Zvuk z android telefonu na USB (externí DAC a zesilovač)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod otasj 19. 8. 2021 16:08

Zdravím.
Asi se to tady už mockrát řešilo, avšak v hledání jsem nebyl úspěšný.
Potřebuji přesvědčit Sony Xperia Z5 compact, aby hudbu (ze Spotify) pouštěl nikoliv do sluchátkového výstupu (či BT), ale do USB výstupu (tedy datově). Rád bych totiž, aby převod z digitálu na analog + zesílení provedl Chord Mojo. Při použití PC+Mojo+sluchátka je vše OK. Telefon se mi ale k tomu donutit ani po připojení OTG kabelu (zatím nemá OTG micro USB M - micro USB M, takže jsem zapojil 2 kabely do sebe: micro USB M - USB F + USB M - micro USB F - nevím, jestli v tomto není náhodou zakopaný pes) nepodařilo.
Apka USB Audio Pro by to asi vyřešila. Otázka ale je, jestli ne pouze pro hudební soubory uložené přímo v mobilu či např. NAS (ze kterého by si mobil bral data). Spotify/Tidal by asi nepřehrála, že?
Díky
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod Inulthor 19. 8. 2021 16:32

UAPP má integrované rozhraní pro Tidal a Quobuz, takže ti umožní použít externí DAC na tyhle služby, Spotify tam nevidím, ani jsem neřešil, používám Tidal. Jiné možnosti jak donutit android používat externí DAC neznám.
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 8. 2021 10:36

Chord Mojo připojte k nějaké formě PC (Raspberry Pi s Volumio) a mobil používejte jen pro ovládání hudební knihovny.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků