DAC do 100eur

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod enigmarace 28. 10. 2020 10:33

Takze Fiio. Vdaka za rady :-)
enigmarace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 28. 10. 2020 10:38

Asi by som radsej siel do toho Fiia. Pripadne objednaj oboje, tak vyber si ktore si bude zvukovo viac vyhovovat ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 29. 10. 2020 19:38

Neviem či už máte vybrané, ale je tu ďalšia pozitívna recenzia na Topping L30, a tento týpek vie čo píše. Vďaka nemu mám The Hempphone. Spolu s E30 to musí byť pecka. Zosilňovač si asi zo zvedavosti sám kúpim :-)

https://www.headfonia.com/topping-l30-review/3/
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branis0904 29. 10. 2020 20:16

Ja ešte nemám zakúpené.
Branis0904
Junior

Odeslat příspěvekod weefaa 29. 10. 2020 20:47

tibormi píše:Neviem či už máte vybrané, ale je tu ďalšia pozitívna recenzia na Topping L30, a tento týpek vie čo píše. Vďaka nemu mám The Hempphone. Spolu s E30 to musí byť pecka. Zosilňovač si asi zo zvedavosti sám kúpim :-)

https://www.headfonia.com/topping-l30-review/3/


Pořídil jsem na test E30 + L30 a musím říci, že mě amp L30 velmi překvapil a proti HYPĚ rozhodně nestrádá. Jsem s ním velmi spokojen. Naopak DAC E30 jsem testoval oproti Mimby a ten mě přijde v pozadí. Mimby je živější, muzikálnější, lépe se poslouchá zejména na delším poslechu. E30 je takové sterilní, sušší a nezábavné pro mé uši s použitím Aeon 2 Closed. Nicméně jsem si ho ponechal pro aktivní monitory kvůli preampu. Na nich je znát zejména slabší basovější přednes, který Mimby nechyběl, ale možná detaily šly více ven (nemám tolik naposloucháno).
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 10. 2020 08:10

Dík, L30 vyzerá byť dosť slušný zosik za pár korún :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enigmarace 4. 11. 2020 13:40

Nakoniec som zakupil DAC Fiio E10K a hybridny zosilnovac Mozos M08E, zvuk je fantasticky, zda sa ze zosilnovac ma kopec rezervy pre DT990pro, pocut krasne vsetky nastroje, ma to akoby plnsi a makksi zvuk oproti zvukovke v PC. Takze som spokojny.
enigmarace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 11. 2020 14:15

Takze si si nakoniec nenechal poradit a zobral si lacny suntovy DAC (mal som ho, viem, o com pisem) za par desiatok EUR. No, ak je to pre teba "fantasticke", tak pre teba len dobre, usetril si aspon kopec penazi a "vobec" ta nemusi trapit, ako by to mohlo hrat s poriadnym DACom. :hm
Uzivaj hudbu, to je dolezite ! :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 4. 11. 2020 14:24

Ja o niečom ako Mozos M08E počujem prvý-krát. Wow.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enigmarace 4. 11. 2020 14:37

Ved to, ze je dolezite ked je spokojnost a u mna je :-) Hraje to fantasticky pre moje usi a o to ide...zino333, je to rebrandovany Nobsound ns-08e, najdes nan vela recenzii na amazone.
enigmarace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 11. 2020 14:49

Zino333, budes hladat? ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 4. 11. 2020 14:57

Ja ti nevim Karle, ale za tu cenu nemas ani dve kvalitne elektronky. Nehovoriac o tom ze to ma 6V a tak nizke napatie v tych elektronkach nebude mat velky vlyp na zvuk. Ked sa pozries na Schiit Vali 2, co je taky zakladny vstup do sveta elektronkovych zosikov, tak maju na elektronke 60V a od plnohodnotnych elektronkovych zosikov to ma dost daleko. Ale ako ti pisali, ked si spokojny a paci sa ti to ako to hra, tak len a len dobre pre teba :). Uzivaj a prijemny posluch prajem :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod enigmarace 4. 11. 2020 15:05

Vdaka. Nevidim az tak do hlbky co sa tyka parametrov a ich vplyvu na kvalitu a celkovy prejav zvuku, akurat mam pocit, ze som kupil dobre. Ked som sa rozhodoval co kupit, chcel som nieco co nakrmi tie sluchadla a k tomu dac tak aby som sa vosiel zhruba do tych 150 eur. Nakoniec som si povedal, ze ked budem nespokojny, vratim to a skusim nieco ine. Ten zvuk je jednoducho detailny hutny a prijemny, takze mozno som trafil ;)
enigmarace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 5. 11. 2020 02:31

No, pokud seš spokojenej, není co řešit, ostatně o tom náš koníček je. Elektronky krásně svítí, vypadá to efektně. Akorát že nejsou na koncovém stupni zesilovače, takže se ten "medový" zvuk elektronek nekoná. Pouze to tvým sluchátkům dává potřebnou šťávu, což by šlo ve stejné cenové hladině zařídit bez elektronek líp. A když jsme už nakousli tu voltáž, tak solidní zdroj v kvalitním elektronkovém zesilovači bude stát víc než celý Mozos...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod enigmarace 5. 11. 2020 04:38

Neviem porovnat, ale nie som sklamany, som fakt spokojny s tym ako to znie. Urcite drahy bude zniet lepsie, nerobim si iluzie, tento splna co som ocakaval a to zlepsit zvuk tak, aby som mal fajn pocit z pocuvania. Mozno by bolo lepsie keby som kupil inak a bol este spokojnejsi. Asi ano. Viem, ze sa snazite poradit a mate svoje skusenosti, ale nevidel by som to az tak kriticky, urcite to nie je nekvalitny vyrobok, kazdy sa pozera z pohladu vlastnych skusenosti a moje su pozitivne, nakoniec ani ini uzivatelia neboli nespokojni, staci pozriet recenzie, napr. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-hy ... ozos-m08e/

Sa tu stretavaju rozne pohlady, na jednej strane nedovera, pretoze lacny a s danymi technickymi parametrami, na strane druhej osobna skusenost. Vnimanie zvuku je je do istej miery subjektivne a co sa paci jednemu nemusi tak uplne sadnut druhemu, a zase v tejto cenovej kategorii, to myslim nie je zle riesenie, mozos plus fiio, z mojho pohladu. :-)
enigmarace
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků