Jaký dac/amp k Audioquest Nighthawk Carbon?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 6. 5. 2020 01:49

Jak píše Tajník, Hypa se dá vypůjčit přímo z Customworks.
Každopádně z tvého popisu dostávám pocit, že jsi bohužel koupila sluchátka, která ti tonálně úplně nesedí. Ideál asi neexistuje a napříč modely ve všech cenových kategoriích je to vždy o určitém kompromisu a záleží na posluchačských prioritách.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 05:26

Těžko říct, jestli preferovat pohodlí nebo zvuk. Ty sluchátka zvukově očividně dost nesedí, jestli správně chápu, co jsem zatím dočetl. Změna zesilovače nějaký posun udělá, ale vesměs to nebude nic dramatického. Čili buď ekvalizér a nebo jiná sluchátka. Sám zastávám názor, že sluchátka u kterých je nutné razantně měnit zvuk ekvalizérem jsou špatně zvolená sluchátka. Ale to asi nechceš slyšet.
Myslím, že zvukově by ti asi vážně nejvíc vyhovovaly AKGK701. Ale sám mám malou hlavu a byla mě dost nepohodlná. Možná ještě BD DT880, ale ty zas podle mě zastávají zvukem.
Případně ještě zkusit dát šanci in-earům, tam jsou možnosti výběru daleko lepší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 5. 2020 06:50

Tak tazatelka uz dvakrat psala, ze sluchatka má a menit je jiz nehodlá, byť byla nucena zvolit sice take kompromis, ale zrejme ten nejvíc vyhovující. Shání zesík, ne sluchátka. Navíc zmiňovala, ze beyery zkousela take a nic. U nich pouze nesouhlasim s vyrokem (sam jsem bd dt 880 dlouho vlastnil), ze by zaostavala zvukem. To tedy vubec. Transparentnost, detail, rychlost, presnost i ten bassík se mi libil. Jediný problem mohl byt pro nekoho ten peak na vyskach. Me nevadil vubec, snad jen u agresivnejsich nahravek (sykavky, ale tech bylo minimum).
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 07:12

Detail je u DT880 opravdu nic moc na dnešní dobu. Špunty za 1500 ho měly daleko daleko víc. No sykavky, to je kapitola sama pro sebe. Ale to sem nepatří.
Tazatelka si myslí, že zesilovačem nějak razantně změní zvuk. Ne nezmění. Temná sluchátka zůstanou temnými i se světlým zesilovačem. Jen to prostě nebude tak výrazné. K nějaké vyšší transparentnosti či dokonce změně tonality nedojde. Dá se to trošku krotit ekvalizérem, což tazatelka nechce, ale ani to není všespásné a pokud člověk neví co dělá, je to spíš kontraproduktivní.
Prostě podle mě chybně zvolená sluchátka co se zvuku týče a pomůže buď smíření se se zvukem a nebo výměna. A pokud píše zvuk se mně nelíbil, vše bylo zatlumeno, tak pochybuju, že je odtlumí světlý zdroj. Ten tak maximálně zvýrazní nějaké sykavky, nebo ostrost zvuku.
Taky jsem si prošel ohybáním zvuku ekvalizérem, změnami nástavců a podobně, ale pokud sluchátka zvukově nesednou a člověk si za týden dva nezvykne, tak je nejlepší poslat je dál, než se trápit. A pokud sluchátka sednou jen pohodlím, je to špatně.
Aby nedošlo k nějakýmu tahání za slovíčka, tazatelka hledá světlý zdroj, protože si myslí, že to pomůže a já říkám, ne nepomůže resp. pomůže to hodně málo, protože tak 70% zvuku dělají sluchátka 30% ten zbytek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 5. 2020 08:13

vla60 píše:Pavel1976: do Prahy to mám dost z ruky, neměli tam komponenty od Bursonu, když jsem tam byla. Už jsem se dříve dívala na Burson Audio Playmate, má i USB-C vstup. O tom Soloist píšou, že je světlejší, ale nevím, jestli by z AQ NH pomohl vytáhnout středy.


MHOE měl asi pravdu, když před časem upozorňoval na můj “komplikovaný” nick. :lol:
Tak ještě jednou. To datum je odkaz na narození jednoho z největších hudebních skladatelů všech dob, Wolfganga Amadea Mozarta. Tedy 1756, nikoli 1976. :pozor

Jinak v podstatě souhlasím s martas38. Zachraňovat špatně zvolená sluchátka zesilovačem je cesta do pekel.
Ze všech částí řetězce (pominu-li samotnou nahrávku) mají na výsledný zvuk jednoznačně největší podíl. Myslím si, že to obecně asi nebude tolik jako je 70%, ale i tak bude jejich vliv rozhodující.

Ještě k tomu Bursonu. V pražském Audigu mají poslední vystavený kus. Určitě by jej prodali za velmi zajímavou cenu. Nebude problém se s nimi domluvit a nechat si jej poslat do Brna a tam ho vyzkoušet.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 6. 5. 2020 08:23

Zdravím všechny. Začnu z lehka, Zmiňované AQ jsem vlasnil,ale verzi NightOwl Carbon. Hrají výborně i ze zmiňovaného LG V30, takže AQ red nebo cobalt hračky pro tyto sluchátka jsou posunem v kolone aut o 1 napřed, ale hýbe/hraje/ se to pořád stejne, dámo, pánové :)
Dac v tom mobilu myslím vytahuje vyšší středy, co se Vám líbilo u RS2e, takže tým o něco tmavším NH to pomužea jestli teda chcete tomu zapálit trochu jiskru, tak se nebát a koupit jeden z tých dvou kousku zesilovačú, co jsou tady na bazaru Radek davá svuj Gilmore za 7500 káčerovek do 10.5 a nebo již zmiňovaný smsl sp200 za 5000 káčerovek by jste mohla zjednat :)
Když už bude jedna z týhle hračiček doma, uvidíte co ješte bude potřeba doladit, protože bude, tady získáte dynamiku, nejakou tou jiskru a sílu.
K dotazu na muj Playmate, no je výborný, dejte mu 30 min na zahřátí a pak se ukazuje v plné síle Áčkového zesilovače, jdou meniť operačné zes, já tam mám 4x Vivid co vytahují víc basy a výšky, protože má sluchátka jsou supr na stredy a vokaly umi nejlip. K dotazu č2 to tak nelze zapojit, Playmate má jen analogové výstupy, žádne vstupy, ty jsou jen digitál. Ale ta cena by se Vám to zbytečne nahrabalo, možná jen možná, by sme se mohli domluvit, že bys jste to přišla vyzkoušet.

Ale jestli mohu poradit, protože se Vám líbi RS2e, tak jako me a taky jsem je vlastnil, je lepší model GH2, lepší vícežílový kabel, více basu (asi nejvic z tehle menších modelu), ale hlavně je to prej nejvyrovnanější model. Možnost k poslechu není, ale je v akci na jedné uk strance za 399gbp a k tomu si pořidte ten smsl sp200 a hrát budete pořád z mobilu.

Promyslete to :) hezký den
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 6. 5. 2020 10:23

Dobrý den, pánové.
zarkow:
martas38:
houbičkar:
tibormi:
děkuji za názory a rady

pavel1756: se navíc omlouvám za omlazení o 200 let :-)

Vím, že vše je o kompromisu a v tomto případě by se měl upřednostnit zvuk před tím ostatním. Ale mě se opravdu líbila za celou dobu hledání pouze ona dvoje sluchátka - Anandy a popř. RS2e. Grada mi nesedla, vůbec mi nedržela na hlavě, žádný model. Nedovedu si představit, že budu takto poslouchat. Anandy, kdyby byly o něco menší, tak by to šlo a zvukově dle mých představ.
Takže máte pravdu v tom, že AQ NH není to nejlepší, co jsem našla, je to to nejmenší zlo. Ano, poslouchala jsem sluchátka, která se mi líbila zvukově a komfort výborný:
ATH-ADX5000... :-)

BD DT880 a AKG 701 jsem slyšela před těmi mnoha lety, tam už se vracet nechci. Tenkrát jsem říkala, že by se mi líbilo zvukově něco mezi nimi...

Takže, jak z toho ven? Prodat nová sluchátka a hledat dál? Už pouze při té představě si dávám mokrý hadr na hlavu... :-]

-- 6. 5. 2020 11:42 --

tibormi: vzrovnanější model s více basy oproti RS2e, to se jeví pro mne téměř jako ideál, ale jelikož jsou to Grada, kvůli svému provedení a komfortu to padá...Už jsem se kdysi dívala i na GH3 a GH4...
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 10:59

Netroufal jsem si navrhnout Senn HD800. Ty se cenově až tak od těch ADX 5000 neliší a říkal jsem si, že jejich pro mě divný zvuk by mohl vyhovovat. Každopádně za desítku s takovými požadavky asi nic neseženeš. Tak možná našetřit na ty ADX, kupuješ to (patrně) jednou za život. Případně zkusit levnější ATH-AD2000X/1000X, ale vůbec netuším jak si zvukově stojí.
Ta cenovka je u mě důvod, proč jsem přešel na in-ear, protože u velkých modelů co se mně líbí by desetitisíce jen lítaly a to nemluvím o adekvátním zdroji k nim.
Naposledy upravil martas38 dne 6. 5. 2020 11:05, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 5. 2020 11:03

Vla
No, ja to s temi bd dt 880 psal z toho duvodu, ze pred jejich koupí jsem mel prave taky AKG 701 a to dlouhých šest let. Beyery mi pak proste sedly zvukove líp (asi uz jsem byl po te době z ákágéček unavenej). Nicméně hádej, u čeho jsem nakonec skončil. U elektrostatů STAX. Dopral jsem si je jen díky tomu, ze se jich zbavoval jeden movitej kamarád. Je totiž nutné k nim mít speciální zes, energizér, takze cena v obchodě nemusí být moc příznivá. Takto z druhé ruky (v podstatě nový kus), to bylo za pusinku. A výsledek? Famózní. Kdyz nekomu nevyhovuje vetsina sluchatek na trhu, je to možná cesta. Nejlevnejsi modely se nechají uplatit i jako nové. No a obcas se objeví pekny(puvodne drahý) set v bazarech a to ve stavu 1A.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 5. 2020 11:05

Je pravda, že jsou Anandy trochu větší. Nicméně ten vystavený kus v Audigu je extrém. Taky mi jsou velké. Ale kamarádův táta si je tam koupil a jeho kus byl v pohodě. Seděly výrazně lépe.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 11:07

Mně přišli DT880 až na bas ve všech směrech horší. Hlavně teda v podání prostoru. Tam pro mě byly K701 naprostá špička. No a v pohodlí. BD DT770/880/990 považuju za nejpohodlnější sluchátka co jsem měl na hlavě. K701 jsou trošku tortura.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 6. 5. 2020 11:24

pavel1756 píše:Je pravda, že jsou Anandy trochu větší. Nicméně ten vystavený kus v Audigu je extrém. Taky mi jsou velké. Ale kamarádův táta si je tam koupil a jeho kus byl v pohodě. Seděly výrazně lépe.


Prosím??! :shock: :-| To je možné? Myslela jsem, že co se týká velikosti musí být zcela totožná...Ještě jsem si říkala, proč ta sluchátka vyrábí tak velká. V porovnání s např. Meze Classic jsou snad o polovinu větší...
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 5. 2020 11:29

Je to tak. Ten kus, který koupil, nám všem normálně seděl. Ne jako ten zkušební.
Doporučuju nechat si případně vybalit nový kus a vyzkoušet.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 11:35

Ten hlavový most se časem roztáhne. Zvlášť pokud to jde z hlavy na hlavu. Ale o tolik asi ne.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 6. 5. 2020 11:39

martas38:
na SenHD800 a výš už ani nepomýšlím, tudíž ani neznám. Ale tam už to výškové pásmo už je trochu moc? Ty ATH 5000 mi vnutil prodavač v Audigu... :-)

O AKG 701 jsem tehdy říkala, že hrají s noblesou a krásným prostorem, o BD DT 880 zase, že do toho pořádně řežou, proto něco mezi...

In eary si vůbec nedovedu představit. Vadí mi to laborování a hledání kolem a hlavně úplné utěsnění ucha, že neslyším nic kolem sebe. Proto se pořád marně snažím najít vyhovující náhlavní sluchadla.

Houbičkar: elektrostaty si myslím, že by se mi určitě líbily, ale to už je dost specifické a jde to mimo mě...
vla60
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků