[recenze] Chord Hugo TT 2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 5. 2021 08:56

haweckO píše:vďaka za odpoveď @pavel1756

chcel som vyskúšať najprv ten HQplayer, no bohužial mám starú verziu mac os, a updatovať na novšiu nechcem kvôli kompatibilite so staršími programmi. Čiže M Scaler bude asi moja jediná voľba.
uvidím ešte ako sa rozhodnem, pretože som mal doma zapožičané Susvary na 5dní, a veľmi ma očarili :-D


A jaké jsou tvé dojmy Susvara vs Empyrean? :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 5. 2021 16:57

@pavel1756 prišlo mi že odpoveď sa viacej hodí to Empyrean vlákna, tak som to postol tam: https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1303344&p=12911184#p12911184
8-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 9. 2021 17:56

Chord Shawline vs Chord Signature Digital Super Aray

V rámci nekonečné poutě za co nejdokonalejší zvukovou reprodukcí nebo možná přesněji posedlosti spočívající v nutkavé potřebě zdokonalovat sluchátkový řetězec, jsem měl zapůjčeny dva digitální kabely Chord Signature Digital Super Aray s koncovkami BNC. Jedná se tedy o pár, který je v mém řetězci určen k propojení Chord Hugo M Scaler s Chord Hugo TT 2. Aktuálně používám Chord Shawline, který se v hierarchii výrobce nachází o dvě třídy níže oproti zapůjčenému Signature.

(Ještě před samotným srovnáním výše uvedených kabelů bych chtěl upozornit na skutečnost, že firma Chord, zabývající se kabeláží všeho druhu, není výrobcem Chord Hugo M Scaler či Chord Hugo TT 2. Tím je jiná společnost, Chord Electronics.)

Nebudu vás zatěžovat popisováním rozdílů v technických parametrech Shawline a Signature, ostatně mě samotného to nezajímá. Za podstatné považuji pouze dvě věci, cenu a vliv na kvalitu zvukové reprodukce. Maloobchodní cena Shawline činí při koupi dvou kusů o délce jeden metr 13.580,- Kč. Za dva metrové kusy Signature si potom pořádně připlatíte, konkrétně vyjdou na závratných 49.980,- Kč, a to už je, alespoň podle mého názoru, na kabelové poměry fakt pálka.

Jak už jsem psal v samotné recenzi na TT 2, zvuk je s Shawline oproti stock kabelu tonálně vyváženější, respektive světlejší; dále transparentnější a detailnější. Nejedná se o žádné jemné nuance, nýbrž o rozdíly, které ihned zaznamenáte.

A teď konečně k Shawline vs Signature. Nevím, co jsem čekal, ale s ohledem na tu závratnou cenu bych asi lhal, kdybych řekl, že moc ne. Bohužel právě to ale Signature nabízí, neboť jediný rozdíl, který jsem zaznamenal, je lehce temnější tonalita. Je tak někde v půli cesty mezi stock kabelem a Shawline (spíš ale blíž k Shawline). Možná má Signature (oproti Shawline) maličko temnější pozadí hudební scény, ale ruku do ohně bych za to nedal. Takže za příplatek necelých 37k dostanete oproti Shawline lehce temnější tonalitu. Neříkám, že s určitými sluchátky, jež jsou laděná na světlejší stranu, to není k užitku, ale na rovinu myslím si, že stock kabel v takovém případě poslouží lépe.

Vezmu-li v úvahu i tuctový design, tak kromě výše uvedené temnější tonality nemá Chord Signature Digital Super Aray co nabídnout. A nezachrání jej ani ten nesmyslně dlouhý název. Jeho cenu považuji ze strany výrobce za naprostou nehoráznost hraničící s jednáním pohybujícím se v trestněprávní rovině. Lidově řečeno, je to prostě podvod na zákazníka.
Přílohy
IMG_0628.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 9. 2021 09:34

pavel1756: zkoušel jsi Shawline i ve verzi RCA nebo XLR ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 9. 2021 10:57

Bohužel ne. Původně jsem plánoval vyzkoušet XLR verzi pro propojení TT 2 s A90, ale QED Reference 40 mi natolik vyhovuje, že jsem od dalších testů upustil.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 7. 9. 2021 19:08

pavel1756: nechci kopat do báboviček, ale řeší se zde drahé hardware a přitom se hraje z Windows.
Windows = největší slabina PC zvuku.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 9. 2021 19:11

bessinka: možná nemáš zcela správné informace ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 7. 9. 2021 19:13

Mám uši.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 9. 2021 19:29

No jako je pravda, že bez ohledu na systém je PC ten nejhorší zdroj rušení jaký může být. Samozřejmě pokud to PC k tomu není uzpůsobeno. To znamená lineární zdroj, nejlépe odstíněný, stejně tak odstíněné další problematické komponenty, ale největší neplechu dělá spínaný zdroj přítomný v 99% stolních počítačů. O kus líp jsou na tom notebooky, ale ani to není ideální, nulové stínění a komponenty příliš blízko u sebe. Co se týče systémů, tak z těch tří nejrozšířenějších jsou na tom nejlíp specializované linuxy. Pak jsou MacOS/běžné linuxy. A nakonec bohužel ty nejrozšířenější windows, kde je to nutno řešit obstrukcemi jako ASIO, a podobně (ano i Audirvana a pokud se nepletu i Roon to obsahují).
Daleko líp jsou na tom streamery, SACD obsahující solidní převodník a podobně. Stejně tak různé bridge postavené byť na Raspberry Pi, samozřejmě opět napájené kvalitním lineárním zdrojem.
Takže musím souhlasit, bessinka má pravdu. Sám se chystám postavit bridge postavený na malině a Allo Digi One Signature kartě a zdroji a odtud digi koaxem do převodníku. Bohužel je to celkem investice.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 7. 9. 2021 19:35

Psal jsem v jiném tématu. Vyzkoušejte Daphile na svém PC. Je zdarma a věřím že budete překvapeni. Odkazů s návody a zkušenostmi s Daphile na netu spousta. Pozor ať si nesmáznete harddisk. Utratil jsem také nějaké love za Audirvanu, Fidelizer a pod. martas38 dobře naznačil kudy vede cesta...
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 9. 2021 19:43

Ale já kupříkladu k hraní žádné PC nepoužívám. Reagoval jsem na paušální tvrzení “přitom se hraje z Windows”. Nehraje :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 7. 9. 2021 19:50

Omlouvám se. Myšleno na ty, kteří se drží Windows.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 9. 2021 19:59

introvert: bohužel většina lidí hraje. Ano je pár lidí co používají DAP, streamer a podobně. Ale naprostá většina lidí hraje z PC s windows. Fajnšmekři používají Audirvanu, Roon, Amarru, HQPlayer, malé procento MacOS, ještě menší procento linux, zlomek specializované linuxy, HW neřeší takřka nikdo (myšleno HW vlastního počítače). Sám mám Mac a chci s tím něco dělat, žel ten posun řekněme o 5% bude tak za patnáct litrů a to se bojím, že to nebude ani 5%.

bessinka: pokud se ti pere rušení ze zdroje do koaxu, či USB, je fuk jaký máš systém. Ty specializované linuxy mají pouze nízkou latenci a potlačenou většinu procesů. Sám jsem na linuxu strávil dobrých patnáct let jako na hlavním systému, tak o tom něco málo vím a musím uznat, že třeba extrémně škaredý přehrávač Audacious zdarma zvukově převyšoval Audirvanu za peníze. Bohužel UI je jak z roku 1995, což mně začalo za nějaký čas vadit. O nepodpoře streamů nemluvě.
Naposledy upravil martas38 dne 7. 9. 2021 20:04, celkově upraveno 2
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 9. 2021 20:01

bessinka: Není proč se omlouvat .. Řekl bych, že většina z těch, kdo řeší drahé komponenty, Windows nepoužívá. I když můžu se plést.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 7. 9. 2021 20:08

Martas,vyzkousej Daphile a budes príjemne prekvapený s nulovou investicí.Taky ale půjdu cestou maliny a linuxu.Sice ríkají,ze Daphile malina neutáhne,ale jde jen o prehrávání DSD,kde je treba velký výpocetní výkon.
Napr.96/24 bude hrát bez únavy a kvalita je dostatecná.Ale cesty jsou samozrejme různé,tak uvidíme.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků