Domácí poslech - vyber sl zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pbl1978 9. 9. 2021 21:35

Ahoj,
Hudbu primárně poslouchám přes iPhone, k němu mám připojeny Lotoo Paw S1 a iem Moondrop Variations. Dále doma poslouchám hudbu přes receiver Denon, napojeny na domácí síť. Na obou zařízeních mám Spotify, Tidal a ted ještě zkouším Apple Music Lossless.
A ted k věci :-). Na vyloženě domácí poslech bych rad pořídil velká sluchátka a k němu zesilovač. Predbezne, pac jsem ve vyberu, bych bral nějaké planary 10-20tis a k němu nějaký zesilovač. Tam kde budu chtít poslouchat bude jen křeslo bez kabelu či PC. Napadá vás nejake řešení, jak propojit iPhone s nějakým slušným zesilovačem? Šlo by to propojit přes iP > Paw S1 a pak ten zesilovač nebo S1 vyřadit a vzít s DAC? Mam chaos v propojovacich kabelech xlr, rca a spol.

Moc děkuji za nasměrování, budu pak studovat.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Rins 10. 9. 2021 09:15

Ahoj,
Lotto Paw S1 mám taky a je to k telefonu velmi slušná kombinace.Sluchátka mám IEM Solaris SE. Pokud bys chtěl planáry krmit S1,tak na to rovnou zapomeň. Zkoušel jsem ze srandy Utopie do S1 a zvuk byl celkově špatný.
Nech si Lotoo pouze pro telefon a IEM.
K planárům bych doporučil DAP se sluch.zesilovačem,nebo vše v jednom. Já jsem začínal kombinací mobil-kabel-Chord Mojo-sluch.Audeze LCD-X. Mojo to v pohodě zvládlo.
Pokud bys chtět streamovat bez drátovéhe propojení mezi mobilem a DAP/sluch.zesilovačem,tak bys mohl např.k Moju pořídit Polly. Možností je víc,záleží na Tvých preferencích a rozpočtu. Dalším kvalitativním krokem od Mojo/Polly je Chord Hugo 2/2Go.
Další možnost by bylo stolní řešení vše v jednom např. Naim Atom(pro sluchátkový poslech).Ten Naim bych asi doporučil,jsou na něj dobré reference a mohla by to být pro Tebe konečná,navíc bys nemusel řešit drahé kabely.
Pokud pořídíš něco levného,tak Ti to časem stejně nedá a budeš kupovat lepší a lepší komponenty a prodejem starých hodně proděláš. Věř,že vím o čem mluvím.
V každém případě nedoporučuji nákup naslepo,ale vše si poslechnout a srovnat. Ideální bylo Audigo,než zavřely prodejny. Momentálně mohu doporučit Avitsmart Praha,kde jsou pánové velmi ochotní a umí poradit,navíc je tam možnost poslechu.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 10. 9. 2021 09:24

Na doma k velkým sluchátkům bych doporučoval nějaký DAC/Amp, jako Topping, AudioGD, SMSL, xDuoo a podobně, z dražší produkce třeba RME ADI-2 DAC.
LCD-X s Mojo sice hrály, ale nijak oslnivě.
Hugo2 už je trochu drahá sranda, na to, že je to primárně bateriové řešení, ale hraje skvěle.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 10. 9. 2021 10:29

A čím propojim iPhone s lightingem se sluchatkovym zesilovačem - Kabel lighting a na druhem konci xlr/rca? Připadne S1, takže sluchtkovy výstup a na druhem konci xlr/rca?
Vzduchem to nechci hnát.
Díky za osvětlení.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 9. 2021 10:59

Pokud by na druhé straně byl DAC/AMP, pak přes Apple Lightning to USB Camera Adapter (v aktuální verzi pro USB 3). Ovšem otázkou je, zda to iOS bude podporovat. Některé DAC jsou OK, jiné fungují jen když jsou nejprve připojeny k telefonu a následně teprve zapnuty a některé nejedou vůbec.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 9. 2021 11:23

Jak bylo řečeno Apple Camera Kit. Na druhou stranu iPhone je skrz svoji konektivitu a další věci snad nejméně vhodné zařízení na přehrávání hudby, obzvláště pokud je snaha o kvalitní zvuk mimo ekosystému Apple.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 10. 9. 2021 12:18

Vím, vím, Apple v tomto neni ideální, proto s nim používám S1. Měl bych to mít u křesla, ale není tam internet. Zkusím ještě popřemýšlet, jestli to nepůjde udělat nějak jinak. Diky
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 10. 9. 2021 17:29

pbl1978 píše:Vím, vím, Apple v tomto neni ideální, proto s nim používám S1. Měl bych to mít u křesla, ale není tam internet. Zkusím ještě popřemýšlet, jestli to nepůjde udělat nějak jinak. Diky

Proč tedy ten Apple není ideální ? Používám iPhone 7, jen a pouze jako streamer z WiFi. Tak by mě docela zajímalo, co vlastně dělám špatně ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Inulthor 10. 9. 2021 19:57

Já se do tohoto vlákna taky přicmrndnu. Jaký zesilovač používáte nebo doporučujete k Anandám a proč? Jednou otázka směřována bez finančního limitu, podruhé na rozmezí dejme tomu 5-15tisíc. Díky
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 11. 9. 2021 10:14

Anandy nepotřebují velký výkon. Měl jsem Schiit Magni, ale oproti němu zní cokoli vyššího o dost čistěji. Teď mám SMSL SH-9 a jsem úplně spokojen. V druhé sestavě Benchmark DAC3, taky OK, ale to je primárně DAC. Na bazaru mám iFi Pro iCAN, který hraje krásně, ale má zbytečně moc funkcí, které nepotřebuji. Pokud ale někdo chce využít lampy, X-feed, Bass boost, tak je to šikovná mašinka, i když cenově už v jiné hladině, než kam patří Anandy.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 12. 9. 2021 11:03

Do budgetu se v pohodě vlezeš s e1da 9038s , 2.5mm symetrický kabel a Verum mk2. jde to i s 9038D, bez nutnosti pořizovat symetriku, ale 9038s má 3x
víc proudu, což zrovna 8 ohm Verumy v extrémní hlasitosti zvládnou využít. K iphone to jde i bez kamera adaptéru a na discordu e1da je i tabulka, které lighting - usb c kabely fungují. Kdybys měl zájem, tak dohledám.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 12. 9. 2021 21:12

Ahoj, řešil jsem stejný problém měsíc a půl zpět s cílem postavit co nejlepší sestavu v poměru cena/výkon a nakonec vyhrálo kombo Schiit Asgard 3 + DAC karta AK4490 a jako sluchátka Verum 1 mk2.

Mrkni na to a třeba tě to zaujme :)
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 13. 9. 2021 17:03

A jak hrajou ty Verum? Poslouchám primárně elektroniku a někde jsem četl, ze v basech nejsou úplně nejsilnější.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Delgar 13. 9. 2021 19:01

Bohužel mohu porovnat jen s AKG K550, což není uplně ideální a oproti nim je bass mnohem silnější avšak nezastírá ostatní tóny.

Elektronickou hudbu poslouchám také a rozhodně bych tam více basu nechtěl, ale u tohohle asi hodně záleží na osobních preferencích.

Verumy mám s originálními perforovanými náušníky a údajně se dá bassová složka zesílit použitím neperforovaných náušníku, ale osobně jsem to nezkoušel.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2021 19:21

tesarpa píše:Anandy nepotřebují velký výkon.

Audeze LCD-X (oficiální informace Audeze):
Citlivost = 103 dB/1mW
Impedance: 20 Ohm
Minimální požadovaný výkon: > 100 mW
Doporučený výkon: > 250 mW

Hifiman Ananda
Citlivost = 103 dB/1mW
Impedance: 25 Ohm
Minimální požadovaný výkon: > ?? mW
Doporučený výkon: > ?? mW

Řekl bych, že třeba Chord Mojo (35 mW na 600 Ohm, 720 mW na 8 Ohm) má co dělat, aby Anandy nakrmilo. Spíš to už nedá. Čímž nemám na mysli, že Mojo hraje s Anandami potichu. Nehraje, lze dosáhnout hlasitosti, která se už nedá poslouchat. Ale zvuk z Moja s Anandami prostě není moc dobrý. To tvrdím já, i jiní, a vyplývá to také z požadavků firmy Audeze.
introvert
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků