DAC pro Audio-Technica ATH-AD700X?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chrom.rade 4. 5. 2020 18:32

Zdravím, vlastním sluchátka ATH-AD700X a chtěl bych se Vás zkušenějších zeptat, jestli stojí za to pořídit si k nim DAC. Momentálně používám integrovanou zvukovou kartu na základní desce Asus ROG STRIX Z370-F GAMING s těmito specifikacemi:

ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
- Dual Headphone Amplifiers
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
- SupremeFX Shielding Technology
- Supports up to 32-Bit/192kHz playback *5
Audio Feature :
- SupremeFX Shielding™ Technology
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Dedicated audio PCB layers: Separate layers for left and right channels to guard the quality of the sensitive audio signals
- Premium Japanese-made audio capacitors: Provide warm, natural and immersive sound with exceptional clarity and fidelity
- Sonic Radar III
- Sonic Studio III

Myslíte, že je to dostatečné řešení (mi to zní super, ale jsou to moje první sluchátka co stojí víc než tisícovku...) nebo může být s DACem ta kvalita ještě lepší? A jaký DAC kdyžtak zvolit? (koukal jsem se trochu po FiiO E10K). Děkuji za odpovědi
chrom.rade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 5. 2020 18:47

Jedná se o zcela základní řešení. Rozdíly s kvalitním převodníkem a zesilovačem budou dramatické.
Doporučuju například Audioquest Dragonfly Black/Red/Cobalt.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chrom.rade 4. 5. 2020 19:38

Já právě už byl rozhodnutý ten DAC koupil, ale prošel jsem ještě nějaké anglické fóra a setkal jsem se celkem dost s názory:

1) AD-700X wouldn't benefit from an amp in terms of sound quality because it is not difficult to drive, so you wouldn't notice a difference from your motherboards built in audio.

2) A dedicated amp/DAC is honestly unnecessary for those headphones.

3) Getting an amp/dac for 700xs is not needed since i tried my friends fiio e10k on mine and there was little to no difference since the ad700x is only 38 ohms

4) Headphones like the Audio Technica AD700X usually sound good even when plugged into a low cost audio hardware (ALC892).

Tak nevím, jestli to nejsou vyhozené peníze. Navíc ten Dragonfly Red/Cobalt je dražší jak ta sluchátka, tak nevím jestli to není overkill a jestli mi stejně dobře neposlouží i to FiiO... Ale jak říkám, vůbec se v tom nevyznám
chrom.rade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 5. 2020 20:43

Nejde o nutnost zesilovače, ale rozdíl je kvalitě zdroje (DAC). A tam je proti např. DragonFly Red propastný rozdíl. Navíc červená vážka se dá jako bazarový kousek sehnat kolem 3500 Kč a je to investice do budoucna - uživí i případná lepší sluchátka, pro která byste se v budoucnu rozhodl :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 5. 2020 21:20

Mrkněte se na Lusya Fever DAC, je to taková levná alternativa k Dragonfly black a pro dané použití je to naprosto dostatečné.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2020 04:30

chrom.rade píše:Tak nevím, jestli to nejsou vyhozené peníze. Navíc ten Dragonfly Red/Cobalt je dražší jak ta sluchátka, tak nevím jestli to není overkill a jestli mi stejně dobře neposlouží i to FiiO... Ale jak říkám, vůbec se v tom nevyznám

Dragonfly Red (a Black uz vobec) sa v dnesnej dobe hlavne neoplati kupovat. Ani z bazaru za 3,5k, kedze su na trhu uz davnejsie lacnejsie alternativy, ktore su kvalitativne min. porovnatelne, ak nie lepsie. Vid vyssie Lusya, alebo napr. SMSL Idea/Sabaj DA2.
Kazdopadne neviem preco bol vobec odporucany dac vo forme usb kluca. Ak nie je nutnost miniaturizovat kvoli prenasaniu, tak k PC je lepsie stolne riesenie s klasickym potenciometrom a viacerymi vstupmi/vystupmi.
Zalezi kolko za to chces/mozes dat, to ze to bude pripadne drahsie ako sluchadla, nicomu neprekaza. Bude to pripravene aj na pripadne lepsie sluchadla. V nasich koncinach nie je nejaky extra vyber, ako taky zaklad co sa da zohnat tu je napr. Fiio K3.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 5. 2020 06:50

Mě zase nepřijde vhodné doporučovat začátečníkovi produkty, které u nás nelze pořídit. To se týká všech tří výše jmenovaných.
Naproti tomu řada Dragonfly představuje kvalitní, léty prověřené produkty s českou distribucí, zárukou a především možností vyzkoušení před koupí.
Pokud bych měl doporučit základní stolní řešení, potom by to byla Schiit Fulla 2/3. Opět výrobek s českou distribucí, zárukou a možností předem vyzkoušet.

A to, že jsou sluchátka velmi snadno vybuditelná ani náhodou neznamená, že stačí pouze kvalitní DAC a sluchátkový zesilovač není třeba řešit. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2020 07:29

Ako suvisi nakup zo zahranicia s tym, ci je niekto zaciatocnik alebo nie? Tomuto nerozumiem.
Zaruka je v Cine rok, a ak chces dvojrocnu, daju sa tie veci kupit aj z EU skladov. A odporucil som aj v CR dostupne riesenie.
Dragonfly boli fajn v case ked prisli na trh. Dnes uz ale nemaju vzhladom k cene vela co ponuknut, su za zenitom, konkurencia je uz dalej a za menej penazi. Maximalne ak to musi byt nieco skladne a prenosne k NTB a silou-mocou kupitelne v CR, tak dajme tomu ok. Inak nie.
Ak to musi byt z CR, tak take najzakladnejsie riesenie Fiio K3 je k PC podstatne pouzitelnejsie. Ale zavisi samozrejme aky rozpocet na to vycleni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 5. 2020 07:57

Souvisí to jednoduše. Když něco kupuju a nemám jasno co chci, koupím výrobek v zahraničí a pak ho se ztrátou prodám pokud nevyhovuje. U nás si ho můžu vyzkoušet například v Audigu, případně ho do dvou týdnů při nákupu v eshopu vrátit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chrom.rade 5. 5. 2020 08:10

Spíš než o cenu mi jde o to, ať zbytečně nevyhazuji za řešení, které pro mě ve výsledku nebude mít žádný přínos (vzhledem k tomu, že ty sluchátka nejsou žádný high-end).. Proto jsem se vzhledem k ceně sluchátek díval spíš na ty levnější DAC... Každopádně bych kdyžtak upřednostnil raději stolní řešení - sluchátka mám čistě k PC a cenově jsem ochotný do DAC dát tak asi max 5 tisíc. Docela se mi líbil Schiit Audio Modi 3, s tím že kdybych si v budoucnu pořídil sluchátka s větší impedancí, pořídil bych k tomu Schiit Audio Magni Heresy. Ale kupovat něco drahšího s tím, že to případně využiji v budoucnu pro lepší sluchátka teď nechci.
chrom.rade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 5. 5. 2020 08:41

Samotny Modi 3 ti moc nepomoze. Nema to vystup na sluchatka. Tak ci tak by si k tomu potreboval amp. Ak chces all in one riesenie, tak sa mrkni skor na Schiit Fulla, alebo Schiit Hel. To v pripade, ze by si mal v buducnosti narocnejsie sluchatka (ma vacsi vykon). Rozumne riesenie je aj to Fio K3. Ak budes opat potrebovat nieco vykonnejsie, tak sa pozri aj na K5 Pro. Rozpoctom by si sa zmestil...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2020 09:06

chrom.rade píše:Spíš než o cenu mi jde o to, ať zbytečně nevyhazuji za řešení, které pro mě ve výsledku nebude mít žádný přínos (vzhledem k tomu, že ty sluchátka nejsou žádný high-end).. Proto jsem se vzhledem k ceně sluchátek díval spíš na ty levnější DAC... Každopádně bych kdyžtak upřednostnil raději stolní řešení - sluchátka mám čistě k PC a cenově jsem ochotný do DAC dát tak asi max 5 tisíc. Docela se mi líbil Schiit Audio Modi 3, s tím že kdybych si v budoucnu pořídil sluchátka s větší impedancí, pořídil bych k tomu Schiit Audio Magni Heresy. Ale kupovat něco drahšího s tím, že to případně využiji v budoucnu pro lepší sluchátka teď nechci.

Schiit produkty nie su prave top. Stači si pozrieť merania. Ak nechceš davať veľa, a musi to byť kupiteľne v ČR, tak skus to Fiio K3.


martas38 píše:Souvisí to jednoduše. Když něco kupuju a nemám jasno co chci, koupím výrobek v zahraničí a pak ho se ztrátou prodám pokud nevyhovuje. U nás si ho můžu vyzkoušet například v Audigu, případně ho do dvou týdnů při nákupu v eshopu vrátit.

:pozor Tovar môžeš vratiť aj pri nakupe zo zahraničia. To nie je argument.
On je problem hlavne v tom, že na ČR/SR trhu je absolutne mizerny vyber.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 5. 2020 09:21

Akorát že poštovné třeba do Číny, na Taiwan a do podobných destinací pak bude tvořit 30% ceny vracené levné hračky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chrom.rade 5. 5. 2020 09:35

Zatím jsem rozhodnutý teda pro to Fiio K3. Na koupení v ČR netrvám, klidně to může být i ze zahraničí, pokud je tam něco co má podstatně lepší poměr cena/výkon :) A raději bych spíš preferoval stolní verzi, která má i ovládání hlasitost než ty navrhované portable řešení.. Každopádně děkuji všem za rady :) Minimálně mám jasno v tom, že integrovaná zvukovka není optimální řešení
chrom.rade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2020 10:56

martas38 píše:Akorát že poštovné třeba do Číny, na Taiwan a do podobných destinací pak bude tvořit 30% ceny vracené levné hračky.

Stale to bude lacnejšie ako kupovať to tu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků