Náhradu za Audio-GD NFB 15.3

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 3. 2021 11:10

Súhlasím.
Prevodník netvorí celý DAC a všetko naokolo a je toho veľa čo sa okrem prevodníku podpíše na celkovom hudobnom výsledku.
Vyskúšal som AudioGD, rôzne PC zvukovky az po Topping a osobne mi najviac vyhovuje to čo som spomenul ako posledné.
Rovnako tak som si prešiel čipmi od ESS, CSL a nakoniec som zostal pri AKM.
Čo som tým chcel povedať je to, že každému vyhovuje iné a každý si musí zvážiť čo mu najviac sedí.
A ak dakto tvrdí, že existuje v hifi etalon, tak ja tvrdím, že neexistuje.
Tak ako každému vyhovuje iné auto, iná žena či inak zariadený dom tak je to rovnako aj s hudbou a všetkým tým okolo.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 19. 3. 2021 11:55

Súhlasím ss tým čo píše onania. Je to ako s čokoládou, niekto rád bielu, niekto mliečnu, iný horkú. Ani jedna z nich nie je zlá a ak niekto tvrdí, že mliečna je lepšia ako biela, je to len subjektívne. Preto ja tu bojujem proti tvrdeniam ak niekto príde s tým, že čo zle meria, zle znie. Audio-gd alebo elektrónky sú dôkazom, že tieto tvrdenia sú iba subjektívne a nedajú sa považovať za jediné správne. Mne napríklad zariadenia ako boli JDS Atom, ktoré síce mali super merania prišli nudné. Hralo to pekne, čisto, technicky super, ale nudilo ma to. Oproti tomu príšerne merané R2R 11 som zbožňoval. Detto elektrónky. Ale napríklad zakotvil som u Chordu, ktorý síce má merania tiež super, ale ten aj znie super a nenudí. Mal som doma prevodníky od AKM, Wolfson, Audioquest, ESS a všetky na plnej čiare poráža Chord. Ale to je môj subjektívny názor. Niekomu možno Chord nevonia.

Preto treba byť pri hifi viac empatický a preto tu tak zaryto bojujem proti tým, ktorí si myslia že len ich pravda je svätá. :) Nie, nie je. Nikdy nebude.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 3. 2021 17:07

No on ani ten Chord nemá to měření až tak zázračné a hraje skvěle:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... 53&slide=0
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 19. 3. 2021 18:19

Je veľká škoda, že veľa ľudí sa rozhoduje na základe jeho pekných grafov a nie na základe uší. Audio-gd veľmi poškodil a pritom to sú skvelé zariadenia. Ja som nemohol predať Audio-gd C2 a nakoniec šiel myslím preč cca za 200-250€ a podľa môjho názoru strčil do kapsy aj Lyr3 za dvojnásobnú cenu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 19. 3. 2021 19:58

Je to vec vkusu.
Mne osobne AudioGD nevyhovoval.
Nesedel mi zvuk ako na stereo reťazci tak ani v slúchadlách ktoré som vtedy mal.
Ďalším problémom bolo nepríjemné lupanie pri prehrávaní DSD.
A to nevravím o problémoch s ich usb prevodnikom, keď som musel prehrať kompletne FW. Čo sa mi podarilo až po tom čo mi výrobca zaslal všetok potrebný SW.
Nakoniec som to vzdal a zbavil sa ho.
Až mi bolo nepríjemné klamať pri predaji, že je všetko v najlepšom poriadku.
Osobne mi Topping vramci možností vyhovuje zatiaľ najviac z toho všetkého čo mi doteraz prešlo rukami.
Samozrejme nikomu nič nevnucujem a ani sa nesnažím robiť bezplatnú reklamu tejto značke.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 19. 3. 2021 20:03

Mne sa dizajnovo páči NuPrime Alita a na headfonics je dobrá recenzia, nájde sa niekto v našich končinách kto to vlastní alebo aspoň počul?
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trebuk 20. 3. 2021 19:26

Pozeral na stránku Audio-GD máju pre NFB-11.28 a NFB-11.38 za príplatok femtosekundové hodiny TCXO alebo femtosekundové hodiny Accusilicon 318B.

Som ešte pozeral Topping DX7 Pro Black ktorý sa da kúpiť aj u náš
https://www.audigo.sk/Domaci-audio/Sluc ... -Pro-Black
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 3. 2021 21:59

Hmm, nebylo by lepší vzít třeba Aune X1S, co jsou teď na bazaru za zajímavou cenu? Výše zmíněná řešení se mi zdají pro DT 770 zbytečný overkill...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků