[recenze] Auris HA-2 SE

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod haweckO 25. 5. 2020 11:51

vďaka za vaše postrehy :)

vidím to tak, že časom si asi poriešim nejakú tú práčku s oddelovacím trafom a vysokofrekvenčným filtrom

ešte ma napadlo, že ak by ten môj preblém spôsobovala "zemnící smyčka" (ground loop), a teoreticky by som zapojil Nirvanu do napr. takejto power banky https://www.alza.sk/alzapower-station-ps450-d5608705.htm, tak by sa mal odstrániť aj ten ground loop, však?

mimochodom, pred chvíľkou som si všimol, že keď si Empyreany rýchlo nasadím na hlavu (aktuálne ich používam s THX 789 zosíkom), tak tam počujem jemný brum, ktorý za krátku chvílu odoznie a potom je počuť už len hrobové ticho.
----
pavel1756: áno, aj pri prehrávaní hudby, napr. keď je v pesničke chvílkové ticho
haweckO
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 25. 5. 2020 14:33

Prosím Tě, nebylo by lepší poslat zesilovač za 5 800,-USD..bez daní, na přezkoušení k výrobci do Srbska, pokud se Ti něco nezdá a štve Tě to? Přeci jen to není přes ,,půl světa"jak u jiných elektronických hraček . Je to výrobce z Evropy.
Záruka asi už není si tipuji, ale i tak bych obětoval cenu za dopravu a poslal to výrobci.
Nevím,jestli Ti to výrobce nezkusil navrhnout, pokud ne, tak by si měl uvědomit, že prodává jeden z nejdražších sluchátkových zesilovačů na trhu. Ten servis i mimo záruku by měl být mimořádný. Jasně doprava bude něco stát, možná i ta diagnostika,ale já bych šel asi touhle cestou.
Meze Empyrean, HD800s,SE846,
Chord Hugo TT2, QP1R,MojoPoly,KHV1
Tidal,Roon
IFI- iPowerX,Micro usb, AC iPurifier
sarga
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 25. 5. 2020 16:07

A ja bych sbalil komplet fidlátka a pozval se k někomu na návštěvu, kdo te nepožene klackem a odzkousel na jinem cizím el.obvodu. Abys u sebe třeba fakt neměl něčím nově zarušeno, lebo zemná slučka je sviňa.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2020 17:22

Musím pridať aj svoj názor, zhodujúci sa so sargom. Ja som riešil takto problém s Chord 2Qute, ktorý som poškodil vlastným zavinením, nie chybou výrobcu a napriek tomu, keď som sa ozval Chordu s mojim problémom, ich riešenie bolo veľmi profesionálne a skutočne promptné. A za relatívne dobré peniaze. Bolo vidieť, že majú skutočnú starostlivosť k zákazníkom. Niečo podobné by som tiež čakal od firmy Auris, vyrábajúcej tak exotický tovar, kde starostlivosť o zákazníka by mala skutočne byť na špičkovej úrovni.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 5. 2020 16:07

haweckO píše:pavel1756: áno, aj pri prehrávaní hudby, napr. keď je v pesničke chvílkové ticho

Pokud se nepletu, tak ti, kteří měli u HA-2 problém s brumem, tak shodně uváděli, že při přehrávání hudby nebyl slyšet ani v těch nejtišších pasážích, respektive i v těch, kdy bylo úplné ticho.
Musím souhlasit s tím, co píší sarga a zino333, nejlepší by bylo Nirvanu poslat výrobci na revizi.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 27. 5. 2020 17:55

Houbičkar píše:A ja bych sbalil komplet fidlátka a pozval se k někomu na návštěvu, kdo te nepožene klackem a odzkousel na jinem cizím el.obvodu. Abys u sebe třeba fakt neměl něčím nově zarušeno, lebo zemná slučka je sviňa.

tak to aj spravím, predtým ako budem niečo posielať za hranice...
už som sa aj "objednal" ku dvom ľuďom :-) a z toho jeden je kamarát, ktorý vo svojej novostabe zatiaľ nemá zapojené žiadne zariadenia (iba svetlá)...
haweckO
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 10. 6. 2020 07:21

haweckO píše:
Houbičkar píše:A ja bych sbalil komplet fidlátka a pozval se k někomu na návštěvu, kdo te nepožene klackem a odzkousel na jinem cizím el.obvodu. Abys u sebe třeba fakt neměl něčím nově zarušeno, lebo zemná slučka je sviňa.

tak to aj spravím, predtým ako budem niečo posielať za hranice...
už som sa aj "objednal" ku dvom ľuďom :-) a z toho jeden je kamarát, ktorý vo svojej novostabe zatiaľ nemá zapojené žiadne zariadenia (iba svetlá)...

Jak dopadlo to zkoušení Nirvany u kamarádů?
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 11. 6. 2020 09:40

nakoniec som to testoval len u brata, a výsledok je taký istý ako u mňa doma, čiže:

- s Empyreanmi je tam sotva počutelný brum (alebo nejaký podobný zvuk, na 100% to neviem identifikovať) ktorý pri počúvaní nepočuť

- s Ether C Flow je to úplne tiché

ale pravdupovediac začínam rozmýšlať nad predajom, hlavne aj kvôli tomu že sa blíži leto, v mojej izbe by bolo väčšie teplo
haweckO
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 6. 2020 13:00

Takže patrně problém v tom napájecím zdroji, případně zesilovači samotném?
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 11. 6. 2020 14:45

Proč to pak ale dělá jen s některými sluchátky? Může se tak zdroj projevovat?
zarkow
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 11. 6. 2020 15:39

zarkow píše:Proč to pak ale dělá jen s některými sluchátky? Může se tak zdroj projevovat?

Pretože každé slúchadlá majú inú citlivosť.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 6. 2020 16:03

Různá citlivost, impedance.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 12. 6. 2020 09:05

To je hrozná škoda. Ten zesilovač patří ke skutečným world class. Sám bych si jej strašně rád poslechl a srovnal s HA-2.
Možná bys měl opravdu zkusit poslat jej k výrobci na opravu.
Kdybys jej nakonec přesto chtěl prodat, dej mi vědět.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 6. 2020 11:24

Buď výrobce a nebo to nechat opravit. Podle mě to bude trivialita za pár korun.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 12. 6. 2020 11:43

Presne ako píšu martas s pavlem. Nerozumiem úplne tomu, prečo s tým toľko dní laboruješ a špekuluješ doma a už dávno si to neposlal výrobcovi...

zino333
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka