Zvukovka/DAC k PC s repro Presonus Eris E3.5 BT

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 14. 10. 2021 12:43

Zdravím, jsem totální laik, nicméně teď jsem si několikrát za sebou koupil "PC reproduktory" kolem patnácti stovek a kvalita byla otřesná, především u mluveného slova v nižší hlasitosti (učím se italsky). Vzpomněl jsem si na dobu před pár lety, kdy jsem měl u PC studiové monitory, které byly skvělé a objednal jsem si dnes levnější, avšak dle recenzí solidní Presonus Eris E3.5 BT.

No a když už jsem v tom, tak přemýšlím, jestli neudělat levný (třeba do tří tisíc, ale jako plus mínus) upgrade propojení PC a repráků. Nevím, jestli tahat jacka z integrované zvukovky není škoda, je tam i optický výstup (který ale repráky na vstupu nemají). Takže se zřejmě dle mého laického mínění nabízí buď nějaký DA převodník nebo dokonce přímo zvukovka, ať už externí či interní. Pokud externí, tak by bylo super, aby byla naplocho a na ní byl ovladač hlasitosti, hrozně jsem si zvyknul mít na něm položenou ruku :-) Asi něco ve stylu třeba Asus Xonar U5/U7, M-Audio AIR, M-Audio M-Track, Native Instruments Komplete Audio, Terratec Aureon XFire 8.0 HD a podobně? Nebo jestli je to na mě zbytečně drahé a stačí nějaký DA převodník za osm stovek, abych přes optiku dostal do repráků čistý zvuk? Nemám to pro žádné extra HiFi účely, jen občasné poslouchání hudby u PC, připojení BT sluchátek, připojení mikrofonu a čistou reprodukci hlasu.
Mr.Scully
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků