DAC do 100eur

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 19:33

Páni, toto je riadna veda, vôbec to nie je také jednoduché na prvý pohľad.

Mám pocit, žeby som sa mal tomu viac venovať kým niečo kúpim, nie je to úplne jednoduché ako som si myslel.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.medved 19. 10. 2020 20:43

Lacny prevodnik moze byt brzda pre sluchatka,ak sluchatka tahaju vyssie ako moze dac.
D5200 frekvencny rozsah 5 hz - 40 000 Hz
D7200 -//- 5 hz - 55 000 Hz

-ja by som ich sparoval s RME ADI 2 DAC(AKM4490/3) (len ta cena 990€)
-alebo Schiit Modi multibit(AD5547)+ Magni3 ?
-AQ Dragonfly Red(ES9018 alebo 9016?)?
-alebo pouzity DAP (DX90,ci ina alternativa ) ako DAC.?
isotek evo3 sirius> Supra USB, Viablue NF-A7 Coax >RME ADI2 DAC FS > Supra ISL > Violectric V280FE / Beyer a20 > Beyer T1 1g-2g /Hifiman HE-6SEV2,he1000SE, Senn HD800S & HD25-II

violectric posielam na opravu.
Marek.medved
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 10. 2020 20:49

Bogino: tohle RME o kterém je řeč nemá AD převodník. Je to čistě DAC a předzesilovač, sluchátkový zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Branis0904 19. 10. 2020 21:27

Počkať ale ten dragonfly nedokáže vybudiť slúchadla nie?
Rme je extra drahé..
Schiit sa mi zdá ze sú všetky nedostupné. . Pozeral som aj tie.

Našiel som zaujímavú recenziu na ten Ifi zen dac v spojení Ifi zen can.. ma to zmysel ? Takto dve zariadenia alebo to smsl 500 vie viac. Aj s tým prepojením k 4k prehrávaču.

Trosku sa mi viac pozdáva zakúpiť niečo u nás.. a tie ifi nie je problém. Zakúpiť
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 19. 10. 2020 21:52

martas38 píše:Bogino: tohle RME o kterém je řeč nemá AD převodník. Je to čistě DAC a předzesilovač, sluchátkový zesilovač.

Diky za upresnenie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 21. 10. 2020 20:57

Ahojte,

ak ešte má niekto chuť poradiť, chcem sa spýtať na jeden model ma ktorý som narazil.
Je to zároveň, Network player / DAC / Headphone amplifier MQA.

https://www.audiophonics.fr/en/network- ... 14680.html

Je to za tú cenu kvalitný DAC a slúchadlový zosilnovac ci zato nestojí ?
Paci sa mi ten streamer MQA zrejme s tidal by to mohlo byt fajn, ale asi slúchadlový zosilovac je slabý?
Už cena 600 eur..

Stále ešte váham či pôjdem do drahšieho niečoho ako je SMSL 500 alebo audiogd, ifi zen.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 21. 10. 2020 21:44

Neznám, ale podle udávaných paramtrů zesilovač opravdu nic moc. K tomu MQA bych se opravdu až tak neupínal, není to nijak velký přínos.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 21. 10. 2020 23:12

Suhlasim s Martasom, lepsiu kvalitu da pravy HiRes (24bit PCM alebo DSD) nez MQA. Okrem toho, na MQA standarde je mi nesympatickych viac veci, ktore sa tykaju skor obchodnych zaujmov, nez zvukovej kvality, ale to by bolo na dlhsiu diskusiu.

Na DP5 ma rusi fakt, ze som nenasiel ziadnu pozitivnu recenziu a jedna negativna poukazuje na mozne problemy s firmverom.

Je ti nesympaticke hrat z PC? Softverove PC playery sa bezne da ovladat APPkou v mobile, keby si hral do reprakov a nesedel za PC.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 22. 10. 2020 05:34

Ok ďakujem.
Nebudem sa upinat na MQA.. veď možno by som ani rozdiel nikdy necítil.

Skúsim zvažovať len z tých co ste mi odporučili.
Ifi zen dac asi s tým adaptérom. Co by bolo cca 250 a to je fajn. Akurát ma trosku hryzie ci nemám rovno ešte priplatiť za Audiogd ktoré tak často odporúčate. Výzorovo teda až tak nič moc ale nejaké neduhy o ňom som nenašiel.

Zrejme je možné prepínať na audiogd kedy chcem zvuk / výstup na slúchadlá kedy na repro aby som nemusel vyťahovať slúchadlá.
Ovládanie hlasitosti sluchadiel taktiež a aj on off vypínanie zapínanie.

Sa mi zdá ze ifi je stále zapnutý cez to usb a aj prepínanie kam zvuk je asi riešené inak .. cez fixed / line.

Smsl 500 neviem ale asi má všetko toto spísané.

Co sa týka prípadného prepojenia s 4k prehrávačom a cez RCA do receivra zrejme vedia všetky..
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 22. 10. 2020 06:30

Ak si už rozhodnutý pre tie Denony, iFi Zen dac ti k nim bude určite stačiť. Na začiatok viac nepotrebuješ a časom ak si vyberieš niečo iné, určite nebude problém to predať. Ale Zen dac má asi len usb vstup...
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 22. 10. 2020 06:53

Mna na mnohych Audio-gd rusia merania. Je sice pravda, ze merania != zvuk, ale neskresleny zvuk nemoze byt, ked merania poukazuju na vysoke skreslenie. Ak sum a skreslenie zasahuju do pocutelneho dynamickeho rozsahu, znizuje to bitovu hlbku neskresleneho zvukoveho podania, casto az pod 16 bit rozlisenia (96 dB). Potom je to o tom, ze to skreslenie sa ludom paci. Tym som sa nechcel nikoho dotknut, pretoze kazdy ma svoje zvukove preferencie a pri pocuvani ide o pozitok z hudby, nie o grafy. Ale aby som dokoncil myslienku, lacnejsie R2R DACy meraju napr. takto: https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.5779/
A take, co meraju dobre, stoja viac tisic EUR: https://www.audiosciencereview.com/foru ... dac.10161/
Pomer cena/vykon je znamy zasadny problem R2R technologie a dovod, preco je rozsirenejsia delta-sigma technologia.
Na druhej strane, produkty Audio-gd mavaju dobru a vykonnu zosilnovaciu cast a integrovany linearny zdroj napajania pri zaujimavej cene.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 22. 10. 2020 07:23

audioscenereview je jedna z najhorších stránok.... nečítajte to
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 22. 10. 2020 07:36

Z hladiska komentarov ku zvuku, zaujatostou voci upsamplingu a DSD a v podstate nemoznostou diskutovat o zvuku na ich strankach je to aj pre mna nesympaticke forum. Ale merania su uzitocne bez ohladu na to, kto ich meria a co si pri tom mysli, ak meria spravne. Nie je vela zdrojov merani, dalsi vacsi zdroj je reference-audio-analyzer.pro

Ak sum a skreslenie zasahuju pod 96 dB, potom zasahuju do 16 bitoveho standardneho rozlisenia, v ktorom je mastrovanych vacsina nahravok. Posluchac potom pocuva aj to, co sa v nahravke nenachadza. Moze sa to pacit a nevravim, ze to je, alebo musi byt zle. Ja len poukazujem na fakt, ze to tak je.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 22. 10. 2020 08:15

Ak sa bavíme o cene 150 eur za dac .. aký máte názor na Fiio K5 Pro ?

V porovnaní s Ifi zen dac a odhliadnuc od MQA.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 10. 2020 08:26

K5 Pro je jeden z najlepsich lowend DAC/Ampov. Parametre si moc nepamatam, ale podla recenzii je trochu svetlejsi a teda sa nemusi hodit ku vsetkym sluchatkam. Podla mna bude lepsi ten ZEN bez ineho adapteru ako ten Fiio K5 Pro.

Zda sa mi, ze sa v tom uz zacinas potapat a moc spekulujes. Ja to chapem, presiel som si tym tiez. Asi bude lepsie zobrat nieco z tych, co tu odzneli a potom si spravit nazor. V reali moze byt vsetko inak a co vyhovuje tunajsim clenom, nemusi vyhovovat tebe. Ale to zistis, az ked si kupis tu tvoju zostavu. By si sa divil, ale vacsina veci, ktore nevies vratit do 14 dni, sa tu v pohode preda bez vyraznej straty, ak ide najma o nove kusy. Cesta k spokojnemu posluchu nebyva taka jednoducha, ako si to mozno predstavujes - "kupim po dlhom zvazovani a som spokojny na dlhu dobu", a ak ano, budeme ti len zavidiet :-)

P.S. hladas zariadenie, ktore bude ako svajciarsky nozik v audiu. Ale podla mna zariadenie, ktore splnaju vsetko, co od toho chces, a zaroven vsetko splnaju na jednotku, asi ani neexistuje. Jedine DAC/Amp by si nasiel, ale niet nad dokladne zladenu skladacku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků