Topping a30p/d30p // Rme adi 2 dac pro HE 500

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 10. 2021 18:07

Pokud jde uživateli primárně o kvalitu zvuku, tak Linuxové aplikace obecně přehrají ty na platformě Windows.
Lze se celkem snadno a zadarmo o tom přesvědčit instalací například přehrávače Daphile. Podle manuálu se zvládne nabotovat i bez znalostí Linuxu na jakýkoliv PC. V podpisu mám svoji sluchátkovou sestavu. Například Audirvanu s Fidelizerem+ botuji pouze pokud chci přehrát lokální soubory ISO a MQA, které Daphile neumí.
Naposledy upravil bessinka dne 25. 10. 2021 18:15, celkově upraveno 1
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 10. 2021 18:14

To súhlasím. Ale ak chce niekto využívať win, tak Foobar2000 je dobrá volba.
Daphile je v pohode :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agnusss 25. 10. 2021 18:16

Takže pro mě jako uživatele windowsu to znamená, že si má udělat nějakout bootovací flašku s nějakou audio pro verzi linuxu. No a dá se říct jaké bude zlepšení ? 5% nebo víc ?
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 10. 2021 18:19

To je krávovina. Radšej zriadiť druhý pc, stačí RPi4 a volumio a flasku s hudbou.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agnusss 25. 10. 2021 18:26

tak já ušetřím :D
Naposledy upravil Agnusss dne 26. 10. 2021 12:15, celkově upraveno 1
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 10. 2021 18:58

Tak samozřejmě nikomu nic nenutím, je samozřejmě spousta jiných nikdy nekončících možností jak zvuk posunout na svojí sestavě a o tom tento koníček je. Chtěl jsem se jenom podělit o svoji zkušenost. Pro někoho krávovina, pro někoho přínos.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agnusss 25. 10. 2021 19:22

bessinka píše:Tak samozřejmě nikomu nic nenutím, je samozřejmě spousta jiných nikdy nekončících možností jak zvuk posunout na svojí sestavě a o tom tento koníček je. Chtěl jsem se jenom podělit o svoji zkušenost. Pro někoho krávovina, pro někoho přínos.

Díky za tvou zkušenost :-)
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 10. 2021 19:36

To srovnání PEQ ve Foobaru a RME je úsměvné. Nikdy jsem tak přesný ekvalizer neměl. Pluginy do Audirvany se na RME absolutně nechytají.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Golyatx 25. 10. 2021 19:53

bessinka píše:Pokud jde uživateli primárně o kvalitu zvuku, tak Linuxové aplikace obecně přehrají ty na platformě Windows.
Lze se celkem snadno a zadarmo o tom přesvědčit instalací například přehrávače Daphile. Podle manuálu se zvládne nabotovat i bez znalostí Linuxu na jakýkoliv PC. V podpisu mám svoji sluchátkovou sestavu. Například Audirvanu s Fidelizerem+ botuji pouze pokud chci přehrát lokální soubory ISO a MQA, které Daphile neumí.


https://www.audiosciencereview.com/foru ... ate.19438/
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 26. 10. 2021 07:26

bessinka Ja som myslel, že je krávovina si robiť bootovaciu flašku s Daphile. Ako samostatný pc, je samozrejme Daphile super volba. Lacnejšie by na začiatok možno vyšlo RPi a tam skúšať Volumio, Moode alebo iné :)
Ja používam RPi4 + pi2aes a volumio pri prehrávaní flacov, vo Win akurát Tidal.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 26. 10. 2021 18:07

https://www.audiosciencereview.com/foru ... ate.19438/
Téma v tomto odkazu, který vložil Golytax a na 14 stránkách složitě řeší kvalitu zvuku Windows vlastně dokazuje, jaký je to moloch pro kvalitní transport zvuku.
Přitom Linuxové aplikace na PC nebo lépe na RPi mají daleko menší nároky na hardware a lepší kvalitu zvuku, který není ovlivňován veškerým balastem v operačním systému Windows. Další kapitola je obecně kvalita vyhraněného USB nebo SPIDIF, AES výstupu, napájení a pod.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2021 18:39

Přesně tak. U unixových systémů nemusí člověk obstrukce jako ASIO, Wasapi a spol řešit, tyto systémy umí přistupovat ke zvukovému zařízení přímo, bez upsamplingu a podobně.
A pokud je to linux vyladěný přímo pro přehrávání zvuku, není co řešit, pokud se toho člověk nebojí a má na to třeba specializovanou mašinu. A ono se není čeho bát, dnes je ovládání srovnatelné s win, nebo MacOS.
Třeba takový software Audacious hraje naprosto srovnatelně jako Audirvana, sice není z nejkrásnějších, ale je zadarmo a uživatelsky je daleko přívětivější, než třeba Foobar.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Agnusss 26. 10. 2021 18:44

Dobře a můžete mi alespoň nastínit o kolik se tím zlepší kvalita zvuku ? Bavíme se o procentech nebo desítkách procent ? A k tomu teda dokoupit Jitterbug a AQ carbon :D
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 26. 10. 2021 19:15

Tak nejaké percentá tam sú, hlavne zmizne nejaký ten digitálny šum, ktorý teraz nepočuješ, ale keď zmizne, je to poznať. RPi s volumiom hrá tak nenuceně, s lehkostí a stredy mi prídu viac otvorené.
Jitterbug neviem, ale ak nechceš zakladať druhý pc, za mňa výborne funguje iFi iPurifier3, odstráni ten šum, lepšie načasuje signál, a je to poznať, hrá lepšie a pri Tidale nemám potrebu zapínať RPi.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 26. 10. 2021 19:20

Nevím jestli Ti někdo na takovou otázku tady dokáže odpovědět. Pro někoho je 10% málo, pro někoho 1% obří posun v kvalitě zvuku. Vše je relativní.Třeba příklad: Sluchátka za 1000 Kč nebo 10000 Kč posun o 30%. Sluchátka 10 000 Kč vs. 100 000 Kč 3%. Brát s rezervou, ale nějak podobně to asi bude.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků