DAC, Amp, oboje?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 12. 10. 2020 15:28

@LUK: Oh, wow. Ty si asi nemal na škole problém s písaním seminárok alebo obdobných prác, že? :)
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 12. 10. 2020 21:37

To máš pravdu, neměl ^^, tohle tady je jen pár větiček.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 10. 2020 18:09

Podle mě drtivá většina all in one krabiček se hodí jen k určitým typům sluchátek. HD800 mezi ně nepatří.
Nicméně najdou se vyjímky např. Questyle Twelve je dobrej zesilovač a jako celek dobře laděný. iFi Black Label tak působí taky, ale v praxi bych si tim jistej nebyl, ale zdruhý ruky se to dá sehnat za hezký peníze.

Ideálně pro HD800 bych to řešil obojím zdroj a zesilovač. Příjemněji laděné. Taky bych se držel nižší cenový kategorii.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 18. 10. 2020 20:57

Lidi, pročetl jsem si na fóru pár témat a tuším v čem si nerozumíme při radách na koupi sluchátek a příslušenství.

Někteří chtějí radit na základě svých zkušeností, což je fajn, ale musí jich mít dostatek.

Někteří chtějí radit na základě svých preferencí, ale ne na základě preferencí tazatele, což není fajn.

Chce to někde popsat zvuk standardů sluchátkových sestav různých cenových kategorií ...

... a od toho se pak odrazit při pomoci nováčkům.

Jen tvrdě předkládat své zkušenosti nebo preference nestačí, při dobré znalosti problému a užití empatie jsme schopni dobře poradit.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 16:42

Tak jsem dnes experimentoval s několika krabičkami. Byl to následný krok v mé snaze ujasnit si, jak jsou na tom ta která má sluchátka, a ta která má zařízení. Sluchátka byla Beyerdynamic DT880, a krabičky Fiio Q5s, Chord Mojo, Chord Hugo 2 a ARCAM rHead. Jako zdroj signálu iPhone 7 a Tidal. K propojení krabiček se zesilovačem jsem používal kabel Audioquest Evergreen 3,5mm jack na jednom konci a 2x RCA na druhém. U zařízení Chord jsem jack připojoval do výstupu pro sluchátka (který je ovšem třeba u Hugo 2 propojen s RCA výstupy), a u Fiio Q5s do linkového výstupu.
Závěr z experimentu byl následující (sestupná kvalita zvuku):
Chord Hugo 2, sluchátka připojena do sluchátkového výstupu téhož;
Chord Hugo 2, sluchátka připojena do ARCAM rHead;
Fiio Q5s, sluchátka připojena do ARCAM rHead;
Chord Mojo, sluchátka připojena do ARCAM rHead;
Chord Mojo, sluchátka připojena do sluchátkového výstupu téhož;
Fiio Q5s, sluchátka připojena do sluchátkového výstupu téhož.
Celkově mě překvapily zejména dvě věci. Zaprvé, že rHead není schopen reprodukovat vstup beze ztráty detailů (oproti výstupu z Hugo 2 byl zvuk u rHeadu více uhlazený, jako kdybyste povrch plný drobných odlišností srovnali smirkovým papírem). A zadruhé, jak velmi podobně zněly z rHeadu Hugo 2 a Fiio Q5s (Q5s jsem totiž vždy považoval za jakéhosi jen do počtu - když jsem hrál do sluchátek z něj, bylo zjevné, že na Mojo, a už vůbec ne na Hugo 2, nemá). Krom toho se ukázalo, že provozem přes rHead bych asi baterku v Hugo 2 moc neušetřil - velmi významný odběr má pravděpodobně to programovatelné logické pole.
S výsledky testu naložte dle vlastního uvážení :-)
Naposledy upravil introvert dne 25. 10. 2020 18:31, celkově upraveno 4
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2020 17:12

Zaujímavý test, iné (lepšie) sluchátka nemáš možnosť vyskúšať? Čo znamená "kvalita" zvuku v tvojom teste? To sa asi nedá pomenovať jednou premennou "kvalita".
On ten Arcam asi nie je žiadne orezavatko.
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT04, IT01s | AQ Dragonfly Red ► AQ NightOwl Carbon
SG S10 ► iBasso CF01+FiiO FH7, Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 10. 2020 17:24

Arcam rHead je za svoji cenu (z druhé ruky cca 4000-5500) vynikající pro každého, kdo má rád dynamický, teplejší a "smooth" zvuk.
Hlavním mínusem je menší prostor a oproti dražším zesilovačům tichost pozadí - občasný šum.
Spolu s něčím jako Modi 3 a HD600/650 vynikající a přitom levné kombo.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 17:31

_daRK píše:Zaujímavý test, iné (lepšie) sluchátka nemáš možnosť vyskúšať? Čo znamená "kvalita" zvuku v tvojom teste? To sa asi nedá pomenovať jednou premennou "kvalita".
On ten Arcam asi nie je žiadne orezavatko.

Šlo o zcela subjektivní test, kde záleželo na tom, co jsem vyhodnotil jako lepší. Ono je to dost těžké popsat, protože pro to nemám dostatečnou slovní zásobu. A kvalita sluchátek byla pro zjištění těch rozdílů zcela vyhovující (čímž nechci říct, že kdybych měl nějaká detailněji hrající, dejme tomu Focal Clear, že by to nebylo zřetelnější - ale asi ne opačné, nebo nějak úplně jinak). To vyhlazení detailů bylo zjevné, šlo přitom a akci typu vytáhnout sluchátkový kabel z Hugo 2 a strčit ho do rHeadu, tedy cca 2 vteřiny, oboje stejná hlasitost, skladba stále hrála bez přerušení.

-- 25. 10. 2020 18:37 --

BabetakCZE píše:Arcam rHead je za svoji cenu (z druhé ruky cca 4000-5500) vynikající pro každého, kdo má rád dynamický, teplejší a "smooth" zvuk.
Hlavním mínusem je menší prostor a oproti dražším zesilovačům tichost pozadí - občasný šum.

Ano, smooth, to je to správné slovo. Zvuk byl jakoby hebčí, hladší. Jinak, žádný šum jsem nezaregistroval.
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 10. 2020 17:41

Zkus si někde k rHeadu půjčit, případně koupit HD 600. To byla opravdu hodně dobrá, synergická kombinace.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 17:57

Ale já mám HD 600 :-) Proč jsem je nepoužil? Mám na nich symetrický kabel, který se mi nechtělo prohazovat, a nemám redukci. Je zjevně čas si tu redukci koupit, nebo vyrobit. O kvalitě HD 600 však nepochybuji, proto mi nevadilo, že se testu neúčastnila.
introvert
Junior

Předchozí stránka