DAC místo zvukovky

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 8. 2021 08:38

WalrusInAnus píše:
Podotýkám, že zvuku vůbec nerozumím...


Tak vzhledem k tomuto počátečnímu stavu je třeba vyzdvihnout, v jak krátkém čase dokáže místní zocelené fórum přetavit původní "Neználky" v odborníky na slovo vzaté!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 8. 2021 09:12

Tak určitě, kucí :)
Mějte se fajn.
anonymni

Odeslat příspěvekod Inulthor 14. 8. 2021 13:19

Pročetl jsem si vlákno a působí to na mě tak nějak zvláštně, cca před rokem, když jsem sem zavítal poprvé, tak jsem byl jak v Jiříkově vidění, nicméně prostudováním vláken jsem si k tehdejším Sennheiser HD 458 BT pořídil iFi Zen Dac (sluchátka mají možnost i připojení kabelem) a začala moje hifi okouzlení. Zen Dac slouží nejen jako zesík ke sluchátkům, ale také jako DAC k Edifier R1600, které stojí desetinu toho co repro zakladatele tématu a přesto teda rozdíl oproti integrované zvukovce slyším na první dobrou.
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 8. 2021 19:18

Inulthor: Ono to bude možná o tom, že sis to prostudoval, pak ses ptal, radama se třeba i řídil, nebo si jich alespoň nějakým způsobem vážil ve smyslu jisté pokory. Další věc je, že se do jistých věcí musíš i postupně proposlouchat (třeba moje žena nevnímá nijak razantně rozdíl mezi IEM za tisícovku a za 40 tisíc, ale věřím, že by se do toho taky dostala) a to že rozdíly nevnímáš není ani tak o tom, že rozdíly neexistují, ale že je neumíš hledat, případně na to nemáš uši.
Pak je tady jistá skupina lidí, kteří se na něco ptají, ale předem čekají odpověď která je ujistí v jejich často chybném mínění. Pokud se tak nestane, začínají startovat, chovat se arogantně, útočit na lidi, co mají tisíckrát víc reálných zkušeností a chovají se jak na placené poradně, byť jsou ty rady zadarmo a nikdo nemá povinnost odpovídat a už vůbec ne tak, jak dotyční očekávají. Každý má ten přístup prostě jiný, někdo se chce dozvědět nové informace a jiný není schopen srovnat se se svým přebujelým egem a uznat, že si něco myslel mylně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 1. 2022 10:06

BabetakCZE píše:
Já si ho nemám v úmyslu nechávat, prostě jsem vzal to nejdražší co jsem našel, abych zjistil, jestli uslyším rozdíl mezi DACem na zvukovce a externím

Tak to jsi měl vzít dCS Bartók :-) .

Ještě že ho nevzal. Majitelé Bartóku (doufám, že zde ve fóru ho nemá nikdo), už asi hledají švestku, na které by si to hodili https://youtu.be/5HTN951SURI :-)
introvert
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků