Sluchátkový zesilovač k Sennheiser HD600

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jufre 5. 10. 2022 20:02

Nechtěl jsem to rozepisovat do podrobností, ale vše začalo na vánoce 2019, kdy mě syn koupil přehrávač Hiby R3, používal jsem ho se sluchátkami IEM a náhlavními na doma. Na mobilu zase někdy poslouchám internet. radia. Před měsícem jsem koupil sluchátka Senheiser HD 599, na Amazonu za asi 80€. Rozhodnul jsem se, že prodám HiBy a pořídím si jiný DAP + zesilovač na domácí poslech a to s androidem pro poslech int. radií místo v mobilu a ostatní hudbu uloženou v PC (i flac) dám na SD kartu a bude vše v Dapu.
Jenže jsem dostal nabídku od známého a vyměnil HiBy R3 za sluchátka Senh.HD600.
No a ten Lotoo Paw s2 jsem koupil pro nový DAP a sluchátka in-ear, popřípaddě i s HD599.
Pro domácí poslech na sluchátkách HD600 bych dle informací potřeboval ještě stolní sluch.zesilovač.
V tom výběru potřebuju taky poradit, mám vybrány tři přehrávače a několik zesilovačů.
Do kterého vlákna mám umístit svůj požadavek ?

No a k mému dotazu na kabely :

"Tapir1"
Na netu jsem hledal kabel-redukci jack 3.5 na USB C, ale nic nenašel, vše je s USB 2 typeA.

"martas38"
ten odkaz má oba konce USB C, a to mám v balení.
Jinak jsem prolezl různý fóra a tak vím, že jsi měl taky Hiby R3, mám v plánu koupit iBasso Dx 170, ale to bude chtít asi přesun do jiného fóra.

Na zahraničních fórech je několik dotazů na kabely k Lotoo, ale týkají se problémů s mobily iPhone.
Ale když připojím Lotoo k tabletu Lenovo do USB C, který slouží k nabíjení a pro připojení k PC, tak přehrávání funguje.
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 10. 2022 21:35

Špatně jsem pochopil co hledáš.
Měl by to být OTG kabel. Určitě by mělo fungovat FiiO CL 06, pokud někde seženeš a zaručeně tenhle:
https://penonaudio.com/audio-cable/usb- ... cable.html

Neznám iBasso DX170, ale dlouho jsem měl předchůdce DX160. Zvuk ok, ale zbytek katastrofa. Brutálně líné, skrz slabý HW - start určitě přes minutu, pomalé reakce. Do zvuku se dostávaly ruchy z displeje (bylo slyšet š*****ání prstem po dispeleji a komunikace přes wifi), s citlivými IEM šum na pozadí, tragická výdrž baterie. Měl jsem chvilku iBasso DX300 a na to, že to byla tehdy vlajková loď to na mě taky dojem neudělalo.
Osobně bych iBasso nedoporučoval. Spíš bych si trochu připlatil za FiiO M11 Plus.
Taky jsem chtěl DAP s Tidalem a nakonec poslouchám víc z karty a půjdu asi do toho Lotoo Paw 6000, kde je top zvuk a start za 1 sekundu, bez Tidalu se obejdu.
Pokud bys měl zájem, napiš SZ budu prodávat velice málo používaný AK SR25.
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 10. 2022 22:13, celkově upraveno 1
Důvod: Téma vyčleněno z jiného vlákna
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 10. 2022 08:05

Již jsem to jednou napsal. Tak tedy znovu. Než si koupíš DAC, také důkladně zkontroluj, kde mobilní zařízení podporuje audio výstup. Zejména kvůli fragmentaci systému Android není zvuk přes připojení micro-USB OTG (on-the-go) vždy jistá věc. Je třeba zjistit, zda tento Android telefon dokáže OTG volně. Jaký konkrétní telefon chceš k tomu Lotoo připojit ? To jen abys zbytečně nekupoval další kabel, pokud telefon právě audio výstup přes micro usb nepodporuje, což je velmi pravděpodobné. Přes sluchátkový výstup připojení USB DAC bohužel nefunguje. 8-) Primárně jsou tyto USB DAC určeny pro USB výstup z PC (USB C či přes redukci USB A - USB C) a pak pro telefony/zařízení s USB C konektorem (zpravidla bez 3,5 audio jack výstupu). A mimochodem, připojovat tento USB DAC k DAP mi přijde bizarní. Raději rovnou investuj do nějakého dobrého DAP (nebo DAC, dle zdroje zvuku) + sluchátkového zesilovače !!! Skvělá a zaplatitelná kombinace je třeba Topping E50 & A50. 8-)
Naposledy upravil Tapir1 dne 6. 10. 2022 11:01, celkově upraveno 1
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2022 08:22

No za mě asi nejlepší, pokud se člověk chce pouštět do investic tohoto typu, je vyměnit telefon za něco moderního, z čeho se dá dostat zvuk ven přes USB. Ale třeba to ten jeho umí přes Micro USB, nevím co má za přístroj. DAPy to dřív přes Micro USB uměly běžně.

Tapir1: bizarní to sice trošku je, ale když připojím Lotoo Paw S1 za 5 tisíc, nebo kolik dnes stojí k DAPu za deset tisíc, hraje to minimálně jako DAP za dvojnásobek, tedy za třicet. Když to udělám se svým A&K SR25, tak ho Lotoo svým zvukem totálně deklasuje. Znám člověka, co takhle dlouhodobě provozoval HiBy R5 s E1DA a nemohl si to vynachválit. Zvuk na prvním místě :-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 6. 10. 2022 08:34

Kabely zatím nebudu řešit, mobil na hudbu stejně nebudu používat.
Co se týká Dapu, tak mám ve výběru ještě Hiby R5 Gen2 a Hiby R6 2020, cenový rozdíl je velký. Myslel jsem, že by mě R5 mohl stačit, má velkou výdrž baterie. V technických parametrech se moc nevyznám, ale právě to uživatelské prostředí mě zajímá, proto dík za ten popis DX160. Vyhovoval by mě větší displej a otočný ovladač zvuku. Vím, že to mnoha lidem nevyhovuje, mě zase tlačítka +/-. Je potřeba ještě zvážit, že zatím mám sluch. HD600, ale do budoucna uvažuji o planetárních HiFiman Ananda. Zase všechy ty informace mám z fóra, možná bych měl zajet do Audiga, jak je doporučováno.
Ještě k zesilovačům, vybral jsem na základě recenzí tyto :
iFi ZEN DAC V2
iFi ZEN CAN Headphone Amp
iFi ZEN CAN Balanced Desktop
Aune X7s
Topping A50s Black
Topping A30 PRO - dražší
Schiit Magni 3, je několik typů i bez DAC
Dík za nabídku AK SR25 a díval jsem se na recenze uživatelů Lotoo Paw 6000, vesměs chvála, hlavě zvuk a staruje rychle, ale ta cena, no ale jsou dražší.
Tak prosímtě, co říkáš na ten můj laický výběr, mám něco vynechat?

-- 6. 10. 2022 09:40 --

to "tapir1", moc děkuji za vysvětlení. Právě jsem napsal co jsem si vybral a prosím o posouzení jak Dapu, tak zesilovaše, vím, že to není snadný, ale nerad bych něco vracel.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2022 08:44

Aune neznám vůbec, ale s Topping a iFi nešlápneš vedle. Občas se dá za podobný prachy jako A30 PRO vychytat Topping A90, což už je velice dobrý zesilovač se super poměrem cena/výkon. Schiit je problém v EU dlouhodobě sehnat a Magni 3 je jejich nejnižší model, asi bych ho vynechal.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 6. 10. 2022 10:21

Tak Topping A90 je na na Audigo.cz ve slevě :
https://www.audigo.cz/Domaci-audio/Sluc ... A90-Silver
cena stejná jako A30 PRO :
https://www.czc.cz/topping-a30-pro-sluc ... 56/produkt
objevil jsem ještě iFi ZEN CAN Signature 6XX :
https://www.l-e.cz/ifi-zen-can-signature-6xx
https://merxu.com/cs/offer/sluchatkovy- ... 9af47a4c1/
zaujal mě ten popis ke sluchátkám Senheiser HD6xx -EQ
https://manuals.plus/cs/IFI/zen-can-sig ... C3%A1l/amp
a to jako bych k tomu musel mít ještě DAC -
zahraniční recenze ke sluchátkám HD6XX:
Původní iFi ZEN CAN se chlubil schopností ovládat „obtížná“ sluchátka díky vyváženému designu obvodů, neuvěřitelně nízkým úrovním zkreslení a všestrannému zvukovému ladění. iFi ZEN CAN Signature 6XX to posouvá na jinou úroveň. . Podle výrobce dále zlepšuje kvalitu zvuku vylepšeným designem obvodů, zachovává všestranné funkce „normální“ verze a přidává vlastní úpravu ekvalizace u jednoho z nejoblíbenějších modelů sluchátek na trhu: Sennheiser HD6XX. (také pro Sennheiser HD650).
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 10. 2022 11:41

Nějak se v tom ztrácím a tak se pokusím shrnout tvé potřeby. Hledáš DAP (přenosný) s wifi a androidem pro streamování (Tidal, Spotify) a radia (TuneIn) s možností i přehrávání z SD karty (třeba přes čtečku SD-USB-C) a PC, kromě vlastní vnitřní paměti ? Pak ten Hiby R5 Gen2 je OK, ale možná pro zamýšlená sluchátka je již zesilovač zbytečný?
Jinak co se týče sluchátkového zesilovače, tak si ještě dávej pozor právě na možnost propojení DAP se zesilovačem (nejsou na to primárně určeny). U každého výrobce je to různé, tak abys pak težko nehledal odpovídající propojení.
Nebo je možnost stolního zařízení tvořeného síťovým přehrávačem, DAC a zesilovačem - třeba Topping M50, DAC E50 a zesilovač A50. Tolik jen pro upřesnění. Možnosti je samozřejmě více, ale na to jsou na fóru jiní experti. �
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jufre 6. 10. 2022 12:16

No já čím víc čtu recenze a doporučení, tak se v tom ztrácím, jako co je k čemu vhodné.
Když jsem vyloučil mobil jako zdroj hudby, tak chci DAP jako náhradu za HiBy R3, který už nemám, tak pokud si pořídím HiBy R5 Gen2 pro poslech se sluch. ih-ear, tak ten zesilovač Lotoo Paw s2 je zbytečný? Co jsem četl, tak se výrazně projeví kvalita zvuku.
Večer asi hodinu před spaním bych si představoval ten DAP R5, ale se sluchákami Senh.HD600. Pokud tomu rozumím, tak když bude nutný zesilovač, tak s digitální převodníkem DAC v jedmom přístroji. Nebo jinak, co potřebuji k tomu Dapu, abych poznal rozdíl v kvalitě zvuku?
Tady v tom odkazu je dole video, a ten spodní přístroj je DAC ? Ta cena je jen za zesilovač.
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 10. 2022 12:59

Ano, pokud nebudeš poslouchat z mobilu s USB-C připojením nebo z PC, tak je Lotoo Paw s2 opravdu zbytečný. A nyní ke kvalitě zvuku ze zdroje (DAP, stream, radio, SD karta ...atd.). Nejdůležitějším parametrem pro dobrý zvuk je vždy kvalita nahrávky hudby. Pak je teprve zdrojové zařízení (DAP, multimediální přehrávač, síťový přehrávač), a další komponenty (DAC, zesilovač) a na konci retězce pak v tvém případě sluchátka. Takže je-li špatná nahrávka (malý DR, špatný mix, nizký datový tok pro stream..atd.) již to žádnými dalšími "stroji" nezachráníš (na úrovni hobby hifi). A to nemluvím o sluchu (resp. hluchu) každého z nás. � Kup si klidně ten R5 Gen2 a pokud budeš mít kvalitní nahrávky, bohatě ti tento DAP na Senny HD 650 stačí a nepotřebuješ nic dalšího. Anebo si kup android mobil s USB-C a pak využij to Lotoo Paw s2. Výsledek bude přibližně stejný. To Lotoo bude hrát subjektivně trochu hlasitěji. Dle mého názoru nepoznáš rozdíl.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2022 15:42

Dle mého názoru teda pozná sakra rozdíl :-)
Nevím jak je na tom R5 2. generace, ani Paw S2 (kde by měly být oproti jedničce ve zvuku rozdíly minimální, spíš je líp stíněn proti rušení např. z telefonu), ale rozdíl ve zvuku první R5 a Paw S1 je doslova propastný. To, že je na nějaké nošení po venku praktičtější samotný DAP, než DAP, či mobil + dongle je věc druhá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jufre 6. 10. 2022 19:15

To, že je důležitá kvalita nahrávky vím, jen se uvádí, že na prvním místě je kvalita sluchátek, pak ostatní, ale kvalita hudby určitě. Mám převedeny svoje CD do PC v kvalitě WAV, hudbu flac staženou z Ulož.to. To jsem zkopíroval na SD kartu, vložil do HiBy R3. Tidal jsem zatím nezkoušel. Jindy jsem vzal mobil a poslouchal intenetvá rádia, prostě jsem to střídal podle nálady.
Sluchátka do uší používam jen na občasné cesty autobusem, vlakem, v kapse mě přehrávač ani mobil nevadí. Při práci nepoužívám vůbec, jen v zimě při odhrnování sněhu, což je práce i na dvě hodiny, nebo když někde čekám. Tento způsob podlechu zatím nebudu řešit.
Dobře, tak objednám HiBy R5 Gen2, vyzkouším s oběma sluchátkami HD599 a HD600, pak uvidím co s Lotoo PAW s2, je ještě čas na vrácení. Nebo obměním i svůj mobil Xiaomi Redmi Note5 za novější.
Ještě dotaz, myslel jsem, že ty stolní DAP/DAC jsou určeny jako zesilovače pro připojení sluchátek a pro připojení ke zdroji hudby, třeba PC? nebo v tom mám guláš? S přenosným DAP, jako zdrojem hudby jsou zbatečné?
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2022 21:14

Na HD600 rovnou zapomeň. Ty neutáhne žádný DAP, ani dongle. Ty potřebují pro kvalitní rozehrání pořádný stolní zesilovač.
Přenosné věci jsou určeny pro špunty a nebo nenáročná sluchátka určená na ven - ATH MX50 a podobně.
Pořádná sluchátka jako HD600 potřebují pořádný výkonný zesilovač, aby dobře hrála. Na Lotoo, nebo DAPu to nějaký zvuk vyloudí, dost možná i nahlas, ale bude to nepěkný plochý zvuk bez dynamiky a basu. Prostě neexistuje univerzální řešení. Na domácí kvalitní poslech pořádná náhlavní sluchátka s pořádným zesilovačem a převodníkem připojeným např. k tomu PC a na ven buď ty IEM a nebo přenosná sluchátka. Pokud chceš univerzální řešení, kup kvalitní IEM a používej je doma i venku. Ale nikdy ti ty špunty nebudou hrát tak dobře, jako velká sluchátka, minimálně co se týče podání prostoru a mohutnosti zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 10. 2022 21:57

Sorry, ale na základě čeho takto soudíš. Máš nějaké argumenty, technická data, informace? Nic z toho v tvém příspěvku nezaznělo. Já si myslím, že třeba Lotoo Paw S2 je vůči HD 600/650 adekvátní a to díky své specifikaci na výstupu - viz zde http://m.lotoo.cn/en/PAWS2-index.html , a také podpořeno recenzí, viz zde : https://www.head-fi.org/showcase/lotoo- ... 65/reviews . Jasně, vezmeš-li kanón na vrabce, pak je to jinak. Ale já mám na mysli účelně vynaložené prostředky. Nic ve zlém, diskutujeme. �
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 10. 2022 22:09, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 10. 2022 00:23

Na základě toho, že i s takovým RME ADI 2 DAC FS nehrají zrovna nejlíp. Ne vyloženě špatně, ale pořádný zesilovač je rozehraje daleko líp. Chce to vyšší napětí na výstupu zesilovače. Relativně nízká citlivost 97dB/mW a poměrně dost vysoká impedance 300Ω, to chce už solidní zesilovač. Lotoo je hračka nejlépe k IEM, či přenosným citlivým nízkoimpedančním sluchátkům.
Ono je docela problém, že hromada lidí má svoje sluchátka "podvyživená" a neslyšeli je nikdy hrát opravdu tak jak mají. Pak najednou zjistí, že s jen o trošku lepším zesilovačem je najednou zvuk o víc jak 30% lepší, že se brutálně zvedne dynamika atd. Zrovna HD600 jsou ukázkovým příkladem, o většině planárů nemluvě. Když jsem testoval LCD-X s Chord Mojo, zvuk nebyl nic moc a to je jiný silák, než Paw S1. A to jsou Audeze papírově lehce vybuditelné - 103dB/mW a 20Ω, což je někde totálně jinde, než HD600. Měl by to rozehrát mobil, ale ani náhodou. S A&K SR25 už docházelo k silnýmu zkreslení ve špičkách a ke krátkým výpadkům zvuku (A&K bohužel neuvádí jaký má výkon v mW, ale píší, že má 2Vrms/4Vrms symetricky, což se na watty musí nějak přepočítat i s uvedením impedance) Tady k těm přenosným hračkám vidím jako hraniční impedanci 64Ω a citlivost určitě nad 100dB/mW.
Přesně z tohoto důvodu jsem pořizoval Cayin a RME mám jen jako DAC.
HD600 jsou prostě na zesilovač náročná sluchátka a jak už jsem řekl, spousta majitelů je nikdy neslyšela hrát tak jak mají, ale ono co oči nevidí, to srdce nebolí... Třeba tady o tom něco málo najdeš, ale dá se dohledat daleko víc:
https://www.head-fi.org/threads/hd600-v ... ts.350499/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků