Nieco lepsie ako Schiit Bifrost Multibit?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek.medved 1. 7. 2020 16:49

Hladam nejaky lepsi prevodnik ako Bifrost MB,nerozumiem sa do tych čipov DACov.Len viem to ,ze Bifrost Multibit pouziva 14/16Bit AD5547CRUZ. Chcel by som v buducnosti pocuvat aj nejake DSDcka.
Nevyznam sa tych parametroch (SNR a Crosstalk).

Uvazujem nad:
Topping D50 (ES9038Q2M)/ D70(2x AK4497) /D90(2x AK4499)
Sabaj D5
Gustard A22(2xak4499) / A18(1xAk4499)
Marek.medved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 7. 2020 16:58

Schiit Bifrost 2, Chord Qutest, RME Adi2 DAC, Schiit Gungnir Multibit.
Žádný tebou zmíněný bych nekupoval.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 1. 7. 2020 18:05

Žiadny spomenutý BabetakCZE by som nekupoval. Topping D90 je dobrá voľba.
Dethonray DTR1 Prelude - Linum G2 SuperBaX - Alclair RSM Quad
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 7. 2020 18:10

Ty co jsem napsal budou prakticky zaručeně lepší než Bifrost Multibit, Topping na Bifrost stačit nemusí.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek.medved 1. 7. 2020 18:17

zabudol som dopisat zosilovac Woo Audio WA2 OTL Sluchatka Beyerdynamic T1 (obe generacie)
vlastnim aj Beyerdynamic A20 (zahorujem oboje T1) .
Je to len uvaha do buducnosti,lebo chcem povodny bifrost dat bratovi a skusit nieco lepsie(ak bude nieco lepsie ako Bifrost MB)
Kable Viablue NFS6,Supra Sword RCA,CosmicAudio Puregold.

*K povodnemu uctu sa neviem dostat(ZMAREK20),povodny email na gmaili som vymazal,problemy s heslom.
*Pokial by bolo mozne zlucit spmenuty ucet s tymto OK.
Marek.medved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 1. 7. 2020 20:14

No minimálně Chord Qutest a RME Adi budou podstatně lepší než čína Topping. Hlavně ten Chord.
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 1. 7. 2020 20:52

No ten číňan D90 má lepšie merania ako tu vami všetky spomínané. Sám mám ADI-2 DAC a neodporúčam mu to kupovať.
Dethonray DTR1 Prelude - Linum G2 SuperBaX - Alclair RSM Quad
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 7. 2020 20:54

Doufám že víš, že lepší měření nerovná se lepší zvuk.
Jinak můžu potvrdit, HD800 s Qutestem si aktuálně opravdu hodně užívám.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 7. 2020 12:01

Stejně tak se horší naměřené výsledky nerovnají lepší zvuk :) Prostě to jsou hodnoty, které lze brát v potaz. Vypovídají o zvuku podobně, jako recenzentova slova "teplý, otevřený a vzdušný projev s důrazem na detailní vykreslení charakteru".
Každopádně, pokud v testu vidím lepší souběh kanálů a velmi čistý, naprosto lineární výstup, je to pro mne jeden z argumentů při rozhodování.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2020 15:02

Jestli můžu taky něco dodat, dlouhodobě jsem používal AudioGD NFB12 a se zvukem jsem neměl nejmenší problém, naopak, podání výšek se mně líbilo víc, než třeba u Chord Mojo.
Stejně tak jsem slyšel AudioGD R2R 11 a jeho zvuk se mně velice líbil a k velkým sluchátkům se světlejší tonalitou bych si ho naprosto dokázal představit. A jak dopadají měření produktů AudioGD všichni víme, ale rozhodně by mě to neodradilo od koupi.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 7. 2020 17:25

lithrai píše:No ten číňan D90 má lepšie merania ako tu vami všetky spomínané. Sám mám ADI-2 DAC a neodporúčam mu to kupovať.

Ach jaj...

Ach jaj...
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i

Na predaj: Audio-gd C2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 7. 2020 17:35

djchucky23 píše:Doporucuji si precist toto...

Já naopak doporučuji to moc nečíst. Základem je článek na tomshardware z roku 2014. Podle charakteru toho článku je poznat, že měření a test prováděl lehce poučený nadšenec. Žel jen dobrý úmysl nestačí a logicky pak vyvodil mylné závěry. Přeci jen, považovat Realtek ALC889 za cokoliv jiného, než lepší PC speaker, to už je na návštěvu ušního.

martas38 píše:... k velkým sluchátkům se světlejší tonalitou bych si ho naprosto dokázal představit.

To je přesně ono. DAC je převodník, ne ekvalizér nebo zesilovač. Pokud má výstup z převodníku nějaký "charakter", je to chyba, ne kýžená vlastnost.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2020 19:54

Ale vesměs mají chipy jednotlivých výrobců svůj specifický zvuk. Například převodníky Chord mají úplně jiný zvuk, než převodníky postavené na chipech ESS Sabre, nebo na chipech Asahi Kasei. Stejně tak převodníky R2R mají svůj specifický zvuk. Nevím zda to je, nebo není záměr, ale zařízení s totálně sterilním zvukem patrně neexistuje. Momentálně chystá tuším Astell & Kern DAP, který bude mít dvě přepínatelné dvojice převodníků od dvou výrobců. Tam bude patrně charakter daného chipu dobře slyšet, když zbytek zařízení bude společný.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 7. 2020 22:34

Kde jsem to jen četl, sigma delta čipy pro konzumenty, R-2R pro milovníky hudby... Ach jak mi chybí Audio GD R2R 1.
Jestliže máš puvodní Bifrost, tak Bifrost 2 s unison USB a nové převedení jejich multibitu Ti přinese mnoho, dsd si tam ovšem nepustíš, ale to muže vzít čert, není to potřeba. Jejich filtr a spracováni redbook nahrávek má něco do sebe.
Sigma delta chipy potřebují kvalitní hodiny, fpga nebo dpll, a ruzne pre a post filtre, které opravují již předpokládaný nekvalitný tok dát. Chord má velice kvalitný fpga a na tom leží všechen jejich uspěch. Qutest +1
R-2R je bez filtru/NOS/, každý bit je spracováván samostatne prvním R a pak 2R, zvuk je mnohem prirozenejší, barevnejší, uvěřitelný. R-2R ale není jak multibit v Bifrostu, tam přesne nevím jak to funguje, ale lepší než Topping D90 nebo podobné.
Teď ale závisí, jakou hudbu posloucháš, moderní rock, pop techno? Na takové věci sigma delta /Topping D90/ stačí, já jsu spokojený s mojim sabre9038. Ale koncerty a živá hudba etc to chce určite multibit.
Snad jsem pomohl.

-- 2. 7. 2020 22:37 --

Jaký máš zesilovač?
LG V30 - Burson Playmate V6 vivid - Quad Era - 1 :)
tibormi
Mírně pokročilý

Další stránka