Topping mx3 silver

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brodus 9. 3. 2021 12:16

Zdravím potřebuji poradit ohledně zvuku k pc???..V obyváku jsem ke klasické aparatuře zády,a poslech odzadu mi nějak už začal vadit!!!Bude mi stačit toto řešení na ozvučení pc na standartní hifi poslech z blízka...Mám tam nějakou zakladní zvukovku od Lenova ,plasťáky od Logitechu,takže propojení buď přes jack nebo usb?A když k tomu zapojím Klipsch r51m z ložnice(upgrade regálovek) utáhne je to a hlavně aby mi šel zvuk z dacu,né ze zvukovky pc.,,,???Nebo vzít jen Edifier s880db????Bude mi to stačit na nějaký ten hifi standart...:-)???Jedná se mi hlavně o čistotu zvuku a prostor.Méně basu by mi rozhodně nevadilo..V pc mám cirka 1tb muziky ve flacu ,dalších 500gb na hd,filmy na klasické tv a už mně nebaví přetahovat muziku na flešku do Yamahy np-s303 a ještě ji poslouchat zády..:-((.Co se týče ozvučení pc,nemám ani tucha.Rozpočet do 10k.Budu rád i za příspěvky z praxe,,,:-).Hlavně teď když nejde nic nikde vyzkoušet..:-((.Díky všem. ;-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 17. 3. 2021 16:07

To jsem se toho dozvěděl..Asi vezmu ty Edifier bo ten Topping mi přijde prcek aby to s Klipsch u pc hrálo:-(
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 17. 3. 2021 19:20

Ja jsem nejak nepochopil ten dotaz. No ale ted mam k tomu Toppingu pripojeny bedny Dynaudio Contour 1.3 a hraje to celkem pouzitelne nahlas. Jestli k nemu chces pripojit citlivy Klipsch, tak bych v tom nevidel problem.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 17. 3. 2021 20:01

Napsal jsem to snad jasně..rad bych aspoň relativně hifi u pc.A nahlas je to poslední co potřebuji,takže nepochopil.:-).V obýváku mám ok stereo aparaturu,ale nejdou mi na streameru od yamahy přehrávat flacy napřímo z pc,mp3 ano.Navic mám obyvakovou aparaturu zády k pc stolku..A nahlas hrají i ty Logitechy,ale strašně:-)).A chtěl jsem zabít 2mouchy jednou ranou,Klipsche z ložnice k pc a tomu koupit zesik s dac.A upgrade ložnicovych Klipsch a vzít Dynavoice Def. dm6.

-- 17. 3. 2021 20:14 --

A nákres obýváku sem fakt dávat nebudu.:-)).Prostě stereo sestava před sedačkou je žužo labužo,na to že je 98rok,tedy až na streamer.A pak koutek s velkým pc stolem v druhém rohu.A tam je to sodoma gomora poslech.
Naposledy upravil brodus dne 17. 3. 2021 20:43, celkově upraveno 1
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 17. 3. 2021 20:23

Pokud se jedná se hlavně o čistotu zvuku a prostor, tak cistota subjektivne dobra, lepsi nez s drazsimi zesilovaci, s prostorem nemuzu slouzit, ja tohle nejak nevnimam.
Mne ta kombinace MX3 s Klipsch prijde smysluplna, vysoka citlivost tech Klipsch vyrovna vykonovy deficit MX3. Mozna bude ten zvuk az moc ostry, ale to jen odhaduju.
Problem by mohl byt s umistenim reprosoustav primo na stul, idealni jsou stojany.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 17. 3. 2021 20:38

Výkonový deficit je problém,pak hrajou repro i potichu hůře. Stojany by určitě dávaly smysl,ale jen nějaké stolní,abych dostal Klipsch na úroveň hlavy.Jak jsem psal,klasické hifi se jako 50tnik,co prošel erou různých zařízení celkem orientuji..Tedy v rámci peněženky:-)).Ale ozvučení pc ani náhodou. Když by bylo nejhůře koupil bych jen dac a Klipsch nakrmil z obývákoveho Kenwoodu ka-5090r,ale mám rád malé změny ve zvuku.;-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 3. 2021 09:33

MX3 má pro ozvučení PC zcela dostatečný výkon. Kvalita DAC je dle mého názoru průměrná, je to daň za nízkou cenu a vše v jednom.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 18. 3. 2021 10:28

Jasně,to chápu. ;-).Jo a nevíte někdo jestli z něj půjdou ty flacy z pc poslat přes bt do toho streameru od Yamahy?..Ještě jsem nikde nekoukal jestli bt jen přijímá či i vysílá?Tyhle nové technologie jsou pro mne už vyšší dívčí..;-(
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 3. 2021 13:50

BT je pouze přijímač, takže nikam nic nepošle, navíc by to vzhledem ke kvalitě přenosu ani nedávalo smysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 18. 3. 2021 14:25

Hmmm,asi to dopadne že vezmu ty edifier 880 až je naskladní,mám doma ještě nevyužitý Aune x7s,a fulla 2 plus ty ed,tak s tím k pc asi vystačim.A pořád mně to vyjde levněji než brát Topping a ty Dynavoice za Klipsch.Nebo je na českém trhu lepší alternativa menšího zesiku k pc s rozumným dac do 10k?
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 3. 2021 16:41

Já nevím, odkud bys chtěl ten Topping kupovat, já ho pořídil přímo z Číny za cca 2700,- a zase za tu cenu je to velice slušný malý univerzální zesilovač s bohatou konektivitou. K tomu PC mi přijde jako ideální, hlavně díky USB připojení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 18. 3. 2021 16:58

No když tak bych ho bral v Audigu,..tam je sice za 4k,ale záruka tady.Bojim se že mám ty Klipsche naposlouchane z klasicke yamahy s Denonem a budu na zvuk nadavat:-(
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 3. 2021 17:31

To samozřejmě nemůžu zaručit, charakter zvuku bude asi dost odlišný, přece jen se jedná o digitální zesilovač. Ale i Yamaha a Denon jsou dost odlišné zesilovače a je to hodně i o zvyku a osobních preferencích. Asi to budeš muset zkusit a případně vrátit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 18. 3. 2021 18:02

Myslel jsem zesik yamahu a dac z denonu dcd 800ne z ložnice,nehledě
na to, jsem zkoušel Klipsch na letitém,ale stále kvalitnim Kenwoodu v obyvaku,tak tam se mi zvuk nelíbil a s 25let sloupy Tannoy jim to šlape náramně;-).Jak si psal spoustu dělá zvyk a preference jednotlivého soudruha:-))).Každopádně diky za zkušenosti a poznatky..Uvidíme...Budu muset risknout Topping nebo ty ed.850 a v nejhorším něco vrátit.Ač to dělám nerad.A kuciii držte nám večer palce v Glasgowě;-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 16. 4. 2021 23:35

Tak jsem nakonec vzal ten Topping.A spokojenost,tedy až na občasné sekání při přepínání písniček,ale to je chyba spíše playeru v pc.Instrumentalní hudba,soundtracky a pomalejší rock hraje brilantně.Jen metal mu občas nechutná,a také záleží na kvalitě alba,a tam šáhnu do výšek a basu.Ale jinak jim to s Klipsch r51m hraje fajn.Tak teď ještě vybrat jedny regály do 10k.Za mně je to pohodové zařízení a k pc více než dostačující.
brodus
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků