upgrade audia v PC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mártty 1. 8. 2021 07:12

Dobrý den,

rád bych upgradoval svou audio výbavu k hernímu PC. Nyní mám celkem obstojná sluchátka Fostex FO TH-7, které mi vyhovují a bohužel hodně špatný mikrofon na krk z Číny. To vše jde z PC přes Sound Blaster X-Fi.

Rád bych zachoval svá oblíbená sluchátka a vrhnul se na upgrade zvukové karty a mikrofonu. Zvuková karta musí být USB a stačí mi jeden vstup pro dynamický mikrofon a výstup pro sluchátka a analog repro. A tady bych potřeboval poradit od někoho, kdo má třeba určité zkušenosti a možnost srovnání. Určitě bych si nerad pohoršil z mé SB X-Fi a nevím, jaký zvolit model - ekvivalent k mé současné zvukovce, abych měl stejnou kvalitu či lepší.

Mikrofon potřebuji pouze pro diskord. Asi tedy ideálně dynamický.

Klidně bych zachoval i mou zvukovou kartu, ale nenašel jsem dobrý dynamický mikrofon na jack 3.5mm. Moje karta nemá XLR. Proto jsem uvažoval i o koupi nové zvukovky.

Díky za rády.
Mártty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladinvirus 1. 8. 2021 10:49

Ahoj, pokud potřebuješ mikrofon pouze pro Discord, není důvod trvat na dynamickém, klidně pořiď USB mikrofon a neřeš výměnu zvukovky.
Ladinvirus
Junior

Odeslat příspěvekod Mártty 1. 8. 2021 11:33

Ahoj, pokud potřebuješ mikrofon pouze pro Discord, není důvod trvat na dynamickém, klidně pořiď USB mikrofon a neřeš výměnu zvukovky.

To si úplně nemyslím. Dynamický chci proto, aby snímal pouze mě. A ne zvuky klávesnice a dalšího příslušenství.
Mártty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladinvirus 2. 8. 2021 09:46

Používám Auna MIC-900S ke stejnému účelu, včetně streamu a funguje naprosto bezproblémově. Pravda, je trošku větší než mikrofon na krk a vyžaduje nějaké uchycení.

Ovšem sehnat slušný dynamický, 3,5mm a ještě k tomu směrový mikrofon, je otázka trochu vyšší ceny, viz. velmi dobrý Shure MV7.

Nestačilo by řešení typu Audio-Technica ATGM2 ??
Myslím, že pro tyto účely je naprosto dostačující.

Přeji úspěšný lov.
Ladinvirus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků