Jaký dac/amp k Audioquest Nighthawk Carbon?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 11:43

880 do toho "řežou" protože mají nepříjemný peak někde kolem 8kHz (myslím se tomu říká Beyer zvuk). Mě to teda hlavně řezalo do uší a musel jsem to krotit ekvalizérem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 5. 2020 11:50

martas38 píše:Ten hlavový most se časem roztáhne. Zvlášť pokud to jde z hlavy na hlavu. Ale o tolik asi ne.


Byl jsem u vybalování toho zkušebního kusu a hned od začátku měl hlavový most takto velký. Nemyslím si, že se od té doby ještě víc roztáhl. Je ale otázka, co po čase udělá nový kus, který bude mít hlavový most v pořádku.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 5. 2020 11:55

Vla
A co si predstavujes pod výrazem "dost specificke"? Je to proste jeden z typů prenosu signálu, stejne jako magnetodynamic, planar. Nic slozitého, proste sluchatka a zes. Me slo hlavne o zvuk, pomýšlel jsem na Audeze, ale nevyhovoval mi sametově medovitý bas, na to mám hlavní sestavu s repro. Od sluchatek naopak ocekavam vhled do nahravky, mozna trochu analýzy. Uz jsem mel nakroceno prave k hd 800, no a pak jsem si poslechl ty Staxy. Jejich jemný chod (prirovnal bych ke komponentům zn. Accuphase), detailnost, velmi vkusný bas, to vse mi vyrazilo dech. Do te doby by mne v zivote nenapadlo, ze zrovna ja bych mohl skoncit u elektrostatů a ejhle, jsem uz vice nez rok nadsen.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 11:57

Pokud byl skutečně větší, tak je taková unifikace u výrobků v této cenové hladině trošku podivná, byť se jedná o Čínu. Sundary mně přijdou konstrukčně horší než předchůdce HE-400i, ale že by "optimalizovali" konstrukci mostu i u vyšších modelů mě nenapadlo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 5. 2020 14:23

Tak kamarád píše, že i půl roku od koupě sedí Anandy stále dobře.
Asi mají v Audigu vadný zkušební kus, nebo má Hifiman problémy udržet stejnou úroveň kvality.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 5. 2020 14:42

Ja bych se taky asi primlouval za ty Staxy. Mne samotnemu se jejich zvuk nelibi, ale prijde mi, ze to je presne to, co autorka hleda. Chapu, ze by to znamenalo novou koupi, reseni, vymenu AQ, atd... Mozna i jiny zdroj zvuku nez ten LG telefon, ale vyladovat charakter sluchatek DACy a zesilovaci, aby to odpovidalo pomerne prisnym a specifickym pozadavkum bude proste slozite a neefektivni.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 15:57

Po jiném zdroji zvuku bych se podíval určitě. Mám pocit, že u těchto levných zařízení je nějak zapojen DSP procesor, nebo nějaký jiný mrvič zvuku, který do něj vnáší zabarvení charakteristické pro dané zařízení, byť hraje přes USB. Např. v kombinaci Shanling M1 - Chord Mojo měl zvuk i při zapojení převodníku v Mojo onu světlost a ostrost charakteristickou pro M1.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 6. 5. 2020 17:16

martas38 píše:880 do toho "řežou" protože mají nepříjemný peak někde kolem 8kHz (myslím se tomu říká Beyer zvuk). Mě to teda hlavně řezalo do uší a musel jsem to krotit ekvalizérem.


Souhlasím a podobné se mi zdály i DT 1990, když jsem teď zkoušela. Je to asi trochu charakteristický rys Beyerdynamicu.

-- 6. 5. 2020 18:26 --

Yiakubou píše:Ja bych se taky asi primlouval za ty Staxy. Mne samotnemu se jejich zvuk nelibi, ale prijde mi, ze to je presne to, co autorka hleda. Chapu, ze by to znamenalo novou koupi, reseni, vymenu AQ, atd... Mozna i jiny zdroj zvuku nez ten LG telefon, ale vyladovat charakter sluchatek DACy a zesilovaci, aby to odpovidalo pomerne prisnym a specifickym pozadavkum bude proste slozite a neefektivni.


Vím, že je to složité a neefektivní. Chtěla jsem jen zakoupit sluchátka, což je nejdůležitější část a postupně dokoupit či doladit zbytek. Jenže jsem žádná více vyhovující nenašla, tak jsem to chtěla trochu ovlivnit aspoň takto. Jenže to vypadá, že to není možné, jenže pokud prodám nebo vyměním AQ, tak budu tam, kde jsem byla.

-- 6. 5. 2020 18:50 --

martas38 píše:Po jiném zdroji zvuku bych se podíval určitě. Mám pocit, že u těchto levných zařízení je nějak zapojen DSP procesor, nebo nějaký jiný mrvič zvuku, který do něj vnáší zabarvení charakteristické pro dané zařízení, byť hraje přes USB. Např. v kombinaci Shanling M1 - Chord Mojo měl zvuk i při zapojení převodníku v Mojo onu světlost a ostrost charakteristickou pro M1.


Když připojím přes Mojo LGV30, Shanling MO a třeba Hiby R3, bude ten zvuk pokaždé jiný? Nechtěla jsem v blízké době kupovat třeba dap, protože ho jinak nevyužiju, proto jsem koupila hud. mobil. Chci poslouchat jen doma.

Jaký dap by zvuk neovlivňoval? Chtěla jsem k mobilu kombinaci dac/amp nebo teď koupit zes. a potom dokoupit dac. Kdybych používala jako zdroj mobil, i v těchto případech by byl zvuk ovlivněn?
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 6. 5. 2020 19:17

Promiň, ale už mě to připomíná snahu postavit pískový hrad z tekutých písků.
Vidím opravdu jen 2 možnosti:
- přehrávat přes "něco" s regulací kmitočtových pásem (kompromis)
- prodat stávající a pořídit nová sluchátka s libým zvukem tvým slechům :-) (ideál)
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 5. 2020 19:22

vla60 píše:Vím, že je to složité a neefektivní. Chtěla jsem jen zakoupit sluchátka, což je nejdůležitější část a postupně dokoupit či doladit zbytek. Jenže jsem žádná více vyhovující nenašla, tak jsem to chtěla trochu ovlivnit aspoň takto. Jenže to vypadá, že to není možné, jenže pokud prodám nebo vyměním AQ, tak budu tam, kde jsem byla.


To si nemyslim. Neco jste vyzkousela, nekam jste se posunula. Kazda zkusenost, i ta spatna, je zkusenost. Navic nikdo Vas nebude nutit cehokoliv se zbavovat, dokud si nevyzkousite neco noveho (a teda ani potom :D ). Je mozne jit i cestou, kterou jste se vydala - nerikam, ze to neni nemozne. Jen je to proste slozitejsi a mene efektivni. Pokud proste se soucasnym zvukem nejste spokojena a chcete to resit, neni jine cesty nez hledat dal, zkouset, poslouchat. Tady Vam lide daji tipy, nekam Vas treba nasmeruji, ale stejne si to nakonec musite poslechnout sama.

Jinak bych rad vyjadril sympatie, ze i zena starsiho veku ma takovy konicek a jde tolik do detailu. To se (bohuzel) u zen jen tak nevidi.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 6. 5. 2020 20:45

ramones píše:- prodat stávající a pořídit nová sluchátka s libým zvukem tvým slechům :-) (ideál)


Bohužel, jsem taková sluchátka v rozumné cenové relaci nenašla, tudíž se mi tento ideál nepodařilo naplnit :-)

-- 6. 5. 2020 21:48 --

Yiakubou píše:
vla60 píše:
Jinak bych rad vyjadril sympatie, ze i zena starsiho veku ma takovy konicek a jde tolik do detailu. To se (bohuzel) u zen jen tak nevidi.


Děkuji za Vaše vyjádření, snad ta má snaha vyústí v nějaký rozumný výsledek :-)
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 21:00

Správně by měl být zvuk stejný v každém případě (LG, R3, M1), protože uvedený přehrávač má jen "rozhýbat jedničky a nuly z karty a poslat je přes USB do DACu. Jenže není. Někdo už to tady jednou vysvětloval, že tato relativně levná zařízení i při tomto zapojí nějaký DSP obvod a pošlou to přes něj, tudíž to není bitperfect. Zrovna u toho M1 to pro mě bylo do uší bijící. Podle mě nejlepší hrát z PC. Samozřejmě mít nějaký ASIO driver, Kernel Streaming apod. pokud používáte windows, aby se obešel jejich zvukový systém. Nebo nějaký lepší DAP.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 6. 5. 2020 21:16

Mně přijde předčasné odepisovat sluchátka na základě toho, jak hrají z mobilu, aniž bych je nejdřív připojil k pořádnému zdroji/DAC/AMP. A některý styl hudby jim taky nemusí sedět.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 6. 5. 2020 21:21

martas38: Z PC jsem nikdy neposlouchala, nevyznám se v přehrávačích, nastavení...Buď jsem měla dříve klasickou aparaturu nebo přehrávač a sluchátka. Teď jsem to jen chtěla trochu posunout. Moje představa bylo takové zátiší: křeslo, stolek, zesilovač a sluchátka. :-) Občas sluchátka vyměnit za knížku...Nedovedu si sebe představit, že sedím na židli u PC a poslouchám...

-- 6. 5. 2020 22:24 --

tajnik: také si říkám, že tedy asi koupím aspoň nějaký zes. a uvidím, co to s nimi udělá. Hudbu, kterou poslouchám, už také nezměním...
Ale zase na druhou stranu, z toho mobilu jsem poslouchala i ta Grada, dokonce i Anandy a bylo to něco úplně jiného. Takže hlavní problém je asi opravdu v těch sluchátkách.

I když kamarád, který vlastní Nightowly i Nighthawky zase říká, že by jiná sluchátka už nemohl poslouchat, že mu všechna přijdou "upištěná" a nevyrovnaná, s málo detaily. Každý zkrátka máme jiné preference.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 06:06

Z PC mě vždycky přišel zvuk daleko nejlepší, samozřejmě přes externí DAC/Amp a přehrávač Audirvana, nebo v linuxu Audacious. Zvukově se tomu blíží DAPy řekněme v cenové hladině 20tis+ Ty malé krabičky, jako je mobil, nebo levné DAPy, to je dobré tak na cesty, i když je k tomu připojené třeba Mojo. Ale pořádná sluchátka potřebují pořádný zbytek řetězce.
Mobil rozhodně není schopný velká sluchátka (nebo aspoň většinu z nich) solidně vybudit. Hraje to, hraje to třeba i celkem nahlas, ale ploše, bez dynamiky. S pořádným zesilovačem to může hrát opravdu hodně jinak a jak píše tajnik, nesoudil bych sluchátka podle připojení na mobil a taky bych je nesoudil po pár minutách prvního poslechu. On se musí zahořet (adaptovat) i mozek na nový zvuk (proto přijdou kamarádovi všechna sluchátka upištěná). Já to mám tak, že málo co se mně líbí na první dobrou a na zadek začnu padat ze zvuku třeba až po dvou týdnech. Samozřejmě pokud je zvuk od začátku vyloženě špatný, lepší to nebude.
Jinak ke stolku může vést USB kabel od PC, nebo na něm může být streamer a k němu připojen DAC/Amp.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků