Zařízení pro dělenou reprodukci z notebooku či tabletu?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 7. 2020 08:55

Ahoj,

popravdě nedokážu ani říct, jaké zařízení vlastně hledám, zda jednoduchý mix, DAC, kombinaci, apod. Zhruba 2-3x ročně míváme menší akce, kde si děláme vlastní reprodukci z noťasu či tabletu/mobilu.

Často chybí možnost náslechu. Skladeb je tolik, že mi jednoduše při pohledu na názav hned není jasné, zda je to ta, kterou hledám, nebo zda se hodí do smyčky, hned za tu, co zrovna hraje, aby se udržela atmosféra. Pustit náslech si nemůžu, protože by se tím přerušila reprodukce toho, co zrovna hraje. Podpora streamovacích služeb jako Spotify Premium či Tidal by se také hodila.

Vidím, že existují externí zvukovky. Umožní mi tyto dělenou reprodukci na notebooku? Pak vidím také různé dedikované DJ softy. Procházel jsem to a líbí se mi Traktor DJ2 či DJ Pro. Nicméně softem té dělené reprodukce nedocílím? Budu muset k tomu pořídit nějaký z kontrolerů? Docela se v tom ztrácím ....

Čili za mě sumář:

- Možnost náslechu sluchátky na kanál 1 či 2

- Možnost SW stanovení, které okno/aplikace hraje na tom či onom kanále , případně použitím vhodného DJ SW, který to zařídí.

- Pokud možno integrace streamovacích služeb jako Spotify Premium či Tidal

- Nepotřebuju nutně scrubbing/scratching, looping, cueing, apod. finesy, stačí náslech a zařazení do smyčky.

- Případně možnost mikrofonu

Díky za případné rady,
/Petr
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 7. 2020 20:07

Na linuxu nebo MacOS to není problém. Jen musí přehrávač umožňovat přímý přístup na zvukové zařízení. Takže si nainstaluješ dva přehrávače a např. vybereš aby jeden přistupoval k DACu A a druhý k B. Ale jestli to jde u windows netuším.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 11. 8. 2020 21:23

Nakonec jsem pořídil Native Instruments Audio 2 mk2, plus Djay Pro soft, kde tento split je podporovaný. Vše funguje jak má. Jinak u W10 lze každou aplikaci poslat na jiný výstup. Teoreticky to jde i u jednotlivých oken, ale to pak přene celou aplikaci na druhý výstup, musel by to být separátní proces, ne jen třeba okno prohlížeče ...
pekr77
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků