lehký USB C DAC k Androidu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod inkvizition 26. 5. 2021 08:36

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o tip na nějaký osvědčený USB C DAC k Android telefonu (Samsung).
Zaujalo mě, že se objevilo větší množství DACů v designu "kablíku" tj bez krabičky jako má třeba dragonfly, to už bych si dovedl představit nosit a nebát se o konektor v mobilu. Máte někdo kladné zkušenosti s takovými prcky?

Jaký byste doporučili? Děkuju moc.
Jinak má sluchátka jsou IT01s.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 26. 5. 2021 10:47

Na to není úplně jednoduchá odpověď. Každému v přednesu hudby vyhovuje trochu něco jiného... Zkus se nejdříve podívat na stránky, které se tomuto tématu věnují a obsahují mnoho testů/hodnocení - https://www.head-fi.org/threads/usb-c-t ... st.908839/
Snad ti to pomůže se zorientovat. Jinak já třeba používám Hiby, viz můj podpis. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 26. 5. 2021 11:56

Tapir1: Děkuju, pročítal jsem si to, ale trochu mě zamrzelo, že se zde probírají spíše větší a výkonější varianty (ibasso, Hiby, Dragonfly...), než miniaturní řešení, která bych chtěl. Aktuálně používám jako USB DAC Shanling M0, který za mě má nevýhodu nutnosti dobíjení a "těla", které se bojím mít v jedné kapse spolu s telefonem, aby to neodnesl display. Stejný strach bych asi měl i s výše zmíněnými ibasso, hiby, dragonfly.

Měl jsem na mysli spíše něco takového https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sl ... udio-Pilot , ale chtěl bych vědět, jak si stojí v porovnání s "dongly".
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 26. 5. 2021 12:43

Dobře hodnocené jsou třeba Hidisz Sonata HD II, Meizu HiFi Pro USB-C DAC, Zorloo Ztella, E1DA 9038D a jistě spousta dalších. Já osobně mohu ještě doporučit tento z Aliexpressu - https://www.aliexpress.com/item/4000620 ... 4c4d3RqUO9
Ten ALO audio Pilot dongle neznám, ale přijde mi trochu drahý i když podporuje MQA. Takže pokud MQA nevyužiješ, je asi zbytečné připlácet, ne ? Možná zkus nejdříve bazar, abys za dostupnou cenu mohl vyzkoušet, jak ti bude adaptér vyhovovat. Občas se objeví zajímavé kousky, třeba nedávno E1DA 9038D... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 5. 2021 14:34

Mám doma 2 takový DACy (Hidizs Sonata HD a VE Odyssey HD), ani jeden nepoužívám, za láhev červenýho vína ti jeden rád přenechám. K mobilu je to celkem dobrá volba, zvlášť pokud nemá 3,5 jack.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2021 16:55

Akorát u naprosté většiny těchto hraček bývá problém, že to silně ruší komunikace mobilu se sítí.Mám pocit, že opravdu vychytané to má akorát ta tkanička od Apple a z "flashek" Luxury & Precision W2. Ještě DragonFly, ale ty jsou v dnešní době zvukem už trošku out. Co jsem měl možnost takto zkusit E1DA, Lotoo Paw S1, i Chord Mojo, bylo to tak silně zarušené, že jsem to takto nepoužíval a mám raději DAP ve druhé kapse.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2021 18:30

Podle mě to chce jednak aby byl stíněný převodník a hlavně ten propojovací kabel. Já jsem svého času řešil rušení v USB portu iMacu s Mojo a pak jsem přišel na to, že to dělal mobil položený asi 40cm od Moja. Prostě nejlepší je ten DAP :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 26. 5. 2021 19:51

Pro martas38: Jsem uživatelem už třetí této "tkaničky" a s tebou zmíněným zarušením jsem se nikdy nesetkal. Možná to je tím, že používám Android a především USB Audio Player Pro s jejich MQA Core Decoderem, který funguje i off-line. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2021 20:24

Problém je především v LTE. Prostě vysílající mobil indukuje do všeho okolo elektrický smog. A málo které zařízení je vůči tomu odolné. Čím citlivější sluchátka jsou pak připojená, tím víc tam toho člověk slyší. Tolik má zkušenost. S tím, jestli to jede na iOS, nebo Androidu to vůbec nesouvisí. S přehrávacím software rovněž ne. UAPP taky vlastním, včetně zakoupené MQA podpory, ale momentálně to nemám jak využít...
Neříkám, že HiBy to nemůže mít dobře vyřešené, ale třeba Lotoo se v tomto směru moc nepovedlo, v ostatních ovšem ano, zvukem to lehce přehrálo DAPy za 15 tisíc Kč. Ale jak jsem psal, trpí tím i Mojo, je to prostě vlastnost. Dobře řešené to má údajně asi v současné době nejlepší flashka Luxury W2.
Jinak já tkaničkou nazývám ty převodníčky, co vypadají jako kabel, tedy třeba to od Apple. HiBy bych nazval spíš flashkou :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 13. 6. 2021 15:12

mám zorlo ztella s mqa ,E1DA 1 verzi a i Dragonffly cobalt a rušení mám jen u té E1DA.
zvukově je z těch 3 to zorlo nejhorší respektive má nejslabší vástup ale je to opravdu jen tkanička super malá.
na tu její velikost super a má i mqa,mohu jen doporučit. a nešumí ani s citlivými in eary.
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod suchan 14. 6. 2021 05:58

Tak já mám třeba Lotoo úplně bez rušení na cestách. Neslyším naprosto nic. Pravda, mám málo citlivá sluchátka k němu. Co se týče E1DA 9038S tak ta symetrika je vůči tomu také odolná což se nedá vůbec říct o 9038D. S citlivými sluchátky na cestách nemám vyzkoušeno zda by tam rušení bylo slyšet. To rušení je věc, kterou by výrobci u přenosných DAC opravdu řešit měli.
suchan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků