. A Hugo2 stojí standardně mimo občasné slevy 54 tisíc.
https://www.l-e.cz/chord-cerna-hugo2?gc ... 8xEALw_wcB

https://www.muziker.cz/rme-adi-2-dac-fs ... ynEALw_wcB

A co se týče zařízení na stůl, neváhal bych ani chvíli ve prospěch RME. Baterka je neskutečný opruz.

A určitě sis všiml, že skladové zásoby Audiga se silně zmenšují a proslýchá se, že kamenná prodejna minimálně v Praze končí. Dost možná proto ty slevy.
Naposledy upravil martas38 dne 19. 12. 2020 00:50, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 12. 2020 00:48

No jo, ale za těch 54 tisíc ho asi nikdo nekupuje. Ono Hugo 2 nikdo moc nekupoval, ani když stálo těch 38 tisíc ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 12. 2020 01:07

Protože ta koncepce je docela nesmysl. Mobilita u zařízení tohoto typu... Zvuk nekomentuju, je to referenční DAC/Amp s tou nejlepší možnou pověstí. Otázka, zda je poměr cena/výkon ještě výhodný.
Spíš mám pocit, že bateriové řešení je zvolené z hlediska napájení. On pořádný opravdu kvalitní zdroj něco stojí (u většiny např. zesilovačů to bývá jedna z nejdražších, ne-li nejdražší součást vůbec). Kdežto akumulátor je velice tvrdý zdroj a naprosto bez rušení, tedy levné napájení a současně s těmi nejlepšími možnými vlastnostmi, až na to nabíjení samozřejmě. Otázka jak moc velké rozdíly jsou uvnitř mezi Hugo2 a HugoTT2. Jestli to nebude především v tom zdroji.
Já jsem velký fanoušek Chordu, jejich zvuk se mi moc líbí, ale poslední dobou začínám dávat přednost klasickým převodníkům. U Chordu mně něco vadí na výškách a je tam celkem mizerné podání prostoru (mluvím o Mojo, které znám jak své boty). Už jsem to zmiňoval v popisu Lotoo Paw S1, které má rovněž převodník Asahi Kasei stejně jako RME a dnes bych právě pro prostor, výšky a jistou analytičnost před Mojem upřednostnil právě Lotoo, bez ohledu na šum a baterku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 19. 12. 2020 08:47

jó, volba to byla super, o tom žádná 8-)
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 12. 2020 10:09

Hezky se to čte osobní zkušenosti. Když jsem ještě měl dřív Brooklyn DAC tak bez zesilovače to nebylo ono jen s určitými sluchátky a se špunty tak velkej šum, majitel co to má po mě tak byl moc spokojenej má Edition Xv2.
Měl jsem půjčené Hugo 1 a to bylo strašný se špuntama šilenej šum, konektory blbě lícovaly, že k tomu sehnat rca kabely s koncovky byl docela výkon. Qutest je fajn zdruhý ruky.

Kamarád vyměnil RME za Questyle Twelve které sehnal za 20tisíc, líp mu padl do sestavy prý příjemnější zvuk, ale má repro.
Přijde mi, že u RME verzí už bylo víc, že to stále vylepšujou, že tam můžou být drobný rozdíly, i cena se trochu zvýšila.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 12. 2020 10:53

Jo, první ADI-2 DAC měl AK4490, nová verze má AK4493.

To pěkně ukazuje, že čip toho příliš neznamená, protože různé čínské krabičky mají už 4497 nebo 4499 a na RME zvukově mít nebudou.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 19. 12. 2020 11:08

martas38 píše:Protože ta koncepce je docela nesmysl. Mobilita u zařízení tohoto typu... Zvuk nekomentuju, je to referenční DAC/Amp s tou nejlepší možnou pověstí. Otázka, zda je poměr cena/výkon ještě výhodný.
Spíš mám pocit, že bateriové řešení je zvolené z hlediska napájení. On pořádný opravdu kvalitní zdroj něco stojí (u většiny např. zesilovačů to bývá jedna z nejdražších, ne-li nejdražší součást vůbec). Kdežto akumulátor je velice tvrdý zdroj a naprosto bez rušení

Musím říct, že jedna z věcí, která mi na Hugo 2 velmi vyhovuje, je právě ta mobilita, a jeho malé rozměry. A velmi oceňuju to, že díky akumulátorům v něm jsem se odstřihnul od mnoha problémů s rušením. Samozřejmě, nesmíme zapomenout ještě na jednu kolosální výhodu oproti Moju - dálkové ovládání :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 12. 2020 14:21

introvert píše:
martas38 píše:Mojo hlavně pěkně šumí. Ale to sis určitě s Andromedama všiml a počítám, že s Hugem je to ještě horší.
Každopádně to RME bude velká paráda za polovinu ceny Huga a navíc bez baterky.


Mojo a Hugo 2 šuměj s IEM víceméně shodně. Navíc, docela nedávno nabízelo Audigo Hugo 2 za cca 38 tisíc Kč. Takže RME stojí pouhých 19 tisíc ? Radek Hulán psal cosi o tisících pětačtyřiceti - za verzi Pro.


DAC FS verze stojí cca 20 tisíc (dnes teda díky kurzu asi tak 25), Pro FS pak těch 45 ( https://www.thomann.de/cz/rme_adi_2_pro ... dition.htm). Hrají ale obě stejně dobře, Pro verze má navíc ADC a digitální převzorkování a výstupy, což ale moc lidí nepoužije. Za těch 25 tisíc je to opravdu hodně dobře - https://www.thomann.de/cz/rme_adi_2_dac_fs.htm - navíc "DAC" verze má speciální IEM výstup, takže pro in-ear monitory to bude ještě lepší volba jak "velký bratr".

Osobně kdybych nepotřeboval digitální (coax) výstup, zůstal jsem u DAC. Ale chci mít na stole jednu krabičku, a k ní připojené dvoje sluchátka a aktivní repro (přes coax), ovládat hlasitost jednou dálkou, nastavovat vše v jedné krabičce, a toto umí jen Pro verze.

A k mobilu a CIEM jsem si koupil E1DA 9038S Gen 3 ( https://www.linsoul.com/products/e1da-9038s-gen-3 ) a taky nehledám dál :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 22. 1. 2021 15:57

Tak jsem taky propadl.

Obrázek
VycuratAspat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monty232 20. 2. 2021 03:25

BabetakCZE píše:Jo, první ADI-2 DAC měl AK4490, nová verze má AK4493.

To pěkně ukazuje, že čip toho příliš neznamená, protože různé čínské krabičky mají už 4497 nebo 4499 a na RME zvukově mít nebudou.


AK4490 je nejhorší DAC, jaký jsem slyšel - měl jsem Xduoo X10, Cayin N3, Yamaha Genos - vždy naprosto chyběla hloubka zvuku a téměř žádný prostor do hloubky, nízké středy a výšky - značná syntetika a silná komprese zvuku. Jsem rád, že jsem se strojů s tímto DACem zbavil.
AK4493 je velmi podobné. Zcela chybí ten krásný pocit, kdy se zvuky a reverb ztrácí někde velmi daleko v prostoru. Chybí magie a duše zvuku. PCM1792 mnohem lepší (Můj modifikovaný Cayin N6 o třídu lepší než AK sp2000). R2R PCM66 velice dobré - nedigitální (už se bohužel nevyrábí a byl to jenom 16-bit).
AK4499 je 2xAK4497 v jednom čipu. Mimochodem Balanced OUT je čistý marketing, protože to chce trh. Modifikovaný Cayin N6 hraje výborně na SE (Single Ended). Můj Sony WM1Z (3.02) má mnohem vyváženější zvuk na SE než na BAL.

-- 20. 2. 2021 03:42 --

S AK4499 jsem měl Fiio M15 a naprosté zklamání. Silně nedoporučuji. 100h zahoření bez znatelného výsledku. Opět chybí hloubka zvuku. Ve zvuku jakýsi náznak syntetiky. Vše hraje nějak povrchně, chybí čistota výšek a rafinovanost zvuku. Ani se to neblíže k AK SP2000 se stejnými DACy. Podívejte se na webu na provedení tištěného spoje M15. Naprosto otřesné - součástky naplácané jedna přes druhou, naprosto chybí separace levého a pravého kanálu oddělená prázdnou plochou s GND.
Sony WM1Z, Sony WM1A, Sony D-250, Fiio M15, Cayin N6 mod, Cayin N3 ,Xduoo X10 mod, Fiio X5 2nd, Fiio X3 ,Fiio X1 mod, SanDisk Sansa Clip Sport.
monty232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 2. 2021 04:58

No mě se třeba převodníky Asahi Kasei líbí asi nejvíc ze současné produkce (pokud opomeneme Xilinx Artixs od Chordu).
Ale ono samozřejmě záleží víc na implementaci čipu, na hodinách a ostatních věcech okolo, než na jeho vlastní značce a hádek kolem čipů převodníků už tady bylo mraky a nikdy to nikam nevedlo - Sabre je ostrý, AKM sametový, Cirrus zase makový a podobné hloupé řeči.
A to, že tvoje Sony hraje líp na SE než na symetrice neznamená, že je tomu tak u ostatních značek.
Špatné provedení desky M15 je velice smutná věc, ale pořád mě nějak monty232 uniká, co nám vlastně chceš sdělit? Že nestojí převodníky Asahi za nic (nesouhlasím), že je balancovaný výstup na nic (rozhodně nesouhlasím), že stojí DAPy FiiO za nic (částečně nesouhlasím), zvuk FiiO není můj šálek, ale určitě bych ho nezatracoval.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orhore 20. 2. 2021 11:14

Zvuk jakéhokoliv DACu není jen o volbě převodníku a jeho implementaci. Nenapadlo ještě někoho jaký mají vliv analogové obvody za těmito převodníky? Spoustu věcí co se na zvuku mnohým líbí či nelíbí je dané právě zapojením těchto obvodů. V dnešní době to jsou výlučně operační zesilovače.
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monty232 21. 2. 2021 01:05

martas38 - neříkám, že všechny AKM DACy jsou špatné. Nejen podle mě je však AK4490 nepovedený DAC:
https://www.superbestaudiofriends.org/i ... ound.2356/

Pokud se však někomu líbí, tak je to jeho věc. Každý člověk slyší jinak. Někdo drobné nuance dokonce rozeznat nedokáže či poslouchá hudební styly, které tyto nuance prostě nemají, ikdyž jsou HiRes. Mě se však jeho podání po bohatých zkušenostech s ním velice nelíbí. A poskytuji zde svůj názor, aby ti, co umí naslouchat, vybírali opatrně.

Nad 20k již doporučuji vybírat pouze DAPy a stolní DACy, které mají dva samostatné převodníky pro levý a pravý kanál zvlášť. Získáte opravdu mnohem širší scénu.
Sony WM1Z, Sony WM1A, Sony D-250, Fiio M15, Cayin N6 mod, Cayin N3 ,Xduoo X10 mod, Fiio X5 2nd, Fiio X3 ,Fiio X1 mod, SanDisk Sansa Clip Sport.
monty232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 2. 2021 03:10

Mno, třeba Chord Qutest, nebo Hugo2, Hugo TT2 nemá pro každý kanál sólo čip a hraje to víc než dobře. Řekl bych že podstatně líp, než většina dvoučipové klasické produkce. A že by byl problém s prostorem? Podle mě není.
A řešení samostatných čipů na kanál, to je vesměs standard už tak od 10 tis Kč jak u DAPů, tak převodníků s čipy klasických výrobců ESS Sabre, Asahi Kasei Microsystems, Cirrus Logic, Burr-Brown, teď nevím kdo z nich ještě sežral Wolfson.
A ten odkaz na fórum? Sto lidí sto názorů. Někdo má rád Sabre, Někdo Asahi, jiný Cirrus a bude se hádat do krve. Pak se setká s dobře implementovaným čipem ESS Sabre a zjistí, že to má daleko sametovější sound než AKM a překope mu to masturbační fantazie. Asi tak to probíhá v praxi...
A u výrobců je to stejné. Napřed těžce vládl Wolfson. Pak AKM, nyní Sabre a další na řadě u vyšší ligy bude čekám Cirrus, či Burr-Brown, případně se zase vrátí Asahi. Myslím tím oblíbenost čipů u výrobců audia, zejména u nejvyšších řad produktů.
A nebo přijde někdo s něčím úplně jiným, bude renesance R2R převodníků a nebo se objeví nějaká konkurence Chordu s jiným naprogramovaným DACem do hradlového pole za nižší cenu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků