DAC pro studiové monitory

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2020 21:45

Neví někdo o vhodném DACu k bednam prodipe pro v5? Potřebuju potenciometr na hlasitost a připojení přes USB k windows, ideálně bez nutnosti instalace ovladačů...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 10. 2020 22:50

FiiO K5 Pro má regulovaný výstup. Kdybyste chtěl propojení balanced (vyvážené), pak PreSonus STUDIO 24C (USB zvuková karta / mix) a propojoval byste to pak kabelem XLR (samec) na TRS stereo 1/4" (samec). Například tento. Kabel pak bude 2x, pro každý kanál/bednu jeden. Vyvážený výstup má 3 vodiče na kanál, proto pozor na kabely, které sice vypadají podobně jako na obrázku, ale jsou mono.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 22. 10. 2020 08:57

Taky poslouchám své monitory Tapco S8 přes USB DAC a před pár týdny jsem pořídil RME ADI-2DAC FS a jde z té sestavy zvuk, ze kterého "jsem hotový"! Doposud mě žádná sestava nehrála lépe! DOPORUČUJI!!! :love: Většinou muziku Hi-Res (PCM i DSD) hrnu do DAC z Androidu přes přehrávač USB Audio Player Pro (přes který streamuji i Tidal) a nebo přes NTB a přehrávač Foobar2000. Instalace ovladačů Tě ale asi stejně nemine už z důvodu doporučovaného ovladače ASIO, díky kterému zvuk obchází audio ovladače Windows DirectSound a v bitperfect režimu "tečou" data přímo do DAC. ;-)
Android+UAPP+Tidal > RME ADI-2 DAC FS > Tapco S8
Foobar2000+ASIO > TOPPING D10s > NAD C320+Shan Aztec 220 / Creative Inspire P380
FiiO BTR5 > Sennheiser HD25
muchacho
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 10. 2020 09:42

Takhle, k bednám za 6000 nedám DAC za 25k, koukám po něčem kolem 3k max, hlavní sestavu mám v obýváku, tohle je takovej doplněk k PC jako kulisa při práci. Jde mi hlavně o to abych mohl snadno manuálně regulovat hlasitost obou beden. Ten Presonus je na mě asi zbytečně složitý zařízení se vstupama na mikrofon atd. to já nevyužiju. To Fiio už je taky přes limit, ale dalo by se o něm asi uvažovat...
Taky by to nemuselo být moc velký, nemám na stole zrovna moc místa.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 22. 10. 2020 10:00

Tak pohledat bazarový Lexicon Alpha (už se nevyrábí), hrávám přes něho na svatbách a oslavách a spokojenost(přes mix do PA). Symetrické výstupy pro monitory má a potenciometr na volume taky. Našel jsem jich teď několik do 1k. Je to poctivý "dělník", s touto zvukovkou jsem začal laborovat se zvukem těch mých monitorů a jde to velmi solidně! ;-)
Android+UAPP+Tidal > RME ADI-2 DAC FS > Tapco S8
Foobar2000+ASIO > TOPPING D10s > NAD C320+Shan Aztec 220 / Creative Inspire P380
FiiO BTR5 > Sennheiser HD25
muchacho
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 10. 2020 10:00

To Fiio K5 Pro je male a na amazon.de za 160 EUR. Dle meho idealni volba a super deal, sice trochu pres rozpocet, ale v CZ je bezne za 6 tisic.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 10. 2020 10:05

https://kytary.cz/focusrite-scarlett-so ... /HN206300/
Co tenhle třeba, má někdo zkušenost?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 10. 2020 13:48

Je OK, má rovněž regulovatelné výstupy, které jsou symetrické (balanced). Pokud ji koupíte, platí to, co jsem psal o kabelech výše.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 22. 10. 2020 14:06

Audient iD14
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 10. 2020 14:24

Ten audient už je taky moc.
Ještě jsem našel Topping L30, údajně trošku lepší než K5 PRO, stejnej čip. zhruba za půlku.
Ale ten Focusrite na bazaru za 1800 zatím asi vede.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 10. 2020 09:07

Vezmu nakonec asi ten Focusrite, jen bych potřeboval poradit jaký k tomu kabely? Ideálně aby byly na straně u bedny zalomený na 90°, bedny stojí blízko zdi.
vencaxxx
Mírně pokročilý