Tip na (bazarový) zesilovač nebo kombo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tenzor 25. 4. 2021 18:43

Jak jsem psal ve vedlejším tématu, můj DX3pro se rozhodl to vzdát (a ještě mi při tom trochu odpálit uši=/). Chtěl bych ho nechat spravit, ale i kdyby se to někomu podařilo, bude to bůh ví kdy a já jsem teď na suchu. Resp. vyhrabal jsem stařičkou UA-1G, která stále vyluzuje zvuk, a navíc tu mám NightOwly, který si můžu strčit i do zadku a budou nějak rozumně hrát, ale tím končím. Takže bych potřeboval poradit s pořízením nového zařízení.

Rád bych koupil spíš něco z druhé ruky a teoreticky mi bude prozatím stačit zesilovač a jako převodník prozatím použiju UA-1G (možná i DX3pro). Nebo tedy nějaké combo. Požadavky mám:
- tranzistorový,
- USB vstup,
- bez nerovnováhy kanálů ani na minimální hlasitost,
- dostatečný výkon na "jakákoliv sluchátka" přes nesymetrický výstup,
- černá barva,
- desktop, ale raději menší (prostě ne velkou krávu),
- pokud kombo, tak s přepínáním výstupu,
- dostupný ihned (klidně zahraničí, ale EU),
- cena do 10K.

No, nechci málo=( Měl by někdo tip a zachránil mě? Vidím na bazaru SH-9, ten by mohl stát za zkoušku, pokud je černý. Taky je tam Mojo, ale to je prostě ošklivý a nejsem si jistej, jak je na tom s výkonem. Jinak bych si uměl představit i novej Asgard, jenže nejsou. HYPA je přes limit a není zrovna malá, pokud se nepletu.

Druhý dotaz je na krátké kabely pro propojení převodníku a zesilovače. Dají se někde koupit (u nás nevidím)? Nebo se musí nechat vyrobit?
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 4. 2021 08:23

Jestli se jedná o sluchátkový zesilovač, zkus dát dotaz spíše sem:
forum-1920/Prevodniky-a-sluch-zes.html
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 28. 4. 2021 09:04

Dík, jsem debil :-!
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 28. 4. 2021 09:48

Bazarová Hypa se do limitu vejde, ale máš pravdu, ze je rozměrnější.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tenzor 28. 4. 2021 10:17

Začíná mi připadat, že se tomu nevyhnu. Bohužel zrovna žádná Hypa v bazaru není=/

PS Děkuji moderátorům za přesunutí. Nevěděl jsem, že je tu sekce čistě pro sluchátkové převodníky a zesilovače :-[ A to sem už nějaký ten rok chodím...
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod tenzor 30. 4. 2021 21:15

Po zevrubném pátrání to vypadá, že požadavky splňuje pouze Audio-GD R2R 11/NFB 11.28.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 30. 4. 2021 21:21

Nevím jak dneska,ale pár let zpet byly problémy s ovladaci pod Win.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 30. 4. 2021 22:17

Dík, vidím na to pár témat, ale zdá se, že nikde nepíšou nic zvláštního. Jen stáhnout a rozbalit drivery a ručně nasměrovat Win do správného umístění. Snad to nebude komplikovanější.
Jinak zatím jsem narychlo pořídil Arcam rHead a chvilku počkám, jestli se nějaké Audio-GD neobjeví v inzerci (kdyby se třeba někdo chystal prodávat...).
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 4. 2021 23:11

S AudioGD jsem měl hodně dobrou zkušenost. Poměr cena/ výkon je tam opravdu dobrý a zesilovač je hodně výkonný. Asi raději NFB 11.28 než R2R. NFB je univerzálnější, spárování R2R s těmi NightOwl, to už by bylo opravdu temné peklo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 5. 2021 08:37

Měl jsem R2R11 a žádné problémy s ovladači jsem pod Windows 10 nezaznamenal.
Za svoji cenu je to zvukově povedené zařízení.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 2. 5. 2021 00:11

martas38> Děkuju za tip=) Stejně si chci nechat i druhý zesík (zatím rHead), takže to by případně nevadilo a R2R je, co se bazarových kousků týče, běžnější.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 5. 2021 00:38

NFB má klasiku ESS Sabre převodník, takže běžný neutrální zvuk. R2R11 má odporový převodník (v dnešní době už celkem exotika), zvuk je jiný. Barevnější, temnější, prostě s některými sluchátky to bude skvělé, s jinými už to nebude vhodné párování. Trošku to někomu může připomínat elektronky. Taky se proslýchá, že aby odporový převodník hrál dobře, měl by se hodinu zahřívat. Co je na tom pravdy netuším. Ovšem zesilovač (diskrétní, tranzistory jak žádáš) mají oba povedený, řekl bych, že tady je část zesilovače povedenější, než část převodníku. Výkonu to má na rozdávání, navíc mají tyhle mašiny velice kvalitní lineární zdroj. Měření to má údajně hodně mizerné, ale já měření neslyším. Třeba Topping má měření skvělé, ale ten zvuk je takový sterilní, nemastný neslaný. Za mě jediné slabé místo, že to nemá analogový vstup (A ještě brutálně svítivou modrou ledku). Ale to už by člověk chtěl za ty peníze moc, hraje to líp, než kolik to stojí. Předpokládám, že dostupnost z Polska, či Francie už máš zjištěnou.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 5. 2021 11:32

Súhlasím s tým čo píše martas38. Čo je pravdy na tom, že R2R 11 by sa mal zahriať tiež netuším. Moja skúsenosť bola, že nový po vybalení ma neohúril, ale časom som si ho veľmi oblúbil a doteraz patrí medzi moje obľúbené zariadenia. Tiež ma zvyčajne nebavil ihneď po začiatku počúvania, ale obyčajne čím dlhšie som ho počúval, tým viac ma to bavilo a presedel som pri ňom hodiny po nociach. To skôr ale myslím bola vec psychoakustiky a možno ani nie tak zahrievania. Absencia analógového vstupu mrzela aj mňa, ale pokiaľ ho človek chce primárne používať kvôli jeho R2R DAC, tak potom sa to dá akceptovať. Ja som na ňom počúval HE400i a LCD-2C. Výrobca k nemu pribaluje aj červenú ledku, ktorú si môže niekto vymeniť ak chce, ale ja som to nerobil, lebo pôvodná bola k prednému saši nalepená (asi tepelnou pištolou) a nechcel som sa do toho moc rýpať. Napriek tomu nešlo o zložitú výmenu.

Aká bude kombinácia R2R 11 a NightOwl neviem, ale môže to byť temnejšie. To ale neznamená, že to bude zlé. S LCD-2C to mne sedelo veľmi dobre. Ale to je subjektívny názor.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 2. 5. 2021 11:38

Právě proto, že to má připomínat lampy, bych to chtěl zkusit. Ale když jsem měl na chvíli icemanův Polaris (který by měl mít lampový zvuk), neslyšel jsem rozdíl mezi ním a Toppingem, takže na tohle možná citlivý uši nemám. Ale zas teď rHead mi oproti Toppingu přijde právě sterilnější s ostřejšíma výškama (ale můžu si to jen představovat, protože přímé srovnání už nemám).

O měření vím, ale je spousta lidí, co to má/měla a je/byla spokojená. Lampy (pokud se nepletu) také mají objektivně špatné výsledky měření a jsou oblíbené. Žádný jiný přístroj jsem v téhle cenové relaci nenašel, tak to budu muset zkusit.

Hraju jenom z pc, takže ze vstupů využiju pouze USB. U ledky počítám s výměnou (idioti).

Jojo, nové R2R je ve FR a NL levnější než v PL, u NFB naopak.

-- 2. 5. 2021 12:49 --

zino333> Zrovna to na martasův popud čtu, že to píše víc lidí, že po nějaké chvíli se zvuk zlepší, takže to možná není placebo. Aha, takže ta ledka, co je k tomu navíc, je červená, tak prima, s tím si poradím. Mám teď taky HE-500, takže to by mělo být fajn, stejně jako s HE-400i a LDC-2C. NightOwly si kvůli nízké transparentnosti stejně asi do konce života nenechám, takže bych se nezbláznil, kdyby to k sobě nepasovalo.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 5. 2021 12:34

rHead jsem měl ve spojení s Modi 3 a sterilní mi nepřišel vůbec.
Byl to analogový, dynamický zvuk a právě toto kombo se mi hodně líbilo s Nightowl.
Co používáš jako DAC k rHeadu? Ten DX3Pro?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků