DAC do 100eur

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 10. 2020 05:27

Tak SMSL M500 vyzerá na dobrú mašinku, týpek z SoundNews ju hodnotí lepšie než Playmate v základnej verzii. :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 07:20

Prehliadol som ... ak nechces 2ks, bola by to dobra volba - nema ziadnu zjavnu slabinu a aj velmi dobre meria. DAC chip Sabre ES9038PRO.

Ku tym Denonom 5200, 7200 by mohol byt OK aj novy produkt LOXIJE D30, ale zatial chyba nejaka detailnejsia posluchova recenzia. DAC chip AK4493EQ. Parametre ma OK - DAC sekcia aj jej merania su podobne ako u E30, snad o kusocek lepsie. Zdroj ma zabudovany. Sluchatkovy vystup by mal ku Denonom vykonom stacit a vystupna impedancia 1.1 Ohm je pre tieto sluchadla tiez OK. Co sa tyka zvukovej kvality sluch. vystupu s roznymi sluchadlami, mozno nejake postrehy pouzivatelov na forach najdes, avsak nejaku serioznejsiu recenziu som zatial nenasiel.

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 14816.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001435804699.html
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.16679/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 08:35

Ďakujem vyzerá to fajn. Ten SMSL síce viac ako som plánoval ale prečo nie aj je to OK.
Loxije sa mi tiež paci a cena veľmi sympatická.
Mam teda z čoho vyberať.

Ešte ma napadla jedna vec. Potrebujem riešiť nejaký 4k prehrávač k domácemu kinu. Neexistuje náhodou nejaký model, zariadenie ktoré dokáže byť dobrým 4k prehrávačom a aj dobrým dac pripadne slúchadlovym zosilňovačom?

Nech neurobím dve investície a možno jednu ale vyššiu?
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 10:32

Ku 50 EURovym sluchadlam OK, ale ku zamyslanym Denonom to chce nieco lepsie. Riesime tu kvalitu napajania, kvalitu, vykon a vystupny odpor sluchatkoveho vystupu, vacsinou mame k dispozicii merania a recenzie specialne pre pocuvanie cez sluchadla. Sluchatkove zosilnovace specialne riesia veci, ktore typicky 4k prehravac nepotrebuje, pretoze vacsina zakaznikov na sluchadla ani pocuvat nebude, alebo len prilezitostne, a tak davat tam vyssiu kvalitu pre pocuvanie cez sluchadla nedava zmysel - zvysilo by to cenu a zlepsilo vlastnosti len v oblasti, ktoru typicky zakaznik nepotrebuje. Navyse, tie firmy, co robia video prehravace, nemaju to know how ako firmy specializovane na sluchatkove veci a high-end audio techniku. Vsetko v 4k prehravaci stoji peniazky a zariadenie sa skor zameria na veci spojene s obrazom + nejaka softverova vybava (vacsinou ide o univerzalny player, ktory prehrava lokalne subory a prip. aj cez siet). Takze audio DAC na urovni toho, co je v M6 alebo Loxije D30 alebo Topping E30 v typickom 4k prehravaci necakaj a sluchatkovy zosik ako je v SMSL M500 alebo Topping L30 uz vobec nie. Niektore 4k playery mozu mat aj digitalny vstup a fungovat aj ako DAC, len a) pozri potom na cenovku a b) asi to nebude USB vstup a z pocitaca vies ist kvalitnejsie typicky len cez USB. Opticky vystup z pocitaca byva z audiofilskeho pohladu na figu (je to vystup integrovanej zvukovky) a ine riesenie je uz len dokupit USB to coax alebo USB to optical SPDIF konverter, tam ale zase ide o kvalitu a peniazky - zbytocna komplikacia.

Zmysel pre teba ma skor zobrat to naopak: do DAC zapojit aj digitalny zvukovy vystup z 4k playera (SPDIF coax alebo optika) a potom analogovo (RCA) dalej do tvojho domaceho zosilnovaca (A/V receiver, alebo cokolvek ine, co pouzivas). Tym padom by si s tym 4k playerom pouzil kvalitnejsi audio DAC. V tomto pripade by sa hodil DAC s dialkovym ovladanim. SMSL M500, Loxije D30 aj Topping E30 maju dalsie digitalne vstupy, RCA analogovy vystup a aj dialkove ovladanie. Takze by si ich mohol vyuzit pri pocuvani cez sluchadla aj cez reproduktory. Ak to vies tak priestorovo usporiadat. Ale asi ano, ked si sa pytal na moznost pouzit 4k player na sluchadla.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 11:43

Ďakujem veľmi pekne za výborné vysvetlenie.

V tomto prípade mi práve toto vysvetlenie otvorilo viac oči, čo by bolo pre mňa vhodnejšie.

Aby som to zhrnul a či som to pochopil správne je pre mňa najlepšia voľba SMSL 500 v2?

1. výborný DAC k Denon
2. možnosť využiť pre 4k player ?
3. diaľkové ovládanie
4. výborný slúchadlový zosilňovač

Je teda naozaj lepšie prepojiť aj kino tak, že zvuk prebehnem cez DAC? Čiže 4k player - DAC - Receiver? RCA výstup je OK kvalitatívne pre receiver?

Zároveň týmto DAC viem napájať aj nejaké reproduktory k pc?
Prišlo mi to naozaj multi využiteľné zariadenie a v takom prípade mi 400 e nevadí.


Teda ak je dobrá voľba na toto všetko aj Loxije D30, tak ešte lepšie kvôli cene, len neviem či je všetko dostupné (výstupy, vstupy) ako aj SMSL 500?

Ešte som videl aj nejaké Aune S6 pro ale to je už viac peňazí alebo toppind DX7 pro?
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 12:32

1. výborný DAC k Denon
ano
2. možnosť využiť pre 4k player ?
ak ma S/PDIF opticky alebo coax vystup
3. diaľkové ovládanie
ano
4. výborný slúchadlový zosilňovač
ano

> RCA výstup je OK kvalitatívne pre receiver?
Samozrejme. Z receivera pouzijes iba analogovy zosilnovac.

>Zároveň týmto DAC viem napájať aj nejaké reproduktory k pc?
Ano, ale kedze ma len jeden par RCA konektorov, musel by si ich "prehadzovat", ked su zapojene do A/V receivera.
Neviem si vsak predstavit, ako to mas priestorovo usporiadane, ked mas mat PC s reproduktormi aj A/V receiver blizko seba ...
Z 4k playera by si idealne mohol ist do DAC optickym kablom - tam na dlzke nezalezi. Z DAC do A/V RCA kablom, su aj 5 metrove, kvalitu tienenia a celkovo vyhotovenia kabla by som nepodcenoval.

> Teda ak je dobrá voľba na toto všetko aj Loxije D30, tak ešte lepšie kvôli cene, len neviem či je všetko dostupné (výstupy, vstupy) ako aj SMSL 500?
Loxije ma tie iste moznosti, ako SMSL, akurat sa neviem vyjadrit ku zvukovej kvalite sluch. vystupu - pohladaj na webe nejake diskusie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 12:45

Mam to všetko blízko seba ..cca 1 meter od pc je receiver tak by nemal byt problém kvôli dĺžke zapojeniu.

Čím ďalej tým viac som naklonený pre ten SMSL 500 v2. Zrejme na sk ho nekúpim. Škoda ze by nešlo napájať aj repro k PC.. chápem toľko výstupov asi nemá.
Asi len tam ako ste mi odporučili.. pripadne amazon de?

Na Slovensku nie je možné zakúpiť nejaký takýto kvalitný stroj do 400 e ?
Lebo keď pozerám tak smsl ani topping.. nič nevidím u nás.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 13:49

> Škoda ze by nešlo napájať aj repro k PC
Slo by - este jednym RCA kablom z A/V receivera do PC repro. Pouzil by si RCA vystup, ktory byva oznaceny napr. TAPE (na nahravanie na kazerovy deck).
Alebo nejakym splitterom, pozor na shity co stoja 1 EUR - ja take veci pocujem. Kvalitny je napr.:
https://www.gramofony-platne.sk/produkt ... d/868.html
Teoreticky tie PC repro mozu mat vstupne aj vystupne RCA, vtedy tie vystupne RCA sluzia ne zretazenie 2 zariadeni, ked naraz pouzivas len jedno. Cize z vystupnych RCA PC repro by si siel do AV receivera. To ale myslim nebyva casto.

-- 19. 10. 2020 15:11 --

audiophonics su v pohode, kupoval som tam x krat a jedine, co ma rozculuje, je postovne, ked potrebujem par EURovu drobnost. Ale inak som nemal s nimi problem. Holandania - pozri, ake maju postovne, mozno je nizsie.

SMSL ma aj XLR vystupy okrem RCA, pozri tvoj A/V receiver, ci nema aj taky vstup (asi nie).

Pri SMSL pozor aby si kupil verziu V2. audiophonics aj hifistudio79.nl explicitne uvadzaju V2. Je tam zlepsene chladenie a zlepsil sa aj odstup od sumu - ktory bol aj predtym velmi dobry, ale V2 meria extremne dobre za tie peniaze.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -v2.13674/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 17:00

Na "Slovensku" kupis v 2 obchodoch, ktore sa tvari slovensky, ale su polske. Su drahi a este to nazyvaju akciou.
https://www.kupsito.sk/i/9455513560/Zos ... IDAL_SABER
https://www.matshop.sk/vyhladavanie?phr ... ryId=73139
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 17:55

Ďakujem.

už mám tých modelov na odporúčanie naozaj slušné množstvo a nerád by som to ešte viac komplikoval, ale keďže naozaj chcem vybrať jedno zariadenie a nech slúži čo najlepšie tak trošku ešte pozerám čo existuje v tejto cenovej relácii cca 400 e.

Preto sa Vás ešte spýtam..

Našiel som aj nejaký Topping DX7S a Fostex

https://www.muziker.sk/fostex-hp-a4bl

Je predsa len lepší ten SMSL 500 v2?

Zrejme by som volil kúpu z audiophonics.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 10. 2020 18:36

Já bych na tvém místě nezatracoval to AudioGD. Podle mého názoru lepší jak Topping, nebo SMSL. Myslím zvukově lepší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 10. 2020 18:39

Topping a SMSL bude tipuju technicky lepší, kliničtější, analytičtější oproti R2R11.
R2R11 je teplý, temnější, organický zvuk vhodnější pro neutrální a světlé sluchátka.
Záleží co za sluchátka k DAC/AMPu chceš.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 19:00

Tak slúchadla by boli denon 7200 zrejme.

Ja už radšej ani pozerať nebudem žiadne lebo furt niečo nájdem :)

Môže mi niekto vysvetliť aký prínos majú drahšie stroje ako napr. toto :

https://www.muziker.sk/rme-adi-2-dac
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 10. 2020 19:04

Já osobně bych nechodil do R2R 11, ale do NFB 11.28, 11.38, případně vyššího modelu.

-- 19. 10. 2020 20:07 --

Branis: přínos to samozřejmě má v daleko lepším zvuku, kvalitnější komponenty, lepší zdroj, lepší zesilovač, daleko víc funkcí, je to velká tradiční značka atd. Je to jako by ses ptal jaký přínos má Mercedes S-klasse oproti Škodě Octavii. Do cíle tě doveze obojí, otázka jak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 19:23

Ohladom toho Fostex, ziadna informacia o vystupnom odpore (impedancii) a tiez ziadne merania k dispozicii.

DX7s podla audiophonics: Headphone output impedance, 10Ω (20Ω symmetrical). To je prilis vela pre tie Denony, maju impedanciu okolo 26 Ohm. Pomer by mal byt 1:8 alebo vacsi.
DX7PRO ma nameranych 6.2 Ohm, co je lepsie, ale tiez este dost. https://www.audiosciencereview.com/foru ... -png.36290
M500 ma impedanciu sluch. vystupu 2 Ohm, co je s rezervou OK.

RME ADI-2 obsahuje aj AD prevodnik a nejake DSP - zabudovany equalizer, crossfeed, par dalsich funkcii. A zosilnovac velkeho vykonu a vyborne hrajuci. Je to super stroj, ale platis tam aj za veci, ktore nepotrebujes, alebo vies vyriesit softverom v PC. DAC cast M500 ma dokonca o malicko lepsie vysledky merania ako RME ADI-2. Zosilnovac v RME ADI-2 je vykonnejsi a asi aj kvalitnejsi.
Naposledy upravil bogino dne 19. 10. 2020 19:33, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků