[recenze] Chord Hugo TT 2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 11. 2021 15:57

Jednoznačně to bude lepší. Nakonec to můžeš sám vyzkoušet. HQPlayer funguje zdarma 30 minut a potom se vypne. Nato jej stačí znovu zapnout a dalších 30 minut poběží. A takhle to můžeš opakovat do nekonečna.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 15. 11. 2021 16:17

pavel1756: Díky,zkusím to.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 15. 11. 2021 17:10

pavel1756 píše:Roon + HQPlayer je nejlepší čistě softwarové řešení, co jsem kdy slyšel. Ale Audirvana Studio + M Scaler je znatelně lepší. Jen je toto řešení ještě o "maličko" dražší... :D

Za mě Daphile Linux+USB isolator
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 30. 1. 2022 15:38

Ahoj Pavle,

chcem sa ťa spýtať, že v akom móde si mal TT2 keď si používal ako zosík A90, DAC mode alebo Amplification mode? a ak si náhodou skúšal obe možnosti, počul si nejaký zvukový rozdiel medzi nimi?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 31. 1. 2022 16:43

Ahoj, všechny externí zesilovače jsem s TT 2 zkoušel pouze v režimu DAC.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 1. 2022 19:14

pavel1756 píše:Roon + HQPlayer je nejlepší čistě softwarové řešení, co jsem kdy slyšel. Ale Audirvana Studio + M Scaler je znatelně lepší. Jen je toto řešení ještě o "maličko" dražší... :D


bessinka píše:Za mě Daphile Linux+USB isolator


Asi trochu OT, ale nezkousel jste nekdo Euphony OS? Ja tedy hraju z dedikovaneho audio PC a streamuju pres ethernet, ne pres USB rovnou do DAC, ale prijde mi, ze to ted hraje lip, nez kdyz jsem mel nainstalovany Roon ROCK. I kdyby se mi to jen zdalo, tak jsem u Euphony zustal, protoze Roonu se jen tak nevzdam a je to proste robustnejsi system nez ROCK s vecmi jako ramroot a 100% buffering playlistu a navic takto muzu na jednom dedikovanem PC provozovat jak Roon Core, tak HQ player a ruzne prepinat mezi temi rezimy. Taky kdyz by nahodou nefungoval Roon, tak je to zalozni reseni, abych nejakym zpusobem mohl streamovat lokalni knihovnu dal. Ale asi to nebude uplne vhodne pro ty, kteri jedou Roon Core z PC a ktere zaroven jeste pouzivaji k jinym vecem (coz tedy pro zvukovou kvalitu Roonu neni idealni reseni tak jako tak).
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 8. 2. 2022 12:47

Tak v Audigu někdo koupil rozbalený Chord Hugo TT 2 Silver, takže zbývá už jen verze Black, a pak, řekl bych, že už tento model v nabídce Audigo neuvidíme .. Kdo má zbytných 89.900,- Kč, neváhejte :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 8. 2. 2022 15:16

Mají tam i v dobré ceně 2Go. Ta kombinace s 2yu mě celkem zajímá. I když asi hlavní profit je s Hugo 2. Není tady někdo, kdo stolní streamer od Chordu 2go2yu slyšel?
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 12. 3. 2022 10:36

Maličko to tady oživím. Včera jsem byl v avitsmartu. Původní záměr byl poslechnout si Focaly a Hifimany. Ale nakonec jsem odešel s dojmem, že musím mít v brzké budoucnosti chord TT2. Mám už tak trochu Meze Elite naposlouchané doma na Hugo 2, což má slušný zvuk, ale jak jsem to připojil na TT2, čekal mě šok. Taková separace, dynamika, detail. Neuvěřitelné. Posun podle mě alespoň 20% dopředu. S tím bude souviset i následující: V brzké době prodám svůj chord Hugo 2. Koupený na konci listopadu 2021 v audigu, provozovaný většinou v desktop módu, tzn. s vyyřazenou baterií s kompletním příslušenstvím a fakturou. Cenu bych viděl na 38tis. korun českých.
MezeElite,CA FIBAE7U,ShnlngM7,HugoTT2,VsonicGR1,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 19. 3. 2022 10:46

Tak a Hugo TT2 už je doma, je to pěkná bestie. V porovnání s ním je Hugo 2 slabota. A to neberu v potaz, že Hugo 2 dává na ***** některým docela drahým stolním převodníkům, například Schiit.
MezeElite,CA FIBAE7U,ShnlngM7,HugoTT2,VsonicGR1,KEF207,ClasséCA2300+CP800,
Ex:GradoRS1x,DunuSA6,SolarisSE,AudezeLCD2CB+LCDX+Sine,AK SR25+SE100,ShuoerTape,AuneS6,AKGK701,ATHM50,GR07,ShnlngM5s,M3s,M3X,M6pro,FiiOM11+11plus,BenchmrkDAC1,Stx307+507+407,HUGO1,2
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 10. 11. 2022 17:59

Ahojte,
verím, že sa nikto nenahnevá, ak nezaložím novú tému a spýtam sa priamo tu. Rád by som sa obrátil na niektorých z vás, ktorí majú alebo mali možnosť vyskúšať Chord Hugo TT2 a porovnať ho s iným DACom. Momentálne počúvam cez Chord Hugo 2 a chcel by som prejsť na TT2.

Moja otázka znie: Existuje lepšia alternatíva ako TT2 vo svojej cenovej relácií? Nemusí to byť DAC/AMP v jednom, ale napríklad combo DAC + AMP? Počul niekto R2R DAC, napríklad Holo Audio Spring 3 DAC, alebo Denafrips Venus II? Ďakujem.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 18. 11. 2022 13:12

Slyšel někdo 2GO/2YU společně s TT2 ?
Zvažuji nákup TT2 a zajímá mě zda by 2GO/2Yu jako streamer a rozhraní byl zvukově rovnocenný partner k TT2 nebo by bylo lepší přiřadit nějaký jiný streamer,např. Lumin U2 mini. Nevýhodou 2GO je nemožnost přidání HQ playeru v Roonu. Pokud se odhodlám k nákupu TT2,tak bych do budoucna přemýšlel o M Scaleru.
Jen dodám,že TT2 by v mém nastavení fungoval pouze jako DAC.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 11. 2022 13:34

No a proč TT2, když bude jen jako převodník a ne Chord Qutest? Oba mají převodník Xilinx Artix 7, pravda TT2 má vyšší takt, resp Qutest je přibržděný, ale bude to poznat?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 18. 11. 2022 14:12

martas38: Nemám sice Quetest,ale H2. U TT2 předpokládám oproti H2 posun v celkové kvalitě zvuku.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 18. 11. 2022 14:37

martas38 píše:No a proč TT2, když bude jen jako převodník a ne Chord Qutest? Oba mají převodník Xilinx Artix 7, pravda TT2 má vyšší takt, resp Qutest je přibržděný, ale bude to poznat?

V tom případě se ptám - proč rovnou nezvolit Mojo ? Stejný FPGA obvod jak v TT2 .. :-)

-- 18. 11. 2022 14:44 --

Rins píše:Jen dodám,že TT2 by v mém nastavení fungoval pouze jako DAC.

Zesilovač v TT2 bych nepodceňoval. Je ale pravda, že u proudově náročných sluchátek (HE-6, asi i Susvara nebo AB1266 Phi TC) mu dochází dech, a to i ze zadního symetrického výstupu. Pro použití s běžně náročnými sluchátky je ale výborný.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků