amp/dac s dialkovym ovladacom

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jolefoto 22. 11. 2020 20:45

Zdravím všetkých tu na fóre. Poprosil by som o radu či niekto z vás skúsenejších nepozná alebo či nemá náhodou skúsenosti a vedel by doporučiť stolový amp/dac ale aj s dialkovým ovládačom aspoň hlasitosti. Viem že existuje RME ADI-2 DAC FS, Beyerdynamic A2 ale to sú už dosť drahé mašinky. Veľmi sa mi páči Aune S6 Pro ako vyzerá a aj paremetre má dobré. Pozeral som aj že majitelia sú s ním v prevažnej väčšine spokojný. Len škoda pre mňa, že nemá dialkovy ovládač keby áno, už by som ho už kúpil. Takže ak by ste mi vedeli doporučiť amp/dac potažmo aj samostatný headamp s dialkovým ovládačom v parametroch a cenovej hladine podobnej alebo aj menšej kolko stojí spomínaný Aune S6 Pro bol by som povďačný. Moja predstava je: do amp/dac by šlo niečo cez digitálny vstup "PC, NTB asi nie" a výstup slúchadlá Beyerdynamic DT 1770 a ideálne aj do externého zosilovača na posluch cez repro. Žáner jazz, blues, a akustické veci. Vopred ďakujem za akékoľvek info
PRIMARE I32, PRIMARE CD32, PRO-JECT 2XPERIENCE SB, HANA EH, MOFI STUDIO PHONO, SONUS FABER VENERE 1.5, CHORD CRIMSON VEE 3, CARDASS CROSSLINK, CARDASS QUADLINK 5, CARDASS PARSEC INTERCONNECT XLR, Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s
jolefoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 11. 2020 21:00

Veľa takých nie je, práve ten RME je výborný kúsok, no tá cenovka nízka nie je. Ešte je s ovládačom Project PreBox S2 Digital (tuším sa ovládač dokupuje), ale vzhľadom na 250ohm sluchátka by som do neho asi nešiel. Snáď existuje ešte niečo ďalšie v tejto cenovej kategórii, aj keď ja tomu šancu nedávam.
Zaujímalo by ma, načo to vlastne potrebuješ, aj ten Project má ovládač skôr len kvôli funkcii predzosilnovaca, kde sa to dá pochopiť.
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 11. 2020 21:34

Z levnějších např. Topping dx3 pro
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10
Na cestě: Fiio FH1s, zvažuji otestovat Topping DX3 pro
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 22. 11. 2020 21:36

S dialkovym su napr.
- lacnejsie ako Aune - LOXJIE D30, TOPPING DX3 PRO V2, SMSL M500 a Topping DX7s (k nemu sa da dialkove dokupit).
- a o nieco drahsie - MATRIX MINI-I PRO 2S, MATRIX MINI-I 3, iFi Audio Neo iDSD a Pioneer U-05.

Dalsie parametre - vstupy, vystupy, vykon si pozri, ktory by ti vyhovoval.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 22. 11. 2020 21:51

Ahojte. Díky za odpoveďe. ad. _daRK Načo to potrebujem. V mojom podpise vidíš čo mám doma. Ešte mám aj nevyužité MMC od WD s 1TB hard diskom a to má optický výstup. Keďže som zvyknutý mať všetko pod TV a ovládať dialkovým ovládačom z kresla tak aj kôli tomu. No a CD disky už idú dosť do peňazí a aj platne hlavne tie kvalitnejšie a okrem toho v malom byte už zaberajú dosť veľa priestoru, tak by som chcel zháňať lepšie audio formáty, ukladať do toho WD a odtiaľ ovládať buď cez Notebook alebo telefón a prehrávať cez headamp/dac do slúchadiel a aj do stávajúceho zosilovača. Som v tom úplný začiatočník skôr stará škola takže ak je to blbosť kľudne ma oprav. Internetové rádiá a služby ako Tidal alebo Spotify ma zatiaľ nejak neberú. Zatiaľ Beyerdynamic DT 1770 prevádzkujem cez DAP iBasso DX 150. Aj keď je to dobrý DAP tak pri Beyeroch som narazil na jeho limity. Zo slúchadlami iBasso IT01s to je úplne v pohode. Ešte som zabudol povedať že môj CD player a ani Zosilovač nemajú výstup na slúchadlá.
PRIMARE I32, PRIMARE CD32, PRO-JECT 2XPERIENCE SB, HANA EH, MOFI STUDIO PHONO, SONUS FABER VENERE 1.5, CHORD CRIMSON VEE 3, CARDASS CROSSLINK, CARDASS QUADLINK 5, CARDASS PARSEC INTERCONNECT XLR, Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s
jolefoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 23. 11. 2020 10:52

Firma Primare trochu ignoruje sluchátkový poslech.

Mně přijde logické a vhodné doplnit zesilovač o firemní digitální vstupy.

Přidat do zesilovače sluchátkový výstup. Tím nepřibude žádný přístroj a vše bude připojeno a dá se ovládat stávajícím DO.

Sluchátkový modul má Casea: http://www.casea.eu/moduly.php?p=Polaris
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 11:22

Jasne, myslel som, ze prioritne riesis PC->DAC/Amp->sluchadla. Aspon tak si pisal, preto ta otazka zo zvedavosti.
Mozno by som doporucil ten Tidal aspon vyskusat (teraz je akcia na 4 mesiace za 1,99Eur Hifi ucet - skoda nevyuzit) a mozno tento krok "co po CDckach" v podobe ukladania suborov na MMC uplne preskocis. Tiez mam roky nahromadenu zbierku a na bezne pocuvanie doma ju takmer nepouzivam odkedy mam Tidal.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 23. 11. 2020 13:09

A kde ponúkajú takú cenu za ten Tidal ?
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 13:30

Tidal ma BF akciu, predpokladam, ze este trva. Min. este cez vikend platila.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 11. 2020 13:39

Už neplatí a bohužel veškeré akce Tidalu jsou jen pro nové členy. Stávající už jen platí, v Čr naštěstí míň, než 19,99USD měsíčně uvedených na jejich stránkách, ale pouze 298Kč.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 11. 2020 13:56

Podla mna stale plati. Ale ano, asi to bude pre novych clenov, ja som primarne odpisoval kolegovi, co zakladal vlakno.
Naposledy upravil _daRK dne 23. 11. 2020 17:33, celkově upraveno 1
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 23. 11. 2020 17:18

Ďakujem. Pretože ja som našiel iba starú akciu. A ja som nový záujemca takže pre mňa to najskôr platí. Idem vyskúšať .

-- 23. 11. 2020 17:21 --

Tak bohužiaľ nie. Síce som platený Tidal nikdy nemal no táto ponuka sa viaže iba na nový účet.
Nevadí. Ide preč zo zariadenia.
Ospravedlňujem sa za OT.
hifionania
Mírně pokročilý