Audio-GD NFB-11 (2015)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 4. 2020 23:08

Budu mít asi hodně specifický dotaz. Krátce mám DAC/amp Audio-GD NFB-11 (2015) a narazil jsem na maličkost, která mě zaskočila. Po krátkém laborování s ovladači na WIN10 vše šlape jak má, výborně funguje TIDAL aplikace i Foobar, nicméně mám problém v okamžiku, kdy chci přes sluchátka pustit jedinou počítačovou hru, kterou si čas od času pustím a to World of Tanks. Po zpuštění hry dochází k výpadkům zvuku, vypadá to, že se Audio-GD NFB-11 (2015) samovolně odpojuje a zase připojuje. S žádnou jinou aplikací mi to nedělá a nepodařilo se mi přijít na důvod tohoto chování. Vzhledem k tomu, že nejsem náruživý hráč tak nemám žádnou jinou hru v PC nainstalovanou ... Napadá někoho, co by mohlo tento problém způsobovat? Původní DAC (Fubar IV Plus, Khadas Tone Board) nic podobného nedělaly :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hylebus 23. 4. 2020 02:54

Napadají mě dvě věci:
1) Nastavený exclusive mode ve Foobaru/Tidalu
2) Nastavení audio outputu ve hře přímo na DAC s rozdílnou vzorkovací frekvencí než ve Windows mixeru. Některé DACy se s tím nemusí poprat.
Loxjie A30 -> Kanto YU Passive 5.25"
Yulong Audio Sabre DA8 -> Monolith by Monoprice THX AAA -> Sennheiser HD660S
Onkyo TX-8130 -> VMA-II S
Hylebus
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 4. 2020 08:09

Díky za radu, co bych tedy měl ve foobaru a Tidalu nastavit?
V obojím mám nastaveno, aby přehrávání šlo přes hlavní systémový zvukový zdroj.
Zkusím se ještě podívat na nastavení ve hře samotné - ale nejsem si jistý, jestli tam šlo vůbec něco nastavit.

-- 23. 4. 2020 09:26 --

Tak ještě jeden poznatek. Pokud nechám běžet jen samotnou hru a zvuk jde přes Audio-GD NFB-11, tak po cca 1 minutě spadne celý systém (modrá smrt) a hlásí chybu USB ovladače k DAC ... Je to fakt záhada, s něčím podobným jsem se ještě nesetkal ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hylebus 23. 4. 2020 14:58

Aha, v tom případě bych hledal příčinu ve špatném driveru :) nevím jestli používáš nativní Windows driver, každopádně pro své NFB jsem kdysi hledal drivery přímo na stránce audio-gd. Zkusil bych ho updatnout. Nejspíš je to tenhle: http://www.audio-gd.com/Pro/dac/USB32/USB32EN.htm
Loxjie A30 -> Kanto YU Passive 5.25"
Yulong Audio Sabre DA8 -> Monolith by Monoprice THX AAA -> Sennheiser HD660S
Onkyo TX-8130 -> VMA-II S
Hylebus
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 23. 4. 2020 19:05

Tento mám nainstalovaný, takže bohužel. Zřejmě specifická nekompatibilita. S žádnou jinou aplikací, kterou mám v PC není problém. Zatím to nebudu řešit, během příštího týden otestuji i na jiném PC, jak se bude chovat na něm :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixen 20. 1. 2021 02:07

Ahoj,

vím, že je to tu již staré téma, ale kdyby v budoucnu někdo hledal... Také jsem si před lety pořídil Audio-gd NFB 11 a také mi jednou úplně začal strašně blbnout zvuk. Po všelijakém laborování jsem zjistil, že si nerozumí ovladač od DACu s ovladačem HD Audia, který se mi automaticky nainstaloval tehdy s novými drivery pro grafiku od Nvidie. Od té doby dávám vždy vlastní instalaci a NIKDY neinstaluji ovladač HD Audia od nVidie, od té doby mám po problémech.
Pixen
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků