RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod epidot 8. 12. 2020 21:02

Naladil jsem EQ podle tohoto měření, rozdíl je ohromný. Muzikální feeling je úplně někde jinde.
https://www.dropbox.com/s/qw7plwp7b9cwb ... 9.pdf?dl=0

doporučuji si s tím pohrát
https://www.reddit.com/r/oratory1990/wi ... of_presets

Když teď vypnu EQ, zní to jak utlumený skleněnou tabulí, prostě v pozadí, takový ten tmavší default LCDx.
S eq je zvuk prostě ''zde'' :) RME byla sakra dobrá koupě :D
RME ADI-2 DAC FS +1.) Audeze LCD-X +2.) Modecom Eclipse 60, Shanling M0 + iBasso IT01, Onkyo TX-8270 + Monitor Audio Bronze 2
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 8. 12. 2020 21:39

Psst, opatrně s tím chválením EQ. Někteří zde z toho dostávají kopřivku :D
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 12. 2020 07:08

EQ je jako glutamát. Zvýrazňovač chuti. Jídlo po ňom víc šmakuje, to je pravda, jednou si na něj zvykneš a pak ti bez něj přijde vše mdlý, ale co zdraví? S přirozeností toho nebude mít zvuk po eq úpravách moc společnýho, ale věřim, že všechno líp cinká a šlape, zkoušel jsem milionkrát a přesto se vždycky vrátil k základu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 9. 12. 2020 07:27

Tak tak, každému to jeho. Já chápu EQ spíš jako sůl. Zapomněl kuchař jídlo dost osolit ? Nevadí, napravím to sám. Těm, co si to dosolit nechtějí, holt nezbývá, než jíst jídlo málo slané, a libovat si přitom, jak je přirozené, a jak udělali dobře pro své zdraví.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmmaker 9. 12. 2020 09:52

Houbičkar píše:EQ je jako glutamát. Zvýrazňovač chuti. Jídlo po ňom víc šmakuje, to je pravda, jednou si na něj zvykneš a pak ti bez něj přijde vše mdlý, ale co zdraví? S přirozeností toho nebude mít zvuk po eq úpravách moc společnýho, ale věřim, že všechno líp cinká a šlape, zkoušel jsem milionkrát a přesto se vždycky vrátil k základu.

Taková míra zevšeobecnění samozřejmě neodpovídá realitě. Velkou výhodou RME je, že jednotlivá ekvalizační pásma lze parametrizovat, tzn. na míru přizpůsobit charakteru frekvenční nevyrovnanosti. Pokud člověk ví co a proč dělá, pak efekt, který popisuješ, nenastane.
Ten je běžný spíš s tradičníma korekcema Basy / Výšky na zesilovačích, které mají obrovsky široký záběr a nelze je nijak nastavit. Ekvalizér v RME je možnostmi úplně někde jinde.
Filmmaker
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 9. 12. 2020 10:43

Filmmaker: Obávám se, ze tato vysvětlení jsou jen jako když jeden hrách na stěnu hází. Jako když se člověk snaží přesvědčit chřipečkáře, že Covid-19 je něco víc. A jak píšeš, mám taky dojem, že je to jen o neznalosti zatvrzelých odmítačů EQ. Kteří už to “znají”, mají přeci své zkušenosti, a novým věcem se ubrání za každou cenu. Ale nakonec, je to jejich věc. Mně šlo spíše o to, aby ostatní věděli, že cesta zvaná parametrická ekvalizace vůbec existuje.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 9. 12. 2020 12:33

Jistěže vyrovnat boule a propady na charakteristice. Co se pouští do sluchátek není to co z nich leze.
Nejde o 'glutamát', ale o narovnání průběhu. Já přeci nemusím trpět nedostatek křivky na určite frekvenci. Ikdyž můžu si říkat, že to není nedostatek, ale funkce :D Vybrat si přesně frekvenci, požadovane zesílení a Q fakor, zvlášť, když to tak přesně změřili. Není to Bass+ Treble+ čudlík.
RME ADI-2 DAC FS +1.) Audeze LCD-X +2.) Modecom Eclipse 60, Shanling M0 + iBasso IT01, Onkyo TX-8270 + Monitor Audio Bronze 2
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 12. 2020 14:21

Doporučuju, dočítat příspěvky až do konce. Když napíšu, že jsem eq zkoušel milionkrát (svůj první manuální jsem si pořídil už v roce 93), tak to znamená, že budu mít zřejmě o problematice alespoň miniaturní přehled. Hrál jsem si s tím opravdu půl života a vždy se vrátil k pure audio a u sluchátek vždy raději poslouchal jejich charakter, který jsem si vybral a věděl do čeho jdu. Tímto ale přeci nedávám nikomu žádný návod, jak a co má dělat. Navíc o RME budu do konce života mluvit jen v dobrém. Už kdysi jsem psal, že je to pristroj pro hračičky a každému s ním přeju spoustu zábavy...bez ironie. Kdybych si nepořídil, to co mám teď, asi bych nezaváhal ani na chvíli.
P.S. introverte, to fakt vždycky při diskusích počkáš, jak se situace na frontě vyvine (kdo se přidá na tvojí stranu, nebo se proti tobě ohradí), aby ses podle toho zařídil? Teď se to pro tebe vyvíjí ok, tak ti mohla narůst křídla, popř. moh's přitlačit na pilu? V první reakci smířlivě chlácholíš ve stylu, každému, co jeho jest a teď pojednou chceš snad říct, že když nejsem zastáncem eq, tak jsem hifi ignorant, ťululum či dokonce "lůzr", kterej tomu nerozumí? Na tebe si dam pozor, seš pěknej had!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 9. 12. 2020 16:54

Houbičkar píše:P.S. introverte, to fakt vždycky při diskusích počkáš, jak se situace na frontě vyvine (kdo se přidá na tvojí stranu, nebo se proti tobě ohradí), aby ses podle toho zařídil? Teď se to pro tebe vyvíjí ok, tak ti mohla narůst křídla, popř. moh's přitlačit na pilu? V první reakci smířlivě chlácholíš ve stylu, každému, co jeho jest a teď pojednou chceš snad říct, že když nejsem zastáncem eq, tak jsem hifi ignorant, ťululum či dokonce "lůzr", kterej tomu nerozumí? Na tebe si dam pozor, seš pěknej had!

Ach jo, co k tomu dodat. Když jsem četl Tvé nesmyslné bláboly o glutamátu, tak mě ani nic jiného napadnout nemohlo, nebo snad jo ? Jinak ta Tvá konstrukce, silně emocionální a překrucující, o mém chování, ve mně vzbuzuje pouze pobavený údiv .. No jak chceš, klidně si na mě dej pozor, mně je to fuk.
Naposledy upravil introvert dne 9. 12. 2020 17:29, celkově upraveno 1
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2020 17:19

Já se naprosto ztotožňuji s tím, co napsal o EQ Houbičkar. Taky jsem si s tím hrál a nikdy to nikam nevedlo (dokonce jsem taky chtěl kdysi kupovat komponent grafický EQ Technics a otec mi to naštěstí už za mlada rozmluvil, že je to spíš na škodu). A u mě to není glutamát, ale spíš berla. Sluchátka která bylo nutno ohýbat ekvalizérem jsem stejně vždy nakonec prodal. Výraznější ohýbání zvuku sluchátek ekvalizérem rovná se chybně zvolená sluchátka. Aspoň já to tak vnímám.
Ale beru EQ jako užitečnou věc u lidí, co začínají mít v některých pásmech útlum. A zrovna u toho RME ten EQ beru jako takovou kompenzační pomůcku - berlu, protože se dá nastavit na každý kanál zvlášť, tedy např kompenzovat křivku z audio vyšetření.
Ovšem pokud mají útlum či přeřvanost sluchátka v pásmech, kde mi to vadí, nejsou to sluchátka pro mě.
Na téma introvert se nebudu vyjadřovat, svoje jsem napsal ve vlákně o Meze Empyrean.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 12. 2020 17:36

Tato tema o EQ sa na fore neustale vracia tak, ako pribudaju novi clenovia, ktori nabudeni casto viac teoretickymi znalostami este nepovedali k tejto problematike svoj postoj. Nie je to zle, ved komunikovat treba... , ale tato tema jednoducho nie je cierno/biela a neda sa povedat, ze existuje jediny spravny nazor.
Podla mna EQ pomoze vyrovnat drobne nedostatky (najcastejsie "boule na krivce"), no ak clovek chce, aby ten "glutamat" z Audeze spravil svetle Beyery ci z Nightowl cinkajuce HD800vky, to jednoducho nejde. Akonahle som pridal viac ako 3-4 db na akejkolvek frekvencii, nebolo to ono. Mozno je ten EQ v RME naozaj taky dobry, ze zvladne aj 5db bez ujmy. :-)
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, Blon BL01
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: AQ Dragonfly Red, iBasso IT01s ?
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripperxxl 15. 12. 2020 19:18

Zdravím,
chtěl bych se zeptat pro mé účely - vstup pouze USB, výstup RCA, zesák Stax, sluchátka Stax L700. Stojí za to koupít RME nebo vystačím se Schiit Modius příp. Modi Multibit? Momentálně mám Topping D10S.

díky
L.
ripperxxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 12. 2020 19:53

Pokud to budeš využívat jen jako převodník, tak je zbytečné kupovat něco, co obsahuje i sluchátkový zesilovač.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripperxxl 15. 12. 2020 20:31

To je mi jasné, jaká je tedy rada něco jiného v kvalitě RME? :)
ripperxxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 12. 2020 20:54

Třeba Chord Qutest. Ten je ještě lepší.
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka