E1DA 9038S gen3 (DAC/AMP) - Konec éry Dragonfly?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SSakul 3. 4. 2021 18:36

Ohledně té appky si musíš zkusit sám, co ti vyhovuje ke kontrolním sluchátkám. Třeba u er2xr mám radši linfast 25, třeba na fearless S8F linslow 25, u sony mám třeba právě rád R25.. Těžko říct každopádně to není EQ, ty změny jsou opravdu hodně malé ..A s tím THD můžeš zkusit i ten SE preset, kde to zkreslení THD má imitovat zvuk lampy.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 4. 2021 21:34

MynnyD píše:
NOWOCAYN_2 píše:K tej appke....mám si to nastaviť tak ako si si to nastavil ty, SSakul? Chcem dosiahnuť to, aby basy boli trochu väčšie, a aby predsalen zvuk trošku menej rezal - pretože som zistil, že svetlé nahrávky (napríklad Jon Bon Jovi - Blaze of Glory, Heart - Heart/Bad Animals) je trochu utrpenie počúvať. Mám dojem, že toto kombo (E1DA 9038S GEN3 + MANGIRD TEA) si pýta tmavé nahrávky. Chcem preto pomocou Tweak9038 Pro skorigovať zvuk.
Takže "Master Clock" a "Filter" som nastavil podľa teba. A čo to "THD" ? Do toho si nezasahoval? To už je asi trochu väčšia "montovačka", že? ... Hmm....myslím, že budem potrebovať poradiť aj v tomto.


Zkus preset od tvůrců upravený pro 16 ohmová sluchátka:
https://1drv.ms/u/s!Aqsd83TBuTvmgoFF61X ... w?e=ZKA0Qa

filtry pomohly jen trochu (Corrected Min asi nejvíc), ale tohle je velký rozdíl. KBear Believe mi to vrátilo k původní muzikálosti při zachování detailů, fakt must have. Brzo ho přidají i do appky, zapomněli ho tam dát. :) Jsou hodně aktivní na Discordu:
https://discord.com/channels/4838733072 ... 2115612693


Chlape, zdá sa mi to, alebo to "zhutnilo" zvuk? :D :tleskani
Práve počúvam "Jon Bon Jovi - Miracle", a počúva sa mi to oveľa lepšie, basovú gitaru konečne počujem zreteľne, a presne ako píšeš, bez toho, aby to zasiahlo do detailu. Rovnako som zapol album HEART-HEART, a citeľný rozdiel k lepšiemu. Stále sú to "svetlé albumy", ale už mi to nereže uši (treba ale povedať, že mám super sluch, pretože žijem veľmi zdravo a robím aj jogínske cviky na uši/sluch)
ĎAKUJEM TI, MynnyD, už som sa obával, že E1DA 9038 SG3 + Mangird Tea nakoniec nebude dobré kombo, ale týmto nastavením sa to ZMENILO !
:love:
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 4. 2021 21:41

SSakul, díky. Skúsil som ten preset na 16Ohm slúchadlá. Všetko teraz začína dávať zvukový zmysel. Aj počúvanie albumu "Bad" od Michaela Jacksona. Síce stále mi vadí ten akoby "bicí automat" (bicie tam proste znejú neprirodzene), ale už to neznie akoby bola basa dva metre od mikrofónu... :D A basa v "Sexual Healing" od Marvin Gaye tak isto, už žiadna "tenkosť".
PROSTE MUZIKÁLNOSŤ, KTORÁ CHÝBALA.
Tak, mám vystarané, kým sa nepokazí buď E1DA, alebo Mangird Tea :D
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MynnyD 4. 4. 2021 07:30

Přesně moje zkušenost! :) Zvuk je hutnější a bass se vrátil i v běžných skladbách, ne jen tam, kde obvykle dominuje. Ten preset podle mně (ale jsem úplný laik) výrazně zvyšuje zkreslení, což sníží přesnost zvuku, v tomhle případě správným směrem. E1DA 9038S je asi na tak citlivá sluchátka moc silný a v základu je prý optimalizovaný na 32ohm. Začíná mě lákat myšlenka symetrického kabelu k Hifimanům HE400i, když vidím, co dokáže. :)
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2021 12:19

Já když jsem E1DA 9038D měl, tak jsem měl pocit, že se umí automaticky přizpůsobit impedanci sluchátek. Když jsem je poprvé připojil k extrémně citlivým Solaris, řvalo to jak kráva a v playeru v PC jsem musel omezit hlasitost, protože i na tu nejnižší na E1DA to bylo příliš nahlas. A při dalším připojení to najednou bylo tišší a už to tak zůstalo, SW hlasitost na PC jsem musel vrátit zpět a regulace hlasitosti na E1DA pak byla úplně normální plynulá.
Řekl bych že k HE400i s tím sice hrát budou, ale ideální to nebude. Přeci jen planáry ocení pořádné krmení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 4. 4. 2021 19:07

Mam teda lotoo, ale vymenil jsem kabel za symetricky u hifimanu a slyset to bylo na prvni dobrou!!
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk1 4. 4. 2021 21:27

Lotoo jsem neslyšel, ale jak říká kolega výše, Hifimany to chce "nakrmit". Já mám 4XX,zkoušel jsem je na Fiio M11, iFi nano, Space Key, i tu symetriku jsem si pořídil a pořád to nebylo to pravý ořechový.
Od středy mám doma iFi micro black signature, dal jsem tam turbo režim a je to jiná liga.... 8-)
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod rendyG 11. 4. 2021 11:36

Rád vidím že tu už někteří zkouší i tweak appku, já zatím jen přehrál firmware u obou verzí, ale ještě jsem ani nezkoušel SE verzi, která by měla částečně imitovat lampové zkreslení, tedy přídat druhou harmonickou. Pokud se nepletu, e1da používá jakýsi algoritmus právě pro "kompenzaci" harmonických, což se pozitivně projevuje u měření a doufejme že i u zvuku.

Pro Nowocayn: Chápu že se ti e1da zdá světlá, to je ale, řekl bych, způsobeno tím že drtivá většina elektroniky má teplejší zvuk na který si prostě navykneš. Rozhodně jsem slyšel i světlejší zdroje, ale podle mě je prostě e1da spíš neutrální, podobně jako třeba THX789. Vtipné na tom ale je, že sub bas zahraje daleko hlubší a kontrolovanější než drtivá většina dapů do 20k, o donglech ani nemluvě. Klíčová je synergie sluchátek se zdrojem (není ideální poslouchat světlá sluchátka na světlém zdroji a opačně).

4XX by ze symetriky mohlo hrát rozumně, mě asi nejvíc překvapilo jak dokáže eSko rozehrát HEXv2, zatímco dapy co jsem měl moc nestíhaly (dx120, m11, r5, dx160, zx300). Občas zapojím HD580 do Déčka, jelikož jsem se ,zbavil stolní sestavy, jako hraje to, ale s těma 300ohm měničema už to moc nepohne.
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.medved 26. 2. 2022 19:11

Bratovi som dal červenu vážku,pretože sa mi stále odpájala od redukcie. Tak som si kúpil E1DA 9038S ,flashol Firmware Tweak9038S_C.
Aj ked nastavim THD na inú hodnotu ,neni to počut. Musel som dokúpit symetrický 2.5mm Kabel ku Velvetom. Mám hu od včera. Objednával z Audiophonics. S20fe
isotek evo3 sirius> Supra USB, Viablue NF-A7 Coax >RME ADI2 DAC FS > Supra ISL > Violectric V280FE / Beyer a20 > Beyer T1 1g-2g /Hifiman HE-6SEV2,he1000SE, Senn HD800S & HD25-II

violectric posielam na opravu.
Marek.medved
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků