[recenze] Chord Hugo TT 2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 12. 2020 23:16

@Houbičkar: No z taxonomického hlediska jsou vši podřád řádu Phthiraptera, zatímco brouci tvoří samostatný řád. Takže... :pozor

@zino333: Rádo se stalo. :-)
Sice jsem to explicitně nezmínil, ale taky preferuju XFD1. Jak píšeš, ta cena není s ohledem na jeho schopnosti a konkurenci zas tak vysoká. Ano, samozřejmě i tak je to hodně peněz, ale za kvalitu se hold platí.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 26. 12. 2020 08:31

pavel1756 píše:@Houbičkar: No z taxonomického hlediska jsou vši podřád řádu Phthiraptera, zatímco brouci tvoří samostatný řád. Takže... :pozor

@zino333: Rádo se stalo. :-)
Sice jsem to explicitně nezmínil, ale taky preferuju XFD1. Jak píšeš, ta cena není s ohledem na jeho schopnosti a konkurenci zas tak vysoká. Ano, samozřejmě i tak je to hodně peněz, ale za kvalitu se hold platí.


Já se teda neumim vyjadřovat takhle "po francouzsku" jako ty, vim já, co je ňáký taxikářský hledisko a nebo ten řád Phtphvmrx...no vidiš, ani napsat to neumim....ale jedno vim teda jistě a to sice, že k čemu pak asi je to vznosný psaní dobrý, když pak člověk nerozezná ani význam obyčejných slovíček jako "holt" a "hold".... holt méně je někdy více.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 12. 2020 10:32

Pravda. Holt si budu muset zopakovat pravidla českého pravopisu. :--
Když už jsme u těch překlepů, v recenzi mám chybu. Správné označení Crossfeedu není XPD, jak uvádím, ale XFD.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 12. 2020 19:49

Houbičkar měli bychom se spíše soustředit na obsah sdělení a obecnou úroveň, nikoliv na pravopis. Ne každý je dokonalý. A přijít o příspěvky lidí, kteří sice občas udělají chybu, ale z druhé strany mají přehled v technice, či možnost a chuť předat zkušenost, by rozhodně byla chyba.

Na podobné překlepy se upozorňuje v rámci dobrých vztahů a neochoty druhého veřejně zesměšňovat prostřednictvím SZ. Tak je to běžné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 27. 12. 2020 06:56

Naprosto s tebou souhlasím. Pavel1756 mne svým necitlivým upozorněním na mou neznalost ohledně podřádů té "...raptery" skutečně veřejně zostudil a měl tak pochopitelně učinit pomocí SZ, přesně v intencích tvého příspěvku. Jelikož jsou ovšem ty svátky, tak myslím, že mu to odpustím.
A mimochodem, kdybych měl brát tvé upozornění skutečně jako vážně míněnou výtku, pak si pokládám otázku, zda ti nepřijde na vývoji reakcí v pořadí: "nasadili jste mi brouka do hlavy→jakože's od nás chytil vši?→pro pořádek-brouci nejsou vši→pro pořádek-hold neni holt", něco nápadného? Že by se například jednalo o ironii a legraci, nikoliv o bohapusté rýpání či dokonce vzájemné zesměšňování? U tebe by mne to tedy překvapilo, neb ty sám jsi prokázal smyslu pro sarkasmus v minulosti již dosti.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 12. 2020 10:10

Reakci MgX moc nechapu. Holt vs hold je VELMI casta chyba, z me zkusenosti jen malokdo umi obe slova spravne pouzit. Tudiz to ze strany Houbickar beru za vtipnou edukacni vsuvku, skrze kterou se mohou mnozi v pravopisu do budoucna zlepsit. Reakce pavla byla tez super a u toho bych to nechal.

Co kdyby se redakce radeji venovala moderaci toho, co skutecne moderovat je treba? Malou gramatickou "situaci" se nevaha pranirovat, zatimco jedinci typu bacil2 nebo petulda tady v osobni rovine vesele fabulovali, urazeli a napadali roky, nez jste se uracili s tim neco delat.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 12. 2020 18:10

MHOE a Houbičkar nikdo nebyl pranýřován. Houbičkar to nenapsal vyloženě urážlivě. Jen se domnívám, že rozebírat pravopis veřejně nepatří k vhodným projevům. Nechtěl jsem, aby se to zde rozjelo do zbytečné přenice, jako v jiném vlákně tohoto fóra. Občas stačí škrtnout a leckdo se rád chytí. Proto jsem reagoval hned. Příspěvek navíc nebyl nikterak zvýrazněn.

-- 27. 12. 2020 18:46 --

pavel1756 píše:Správné označení Crossfeedu není XPD, jak uvádím, ale XFD.


Dovolil jsem si to v jinak pěkně sepsané recenzi opravit. Kdyby to bylo ještě jinak, prosím o SZ s vysvětlením, provedu případné korekce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 12. 2020 08:36

Děkuju za opravu. :)

Jinak to s Houbičkarem jsem nebral za nějaké vzájemné útočení, ale pouze jako legraci. Každopádně chápu reakci MgX, která nás měla preventivně zastavit. Takové zásahy by měly být asi častější, protože se tu stále najdou jedinci, jejichž arogantní a mnohdy urážlivé vystupování je už dost za hranou a často bývá moderátory přehlíženo.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 30. 12. 2020 20:56

vďaka za recenziu, príjemné čítanie to bolo :-)

mám otázočku: Susvary si na TT2 testoval cez predné konektori, alebo cez zadné XLR s adaptérom?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 31. 12. 2020 08:43

Jsem rád, že se recenze líbila. :-)

Bylo to přes přes klasický sluchátkový výstup 6,3mm jack. Ale podle toho, co jsem četl, použití zadních XLR jim dodá ještě větší "drajv". Nicméně i přes ten normální výstup hrály skvěle.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 1. 2021 13:33

tak snáď raz budeš mať možnosť počut Susvary aj na nejakom extrémne výkonnom zosilňovači, som veľmi zvedavý aký veľký rozdiel by tam bol... :)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 1. 2021 08:25

Upřímně nemyslím si, že už tam bude nějaký zásadní posun. Podle toho, co jsem se dočetl, 8W zesilovače v zásadě stačí. Na jednom francouzském fóru o tom psal jeden uživatel, který právě pro Susvary hledal adekvátní zesilovač. Vyzkoušel toho celou řadu a nakonec vybral Octave V16, který jsem mimochodem taky se Susvarama slyšel. Je to elektronkový zesilovač za cca čtvrt milionu. A ano, hrálo to opravdu dobře, ale že by to bylo lepší než třeba s tím TT 2, to bych určitě neřekl.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 23. 1. 2021 15:15

Nakoľko sa už niekoľko týždňov celkom intenzívne zaújmam o Susvary, ktoré si snáď jedného pekného dňa budem môcť aj zadovážiť čo i len z druhej ruky, tak som sa dočítal, že ako väčšina magneto-planárnych slúchadiel, tak aj Survary potrebujú omnoho viacej prúdu ako napätia. Preto ani tak veľmi nezáleží na tom koľko W (wattov) má daný zosilňovač, ale koľko A (ampérov, čiže prúdu) je schopný dodať. Taktiež Susvary potrebujú aj veľa V (voltov, čiže napätia). A je to práve táto kombinácia, ktorá ich radí medzi jedny z najnáročnejších slúchadiel na vybudenie, resp. na to aby sa prejavil ich celý potencionál.
Možno ten rozdiel v zosilňovačoch nebude rozdiel ako deň a noc, ale to že ich niektorý užívatelia zapájajú do repro zosilňovačov, podľa mňa hovorí mnoho.

Sám viem potvrdiť že nie je 6W ako 6W, pretože keď som testoval moje Ether C Flow s THX 789 (ktorý má 6W) tak bolo potrebné cca 70% výkonu zosilňovača, kdežto Nirvana (ktorá má 6.5W) ich bezproblémov rozbehala na cca 25% výkonu.
A to ešte upresním že výstup z DACu bol len okolo 1.3Vrms.

Tak zbežne som sa pozrel aj na ten Octave V16, a treba povedať že ten výkon 8W je primárne navrhnutý pre repro výstupy a nie na ten slúchadlový výstup. Pre slúchadlá výrobca udáva iba takúto hodnotu: “Headphone Level: 3V/8V” čo v podstate nemá žiadnu výpovednú hodnotu.
Mohol by si sem ale pridať link na ten konkrétny príspevok z toho francúzskeho fóra, rád by som si pozrel s akými inými zosilňovačmi ten dotyčný Susvary porovnával.

Pre ludí ktorý rozmýšlajú nad Susvarami (aj keď ich asi bude veľmi málo), odporúčam pozrieť si tento príspevok z facebookovej skupiny, kde jeden užívatel ktorý vlastní tieto sluchadlá, vytvoril zoznam zosilňovačou vhodných ku nim (nedalo sa to zdielať, tak som vytvoril screenshoty).
https://photos.app.goo.gl/kFnRos6aFE4KzkFr9
https://photos.app.goo.gl/FCSojn5tRcz2B1ur8
A tak isto aj na head-fi sa viete dočítať veľa hodnotných informácií k Susvarám.

Mimochodom, ak by sa niekto chcel viacej dozvedieť o tom koľko jeho slúchadlá potrebujú výkonu, tak tu posielam jednu výbornú stránku na ktorej sú vypočítané hodnoty pre väčšinu slúchadiel na trhu:
https://diyaudioheaven.files.wordpress.com/2013/03/headphone-power-table-2.pdf?fbclid=IwAR3gIuyYe4_VqZmCUn-oXFXaR6XFd9Yy7e2mxM3RJ2RfZV6kkmCJgN5sGSw
Alebo na túto stránku, ktorá po zadaní presných údajov slúchadiel, vám presne ukáže požadované hodnoty na vybudenie:
http://www.digizoid.com/headphones-power.html
snáď to niekomu pomôže aj pri výbere vhodného zosilňovača.

:-))
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 1. 2021 19:22

S tým prúdom si nie som veľmi istý. To by som bol naopak veľmi opatrný. Čím väčší prúd, tým väčšia šanca poškodenia ak by si to prehnal. Doslovne by si mohol spáliť meniče v slúchadlách.

Naopak elektrické napätia má priamy vplyv na silu elektromagnetického pola. Veľmi laicky povedané, čím väčšie napätie, na čo menšiu plochu, tým väčšia elektromagnetická sila. Elektrické napätie má veľký vplyv na planárne slúchadlá.

Ale môj posledný kontakt s elektrotechnikou sa datuje na cca 17 rokov dozadu. Takže na tieto veci je tu určite niekto ďaleko fundovanejší.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 23. 1. 2021 20:15

samozrejme že treba byť extrémne opatrný, stačí ak sa náhodou volume potenciometer nejakým nedopatrením otočí na 100%, a slúchadlá skončia nadobro

ja to mám vyriešené tak že na Nirvane mám napevno nastavenú určitú hlasitosť ktorú si kontrolujem pred každým zapnutím, a potom si upravujem finálnu hlasitoť cez dialkový ovládač od RME dacu
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků