Gold Note DS-10

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 25. 2. 2021 21:41

Upozornil me na tento,údajne malý zázrak kamarád.Má to ted doma na ování a uz prý u nej zůstane.On ho srovnává s Dave Chord,kterého má doma také.
Slíbil mi ho na zápůjcku,na testování.Tak trochu se toho bojím,aby se mi také nezalíbil.Nicméne mozná ho tady nekdo uz má,tak by se k tomu také mohl vyjádrit.
A protoze jsme tady vcelku vsichni dost hracicky,tak rozhodne stojí za to,si o tom neco precíst.
Googlit umíme,tak jen jeden odkaz.
https://www.whathifi.com/reviews/gold-note-ds-10
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 29. 3. 2021 17:18

Mel jsem Gold Note ve verzi PLUS doma na otestování a jen nerad jsem se s ním loucil.Ostatne proto ted na bazaru prodávám HUGO.
Gold Note je opravdu parádní kus profi techniky od Italů,kterí to fakt umí.Navíc si poradí s jakýmikoliv sluchátky a ani Susvary pro nej nejsou zádnou prekázkou.Má prepínání výkonu Low je 1W a do High dává 5W a je to znát.
Navíc má jeste tzv mod Chameleon,který dává 192 mozností pro finální úpravu zvuku.Uvazuji o nem jako o finálním resení.tak trochu je tam vysoká cena cca 70k,ale hobby je proste obcas nárocné.
Mají to jako koncept modulárního resení,kde je mozné jeste dokoupit nové napájení,které opet zvedá výslednou kvalitu a i modul zesilovace.
A co to tedy vlastne umí:
DAC
Streamer
Sluchátkový zesilovac
Predzesilovac
V nasich koncinách to bohuzel není moc známá znacka,ale má tady zastoupení a prodává ji
AudioRanny.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 30. 3. 2021 11:40

Pan kolega z vedlejšího fóra si objednal od Gold Note phonopre. Za 14 dní došel, rozbalil jej a...ani ťuk. Nefunkční. Zabalil a čekal na výměnu. Za týden došla náhrada, rozbalil a lautr to samý. Nefunkční. Zase zabalil a "arrivederci", Gold Note. Objednal phono od jiné značky. A k tomu se mu jako prémie za věrnost Apeninskému poloostrovu rozlepila reprobudka od italských Sonus Faber, samozřejmě po záruce.
Tak si tak ňák řikam, no tvl ten až zblejskne italskej tejden v Lídlu, tak ho trefí šlak.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 30. 3. 2021 12:34

Tak to je pech a chápu jeho roztrpcení.Ale treba jejich gramce jsou v audiu pojem.Rozhodne tady neobhajuji GN,ale já mám s DS-10 ty nejlepsí zkusenosti.
Mel jsem jí(DS-10) doma jenom tri dny,tak hovorím jen o prvním dojmu,treba bych po mesíci zjistil,ze má také své mouchy.Pro me je to ale jasný kandidát na upgrade sestavy.Ale jak ríkám.je to můj názor a rozhodne ho nikomu nevnucuji.Ve svém okolí jsou ale tri audio nadsenci,kterí si ho jiz porídili a dle jejich názoru je to jen o málo horsí nez Chord Dave.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 3. 2021 14:12

Tři nadšenci v Tvém okolí mají (nebo měli) Chord Dave ? Wow ! :-)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trebuk 30. 3. 2021 20:09

Som čítal blog vola sa DSD vs. PCM: Mýtus vs. pravda. Čo ma tam zarezonovalo. Väčšina výrobcov vyrába alebo používa jedno bitový dac. je to lacnejšie... DSD je 1-bitový 2,8224MHz.
Väčšinu moderných jednobitových čipov DAC dokáže dekódovať viac formátov súborov vrátane PCM, DSD a Wide-DSD. Keď dekóduje PCM ktorý je 16-bitovýe 44,1 kHz, musí jednobitový DAC najskôr konvertovať do formátu DSD aby vedel spracovať výsledný zvuk ktorí sa pri konvertovaní zmení... .Gold Note DS-10 ma DAC AK4493EQ ktorý je 32 bitový znamená, že PCM nemusí konvertovať aby vedel prehrať PCM a preto PCM ma lepší zvuk ako pri 1 bitovom DAC.

Odkaz na Blog :
https://www.mojo-audio.com/blog/dsd-vs- ... -vs-truth/
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2021 21:35

Mám pocit, že jednobitové převodníky se používaly v dřevních dobách v CD přehrávačích. Dnes je většina komerčních čipů 32bit, něco málo 24bit.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
iBasso DX160 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo, DX160
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 1. 4. 2021 15:56

Hovoril jsem,ze provedu upgrade a dnes jsem v AudioRanný DS-10 objednal.Co jsem slysel od pana Ranného,tak Italové nejen díky Covidu,ale predevsím díky velkému zájmu nemají volné prístroje.Ale rád si pockám cca 1-2 mesíce.
Pokud jste z Prahy,můzeme se potom domluvit a predvedu Vám pak uz svoji cernou DS-10ku,coze to vlastne umí a jak to ve skutecnosti funguje.Rád pak uvítám kolegy z fora :-),pokud budou mít zájem.
A jedna recenze ve spanelstine,ale google prkladac to jistí
https://www.amigoshifi.com/sm/n/c/5/gol ... y-la-mosca
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 7. 4. 2021 22:40

Houbičkar píše:Pan kolega z vedlejšího fóra si objednal od Gold Note phonopre. Za 14 dní došel, rozbalil jej a...ani ťuk. Nefunkční. Zabalil a čekal na výměnu. Za týden došla náhrada, rozbalil a lautr to samý. Nefunkční. Zase zabalil a "arrivederci", Gold Note. Objednal phono od jiné značky. A k tomu se mu jako prémie za věrnost Apeninskému poloostrovu rozlepila reprobudka od italských Sonus Faber, samozřejmě po záruce.
Tak si tak ňák řikam, no tvl ten až zblejskne italskej tejden v Lídlu, tak ho trefí šlak.

Psal jsem kolegovi"Houbickar" SZ minulý týden,zda by me nemohl navést na ten diskuzní príspevek z vedlejsího fora.Zrejme si zpravy nekontroluje,proto ho prosím v této diskuzi o odkaz a predem mu moc dekuji.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 8. 4. 2021 08:47

Tak to se omlouvám za nereakci na SZ, leč od doby, kdy došlo k upgrade těchto stránek pro mobilní verzi, se mi PM neobjevují na první dobrou, ale až po případném stisknutí tlačítka "nastavení", což samozřejmě nedělám, páč by mne to ani nenapadlo.
Ale k problematice, fail se Sonus Faber je v tamním stejnojmenném vlákně (poslední 2-3 stránky) a preamp byl řešen ve vlákně osobním, leč došlo v jednom případě k vymazání vlákna bez náhrady (myslím, že uživatel Monte - důvod tinnitus) a v druhém případě ke smazání osobních vláken s náhradou (japex na quentin a jonik na vinyl&coffe).
Jelikož si nick s problémem již po půlroce nevybavuji, bude nutno je oslovit na highendfóru. Ale on to bude skutečně ten Sonus Faberový quentin, zkus se ho zeptat.
Bohužel, to neustálé mazání celých vláken a přejmenovávání je tam teď na denním pořádku. Gold Note událost je cca půl roku stará.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 8. 4. 2021 09:16

Díky za reakci.
akburt
Mírně pokročilý