ry včetně kouzelnické variace na Call of Duty
Marvel Rivals je free-to-play týmovka s hrdiny i záporáky. Koncept Overwatche okoření zničitelným prostředím
Marvel Rivals je free-to-play týmovka s hrdiny i záporáky. Koncept Overwatche okoření zničitelným prostředím
Bílý Xbox Series X je na spadnutí. Bude bez optické mechaniky, ale nabídne jiné novinky
Bílý Xbox Series X je na spadnutí. Bude bez optické mechaniky, ale nabídne jiné novinky
Recenze hry Outcast: A New Beginning. Krásný mimozemský svět vyplněný nezajímavým obsahem
Recenze hry Outcast: A New Beginning. Krásný mimozemský svět vyplněný nezajímavým obsahem
Původní Polda vyšel na Steamu. Poradí s hádankami a rozumí si s moderními systémy
Původní Polda vyšel na Steamu. Poradí s hádankami a rozumí si s moderními systémy
', ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1743160435, 'reklama19_webu_cz7' => 1711628039, 'reklama19_webu_cz4' => 1711628042, 'reklama19_webu_cz5' => 1711628051, 'reklama19_webu_cz3' => 1711628062, 'reklama19_webu_cz2' => 1711628068, 'reklama19_webu_cz6' => 1711628073, ) ?> Výběr DAC k TV - AVmania.cz

Výběr DAC k TV

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 25. 1. 2021 18:38

Zdravím Vás a rád bych požádal o rady při výběru DAC primárně k TV.
Potřebuji propojit TV Samsung (pouze s optickým výstupem) k zesilovači Vincent (pouze s analogovými vstupy). Donedávna jsem k tomuto účelu využíval FiiO D03K TAISHAN, nyní bych chtěl zvuk posunout trošku dál, pokud to vůbec má u TV nějaký efekt. Popř. bych byl rád, kdyby měl DAC ještě nějaký další volný vstup do budoucna.

Koukel jsem např. na Pro-Ject DAC Box E (vyšší vzorkování ale pouze pro vstup S/PDIF), nebo také na Cambridge Audio DACMagic 100.
Jak prosím fungují podobné DACy s více vstupy po obnově napájení, je potřeba vždy provést znovu volbu vstupu, nebo si pamatuje posledně používaný vstup (ať prostě není potřeba vždy při každém zapnutí TV cvakat znovu volbu vstupu)?

Myslíte, si, že je to vhodný výběr, nebo mi doporučítě ještě něco jiného?

Děkuji Vám.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 1. 2021 19:22

Jestli TV nepoužíváte jako zdroj hudby (interní přehrávač nějaké hudební služby), pak výměna nemá smysl. Pro filmy a mluvené slovo je D03K nadstandardní řešení.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 25. 1. 2021 20:26

Pro poslech hudby TV nepoužívám, pro tohle mám stereo receiver včetně síťového streameru. Jen mám do TV připojen přes HDMI TV Box Beelink GT King Pro (Dolby).
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 26. 1. 2021 06:40

Ako pisal Emil. Na pozeranie TV a filmov staci aj to Fiio. Ak ale fakt nemas kam dat peniaze a chces to vymenit pre lepsi pocit, tak ten DacMagic 100 je fajn volba. Mam Dac Magic Plus a pamata si to "nastavenia" po vypnuti a opatovnom zapnuti. Nemyslim ze tento mensi bude iny.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 26. 1. 2021 07:28

Děkuju za odpovědi. Nemělo by přece jen trošku smysl pořídit nějaký DAC s podporou Dolby audio 2.0? Netuším, zda by to přes TV vůbec prošlo (TV Box přes HDMI do TV - z TV optika do DAC - analog z DAC do zesilovač).
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 27. 2. 2021 00:45

Ahoj tak jsem zapojil z TV Toslink optiku -> FiiO D03K TAISHAN -> RCA kabel do aktivního subwooferu a na internetový radia budiž taky dobrý. Jediný zvuk co nehraje je z Netflix. Proč!? Je to tím, že tento DAC nepodporuje Dolby a DTS ? Youtube, DVB-T atp. hraje.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 28. 2. 2021 12:01

Ještě dotaz v návodu se píše nastavit výstup na "PCM". Sorry co je to vlastně za zkratku a význam? Mám to připojený na 2.1 aparatůru. Ani nevím kde to v TV nastavit, nic jsem neměnil a hraje vše krom NETFLIXu ať v něm nastavím cokoliv od 5.1 po origo zvuk v původním znění :/

https://linustechtips.com/topic/1065007 ... y-via-pcm/
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod polda 28. 2. 2021 12:43

polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 1. 3. 2021 14:17

Ano díky celkem pomohlo. Nakonec FiiO DA převodník je vpořádku, problém asi v Panasonic TV (kterou jsem neuvedl). Nastavení PCM tam není, ale audio na optice hraje od začátku. Jenom Netflix mlčí díky neodladěné aplikaci :hm viz: https://www.avforums.com/threads/panaso ... e.1750587/

Znám desítky AV zkratek, ale PCM nee..haluz pro doplnění napověděl až strejda Google :
"PCM (pulse-code modulation) is generally a high-quality stereo (2 channel) format.
Dolby Digital is compressed so PCM is better. Pulse-Code Modulation (PCM) and the Dolby Digital® technology refer to different types of digital audio recordings. PCM is the conventional method for converting analog audio into digital audio. ... Dolby Digital® technology uses a 5.1 or six channel format. If the source audio is stereo, it should only be coming from your front left and right speakers unless you use an up mixer.
Note: This changes the signal to 2.0 PCM as it passes through the TV."
xMaster Seller
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků